ранни признаци на бременност

  • 7 233
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 36 029
Sad Здравеите,аз съм нова и исках да споделя моя проблем,надявам се да ми помогнете !праеим опити с приятелят ми за бебе.Simple Smileпринципно цикълът ми е нередовен,по-миналият месец(април) ме прискочи,на 2 май ми дойде до 6,по моите изчисления понеже винаги ми закаснява с няколко дена трябва да ми дойде към7-8 юни,но  преди 4 дена получих зацапване бледо розово,на следващият ден бледо розово-кафяво,сащевременно получих и болки в кръста(като преди да ми дойде).Ходих на лекар гледаме на жагинален жидеозон и нищо не ми каза единстжено,че съм имала микрокисти,но те не ми пречели.Възможно ли е да съм бременна? каза ми също 4е съм нямала овълация и че нямало да ми доиде
можете ли да ми кажете нещо?

Ако имаш ПКЯ, може и да нямаш О. - а когато няма О.- не може да стане зачеване.
Добре е да проследиш МЦ  и О. - ФМ, изследвания, тестове за О.+ БТ
 
Не ти ли изписа нещо за да предизвика М./прогестин/?
Ако не е имало О. - не се знае кога ще дойде М.

Трябва да се лекуваш - има причина за тази ПК и тя трябва да се открие и лекува
Консултирай се и с друг АГ , посети клиника по стерилитет

# 31
  • Мнения: 3

по принцип имам редовен мц.никога не мие  закъснявал.датата на мц ми е на 29 и продължаба 4 дена .и ми идба не на 28 дни а на 30. дена на о. ми е на 15 тогава почбам по принцип да усещам болки в гърдите и в кръста но не както сега имам болки. Cry мнг съм разтроена че тестът му беше отрицателен Cry

Ако болките са силни, може да се е образувала киста / не искам да те плаша/

Нямаш М, теста за бременност е (-) , имаш болки - може са много неща, но най- опасното е да се е образувала киста.
Не е изключено да е имало и късна О. и да е рано за тест
Ти трябва да решиш дали ще отидеш на лекар или не - зависи от болките ти.
Ако са нетърпими и те боли и кръста - моят съвет е да посетиш АГ

Ще чакаме новини


уффф Sad незнам но дано да не са някакви кисти.ми не е чак не тарпима болко но този месец някак си по особено ме болят и гардите ми станаха като плондер  Grinning мнг ми се уголемиха вече става 15 дена от както имам болки и в краста.чудя се дали да изчакам още няколко дена да направя още един тест и ако пак е отрицателен тогава да ида на лекар.

# 32
  • Мнения: 78
Здравейте!

Аз съм нова тук, току-що се регистрирах. Така че се извинявам, ако все още съм недобре ориентирана в сайта.

Бих искала да споделя с вас някои мои симптоми/признаци, като уточнявам, че не съм правила тест и очаквам към 8-9 юни да ми дойде (евентуално):
- болезнени зърна, като преди седмица започнаха и болките в гърдите (дори при затичване, ако съм без сутиен). Усещам гърдите си някакси "топчести", особено от външната страна. Болезнени са при допир и вече ми е трудно да спя по корем.
- болки ниско долу в корема и леко придърпване откъм яйчниците
- склонност към солено и кисело (нямам желание да хапвам сладко, а преди си хапвах, особено течен шоколад, сега го ям, но сякаш насила)
- гадене от много мазни храни
- болки в кръста (но тях и преди си ги имах)
- умора и желание за сън
- от две седмици венците не спират да ме болят, а зъбите/венците ми изтръпват от студено
- глад през 2-3 часа и чувство за празен стомах
- гадене на 2 пъти сутрин - без повръщане
- вчера имах 37 градуса температура (не я следя)
- една нощ (наскоро) ми се прияде кисело мляко в 1 часа, чак бях като освирепяла за мляко, ходех нервно и чак ми прилоша от желание. Когато мъжът ми донесе (нямахме вкъщи), си направих попара със захар и хляб и набързо я изядох.
- виене на свят и замайване на няколко пъти
- метален вкус в устата
- киселини на 31 май сутринта + гадене и повдигане
- отвреме-навреме ми е страшно студено и не мога да се стопля
- усещам какви ли не миризми (все неприятни)
- очевидна разсеяност за служебни дела (неприсъщо за мен).

Не смея още да се зарадвам, тъй като нито ми е закъсняло още, нито пък съм правила тест. Ще чакам, ако ми закъснее (надявам се), тогава да направя тест.

Как мислите, дали тези признаци показват нещо, или си внушавам в желанието си да е истина.

Благодаря ви предварително!
Желая на всички здрави и хубави дечица!

P.S. Миналата година забременях през юли. Последната седмица на август прокървих. Оказа се, че не се чуват сърдечни тонове. На 1 септември всичко приключи (25 дни дни преди сватбата). Беше много тежко. Година по-късно се опитвам да се справя с това ... Надявам се, всичко занапред да е добре.

Всъщност това ни е първият опит след аборта миналата година (беше "кухо яйце"). Трябваше да се пазя 6 месеца и даже за по-сигурно приемах противозачатъчни. След това сме се пазили (до онзи ден). Сигурно е твърде хубаво да стане от първия опит след пазенето, но надеждата умира последна. Ще чакам 8-9 юни и ще видя как ще се развият нещата.

И нещо друго:
Изчетох много напоследък за забременяване след цикъл.
С мъжа ми имахме контакт на 8 ден от цикъла ми при редовен 28-29-дневен цикъл. След това не сме имали. Винаги съм си мислела, че при такъв цикъл овулацията е около 13-15 ден, но след всичко, което изчетох, се оказа, че доста жени са забременели по време или непосредствено след цикъла си.

Последна редакция: нд, 03 юни 2012, 21:01 от viara_vh

# 33
  • Мнения: 17
Здравеите,и аз имам един проблем,и ве4е ще се побъркам! По4нах  да пия провоза4атъ4ни преди три месеца...та от тогава гърдите ме болят,което е нормален страни4ен симптом от хап4етата!Трабваше да ми доиде на 28-29 наи-късно Маи месец!Сега е 7-ми,и мога само да кажа 4е бялото ми тецхение се е променило,не е бяло,а прозра4но,имам болки като при цикъл,но все не ми идва !! newsm78 направих си тест  EFN EFN ,записах си 4ас за следващият 4етвъртак...Та 4удех се таблетките има ли вероятност да повлияе на тестовете?! Изобщо?!?!

# 34
  • София
  • Мнения: 36 029
Здравеите,и аз имам един проблем,и ве4е ще се побъркам! По4нах  да пия провоза4атъ4ни преди три месеца...та от тогава гърдите ме болят,което е нормален страни4ен симптом от хап4етата!Трабваше да ми доиде на 28-29 наи-късно Маи месец!Сега е 7-ми,и мога само да кажа 4е бялото ми тецхение се е променило,не е бяло,а прозра4но,имам болки като при цикъл,но все не ми идва !! newsm78 направих си тест  EFN EFN ,записах си 4ас за следващият 4етвъртак...Та 4удех се таблетките има ли вероятност да повлияе на тестовете?! Изобщо?!?!

OK не влияят на тестовете
Да не си объркала табл.? Да си пропуснала прием?

# 35
  • Мнения: 17
щом не влият таблетките на теста зна4и вси4ко е наред Simple Smile Когато не съм имала възмойност да си испия таблетката,на другият ден веднага пиех 2-ве! 4етохме в един форум с мъват ми,4е на едно мими4е като е пила прово-ни,не и е дошло 6 месеца.... newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 36 029
щом не влият таблетките на теста зна4и вси4ко е наред Simple Smile Когато не съм имала възмойност да си испия таблетката,на другият ден веднага пиех 2-ве! 4етохме в един форум с мъват ми,4е на едно мими4е като е пила прово-ни,не и е дошло 6 месеца.... newsm78
Чак 6 месеца - това е много
Ако не ти дойде М. на първата пауза е добре да отидеш да те видят на УЗ.
ОК подтиска половата функция, но не е добре да я подтиска толкова, че МЛ/лигавица/ да не нараства за една М. Simple Smile макар и от 2-3 дни.
Консултираш се с лекар и ако е нужно  ще ти заменят ОК с друг
Въпреки, че общо ОК имат една и съща функция - жените /разл. организми/ реагират по различен начин на разл. съставки /вид естроген и прогетстерон/ - затова един понася добре един медикамент - а друг не.

# 37
  • Мнения: 57
На мен много ми се спеше когата забременях.Веднага на вторият третият ден.Никога не ми се спяло така.

# 38
  • София
  • Мнения: 36 029
На мен много ми се спеше когата забременях.Веднага на вторият третият ден.Никога не ми се спяло така.

Причината е  - Прогестерона Simple Smile

# 39
  • Мнения: 57
Кръвният тест е най сигурен

Общи условия

Активация на акаунт