ДЕКЕМВРИ бавничко си наближава, голям бебевалеж се очертава!

  • 26 681
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 516
Честито на мама Марса  Hug

# 706
  • Мнения: 10
Честито на мама Марса и Ита   bouquet Да са им живи и здрави малките принцески и много да радват мама и тати Simple Smile

Чипче и аз имах желание да съм изцяло на кърма, но още в болницата мъките започнаха, той спеше, не засукваше, понеже гърдите ми пълни а зърната ми малки. С помпата нищо не се получи и добре, че една акушерка ми каза да си взема силиконови зърна, та като се прибрахме, започнах да се мажа с лансинох слагах зърното и малкия започна да суче. Всичко уж беше наред и много се радвах че малкия сучеше по 30-40 мин., но на контролния преглед се оказа, че бебо е свалил грамчета, вместо да качи и ако продължава така до следващия преглед ще го вземат в болницата на с-ми. Също така на прегледа педиатърката ми каза никакво кърмене по 40 мин. Да го слагам по 15 мин на едната гърда, после 15 мин на другата и после дохранване с АМ. Сега вече 3ти ден бебо е ок, изхожда се редовно, яде лакомо. Но все още не мога да го будя, общо взето той сам си се събужда. Явно сме доста поспаливи Wink Да го будя на 2 часа е просто mission impossible при нас.
Та така бързо педиатърката ми изпари всички желания за хранене на бебето изцяло на кърма... Мисля си че бебо ако е нахранен от кърмата, просто няма да иска АМ.

Йоана и аз съм така нямам никакъв апетит, от болницата се прибрах 56кг от 62кг, сега вече съм 52кг ... Опитвам се да хапвам, но ми е голям зор Sad

За лохите пък ми свършиха на 10тия ден ... и не бяха въобще обилни като количество - изкарвах си с една превръзка на ден  newsm78

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 21:44 от Lilly27

# 707
  • София
  • Мнения: 9
Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебчетата Hug
И после да разкажете, ей Wink
Аз още не съм си приготвила багажа за болницата и преди малко ММ като ме пита кога ще го приготвям така ви се сви сърчицето Rolling Eyes Голямо шубе Sad

# 708
  • Sofia
  • Мнения: 488
Момичета Marsa днес верно си е била във форума последно в 11.00 е писала и в 18.00 с бебе   smile3555 Бързо раждане ще да е било.Дано е така и леко ако е било още по - добре  Hug

За апетита след раждане аз бях същата.Никакъв го нямаше с мнооого зор се храних.Затова сега съм се запасила с чайчета за кърмата , че ако пак не ми се яде поне на течности да я карам.

# 709
  • София
  • Мнения: 2 109
Честито на Марса и на Ита  bouquet  bouquet  bouquet

За термометрите- ползвала съм винаги от обикновените, а и никога не съм им мерила температурата в дупетата

Болките при ест.раждане според мен всяка жена възприема по-различен начин. Лично за мен контракциите бяха болезнени, но търпими определено. "Нетърпимата" болка трая буквално 5-10 минути, при достигането на пълно разкритие и самото излизане на бебето. Имам 4 вътрешни шева без упойка, които много ме боляха, признавам си, повече от самото раждане на моменти.

Venilove, благодаря за разказа. Искам да те питам: колко време мина м/у изтичането на водите и операцията?





# 710
  • Мнения: 133
Честито на Ита и на Марса! Да са им живи и здрави дечицата за радост на тях и на семействата им!  Hug  bouquet  bouquet  bouquet

За раждането и аз бях като Марлийн, контракциите си бяха търпими, особено като можех спокойно да се разхождам напред назад, даже се мъчех да дремя между тях, ама не ми се получи много. Най-болезнено беше накрая, а и шиенето. Имам 3 външни шева, сложиха ми местна упойка, ама не ме хвана, видяха ми се звезди посред бял ден.

# 711
  • Мнения: 11
Хмммм, ясна работата значи. По-добре някакъв обикновен да вземем сега, че да не вземе наистина да отиде на вятъра този биберон-термометър. Все си мислех, че ще е по-естествено и щадящо за бебето. Иначе другите мерят в дупето нали?  Мен ще ми е жал за нея така да й меря температурата
аЗ  до сега не съм му мерила в дупето - а под мишничка. Но ако е буйно бебе не знам как седят нещата

# 712
  • София
  • Мнения: 85
Ами хайде и от мен честито на Ита и Марса за малките госпожици!!! Да са им живи и здрави!!!

Струва ми се, че ми се намали шрифта на всички постове от форума, а май нищо не съм правила.  newsm78
Ако аз съм го намалила някак си, може ли някой да ми каже как да го върна към стандартен?

# 713
  • Мнения: 0
Здравейте, момичета!

Аз да ви споделя нещо да се посмеете за моя сметка, макар че на мен едва сега ми е смешно-допреди един час бях много притеснена за бебето:
Ами...паднах пред входа на стълбите на излизане от блока ни и се смлях-лявата ръка с охлузвания, двете колена в рани и ляв оттекъл глезен. Сега всичко ме боли.  Sad Мъжа ми още го нямаше-помогна ми един мъж, който ме видя.  Embarassed Прибрах се в къщи, звъннах на ММ веднага да идва и ...заревах с глас  Cry Място не можех да си намеря чудейки се дали бебето е добре.
Веднага отидохме до Майчин Дом.  Казаха, че всичко е наред-прегледаха ме и ми правиха запис на тонове.

И аз не знам как точно стана, как съм стъпила, защо паднах-все едно за пръв път минавам през този вход. Направо ме е яд на мене си  Close

Така че: ПАЗЕТЕ СЕ!  Wink

# 714
  • Мнения: 18
Честито на Ита и Марса !!!

Аз бях на преглед преди няколко часа...с контракции съм на 15 минути.  Rolling Eyes Искаха да остана в болница,но отказах.Натъпкаха ме с магнезий и си ме пратиха у дома да си почивам.Дано минат до утре..обещала съм да звънна сутринта на доктора и съм честна дали имам още контракции  Laughing

# 715
  • София
  • Мнения: 85
Честито на Ита и Марса !!!

Аз бях на преглед преди няколко часа...с контракции съм на 15 минути.  Rolling Eyes Искаха да остана в болница,но отказах.Натъпкаха ме с магнезий и си ме пратиха у дома да си почивам.Дано минат до утре..обещала съм да звънна сутринта на доктора и съм честна дали имам още контракции  Laughing

Ами лягаш, почиваш и не мърдаш!  Whistling

# 716
  • Мнения: 439
Честито на Марса. Hug Да са живи и здрави с беба.

# 717
  • Русе
  • Мнения: 2 613
привет и от мен!
Честито на Ита и на Марса!Да са ви живи и здрави девойките и много да ви радват!
Днес и аз ходих на тонове,че се бях ошашкала,че не мърдаме(гледам не съм само аз Rolling Eyes).Слава богу,записа е добър PraynigДори показа малко контракции..Доктора реши да ме бърка за разкритие и там вече никак не ми хареса.Разкритие никакво нямам,но си имам течение Twisted EvilТа ми изписа Полижинакс.На всичкото отгоре ми взе 35лв за всичко,все едно аз съм искала да ме бърка и не съм здравно осигурена.Тъй като се плащаше на касата,така и не разбрах защо ги давам,ама ходи се разправяй!!! CloseЯвно вече съм ничия CryСамо не знам,ако пренося всеки ден ли ще плащам по 15 лв #CrazyКакто и да е ,живи и здрави да сме!
Честно казано,малко се надявах да имам някакво разкритие и съм малко разочарована.Предния път преносих и сега явно ще е така.Никак не ми се ще ,че преди родих 4кг бебе bowuuАма каквото,такова!
Еми,много кофти ситуация,но важното е,че сте добре!

# 718
  • Мнения: 334
cvete7575 защо ще ходиш всеки ден като термина ти е след 14 дни  newsm78
Аз вече се примирих, че ще преносвам, правя секс по няколко пъти на ден и не става и не става, нямам и контракции, що за чудо  Shocked

 
  bouquet  bouquetЧестито на Марса Hug Hug
Честито на Ита и Марса !!!

Аз бях на преглед преди няколко часа...с контракции съм на 15 минути.  Rolling Eyes Искаха да остана в болница,но отказах.Натъпкаха ме с магнезий и си ме пратиха у дома да си почивам.Дано минат до утре..обещала съм да звънна сутринта на доктора и съм честна дали имам още контракции  Laughing

Ами лягаш, почиваш и не мърдаш!  Whistling

а защо отказа да влезеш в болница, то на 15 минути с контракции си се ходи за раждане  newsm78

# 719
  • Мнения: 18


а защо отказа да влезеш в болница, то на 15 минути с контракции си се ходи за раждане  newsm78

ми защото не са болезнени...пък и доктора ми предложи и домашното лечение като вариант...пих много магнезий и си почивам в леглото...А в болницата той точно това каза,че ще ми приливат и било същото като лечение,с разликата ,че съм под наблюдение.Определено ,ако бях останала ,щеше да ми е по-стресиращо ,отколкото да съм си вкъщи.До сутринта,ако не минат ще го мисля.

Общи условия

Активация на акаунт