Белгия - 22

  • 46 669
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • UK
  • Мнения: 2 846
Добър ден!
Извинявам се, че нахлувам в темата ви и ако въпросът ми не е за тук.
Дали може да ми кажете или да ме насочите къде да видя, какви и колко са данъците(месечни) върху заплата в Белгия .  Та ако заплатате 5500 евро горе долу колко чисти остават.

А и нещо друго много ме интересува, за наема на жилище , ако имаш котка. Дали е по-трудно?
Благодаря!

# 706
  • Мнения: 1 069
Благодаря ви за хубавите пожелания. Децата бяха малко разочаровани, но мисля, че ще свикнат бързо с мисълта за още едно братче. Аз им казах, че сега ще са точна бройка за каре-белот  Mr. Green

Сега на дневен ред е избор на поредното хубаво българско име завършващо на "-мир". Ми аз хубавите съм ги изчерпала, бре?  Joy Останали са само 3-4  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нели Ди, честито мила, хайде петото ще е с розови гащи  Laughing!

Да, да, ама няма да го раждам аз.  Joy Joy Joy

muyldermans, лека и безпроблемна  с най-прекрасния финал Hug

Еййййййййй, нашата тема май е най-бременната  Mr. Green

А дано да е при Нели Ди  Grinning
Мале да взема и аз ли да правя второ newsm78 Joy

Цък, аз само ще гледам отстрани девойките  Mr. Green
Ами ти не се чуди, а започвай - за кога ще чакаш? Като мен да станеш почти на 40? Знаеш ли колко по-трудно се бременее на тези години - като някаква кекава бабичка съм - кръст, гъз, всичко те боли  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Хахахахахаха

Kris71, ти пък къде се загуби? Направо ни домъчня за теб  Hug

Брюкселче, времето наближава. Това са подготвителните контракции.  Hug

Мамма на Ани, аз лично не мога да ти помогна с инфо. Дано другите майчета се включат...

# 707
  • Мнения: 505
Добро утро на всички.

Аз току що се върнах от последния сеанс кине преди големият момент. Та вече знам и как да напъвам, хахаха...

NellyDi
, ми те минаха доста бързо. И малчо си ритка все горе...Вторник пак сме на преглед да го видим накъде е и какви ги върши. Не спира да се върти, истински акробат ще да е, ви казвам.

Утре мисля да накарам мъжо да идем до Германия че си харесах едни плочки за апартамента а и ми писна да си стоя в Брюксел и да чакам. Не мисля че една разходка от 5-6 часа ще смени положението.

Днес ще подреждам. Снощи разместихме всичко както го мислех и днес ще подредя дрешки, аксесоари. Смятам и да си свърша най после куфара за болницата, че още е до никъде.

Желая ви един прекрасен ден, макар и доста сив от гледна точка на време...

# 708
  • Мнения: 27 524
Като мен да станеш почти на 40? Знаеш ли колко по-трудно се бременее на тези години - като някаква кекава бабичка съм - кръст, гъз, всичко те боли  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Хахахахахаха

Абсолютно  hahaha Joy

Мама на Ани, ако не се лъжа, горе долу половината отиват за данъци. Повечето жилища не искат животни, но има и такива, които са ок. А и по-големият проблем е за кучета.

Линда, но-шпа може да се пие, няма проблем, има бременни, които пият и 9-те месеца 3х2 дневно.

# 709
  • Мнения: 0
Мацки аз вече се поуспокоих... намерих си педиатър в Белгия. Камък ми падна от сърцето! Много се радвам че има добри хора по земята. Следя редовно форума и събирам полезна информация. Наистина сте страхотно всички. Прегръщам ви  и ви целувам...

# 710
  • Мнения: 872

Сега на дневен ред е избор на поредното хубаво българско име завършващо на "-мир". Ми аз хубавите съм ги изчерпала, бре?  Joy Останали са само 3-4  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Нели, Драгомир Peace

# 711
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
MariaF прочела съм ти мисълта, преди да ти прочтох поста за името.  Mr. Green NellyDi - Богомир, Златомир, Светомир, Цветомир... ще допълвам като се сетя. ... Алтемир, Алдемир, Тихомир, Бранимир,

Мама на Ани от 50% нагоре ще са данъците, освен ако не е със статут на експат. Потвърждавам това кото Блонди написа за животните.

Последна редакция: пт, 24 фев 2012, 20:32 от Baby*

# 712
  • Мнения: 73
Moмичета, следя ви темата, защото май почти съм се навила да рискувам и да пробваме да заживеем заедно. Но малко се притесних от това, че който се включи в темата, зачева Wink а аз нещо не съм готова на подобни стъпки, а и още повече че имаме 3 общи (мое-почти на 13, 2 негови-на 7 и 11).

# 713
  • Мнения: 1 069
Ми, Лори, таман де - накрая едно общо и после ще има лафа - мойто и твойто бият нашето  Joy Joy Joy Дано не се обидиш. Имам приятели, които са като вас, но те си имат и свое - та от тях знам лафа!


Baby*, мерси  Hug

Мария, виж за Драгомир не се бях сетила.

Моите замислени са Красимир, Бранимир (или Боримир), Добромир и Цветомир. Накрая ще сложим имената в една шапка на листенца по пет за всяко име (това с цел всеки да може да тегли листче) - и болшинството ще спечели  Joy Joy Joy

# 714
  • Мнения: 73
Ми, Лори, таман де - накрая едно общо и после ще има лафа - мойто и твойто бият нашето  Joy Joy Joy Дано не се обидиш. Имам приятели, които са като вас, но те си имат и свое - та от тях знам лафа!



[ Hug Hug/quote]
 Hug Hug Hug Hug Hug

# 715
  • Мнения: 27 524
От всички изброени имена ми допада Боримир само.  Simple Smile

Сони, как си?  Hug

# 716
  • Мнения: 505
Lorry, аз все си повличам краката където и да отида.
Ей на, включих се в групата, забременях и след мене - почти всички Joy. А тези дето не са - взеха да се замислят newsm78.

Nelly, моят брат е Драгомир.... Hug

# 717
  • Мнения: 1
Привет,
ама сте готинииии Simple Smile. Аз първо се шашнах, че всички чакат бебе, ама после прочетох че форума се казва бг мама и се успокоих  Laughing, просто тук си ви е мястото, че и на нас всички мами.
А значи моите наблюдения за раждащите се сини гащи се потвърждават и за Белгия. Но аз също съм на мнение че всяка малка душичка е блаженство )))). Благословени сте!
Имаме пак питанка, може и да сте писали някъде, но нямам за кога да чета. Колко % влажност имате по домовете си. Когато беше по- студено беше нормална около 68-70% в спалнята, но сега като спрях почти парното се качва до 82% понякога. Не ми се струва нормална за спане влажност. Малкия ми се дави с едни храчки като се разсъни сутрин и почваме едни физиологични, едни помпи... ревове...
Та първо имате ли вие такива влагоуловители. Второ аз съм си харесала от amazon и една приятелка от бг може да ми го поръча, но въпроса е тука къде се получават тези пратки. Ако може някой да ми напише адрес за Брюксел, или пък в пощата.... Thinking аз не съм наясно хич.
Пожелавам ви страхотен уикенд и много слънце!

# 718
  • Мнения: 27 524
Амазон доставят на домашния адрес или на който посочиш.
Аз не го мисля толкова с тази влага, колкото е - толкова.  Simple Smile Но ако епроблем за малкия, вземи, предполагам, че са ефективни.  Thinking

Нелсън, подготвяш ли новата тема  Mr. Green

Брюксел, хайде, чакаме ви на кафе  Party

# 719
  • Мнения: 240
Брюксел, всеки път като отворя темата очаквам да прочета, че вече си родила  Hug

mur4ica, отнема време с адаптацията. Аз в началото имах проблеми с тази варовита вода, всеки път след баня бях една червена като рак. Ама мина време и кожата се адаптира  Wink

Аз имах лоша седмица, защото се скарахме с мъжа ми  Cry Явно хормоните си казват думата и съм доста мрънкаща. Но пък има надежда, защото вчера ходихме при една onthaalmoeder и мисля, че Алекс ще се чувства добре ако ходи там 2 пъти седмично. Другите дечица са колкото него, няма бебета. Хем ще си играе, хем аз ще посвърша нещо и ще си почивам.
Утре сме на карнавал в нашето градче, ако не вали  Mr. Green

Приятен уикенд на всички!

Общи условия

Активация на акаунт