Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 114
Моето дете между 1 и 2 години имаше такъв период. Тръшкане и заглушителен рев.
Особено по стълбите. Ние живеем на високо, нямаме асансьор и той ревеше, за да го нося.
Има деца, които изпадат в нервна криза, защото не искат да си лягат, защото не искат чашата с мляко, защото блузката им е жълта и пр. причини.
Период най-често. Тогава е особено важна реакцията и подходът на родителя, който се грижи за детето. Ако той не е адекватен, често се получава така и накрая най-често има "пляс".
И родител, и дете се изнервят. Детето започва да плаче, пищи без причина, системно и постоянно.
Имах си такова съседче, което на 3 години ставаше в 3 след полунощ, обуваше обувките с висок ток на майка си и в галоп тичаше по ужасно дългият коридор на жилището им.
Вече не го прави. Защото порасна.

Дано е от този тип проблема по нервно детенце,но има един момент,че все пак ако детето е нервно си има и подход за това поведение както ти си описала и колкото и да е трудно на родителя рано или късно влиза в час с настроениято,състоянието на детето т.е.намира правилния подход но може би в нетърпението си и нервите си прави грешка с това по често "пляс" всички се изнервяме по някога но при деца чийто родители често се случва дали пък те не са по нервни от други точно поради тази причина нервни родители,ох много сложно стана.Искам да кажа,че всяка майка би дала най доброто за детето си и би намерила начин да го успокои колкото и нервно да е или какъвто и да е проблема ще намери решение.Дано и ако при съседното детенце е това проблема намерят по бързо подхода.

# 16
  • София
  • Мнения: 114
Моят син плаче почти при всяко обличане например, при отказ на нещо и т.н. Така, че който ни слуша и ние доста ревем Simple Smile. А как крещи когато играе не е истина Mr. Green, и понякога ако не го виждам отивам да го видя защото не мога да разбера дали се радва или не, такива викове има Shocked
Звучи,забавно та дори и на пост,докато тук съседното детенце няма как да се сбърка истерията си е истерия и е много плашещо да чуеш нещо подобно от такова малко ангелче.

# 17
  • Мнения: 1 263
Станало е начин на общуване, затова се получава така - детето е толкова емоционално, защото му поставят заповеди и наказания, без да се опитат да го провокират с думи да обясни как се чувства и какво го вълнува. Ако изпада и в пристъпи, трябва първо да се остави на спокойно за него място, докато се успокои, като упражняват заедно дълбоко вдишване и издишване и след това се дискутира проблема, пак насърчавайки го да обясни с думи  вълнуващото го.

Последна редакция: чт, 01 дек 2011, 15:44 от basis

# 18
  • София
  • Мнения: 114
Станало е начин на общуване, затова се получава така - детето е толкова емоционално, защото му поставят заповеди и наказания, без да се опитат да го провокират с думи да обясни как се чувства и какво го вълнува, вместо с ревове. Ако изпада и в пристъпи, трябва първо да се остави на спокойно за него място, докато се успокои и след това се дискутира проблема, пак насърчавайки го да обясни с думи  вълнуващото го.
Ако си права т.е. и така възпитават детето си значи решение няма и това дете ще психяса,защото аз съм зрял човек и чесно да си призная не бих издържала на такова емоционално състояние толкова време и по такъв начин да си показвам недоволството за да ме "чуят" страшно изтущително ми изглежда а и съм сигурна е а какво ли е за малката душица.

# 19
  • Мнения: 4 841
Вместо да се криеш зад шпионката и да проектираш обърканите си мисли върху непознати хора, просто се запознай с хората, поговори с тях и виж непредубедено за какво става въпрос. Може отговорът да е съвсем различен от всички сценарии, които се разиграват в главата ти, а може и просто да си свръх-чувствителна и двеминутно мрънкане да ти звучи като двучасова истерия.
Няма такова дете, което да реве и крещи с часове, най-малкото ще прегракне.  Прекалено пресилено е всичко, за да е обективна истина.

# 20
  • София
  • Мнения: 114
Вместо да се криеш зад шпионката и да проектираш обърканите си мисли върху непознати хора, просто се запознай с хората, поговори с тях и виж непредубедено за какво става въпрос. Може отговорът да е съвсем различен от всички сценарии, които се разиграват в главата ти, а може и просто да си свръх-чувствителна и двеминутно мрънкане да ти звучи като двучасова истерия.
Няма такова дете, което да реве и крещи с часове, най-малкото ще прегракне.  Прекалено пресилено е всичко, за да е обективна истина.
Не проектирам,а споделям каквото чувам и виждам от не малко време,не се знае какъв е отговорът затова пиша и тук за вероятни такива, евентуално някой ако се е сблъсквал с подобен случай да изкаже мнение,благодаря но нямам нужда от психоанализ,деца имаш ли и правиш ли разлика м/у "мрънкане"и истеричен рев,четеш ли добре постовете?Има такива деца много ясно,да не говорим за бебетата..не съм пуснала темата за да споря или още повече опровергавам подобен вид изказвания,приемам съвета ти разговор с майката, да ще се пробвам не се знае какъв тип човек е все пак лично не я познавам,не съм със такъв "стаут" че да се меся на хората в личното пространство има си институции за тази цел който да разгледат подробно проблема на "хората" .И недей да съдиш кое е пресилено и кое не става дума за детенце все пак,ако съдиш по себе си пишейки тук да си чешеш "езика" аз искам да помогна.

# 21
  • Мнения: 4 841
Естествено, най-ефективната помощ е да гледаш през шпионката, да слухтиш през стените и да звъниш на социалните  Peace Със сигурност ще помогнеш, дерзай!

# 22
  • София
  • Мнения: 114
Сега разбрах не четеш постовете,или не вникваш в тях ли незнам не е моя идеята и в нито един пост не съм упоменала че ще се обърна към тях(Соц.) просто ако е много сериозен проблема (което ще се опитам да разбера) аз съм безсилна а такива проблеми не се решават с разговори по комшийски.Много интересни разбирания имаш,ако ние можехме да си решаваме проблемите разказвайки ги един на друг то нямаше да има нужда от по сериозни мерки..Соц..Психолози итн... Нещо(смислено) по темата ако имаш да кажеш сподели иначе няма нужда от безмислените коментари,не се хаби на празно.Пуснала съм темата за хора които наистина ги интересува не да си чешем езиците, има доста такива теми..но тази не от тях.

# 23
  • София
  • Мнения: 114
Щом засека майката ще поговоря с нея съвсем внимателно,защото не се знае за какво става на въпрос,и щом разбера нещо ще споделя какво е станало и тн.Дано всичко е ок т.е. да са нормални родители който търсят правилното за своето детенце и то да е просто по емоционално..

# 24
  • Мнения: 4 841
Виж сега, явно освен с изразяването, имаш проблем и с четенето, затова ще ти го кажа направо: ПРЕУВЕЛИЧАВАШ. Ясно е, че като майка на малко бебче си свръхчувствителна и хормоналния ти баланс не се е регулирал, но това, което пишеш, са пълни фантасмагории. Опитай се да засечеш следващия път с хронометър колко дълго се "дере" това дете. Не колко дълго ти се струва, а реално колко е дълго.
И какво значи "пуснала съм темата за хора, които наистина ги интересува"? Кой, мислиш, го интересуват нереалните наблюдения на превъзбудена съседка, чието изложение дори не можеш да прочетеш поради липсата на препинателни знаци и елементарна грамотност? Благодари се изобщо, че някой ти отговаря. Та дори и аз, с това, което несправедливо наричаш "чесане на езици".

# 25
  • Мнения: X
По писанията ти оставам с впечатление,че ти самата имаш много кротко дете,иначе нямаше да се шашваш толкова много.
Моето дете,знаеш ли как пищеше и ревеше до 2 годишен?!И при мен дойде една съседка да любопитства какво му има./ние живеем в самостоятелна къща,прави сметка на какво разстояние се е чувало/.А аз съм много всеотдаен и грижовен родител.
Това ,че детето е ревливо и инатливо,съвсем не значи,че родителите са неадекватни.Даже,напротив,твърде вероятно е в стремежа си да не реве,да не ги слушат комшиите и т.н,да му дават всичко и да го разглезват и то да им се качва на главата.
И при най-малкият отказ или опит да се въведе ред,детето да изпада в истерии,за да се наложи.

# 26
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 085
Вместо да се криеш зад шпионката и да проектираш обърканите си мисли върху непознати хора, просто се запознай с хората, поговори с тях и виж непредубедено за какво става въпрос. Може отговорът да е съвсем различен от всички сценарии, които се разиграват в главата ти, а може и просто да си свръх-чувствителна и двеминутно мрънкане да ти звучи като двучасова истерия.
Няма такова дете, което да реве и крещи с часове, най-малкото ще прегракне.  Прекалено пресилено е всичко, за да е обективна истина.
Това си помислих и аз.Абсолютно не одобрявам подобно слухтене и голи обвинения на база развинтеното въображение на някой. Naughty
Племенникът ми такъв рев му удряше от нищото,че съседите в другия вход питаха дали не го колим.Не само,че не го колехме,ами се чудихме по какъв начин да му угодим,само и само за да спре.
На майка му й идеше да удуши поредния любопитен и възмутен съсед,който се филмираше от силния му рев.Е,порасна и спря да плаче. Wink периода беше м/у 2-3год.

# 27
  • София
  • Мнения: 371
  И на мен трябваше да ми пуснат едни Социални, като му никнеха кътниците на моя хубавец.
  Срещу нашият блок живее семейство с момченце на възрастта на сина ми и 90% от случаите, когато го видя реве та се дере. Майка му казва, че и през нощта става и реве. Не знам как са в тях, но навън и баща му и майка му нито го бият нито му викат. Може да имат пропуски някъде, но не е моя работа. Сигурно техните съседи са също толкова озадачени, като теб.

# 28
  • София
  • Мнения: 114
По писанията ти оставам с впечатление,че ти самата имаш много кротко дете,иначе нямаше да се шашваш толкова много.
Моето дете,знаеш ли как пищеше и ревеше до 2 годишен?!И при мен дойде една съседка да любопитства какво му има./ние живеем в самостоятелна къща,прави сметка на какво разстояние се е чувало/.А аз съм много всеотдаен и грижовен родител.
Това ,че детето е ревливо и инатливо,съвсем не значи,че родителите са неадекватни.Даже,напротив,твърде вероятно е в стремежа си да не реве,да не ги слушат комшиите и т.н,да му дават всичко и да го разглезват и то да им се качва на главата.
И при най-малкият отказ или опит да се въведе ред,детето да изпада в истерии,за да се наложи.

Кротка стана,след като направи годинка иначе преди това имахме и ние моменти на пищене особено като имаше рефлукс,преди това с коликите не беше кротко бебе определено.Дано това да е от инат,характер но пак казвам не ми изглежда отстрани да е така.

# 29
  • София
  • Мнения: 114
Вместо да се криеш зад шпионката и да проектираш обърканите си мисли върху непознати хора, просто се запознай с хората, поговори с тях и виж непредубедено за какво става въпрос. Може отговорът да е съвсем различен от всички сценарии, които се разиграват в главата ти, а може и просто да си свръх-чувствителна и двеминутно мрънкане да ти звучи като двучасова истерия.
Няма такова дете, което да реве и крещи с часове, най-малкото ще прегракне.  Прекалено пресилено е всичко, за да е обективна истина.
Това си помислих и аз.Абсолютно не одобрявам подобно слухтене и голи обвинения на база развинтеното въображение на някой. Naughty
Племенникът ми такъв рев му удряше от нищото,че съседите в другия вход питаха дали не го колим.Не само,че не го колехме,ами се чудихме по какъв начин да му угодим,само и само за да спре.
На майка му й идеше да удуши поредния любопитен и възмутен съсед,който се филмираше от силния му рев.Е,порасна и спря да плаче. Wink периода беше м/у 2-3год.
Не слухтя и не обвинявам никой,просто от човешка гледна точка искам да съм сигурна че детенцето е добре,много хора си мислят едно а то е друго,това е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт