Веганството - да споделим опит - 8

  • 38 607
  • 761
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 11 818
търся си ник, професионална фотосесия?! Peace За някой това е пилеене на пари, но аз лично вече няколко пъти правих такива подаръци и получилите ги останаха страшно доволни! Защото сам човек, семейство трудно ще се организира за подобно нещо, а снимките остават завинаги и са страхотен спомен, а още по-страхотен хубавите! Вече зависи и от детенцето..

# 751
  • Мнения: 56
Жълта Роза ,
разочарованието дойде не конкретно от самата тема, а от последвалото превъплъщаване на някои идеи и потребители  чрез  създаването на специфична група, извън пределите на бг- мамма. Не "идеите'", а начинът на реализирането....едно се мисли, друго се пише и трето се върши....Изобщо , казано е "По делата им ще ги познаете" . Създателите на темата и първоначалното ядро от участниците отдавна не пишат там Wink Това е най- общо, не съм сигурна дали успях да съм достатъчно  ясна. Peace

desi82 , съвем наскоро питах за теб, извън форума,  и разбрах, че очакваш бебенце!!! Simple Smile
Чудесна новина, радвам, се че мога да те поздравя тук!
Ще ми е интересно да споделиш как се чувстваш, как протича бременността ти  /то малко ти е останало Wink/ , дали тренираш пак така редовно, взимаш ли някакви добавки, променила ли си нещо в храненето си и изменил ли ти се е апетитът и изобщо, каквото ти се иска Simple Smile
Мисля, че ще е от полза и за други момичета, които са бременни в тази тема Simple Smile

Здравейте момичета и много благодаря за пожеланията! Искрено се надявам да мога да износя бременността си докрай и в края на май да гушна бебчето си. Heart Eyes Благодаря и за обяснението за темичката за Хармонията! Аз като цяло избягвам да вземам участие в този форум, защото наистина си мислех, че е основно за бременни и майки. Единствено следях вашата темичка и в момента тази на юнските бременни, но рядко вземам участие там.
Относно моята бременност разбрах в 6-та Г.с. и от тогава до края на 3-ти месец се чувствах много зле, не съм повръщала, но имах непоносимост към много храни. които по принцип ядях - салати, ядки, кълнове, авокадо, сурови крекери; само плодовете ми понасяха. И така през деня си хапвах само плодове, а вечер изпробвах различни вегетариански ястия, но един път пробвах ли повече не повтарях. Опитах на няколко пъти и домашно кисело мляко и сирене, но от готвената храна ми ставаше тежко, а от млечните на следващия ден ми се появяваше слуз в гърлото. Бях все уморена, все ми се спеше и като цяло не бях на себе си. От началото на 4-ти месец започнах да ям салати по-редовно и да ми се услаждат - бях на 80-90%суровоядство долу горе и от 5-я месец преминах на 100% като 3-4 пъти в месеца ям и картофки, защото това е единствената комфортна готвена храна за мен, а и миналия месец един път ядох кафяв ориз. Сега съм на сурова храна и бих казала, че така се чувствам много добре и мисля да продължа и за напред. На последната консултация лекарката ми предписа витамини за бременни, но аз реших да не ги вземам, а от кръвните изследвания излезе, че ми е паданл малко хемоглобина и ми изписа желязо. И него не мисля да го вземам. Ще изчакам сега като се запролети да си правя зелени сокчета със спанак и коприва и ще хапвам повече зелени салатки. Сега хапвам плодове и ядково мляко през деня, защото нещо нямам огромен апетит, а към 16-17 часа салата със сурови крекери, гуакамоле, кълнове. Вкъщи си отглеждам кълнове от люцерна, боб мунг и слънчогледови поници. Като добавки вземам пробиотик сутрин на гладно и спирулина - в момента по 1 грам на ден с чая сутринта, защото като я вземах миналия месец и вечерта преди вечеря ми намаляше апетита. Сега реших да включа в менюто и пчелен прашец за повишаване на апетита. Ами май това е накратко за сега. Аз сигурно по-нататък ще имам въпросчета към вас, защото сте доста опитни, а пък аз съм начинаеща бъдеща мама!  Grinning

# 752
  • Мнения: 56
Забравих да напиша за фитнеса! До края на 3-я месец ходих 2 пъти в седмицата, но ми се случи нещо много неприятно и стряскащо. Както бях седнала в един МОЛ на фреш с приятели и изведнъж ставам и от мен шурва огромно количество кръв. Много се изплашихме аз и приятеля ми и си помислих, че ще направя спонтанен аборт. Отидохме веднага в спешното в АГ, прегледаха ме и казаха, че всичко е наред с бебето. Тогава ме приеха за 3 дни да лежа в болницата на системи за да се овладее кръвотечението. И от тогава ми казаха никакъв фитнес. И затова реших да почна йога за бременни и от началото на 4-я месец ходя 2 пъти седмично на такива занимания. Много ми харесва, наблягаме на дишането и на една техника, която намаля болката на контракциите при раждане. Също така практикуваме различни пози и най-вече тези, които ще подпомогнат естественото раждане, а именно клечащата поза, която не се практикува в нашите родилни домове за съжаление. Имам още много да уча и доста неща около раждането не са ми ясни, но се надявам до май месец да ми се разяснят! Grinning

# 753
  • Мнения: 3 869
Деси, много се радвам, че се завърна тук!!! Лека и приятна бременност!!!
Както и другите са писали, този форум не е за майки, особено пък този подфорум, пълно е с мъже тук (макар и не в тази тема) Simple Smile

Никой не ме е питал, ама все пак да обърна внимание на бременните да внимават с протеина, т.е. да си набавят нужното количество на ден, защото липсата (недостатъчното количество) увеличава значително риска от прееклампсия - много нежелано усложение към края на бременността. Също има смисъл да си следят нивото на Б12 през бременността и докато кърмят и ако трябва да вземат добавка, защото се отразява и на бебето.  

Една позната сподели наскоро, че е зопачнала да си следи храненето чрез сайт http://nutritiondata.self.com/
записва какво яде през деня, а сайтът изчислява какво не достига или прекалява и дава предложения за храни, с които да се набави.
Давам го като идея само, разбира се, че не всчико е мерки и теглийлки, но може на някой да е от помощ при планиране на менюта (включително на моя милост Simple Smile)

Много ще съм благодарна на който направи нова тема  Hug  bouquet Heart Eyes

# 754
  • Мнения: 2 132
Реших вас да попитам за идеи за подарък за 10 годишно момиче вегетарианка, с родители почти вегани.
Бащата е германец, живеят в БГ, могат да си позволят всичко еко, веганско и био от Германия.
Трябва ми много оригинална идея. И понеже все пак живеят  тук, мислех за някоя вълшебна книга за предпубертета. Повечето имате малки дечица, но се надявам да ви хрумне нещо!
Така Simple Smile
1- осиновяват коте/куче, но бездомно (кое дете не се радва на домашен любимец)
2- подаряват и сертификат за осиновено животно - има много такива организации, които предлата такива подаръци като ти само плащаш паричките. Примерно една панда Simple Smile - http://www.worldwildlife.org/gift-center/Default.aspx или някой лъв - http://www.bornfree.org.uk/give/adopt-an-animal/
и други от този род Simple Smile

# 755
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Също има смисъл да си следят нивото на Б12 през бременността и докато кърмят и ако трябва да вземат добавка, защото се отразява и на бебето.  

Една позната сподели наскоро, че е зопачнала да си следи храненето чрез сайт http://nutritiondata.self.com/
записва какво яде през деня, а сайтът изчислява какво не достига или прекалява и дава предложения за храни, с които да се набави.


еее мерси за този линк   Hug
дано намеря време да го ползвам да видя дали се храня както трябва, че млечният вампир не ми остава грам време  Rolling Eyes

надявам се с времето Тим да влезе в ритъм и да ми оставя малко време да се погрижа за храненето си. в момента ям набързо Rolling Eyes
кълнове и подобни благинки са немислими - абсурд е да се организирам ooooh!

# 756
  • Мнения: 2 132
asyalein честит бебок Simple Smile Да е жив и здрав и много да ви радва. Ако не се лъжа преди доста време бях чела за някакви твои проблеми със забременяване или нещо подобно. Много целувки на бебока  Simple Smile До 3 месец все ще е залепен за теб Wink

# 757
  • Мнения: 685
Хайде към новата тема да се ориентираме:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=641554.msg21149950#msg21149950

# 758
  • София
  • Мнения: 1 402
Реших вас да попитам за идеи за подарък за 10 годишно момиче вегетарианка, с родители почти вегани.
Бащата е германец, живеят в БГ, могат да си позволят всичко еко, веганско и био от Германия.
Трябва ми много оригинална идея. И понеже все пак живеят  тук, мислех за някоя вълшебна книга за предпубертета. Повечето имате малки дечица, но се надявам да ви хрумне нещо!

минавам набързо, не смогвам да изчета всичко, но ето нещо конкретно, по което мога да метна идея: защо не пробвате за подарък нещо от рода на комплект за правене на малки пластики (моделин/глина) или за шиене, нещо, което детето може да вкара в употреба след като само си го измайстори; защо да не е и кройка на арт шапка например:) няма нужда да е свързано с хранене...

а пък ако държиш да е за ядене можеш да пробваш тук - http://www.take-a-cake.eu - много арт мъфини и cupcakes с оригинални картинки от художници, едната художничка ми е приятелка:)

# 759
  • Мнения: 6 713
Честита бременност на Деси! Чета блогът й от време на време, много е интересен Simple Smile

И аз не разбрах за какво става дума, надявам се да остане приятно да се пише в темата и благодаря на всички,които винаги се отзовават! Hug  bouquet

# 760
  • Мнения: 19 296
Има нова тема

# 761
  • Мнения: 62

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=641554.msg21149950#msg21149950

На 6 март (вторник) от 18:45 Ваня Иванова - Ванилка от блога www.vanillka.com
организира кулинарен курс за начинаещи и напреднали.

ЛЕЧИТЕЛИТЕ-ПЪТУВАНЕ В АЮРВЕДА: http://vimeo.com/37911738

Аюрведа - наука за живота: част 1 , част 2 , част 3

Хранене според Аюрведа:  1-ва част , 2-ра част

Последна редакция: вт, 06 мар 2012, 14:02 от elenex

Общи условия

Активация на акаунт