Захващам се с Дюканско дело и талия ще меря смело - 258

  • 43 275
  • 724
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 45
Привет момичета Simple Smile
Днес ми беше ден за готвене на режимни и нережимни вкусотии. Simple Smile
Сега да не объркам пак мацките Simple Smile
Сребърна паричка, можеш да ползваш малки количества сол, има една с 50% по-малко сол (каквото и да значи това  Laughing ) организма си има нужда и от сол Simple Smile За главоболието: често момичетата споделили, че имат главоболие не пият достатъчно вода, само го казвам като вариант.
almeg, водата е хубаво нещо продължавай да си пийваш Simple Smile
Cveti_Ivanova, продължавам да твърдя, че количествата ти храна са оскъдни, като добавим, че не ядеш и триците, които са един от основните елементи в режима, не знам дали би издържала до -20кг., но успех може и да се получи, не забравай, че здравето е на 1во място, не застрашавай здравето си заради суета  Hug
Люси, на пръв поглед не виждам билките да пречат на режима, ако имаш време прочети за всяка билка какво влияние има и сподели ако някоя от тях те съмнява нещо. Аз като гледам повечето са успокояващи, полезни за стомаха, но все пак е хубаво да потърсиш информация за всяка билка Simple Smile
tqna, честита ти 3та годинка Simple Smile А ако добавиш и една парола към снимките равна няма да имаш  Whistling  Laughing
Хубава вечер на всички Simple Smile   bouquet

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
Иначе се храня добре. Сутрин до обяд пия кафе с мляко и вода /това винаги съм го правила/ на обяд хапна яйца или пиле превечер също, неусещам глад

Не видях закуска  Thinking И яденето е малко, какви са ти количествата на яйца и месо?

Люси, няма ограничения в течностите. Само трябва да са без захар. И без алкохол  Mr. Green

Тяна, честита годишнина   bouquet

# 692
  • Варна
  • Мнения: 3 363
Привет и от мен Heart Eyes! Аз пък днес съм първи ден на ПЗ Grinning.Сребърна паричка, ти на колко дни сменяш периода на  протеини с ПЗ ? Просто от чисто любопитство питам .


Аз съм от скоро на режима и смятам да правя 5 ПЗ / 5 П . Това ми беше първата ПЗ петица.


tqna, аз успях да видя снимките , чудесно изглеждаш  Peace

GalaEluard, имам я тая сол, вместо  100 % натриев хлорид има 49 % калиев хлорид и 51 % натриев . Само ,че почти не соли, трябва да се слага по много.  На мен не ми пречи да не слагам сол на месото , то си е природно солено на вкус . На рибата слагам малко . Не знам дали при Дюкан го имаше това за по малко сол, но по принцип при различни диети съм чела, че се препоръчва да се готви без сол.

Люси, и аз наскоро питах може ли чай и ми отговориха , че може. Но не знам конкретните билки как ще влияят по време на режима.

Цвети, честито ти минусчета, но и на мен ми се вижда ,че се храниш малко. Вещи , ти е написала къде да увеличиш   bouquet

Аз отивам да вечерям   Mr. Green

# 693
  • Мнения: 75
Благодаря Ви за бързите отговори момичета,и аз не виждам нищо лошо в чая,нали е без захар и мед.Ще се поразтърся още малко,пък да видим.Аз мисля да се включа евентуално от др.понеделник.
Успех на всички отслабващи Hug

# 694
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               Явно днешното кафе е било по силничко  hahaha
               Сребърна паричка, не е задължително да е от режима, но често и той в началото води до главоболие, отпадналост... Нормално е - изхвърлят се токсини. Пийвай течности  Peace
               Cveti_Ivanova, триците са основна част от режима, а пък и на мен са ми толкова вкусни, че и без да съм на диета, пак бих си ги хапвала с удоволствие. Днешното хлебче стана толкова пухкаво и ароманто, че дори и хляба, който в момента се пече за мъжо не може да го надмине, въпреки че е от брашно  Crossing Arms И защо не хапваш, когато нещо ти се догризе? За основните хранения яж месо или риба, а за между другото остави яйцата, консерва риба тон, нещо такова...
               Люси, пийвай си чая, но не забравяй и да ядеш  Wink
               tqna, ЧДРД   bouquet А бе, ти сигурна ли си, че не си показала снимки на гаджето на сина си  newsm78
               GalaEluard, аз пък си мислех, че съм единственото куку, което прекарва един почивен ден в кухнята... Напълних хладилка до откат, сега мога да си мързелувам цяла седмица  Crazy
               Да раздавам козинките и да отивам да си опъвам крачетата, че не знаят на кой свят са вече, милите...

     

                    Лека, мека, палава, розова и режимна нощ  Hug

# 695
  • Мнения: 79
Добра вечер    love001 ! Пак съм аз newsm03!
Доколкото съм разбрала ,мога да ЗАМЕНЯ поне 1 литър от водата с чай newsm78 ,като ще е натурален , без захар и мед.Така ще мога по лесно да приемам течности,като се надявам и да увелича количеството.
tqna ЧРД ! А снимките са прекрасни!
Лека вечер на всички !Сладки сънища!

# 696
  • Мнения: 10
момичета имам въпрос за  рачешките ролца.. мога ли да ги ям без  ограничения?  Rolling Eyes

# 697
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
момичета имам въпрос за  рачешките ролца.. мога ли да ги ям без  ограничения?  Rolling Eyes

Разрешени са от Дюкан, но съставките им са малко съмнителни, така че пробвай как ти действат и тогава. Някои момичета ги ядат без проблеми, но при други има задържане, така че всеки преценя сам за себе си.

# 698
  • София
  • Мнения: 25
Привет, Дюканисими!  Hug
При мен нещо не се дават лесно килцата, но се усетих, че правя ОГРОМНА грешка като не ям много, от предното ми дюканстване си помня, че трябваше да се яде много, ама докато се занимавам с деването забравям, че "трябва"... надявам се следващата седмица, като започна работа да съм по-сериозна... Иначе чисто количествено измерено - за 19 дни само 5 кила... нищо не са  Crossing Arms, обаче си обещавам да се стегна и да правя нещата както трябва - т.е. да ям!!!
За триците - това с хапването им до обяд явно е нещо ново от последните години (ново за мен поне  Mr. Green), не мога да ги ям "в суров" вид и си ги правя на хлебче, като по този начин залъгвам и огромното ми желание да ям хляб (винаги съм обичала тестените неща), та сега (и предния път) си ги хапвам по малки парченца почти със всяко хранене...  Не вярвам 4-5 лъжици трици, вместо само 3 да са проблем  Naughty
Благодаря на всички вас, които се отнасяте "гостоприемно" към новите дюканки, мноооооого голям стимул сте ми, както и снимките ви, за това продължавам да ви чета и да се нахъсвам  Mr. Green

В тази връзка да си кажа и аз, като някоя натрапничка - в много отношения споделям постовете на elica11, доста от постовете на "старите" дюканки по едно време покрай новата година ми се сториха доста обидни и нападателни и то отправени към "евентуалните нови", без да се има впредвид който и да е персонално, просто явно по инерция да се презастраховат  Thinking повлияха ми и на мен, разбира се, като една от "новите" и се почусвах като в една доста враждебна тема  Thinking не мислех изобщо да пиша и споделям каквото и да е, но се радвам, че има и ДРУГИ "стари" дюканки, които пък без проблем вкарват в правия път сгрешилите, дават напътствия и споделят опит  Hug, и явно те надделяха в последните дни в писането, та обърнаха малко кантара към "дружелюбно" отношение към нас "новите"  Hug Все пак не се сърдете - всеки човек си има някакви залитания - или не му се чете, или пък не е запомнил прочетено, или пък му е по-лесно някой с опит направо да му каже какво да прави, или пък младостта си казва думата, или пък понякога бръмбарчетата в главата отказват да са услужливи и ни карат да грешим... БЛАГОДАРЯ на всички добрички и търпеливи дюканки!!!  След няколко дни като свикна с никовете ви ще ви цитирам поименно  Mr. Green
По отношение на храните - обезмасленото (уж) кисело мляко на Бор Чвор ми беше най-най-вкусното, даже миналия ден го търсех в магазина и като казах на мъжа ми, той ми се хилеше, че явно не съм гледала новините, че точно тази марка не било съвсем обезмаслено, явно и за това ми е било вкусно  Laughing ако може и малко помощ - изчетох доста етикети, но все още не съм открила кетчуп и горчица без захар  newsm78 ако сте изнамерили такива, моля споделете, да не чета с часове по рафтовете, че все едно съм в библиотеката  Mr. Green прочетох по-нагоре за такава горчица в Метро и ще я погледна тези дни...
друго, другооо... ааа, въпреки малкото килца свалени - сантиметърчето ме радва - смъкнала съм към 6 см от корема и вече не си го виждам от бюста  Mr. Green, другите мерки по-скромно - 1-2-3 см, но определено доста ми хлопнаха панталонките  Peace
Приятна нощ! Пожелавам ви изненадващи минусови резултати на сутринта!  Hug
Уляла съм се в писането - ИЗВИНЕТЕ!!!  Blush

# 699
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
marvina, не знам колко килограма имаш да сваляш, но 5 кг. за 19 дни си е добър резултат.

Относно кетчупа и горчицата.... Доколкото знам кетчуп без захар няма, аз поне още не съм намерила. Веднъж си купих лютеница на Дерони за диабетици, която е без захар, но пък не ми хареса на вкус и не повторих. А горчица без захар има - Дижонска горчица. Аз си купувам "класик" от Кауфланд. Много ми е вкусна.
 

# 700
  • София
  • Мнения: 239
Добра вечер и от мен!
Показвам се да знаете, че ви чета.Поздравления, на всички  имащи повод за празнуване, кой заради успешно отчетени мминуси, кой за РД като член на малкото-голямо семейство на чичо Дюк, кой просто защото днес му е време за гала.
Аз още събирам инфо и започвам малко по малко да се подготвям (брей как го казах, все едно на изпит ми предстои да се явявам  newsm78).
Днес например си купих овесени трици.
Нищо конкретно не казвате за срещата вчера.Да си призная, на няколко пъти порочни мисли, от сорта на това и аз да дойда, преминаваха през малката ми главица.Не бях сигурна обаче дали не сте си напълнили чантите с камъни за нахалници като мен, та прецених да не ви досаждам толкова скоро  Mr. Green.
Във връзка с поста на marvina, от известно време си мисля каква е логиката да сваляш повече при повече хранене.Знам, че това един от принципите в книгата на Дюкан, но някак си не мога да си го обясня логично.Порових малко в Гугле-то, но нищо конкретно не открих.Попадал ли ви е източник на информация по темата?Ще ви бъда благодарна ако го споделите.
Зла Вещица, благодаря за статията.

Лека вечер

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 14 132
Марвина, искам да направя няколко забележки и се надявам да не ги приемеш като грубо отношение, а като поправка на това, което си написала и което мислиш.

Първо - никъде не е казано, че трябва да се тъпчем. Думите са да ядем достатъчно и да не стоим гладни. Защото всеки си мисли, че като остава полугладен ще отслабне по-бързо, но ефектът е обратен. Оттам и казваме - отслабва се с ядене, не с гладуване, но нямаме предвид тъпкане Simple Smile

Второ - 5 кг за 19 дни са си отличен резултат.

Трето - 4-5 лъжици трици вместо 3 са си проблем. Малко неща имат ограничение, но триците са едно от тях. Първо, защото увличат полезни минерали от организма и второ - съдържат въглехидрати, а нашият режим е нисковъглехидратен.

Четвърто - пак за триците - препоръчително е да се ядат до обяд. Причини - отново въглехидратите, които съдържат.

За горчицата са ти казали, кетчуп без захар преди време имаше някакъв на Дерони, но той мисля съдържаше нишесте или нещо друго забранено.

# 702
  • Велико Търново
  • Мнения: 245
Мацки, в наше село продължавам да си намирам без проблем Културата. А министъра нали каза, че което мляко изчезне, значи то е провинилото се? Дали пък не я набедихме напразно?

ellica11, източник не мога да ти посоча, но доколкото съм се интересувала и чела по въпроса, запомнила съм следното: Когато ядем белтъчини - 1.Храним мускула, а мускула, от своя страна гори калории и само с присъствието си, 2. поемаме и други необходими ни и полезни вещества - аминокиселини, минерали, соли. Когато не ядем достатъчно ( не само когато сме на Дюкан, а по принцип), тогава организмът ни минава на режим "оцеляване" и забавя метаболизма за да спести всяка една калория за да запази жизнените ни функции.  

Последна редакция: пн, 16 яну 2012, 01:22 от Тонитa

# 703
  • София
  • Мнения: 25
Скарлет, благодаря за горчицата  Hug ще я потърся и нея  Peace до колкото знам май дижонската е по-люта, ама пък повечко ще я разредя с кис.мляко  Peace и лютеницата ще потърся да пробвам Wink
елица11, преди малко и моят мъж ми го обясни по подобен начин на написаното от Тонита...
ЗлаВещица,   Hug благодарско за коректива!!! не съм имала впредвид буквалното тъпкане, и вероятно съм се изразила неправилно, преувеличавайки заради сравнението, че сега почти не се храня, а така не трябва  Naughty ... а за триците, ах, любимите ми трици  Confused те са ми единственото спасение от желанието ми да се тъпча с тестени, ама щом казваш, че не трябва - ще ги скастря  Crossing Arms ...  Blush и между другото съм от тия, лошите нови, дето не четат  Sunglasses Mr. Green мислех да мина метър и да не чета книжлето за триците, ама май си трябва  Laughing реших, че ще се оправя само със инфото, което ми е останало в главата от предния път, ама ще трябва да вляза в час с новите писания  Grinning хубаво е, че поне няма нова книга с поправка на първата Дюканска  Joy Ще експериментирам с лъжицата и триците, за да си намеря мярката от хлебчето колко са 3 лъжици и толкоз  Naughty
 Hug

# 704
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добро утро  Hug
               И отново е понеделник... Да пием по кафе?

                   

               bibina1980, ЧРД Hug

                    Усмихнат зимен и режимен ден  Hug

Общи условия

Активация на акаунт