Първата репродуктивна клиника в Русе отвори врати

  • 12 398
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 622
Радвам се да ви съобщя, че нашият град се сдоби с така дългоочакваната специализирана репродуктивна клиника! Това е Медицински център "Репродуктивно здраве - Д-р Щерев" Русе:

http://invitrorusse.com/bg/

http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … 30-36&lang=bg

Обърнете внимание на Дните на безплатната профилактика - ще бъдат осъществявани безплатни прегледи и консултации и цитонамазки!  Peace

# 1
  • Мнения: 102
Да ни е честито!само дето,нищо репродуктивно не видях да се извършва.общо взето част от Ескулап,се е прехвърлил тук.дано само няма същата съдба и дано наистина работят добри специалисти,а не "псевдо" такива.и изобщо не видях в екипа да има имунолог...отсега ми изглежда доста съмнителна цялата работа.

# 2
  • Мнения: 1 622
Мартинчо, доста репродуктивни "неща" се извършват, вкл. се вземат имунологични изследвания. При положение, че в цяла България има няколко читави имунолози, чиито общ брой е по-малък от пръстите на едната ръка, вероятността един от тях да работи в тази клиника е 1:1 200 000  Mr. Green. За щастие ние имаме договор с един от тях!  Peace

Съдбата на клиника "Ескулап" не е предмет на нашата тема, камо ли причините, довели до нейното затваряне.

Темата е за това, че най-после има някой в този град, който да се погрижи за хората с репродуктивни проблеми  Peace. Също и за това, че хората с репродуктивни проблеми, избрали друг лекар и клиника, в случай на нужда ще могат да получат адекватна консултация и напътствия.
А в момента темата е най-вече с цел да информира хората за Дните на репродуктивното здраве, в които ще могат да се възползват от безплатни консултации, прегледи и цитонамазки, осъществени от едни от най-големите репродуктивни специалисти в България.

# 3
  • Мнения: 4 737
Честита придобивка на Русе! Повече такива новини да четем!  Peace

# 4
  • Мнения: 556
Честито на гр. Русе! Късмет на новата клиника! Да разреши много проблеми, да сбъдне много мечти!!!

# 5
  • Мнения: 102
както казах и в първия си пост,да ни е честита новата клиника,и дано другите специалистите,които работят там са наистина добри,защото при Константинова и Кунев,аз лично не бих отишла.успех

# 6
  • Мнения: 1 622
Мартинчо, благодаря ти, че поддържаш темата на първа страница!  newsm10

За информация - часовете за безплатните прегледи, консултации и цитонамазки вече са изчерпани.

Очаквайте следващи новини за актуални събития в клиниката!  Peace

# 7
  • Мнения: 102
welcome!!!само,че дай Боже да е с нещо по-интересно от тези постове.пък и като гледам интереса към темата,как да не ти помогна. Mr. Green Mr. Greenв крайна сметка,може да извършвате геникологични прегледи,изследвания и аборти,а хората с репродуктивни проблеми,могат да отскочат до Тутракан,където нещата са наистина на ниво. Peace Peace

# 8
  • Мнения: 1 622
Мартинчо, ще отмина тона ти и не смятам да падам до нивото ти. Постовете ти тук и в миналогодишната лятна Русенска отчетна тема са ми достатъчно основание за проява на великодушие.  Mr. Green

За заинтересованите искам да споделя, че се надявам всеки месец в клиниката да идват специалисти от АГ болница "Д-р Щерев" София, които да консултират и преглеждат желаещите хора с репродуктивни и гинекологични проблеми.  Информация за това ще намирате в сайта ни, като аз ще слагам актуално съобщение всеки път и в тази тема!  Peace  Първите записани за следващите прегледи ще бъдат хората, които имаха желание, но не успяха да получат час.  newsm10

# 9
  • Мнения: 102
извинявай,сега разбрах,че си от групичката "Чочи и тем подобни",заради които не пиша в русенската тема,както и много други,разбира се.много жалко,че не можеш да си вземеш поука от постовете ми,а тя е,или прави нещо както трябва,или не казвай нищо.звучи крайно несериозно,"надеждите" ти,че някой доктор може и да дойде във въпросната клиника ВЕДНЪЖ МЕСЕЧНО!!!!защо просто не написа,че отваря врати гинекологична клиника,а когато другото е факт,да напишеш и него?както беше и в русенската тема,всяко мнение,което е различно е оплюто до забрава.аз също съм имала такива проблеми,и това,че задавам въпроси е защото съм навлязла в темата,а не защото искам да се заяждам.
от поста ти разбрах какво отношение ще има към пациентите в клиниката,които не дай си Боже имат различно мнение.мен безвъзвратно ме загубихте като клиент,бъди сигурна,че покрай мен и доста други.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 07:16 от Mamma

# 10
  • Мнения: 1 622
Момичета, ето информация за януарската инициатива на Медицински център "Репродуктивно здраве Д-р Щерев" Русе за Дни на безплатните спермограми, гинекологични и терапевтични прегледи:

http://invitrorusse.com/bg/

Очакваме датите през януари 2012 г, в които специалисти от АГ болница "Д-р Щерев" София ще осъществяват прегледи и консултации.

# 11
  • Мнения: 1 622
Момичета,

след изчерпване на часовете за безплатни гинекологични прегледи и спермограми през м. януари 2012 г, днес МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе разширява спектъра на безплатната профилактика със следното предложение:

Уважаеми пациенти,
през януари 2012 г. освен безплатните гинекологични и терапевтични прегледи и спермограми ще Ви предложим и безплатно доплерово изследване на бременни м/у 5-ти и 7-ми лунарен месец: на 18. и 19.01.2012 г по 5 изследвания при д-р Кунев и 5 изследвания при д-р Константинова.

Доплеровото изследване е модерен високоспециализиран ултразвуков скрининг за профилактика на високо кръвно налягане по време на бременността, изоставане растежа на плода (хипотрофия), отлепване на плацентата и др. Резултатите в референтни граници гарантират нормалния обмен на кръв между майката, плацентата и плода (фетоплацентарна единица).

За записванe се свържете с нас по познатия Ви начин чрез мейл на info@invitrorusse.com или с обаждане на тел. 082 511 869 или 0887 73 18 14.




# 12
  • Мнения: 1 622
Здравейте!

С голямо удоволствие Ви съобщавам, че от м. януари 2012 г. периодичните сбирки на

Ла Лече Лига Русе

ще се осъществяват в Медицински център "Репродуктивно здраве Д-р Щерев" Русе!

Заповядайте на неформалните срещи на ЛЛЛ ако:
• Очаквате бебе и искате да знаете повече за това как да кърмите
• Вече кърмите и искате помощ за някои особени предизвикателства
• Имате нужда от информация за въвеждане на твърдите храни или отбиване
• Искате да срещнете други кърмещи майки и да споделите опит
• Интересувате се да прочетете повече за кърменето, раждането и родителството

Първата сбирка на ЛЛЛ в Медицинския център ще се състои на 13.01.2012 г. от 10:30 ч. Очакваме Ви!

# 13
  • Мнения: 1 091
Здравейте, искам и аз да се присъединя към поздравленията за новата клиника в гр. Русе  Grinning. От сърце се радвам и пожелавам много сбъднати мечти  Praynig. Дори само консултация и правилно напътствие понякога са достатъчни, за да се доближим до успеха. Поздравявам ви за безплатните инициативи, както и ЛЛЛ сбирките.

# 14
  • Мнения: 1 622
Здравейте, искам и аз да се присъединя към поздравленията за новата клиника в гр. Русе  Grinning. От сърце се радвам и пожелавам много сбъднати мечти  Praynig. Дори само консултация и правилно напътствие понякога са достатъчни, за да се доближим до успеха. Поздравявам ви за безплатните инициативи, както и ЛЛЛ сбирките.


Грация, благодаря ти за хубавите думи! Много ще се радвам да дойдеш да ни видиш като се върнеш някой път в Русе!  Hug Желая на семейството ти здраве и много успешни крачки към по-доброто, което ви очаква! Целувки на двете ви с Мими!   bouquet Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 1 622
Мили момичета,

представям ви февруарските безплатни инициативи на Медицински център "Репродуктивно здраве Д-р Щерев" Русе на началната страница на сайта ни:

http://invitrorusse.com/bg/

# 16
  • София
  • Мнения: 35
здравейте и от мен,

надявам се много клиниката да е на ниво, въпреки че съм била при Константинова и не съм особено впечатлена от нея. Затова и бях при д-р Бойчев в Тутракан преди близо 2г и една година бях негова пациентка преди да се преместя в София. Лично аз не бих посетила тази клиника и особено за репродуктивни процедури. Затова бих посъветвала русенките да отидат в Тутракан. Все пак всеки решава за себе си. Но аз лично не съм доволна от нито един лекар в Русе. Всички са станали много комерсиални. Но дано тази клиника наистина помогне на семействата, които се нуждаят. Grinning

# 17
  • Мнения: 1 622
mipapikokolo,

Д-р Константинова е специалист акушер-гинеколог в клиниката. Репродуктивният специалист е д-р Александър Кунев, който от години се обучава и е практикувал при самия "баща" на ин витрото в България, доц. Атанас Щерев.  Peace Затова аз пък бих посъветвала русенките да посетят клиниката, още повече, че ежемесечно някой от водещите лекари от АГ болница "Д-р Щерев" София осъществява прегледи и консултации в нашия център - през м. декември и януари беше самият доц. Щерев.  Peace И не мисля, че лекарите в този център могат да бъдат обявени за комерсиални, след като всеки месец правят безплатни прегледи и спермограми...

# 18
  • Мнения: 102
mipapikokolo,радвам се,че някой мисли като мен,защото ми омръзна модераторката на темата да ме анатемосва и да ми трие постовете,защото мисля различно от нея.поради същите като твоите причини,аз също съм пациентка на д-р Бойчев.аз също много бих се радвала,ако в русе има наистина добра репродуктивна клиника.но към този момент,това е някакво подобие на такава.още повече,че реално ин витро процедури не се извършват.въпросните консултации от "водещи лекари",не са нищо друго за мен,освен зарибяване за клиниката им в софия.затова пак да призова всички,които имат репродуктивни проблеми,вместо да чакате всеки месец някой "водеш лекар" да ви консултира,вървете при д-р Бойчев,който ще направи много повече от това,ще сбъдне мечтите ви. Peace Peace

# 19
  • Мнения: 1 622
Мила ми Мартинчо,

не разбирам честно кaзано какво дириш в тази тема. Има достатъчно теми за клиниката на  уважаваните от мен д-р Бойчеви - както в този форум, така и в zachatie.org. Нещо дразни ли те, не разбирам?
Тази тема е за това какво се предлага в русенската клиника, за да информира интересуващите се за актуалните безплатни прегледи и а всички останали меропроятия, които се осъществяват в центъра. Относно това, че в момента все още не се ивършват АРТ - така е, но не е далеч времето, когато и това ще стане реалност. А нима в клиниката в Тутракан АРТ процедурите не започнаха едва през април 2011 г, след като е започнала съществуването си още през октомви 2006 г?
И моля те да не заблуждаваш хората с репродуктивни проблеми, че трябва да чакат всеки месец някой от София! В клиниката има специалист по репродуктивно здраве и той се казва д-р Алесандър Кунев! Специалистите от София биват посещавани предимно от пациенти, които имат един или повече неуспешни ин витро опита или сериозни гинекологични проблеми.  И слава Богу, че тези специалисти идват, дават такива консултации и по този начин внасят яснота и дават надежда на много хора, които отдавна са на прага на отчаянието.  Peace
Така че ще те замоля наистина да спреш да пишеш в тази тема, за да не продължава да те "анатемосва модераторката на темата и да ти трие постовете" (б.а.  - моля да си отбележиш, че модераторите са само тези на сайта bg-mamma.com, а ако визираш мен - аз съм просто автор на темата) . И повярвай ми, това не е заради съдържанието им, а заради изключително лошия тон и привкус, които носят...

# 20
  • Мнения: 102
Мила ми Маргаритке,както ти писах и в предните си постове,ядосвам се,как заблуждавате хората и рекламирате нещо,което още не е факт?!!!и моите уважения,но за д-р Кунев,собствените му колеги не казват добри неща,какво остава за другите?за константинова пък съвсем.направете си нещата както трябва и тогава се хвалете и рекламирайте!!! нищо лично,просто не мога да приема като се подиграват с хората.и не на последно място,чисто икономически е по изгодно да отидеш до Тутракан,отколкото до София.

# 21
  • Мнения: 1 622
Кой какво казва за д-р Кунев въобще не е от значение за качествата му на репродуктивен специалист. По простата причина, че кантар с капацитет 1 кг няма как да претегли 2 кг!  Peace Grinning Същото се отнася и за д-р Константинова.   bouquet  Мисля, че определено "си правим нещата както трябва"!  и затова се хвалим и се рекламираме!  Simple Smile

...и не на последно място,чисто икономически е по изгодно да отидеш до Тутракан,отколкото до София.

А най-изгодно е да отидеш в Русе!  Peace

# 22
  • Мнения: 102
това,че работиш за тях,не означава,че трябва да живееш в заблуда.пусни една тема за двамата доктори и виж какви ще са коментарите,не виждам защо изобщо спориш по този въпрос?всъщност е безмислено да спорим ,защото съм сигурна,че скоро хората сами ще разберат за какво става дума.а по отношение на коментарите ми в тази тема,първо мога да пиша където и каквото преценя,второ и аз не мога да разбера ти каква работа имаш в подотчетната тема за бременни,но и там ти чета постовете.ако ти плащат да висиш в интернет и да зарибяваш всякакви жени,по всякакви поводи,това е друг въпрос.

# 23
  • Мнения: 1 622
това,че работиш за тях,не означава,че трябва да живееш в заблуда.пусни една тема за двамата доктори и виж какви ще са коментарите,не виждам защо изобщо спориш по този въпрос?всъщност е безмислено да спорим ,защото съм сигурна,че скоро хората сами ще разберат за какво става дума.а по отношение на коментарите ми в тази тема,първо мога да пиша където и каквото преценя,второ и аз не мога да разбера ти каква работа имаш в подотчетната тема за бременни,но и там ти чета постовете.ако ти плащат да висиш в интернет и да зарибяваш всякакви жени,по всякакви поводи,това е друг въпрос.

Нещо много се забави с поста, чак се притесних!  hahaha
Повече не смятам да се задълбочавам и да ти отговарям, просто за да не стигам до едно ниво, което на мен никак не ми харесва. Повечето момичета от "Проблемното" ме познават достатъчно добре, дори и лично, така че не смятам да ги разочаровам, спорейки с теб.

Ако си способна да бъдеш щастлива - направи го!

# 24
  • Мнения: 1 169
Рядко влизам и още по- рядко използвам бутона "информирай модератор", но след тази помия изсипана от теб martin4o, друго не ми остава. Прекрачи всякакви граници и се надявам модераторите да ти отнемат думата скоро.

Имам честа да познавам Маргаритка и знам, че прави всичко със сърцето си.

Марги,  Hug обичам те и се надявам последния пост да е изтрит преди да успееш да го прочетеш. Ти си истински човек и продължавай да бъдеш себе си и да помагаш със същата страст   bouquet

# 25
  • Мнения: 108
Марго , хич да не ти пука злобата у въпросните особи придобита ли е или вродена. Mr. Green
Всички / с нищожни изключения както е видно/ сме наясно коя си  и за какво се бориш.Обичаме те , вярваме в теб и те подкрепяме в това , което правиш с цялото си сърце. То "пръчки" дето да спират колелото винаги ще се намират по стар български обичай  ooooh!
Късмет и много бебета! Hug

# 26
  • Мнения: 111
Мариетка, много се радвам, че те познавам!!!  bouquet
Ти направи в Русе възможно откритото говорене по проблема "бебето се бави". Само това помогна на момичета да преодолеят психологичната бариера, безсилието си и да продължат напред.
Толкова много направи за групата с информация, съвети, усмивка, добро настроение.........и сега половината момичета са майки или бъдещи такива Grinning. Моля се всички да гушнем своите "пеещи вързопчета" в най-скоро време.
Благодаря Мариетка newsm51

# 27
  • Русе
  • Мнения: 571
И аз не се стърпях да пиша, след прочетеното от martin4o .
martin4o , не можеш да пишеш такива неща за човек, който въобще не познаваш. Всички ние, които познаваме Мариетка, знаем какъв човек е, с какво голямо сърце и душа е. Благодарение на нея в Русе се събрахме групичка момичета с проблемно забременяване. Тя ни помогна много с информация и съвети. Аз винаги ще и бъда благодарна, защото ако не беше тя, както и другите момичета от групата, нямаше да стигна до резултата в подписа си. Много благодаря на Мариетка и на момичета от групата, че ви има.   bouquet
И последно към теб martin4o : Живота е твърде кратък, за да минава в злоба и заяждане. До колкото разбрах и ти се бориш за дете, е за тази цел мисля, че трябва да бъдеш щастлива и спокойна, а не да лъха злоба от теб. Ако някоя тема не ти харесва, просто не я чети и не пиши в нея.

# 28
  • Мнения: 102
виждам,че си впрегнала групата за бързо реагиране.жалко че изтриха поста ми,беше изпълнен с полезни съвети Joy Joyда ви успокоя само,че това ,което пиша не е от злоба,искрено се забавлявам.благодаря ви и за подкрепата ви,но вече съм спечелила тази битка,пожелавам същото и на вас.по отношение на "Искам бебе",съм достатъчно запозната,за да знам кой ръководи нещата,и кой помага на момичетата.и на последно място,не мога да разбера,как може да подкрепяте една такава псевдо клиника и в частност главната "зарибителка"?
и Маргаритке или Мариетке или там каквато си,нямаше нужда да активираш фенките си.направи забавлението ми още по голямо.ако все пак решиш да се възползваш от кооординатите,на знаеш кого............можеш да ми пишеш Joy Joy Joy

# 29
  • Мнения: 1 169
За твое нещастие Марги дори не знае още, какво се случва тук, така че колкото и да се търкаляш по- интересна няма да станеш!!! Остани си със завистта и пошлостта и както те е посъветвала сама тя по- рано- Ако можеш, опитай се да бъдеш щастлива!

Марги, сигурна съм, че нещо така нищожно не би могло да те разклати. Желая ти успех в борбата миличка  Hug Hug Hug

# 30
  • Мнения: 111
martin4o, тази сутрин бях меко казано отвратена от поста ти и  може би бях първата, която уведоми модераторите за него. Толкова просташки език и сред циганите в Селеметя не бях чувала да се ползва и не разбирам как може жена,която очаква втората си рожба и още повече възпитавала вече едно дете да го употребява!!!
Относно "впрегнала групата за бързо реагиране" мога само със задоволство да констатирам, че не познаваш лично Мариета. Това е и обяснимо, въпреки двете ти висши образования, живота ти в чужбина (по твоите писания), не си надминала фазата "чехълче". Чувството ти за хумор няма да коментирам.
И помисли, след тази злоба - наречена от теб забавление какви емоции предаваш на детето в утробата си?!

# 31
  • Мнения: 1 169
attente:)  Peace Hug

# 32
  • Мнения: 1 622
Момичета, сърцето ми затупа бързо като честох постовете ви!  Two Hearts  newsm45
Благодаря на всички ви за изключително милите и изпълнени с обич думи! Благодаря ви, че се познаваме! Ей това е в състояние да ме накара да живея 100 години (една колежка днес каза, че ме подозира в такива намерения, предвид километрите, които изминавам ежедневно пеш!  Joy) и през всичките тях да искам да помагам за сбъдването на живота!

Поздравявам всички, борещи се да станат родители и всички, сбъднали мечтата си с това прекрасно парче:



# 33
  • Мнения: 608
Марги  Hug ти влагаш толкова много емоции и душа в работата си, толкова си всеотдайна Peace  Всяко начало е трудно и винаги ще има хора които ще са готови да го направят още по-трудно- на тях няма смисъл да се обръща внимание Peace

Успех на клиниката и повече бебета и щастливи родители Peace

# 34
  • Русе
  • Мнения: 571
martin4o, явно за теб думата приятелство не съществува. Мариетка не е впрягала "групата за бързо реагиране", както се изразяваш. Кратко и ясно, всички които познаваме Мариетка, я обичаме и ценим като човек и приятел. Нормално е ако някой напада така просташки твой приятел, да го защитиш. НО ЯВНО ЗА ТЕБ ДУМАТА ПРИЯТЕЛСТВО, НЕ ОЗНАЧАВА НИЩО. МОГА САМО ДА ТЕ СЪЖАЛЯВАМ ЗА ТОВА.
Мариетке, знай че всички ние те обичаме и ценим много. За нас ти си истински приятел и голям Човек.  Hug Hug Hug Не обръщай внимание на такива злобни същества като martin4o.

# 35
  • Мнения: 1 622
Момичета,

Искам да Ви информирам за осмомартенската инициатива на МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе:

Признаван за празник или не, 8-ми март е все пак по-специална дата за жената в българския календар. По този повод Медицински център "Репродуктивно здраве Д-р Щерев" Русе подарява на своите пациентки 20 безплатни ехографски прегледа с предварително записване при следния график:

Д-р Константинова - 10 ехографски прегледа преди обед
Д-р Кунев - 10 ехографски прегледа следобед

Можете да се записвате по начините, посочени в скеция "Контакти" на сайта:

http://invitrorusse.com/bg/main/contacts

# 36
  • Мнения: 1 622
Уважаеми пациенти,

спазвайки традицията всеки месец някой от нашите специалисти от София да извършва прегледи в МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе Ви уведомяваме, че на
27.02.2012 г.
д-р Даниела Савова, Медицински директор на МЦ "Репродуктивно здраве" София
ще преглежда желаещите пациенти в нашия Медицински център в Русе. Тъй като срокът за записване е много кратък моля при желание за преглед да се свързвате с нас по телефона.

# 37
  • Мнения: 1 622
Момичета,

и през месец март 2012 г. доц. Атанас Щерев ще извършва прегледи на пациенти с репродуктивни и гинекологични проблеми в Медицински център "Репродуктивно здраве Д-р Щерев" Русе . Датите, за които можете да се запишете за преглед, са 22.03 следобед и 23.03 предиобед.

Записването става по познатите ви начини: по телефон, чрез мейл или на място в Медицинския център.

# 38
  • Мнения: 1 622
Момичета,

за да не бъде изтрит поста ми само Ви уведомявам, че доц. Щерев ще преглежда в Русе на 10-ти и 11-ти май. Подробности - на сайта на клиниката. Ако някой има въпроси, да ми пише ЛС - на ваше разположение съм!

# 39
  • Мнения: 1 661
Маргаритка, а колко струва един преглед и консултация при др. Щерев?

# 40
  • Мнения: 1 622
Розичке, независимо то това, че идват специалисти от София, всички услуги са според ценоразписа на русенската клиника!  Peace

# 41
  • Мнения: 1 622
Момичета,

през м. май ще има дни на безплатните ултразвукови прегледи и спермограми. Знаете къде да намерите необходимата информация!   Peace

# 42
  • Мнения: 2
Право е момичето!Не се доверявайте на тези некадърници д-р Кунев и д-рКонстантинова!Докторът е на светлинни години от медицината!

# 43
  • Мнения: 1 622
Право е момичето!Не се доверявайте на тези некадърници д-р Кунев и д-рКонстантинова!Докторът е на светлинни години от медицината!

Обичам такива включвания от "потребители", които имат едно регистрирано мнение, изключително авторитетно и достоверно изглежда.  Simple Smile

Това пък от друга страна отново изстреля темата напред  Laughing, което е повод с огромно щастие и удовлетвореност да ви кажа и тук новината, че с Разрешение РД-06-3/11.03.2013 г. на Министерство на здравеопазването МЦРЗ "Д-р Щерев" Русе е оторизиран да извършва асистирана репродукция, включваща освен досегашната"Вътрематочна инсеминация", от този момент нататък и "Ин витро оплождане" и "Съхранение на сперматозоиди".

Благодарим на всички наши пациенти за търпението и доверието в нас!   bouquet

# 44
  • Мнения: 2
Това,че не пиша като теб за щяло и не щяло не значи ,че нямам мнение!Много ми е интересно ти с какво образование си по-точно и като каква се явяваш в клиниката!

# 45
  • Мнения: 3
Е как може първата тема в която влизам да видя такива доноси и клевети за доктори от които сме доволни и близките ни!Няма обяснено нищо защо не сте доволни от тези лекари ,а само просташки и злобни изказвания... ooooh! ooooh! ooooh!

# 46
  • Мнения: 1 622
Николче, ясно е, че това не са хора, пациенти на клиниката, а такива, на които им е хоби да са криви!  Mr. Green
Както се казва: "Кучетата си лаят, керванът си върви"!

# 47
  • Мнения: 4 660
Най накрая и в Русе да има клиника за инвитро.
От 6 години съм пациентка на д-р Кунев имам 2 инвитро опита за съжаление неуспешни.
Предстои ми 3 опит по фонда при него.
За сега чакаме заповед от фонда и се надявам скоро време да започнат да работят със ФАР.
Всички които са преминали през това лутане по клиниките в страната знаят колко е важно да си близо до клиника за инвитро.
Ето за това искам да благодаря на д-р Кунев и целия му екип че се трудят за доброто на пациентите smile3501 и им благодаря от все сърце newsm76

# 48
  • Мнения: 3
Момичета , незная дали тук е мястото ,но все пак може някоя да има наблюдение. Как се развиват децата инвитро в последствие ,като психика и физика. Ще се радвам , да споделите вашите мнения.Каквито и да са те.

# 49
  • Мнения: 1 124
Моите лични наблюдения са, че се развиват съвсем НОРМАЛНО !

# 50
  • Мнения: 1 622
Моето лично мнение е, че са "доста напред с материала" заради огромното желание да ги има на този свят и респективно отделяното време от родителите  newsm76. Разбира се, че при тях особено трябва да се внимава да не се залитне в другата крайност, за да не станат разгевезени хлапета и да не "никнат под похлупак"!  Peace

# 51
  • Мнения: 3
 Зная за генетични увреждания, които се проявяват след време...но ми се искаше мнения от майчета с опит .

# 52
  • Мнения: 4 660
Зная за генетични увреждания, които се проявяват след време...но ми се искаше мнения от майчета с опит .
Какво те кара да мислиш че децата родени с ин витро трябва да са с генетични болести.
Аз познавам толкова много деца родени с ин витро нищо им няма като останалите са .
Що за мислене и твоето .....

# 53
  • Мнения: 1 622
nikolche, аз съм майка с опит. И то детето ми (второто) не е дори ин витро, а ИКСИ!  Peace
Най-достоверна може да бъде информацията от научни трудове на медици.
Моят опит е такъв, споделям го - имам страхотно дете, твърде умно, будно и артистично, и напълно здраво физически и психически!

# 54
  • Мнения: 39 455
ахаха по голяма глупост скоро не бях чела  newsm65
въпреки, че съм майка на бебе икси, при това недоносено, ще потвърдя че детето не само и е наред, ами изпреварва възрастта си.

генетичните болести са генетични. ако ги няма в семейството поколения назад от къде аджеба ще се развият.

# 55
  • София
  • Мнения: 23 173
по-страшно от генетичните увреждания обаче е вродената тъпота на някои хора  ooooh!

# 56
  • Мнения: 4 660
по-страшно от генетичните увреждания обаче е вродената тъпота на някои хора  ooooh!
Да права си бамбарадамбара newsm10

# 57
  • София
  • Мнения: 9 399
Зная за генетични увреждания, които се проявяват след време...но ми се искаше мнения от майчета с опит .

ауууу е това го казва човек минаваш през инвитро опити ooooh! Whistling Whistling Whistling
и то в 21 век, нет, гугъл, медицински статии и списания, клиники в изобилие ooooh! ooooh! ooooh!

а после се чудиме защо журналистите говорят глупости, пък то хората които се подлагат на това го правят.

ми май децата инвитро са с антенки, три пръста, 4 крака, зелена кожа и чуват гласове от космоса Wink Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 7
Izvinqvam se za latinicata.momicheta ot ruse iskam da vi kaja da ne se doverqvate na rusenskite lekari za reproduktivni problemi.bqgaite na dalech ot ruse.az veche imam greshna diagnoza ot "specialista " dr Kunev.choveka haber si nqma a tragnal toi invitro da pravi ta da se uchi varhu horata.za nego az bqh beznadejden sluchai s 2 zapusheni trabi.i kato otidoh pri istinski specialist v gr Pleven se okaza che i dvete mi trabi sa si napalno prohodimi i zabrenqh s inseminaciq.Bqgaite na dalech ot Ruse.

# 59
  • Мнения: 7
Moga da pisha za oshte rusenski nekadarnici no v momenta temata e za novata ni invitro klinika .nqkoli ako iska moje da mi pishe na LS. Nqma da se obidq na nikoi.no tova e moeto mnenie za tozi glaven nekadarnik koito iska pari na ruka ot horata s problemi.

# 60
  • Мнения: 1 622
Момичета, вярвам, че информацията за нов педиатричен кабинет ще ви е от полза:

http://invitrorusse.com/bg/news/show/23

# 61
  • Мнения: 55
ивито84, незнам защо толкова крайно се изразяваш.Има хора на които този лекар,а и други които се оплюват,са помогнали и то доста.За това,особенно в такива случаи винаги се търси второ мнение.По този начин можеш да невредиш на някои момичета които са  при него,довволни са,а прочитат нещо такова и се стряскат и започват да с тревожат!Едно е да кажеш че не си доволна от някои лекар и не би отишла повече при него,друго е да коментираш компетентноста му и да казваш че е некадърник,Дали според теб не е помогнал на никой?
 Аз откакто чета по форумите,срещам какви ли не коментари,кой доволен от даден лекар ,кой не,но чак такива рядко се срещат!!! Вместо да помогнеш на някого,ще го объркаш!

# 62
  • Мнения: 1 622
Скъпи момичета,

Центърът за асистирана репродукция и Медицински център „Репродуктивно здраве Д-р Щерев” Русе ООД сключиха договор за съвместна дейност вчера, 27.10.2014 г . От този момент нататък в лечебното заведение всички двойки с репродуктивни проблеми с българско гражданство могат да получат следните услуги, произтичащи от сключения с Центъра по асистирана репродукция договор:
1. Диагностициране и лечение на причините за инфертилитета
2. При наличие на необходимите индикации – подготвяне и изпращане на документацията за кандидатстване в Центъра по асистирана репродукция за финансиране на ин витро процедура с обществени средства
3. Изготвяне на документи за смяна на лечебното заведение, в което да се извърши ин витро процедурата – преди и след получаване на Заповедта от Центъра по асистирана репродукция
4. Извършване на всички изследвания, предхождащи ин витро процедурата, изискуеми от Наредба 28 за дейности по асистирана репродукция и заплащащи се от пациентите.
5. Извършване на ин витро процедура, финансирана до 5000 лв от Центъра по асистирана репродукция и включваща:
* Ехографски прегледи – до 6 бр.
* Хормонални изследвания – до 10 бр.
* Фоликулна пункция под ехографски контрол
* Класическо IVF или ICSI оплождане
* Ембриотрансфер
* Криоконсервация на предимплантационни ембриони
* Стимулационни лекарства

Успех на всички!!!  Peace

# 63
  • Русе
  • Мнения: 621
Поредната клиника в града, пълна с некадърници! Наистина не ми се пишат фермани с обяснения. Не си губете времето, а се насочете извън Русе. Само ще ви вземат парите, ще ви накарат да направите един куп платени изследвания без дори да е имало нужда.

# 64
  • Мнения: 1 622
Особено стойностно ми се струва мнението на потребители, пишещи предимно в подфорумите за красота, отчетните бременни и отглеждане на бебетата, в темата за репродуктивна клиника.  Peace Още повече когато хвърлят една "партенка" за некадърници и куп платени изследвания, щото не им се пишат фермани...

# 65
  • Русе
  • Мнения: 621
Виждам, че си всестранно развита личност. Освен, че се явяваш адвокат на клиниката, си и изкусен детектив. Постарала си се да ми ровиш в коментарите, но си си направила прибързани заключения. Това, че имам интереси в козметиката и се опитвам да поддържам добър външен вид и имам дете не ме прави некомпетентна. Не знаеш образованието ми, нито професионалната ми ориентация. Това, че не пиша в интересни за теб теми не ме прави безхаберница.
И още сто лигави коментара да напишеш за клиниката все тая - очаква я същата съдба като Ескулап!
Естествено, че са некадърници! Взеха ми 200 лв за изследвания, които щяха да бъдат готови след 3 дни, а всъщност получих с клизма след 8. В последствие се оказа, че всъщност не са имали отношение към моя проблем, а просто са си гушнали процента. Казаха ми - имала си пари - дала си. Убеждаваха мъжа ми да си пусне спермограма след 24 въздържание, а не от 3-5 както е прието. Освен това го овещаваха как е ок да си я източи у нас и да им я занесе под якето при -20 градуса студ навън.
Мога да ти дам още много примери, които обаче не касаят мен и нямам намерение да разпространявам историите на други хора.
Така, че айде моля те да не говорим за професионална компетенция! Той и Дуваджиев в 3-та е много добър, ама за тия дето нямат проблеми!

Общи условия

Активация на акаунт