Нормално ли е да не усещам бебето няколко дни

  • 22 293
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 71
При първа бременност е възможно ,не се шашкай,а се обади на лекаря ти да те прегледа и да се успокоиш.В началото "ритниците" на бебето са все едно да ти играе нерв,както когато ти играе окото.Лека бременност.
 

# 31
  • Мнения: 1 677
Ти така или иначе имач час за преглед след няколко дни, поговори с наблюдаващия те лекар, за да се успокоиш.

# 32
  • София
  • Мнения: 233
Стискам палци всичко да е наред! Може да е малко мързеланче и да не се хаби с излишни движения, но аз лично бих отишла бързичко на преглед за всеки случай. Успех  bouquet

# 33
  • Мнения: 71
И моята дъщеричка беше от мързеливичките.Веднъж не се размърда два дни,ходих при док-каза ми че всичко е наред.Но после и хванах цаката-започнах да си пипам корема бавно по часовниковата стрелка(или обратно)на втората или третата обиколка бебка помръдваше.Пробвайте при нас действаше безотказно.

# 34
  • София
  • Мнения: 650
Когато малката беше в корема ми и ми се струваше че не е мърдала както обичайното, си потупвах корема с пръст. Обикновено след това тя се "обаждаше"  Grinning

# 35
  • Мнения: 2 172
При първата ми бременност в доста по-напреднали седмици е имало дни,в които изобщо не я усещах.....но всичко си беше ок  Peace

# 36
  • Мнения: 135
При първата ми бременност в доста по-напреднали седмици е имало дни,в които изобщо не я усещах.....но всичко си беше ок  Peace

И при мен беше така. Първите движения ги усетих много рано, но после имаше дни , в които момата мързелуваше. Гледах да не се шашкам и да мисля позитивно.

# 37
  • София
  • Мнения: 233
Момиче, хайде, ела и кажи, че всичко е наред, всички ти стискаме палци  bouquet

# 38
  • Мнения: 38
При всяка жена е индивидуално, в коя седмица как рита плода, да не говорим ,че има и различно предлежание на плацентата. При някои се усеща по-усезаемо, при други не. При мен преди 14 дена бебчо спря да рита за около 48 часа...зашото бяхме на кръчма ,имаше доста висока музика и той явно се е изморил. Беше ми много кофти, чудех се какво става, но явно се беше стресирал. Не отидох на лекар ами изчаках търпеливо въпреки ,че се бях ошашкала здраво, но тук във форума мамите ми казаха да изпия нещо студено,или кафе, кола или да хапна блокче шоколад. Аз пийнах студено мляко и след няма и 5 мин малкото съкровище ме изрита сърдито. Явно съм прекъснала хубавият му сън. И така, но не казвам ,че не трябва да се консултирате с гинеколога, понякога липсата на движения нее на добро или пък прекомерното много движения също.

# 39
  • Мнения: 273
Моето бебе през цялата бременност го усещах много,многоооо рядко и все тичах при доки,но си беше наред всичко.Сънчо беше ленив

# 40
  • Мнения: 343
Според мен е нормално в тази г.с. при първа бременност. Свекърва ми казва, че при втората й бременност бебето е ритало веднъж седмично, избощно не го усещала до край.
Ние правихме сватба, когато бях в 6м (бяхме подписали още преди бебето) и от данданията бебето беше много активно този ден. На следващия ден не го усещах и бях много притеснена, само си тупах корема, за да го събудя евентуално, а майка ми ме успокояваше, че е било преуморено и спинка. И така се и оказа.

# 41
  • Мнения: 273

Ние правихме сватба, когато бях в 6м (бяхме подписали още преди бебето) и от данданията бебето беше много активно този ден.

Ние правихме сватба в 8 месец и наш поспаланко не мръдна  Joy

# 42
  • Мнения: 343
Ахахахахаха. Моят на сватбата не се кротна, за сметка на това от едномесечен е по сватбите, концертите и рождените дни, и обожава да заспива на подобни мероприятия.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт