Коледа 2011 - тема 3

  • 107 587
  • 753
  •   1
Отговори
# 210
  • от Луната
  • Мнения: 1 753
Здравейте! До сега само ви четях и ви се възхищавах  Hug. Реших и аз да зарадвам децата и започнах да правя Меденките на Джули. Но явно нещо обърках, въпреки подробните указания  Embarassed Embarassed Embarassed. Тестото ми стана много меко и лепкаво, въпреки че ръснах още малко брашанце. Сега го сложих в хладилника да дръпне за 10 мин, но моля ви кажете ми къде бъркам? Praynig Praynig Praynig
и при мен беше така,оставих по-дълго в хладилника и стана ок за точене и не лепнеше .като го раточвах поръсвах с малко брашно винаги.
моите се получиха ,вече са в кутии.мерси на Наталина за рецептатат!  bouquet
Благодаря за съветите. След престояване в хладилника тестото стана добре, но го разточвах с опаковъчно фолио, за да не лепне. Това ми е първия опит в печенето на сладки  Embarassed и станаха доста сполучливи. Само май сложих повечко анасон и леко лъхат на мастичка  Crazy.
Искам да благодаря на Наталина за страхотната рецепта   bouquet
Утре мисля да направя ванилените кравайчета пък после ще видим. Тогава и ще кача снимки, че меденките не са украсени и не знам дали изобщо ще се справя с това начинание с моите 2 леви ръце  Mr. Green

# 211
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте! До сега само ви четях и ви се възхищавах  Hug. Реших и аз да зарадвам децата и започнах да правя Меденките на Джули. Но явно нещо обърках, въпреки подробните указания  Embarassed Embarassed Embarassed. Тестото ми стана много меко и лепкаво, въпреки че ръснах още малко брашанце. Сега го сложих в хладилника да дръпне за 10 мин, но моля ви кажете ми къде бъркам? Praynig Praynig Praynig
и при мен беше така,оставих по-дълго в хладилника и стана ок за точене и не лепнеше .като го раточвах поръсвах с малко брашно винаги.
моите се получиха ,вече са в кутии.мерси на Наталина за рецептатат!  bouquet
Благодаря за съветите. След престояване в хладилника тестото стана добре, но го разточвах с опаковъчно фолио, за да не лепне. Това ми е първия опит в печенето на сладки  Embarassed и станаха доста сполучливи. Само май сложих повечко анасон и леко лъхат на мастичка  Crazy.
Искам да благодаря на Наталина за страхотната рецепта   bouquet
Утре мисля да направя ванилените кравайчета пък после ще видим. Тогава и ще кача снимки, че меденките не са украсени и не знам дали изобщо ще се справя с това начинание с моите 2 леви ръце  Mr. Green

Здравей Вики!  Simple Smile

Направо се чудя как е възможно да ти е станало рядко тестото, защото повечето момичета се оплакват е им е много сухо и не могат да го съберат.... newsm78 Да не си объркала грамажите някъде?  Иначе се радвам, че в крайна сметка са се получили, аз бях до сега на работа и нямаше как да отговоря, но винаги когато в тестото имаш масло/маргарин след престой в хладилника се втвърдява. Така че добре си постъпила.

Току що приключих с печенето на две дози ванилови кравайчета, на вкус станаха чудни, но на вид... Тестото ми много се късаше и те се начупиха доста докато ги вадех от тавите, какъв може да е проблема. Правих ги преди две години и тогава беше така, уж спазвам рецептата, ама явно бъркам някъде  Rolling Eyes

Тестото ти не е били добре омесено или е било меко ( сложи ли го да престои в хладилника?). А иначе оставяш тавата с кравайчетата за няколко минутки да поизстине и после изваждаш и овалваш кравайчетата, добре е да са топли още, но не горещи, иначе са много крехки.

ПС. Бабата на мъжа ми (Бог да я прости) от която знам рецептата, винаги манипулираше с кравайчетата с тъп нож за мазане на масло, не пипаше с ръце докато ги оваля в захарта.

Момичета прекрасни неща сте направили и показали пак! Големи майсторици сте!  bouquet  bouquet

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Ето какво направих днес за Никулден - една зимно-коледна торта (нещо не можах да мина на рибна вълна, останах си на коледна  Mr. Green)

# 213
  • Мнения: 899
mini_79, страхотно са ти се получили шотландските маслени сладки! Ох, как ми се приядоха, ама ще ги избягвам, че това са едни от малкото бисквити, на които не мога да устоя...

savina_33, много хубава зимна торта  Simple Smile .

# 214
  • Мнения: 87
Цитат
Аз да си попитам и в новата тема дали някой е правил Lebkuchen
Аз мисля да правя,но нещо не ми е ясно как да действам с тези Облатени-специалните вафлени корички за лебкухен,явно тестото трябва да е по-рядко,за да се разлеят на коричката,някой ако е правил да сподели.Ще се поразгледам за рецепти...и ще се пробвам.

# 215
  • Мнения: 1 243

точно обсъждаме това, elij! и на миналата страница сисак сподели къде се продават вафлени кори.. облатен не може да се намери в българия..

на мен тестото за ванилените кравайчета много ми хареса - много приятно за месене и манипулиране беше.. (аз много обичам маслени теста!) просто чудесно! накрая като че ли очаквах кравайчетата да станат една идея по-мекички (дали не ги препекох малко?), но.. предполагам ще омекнат до коледа!
Simple Smile

# 216
  • Варна
  • Мнения: 0
Лелеее, момичета! Shocked  LaughingСтрахотни неща сте показали  Grinning Аз до преди малко се борих с 2 къщички, т.е. с частите - строежа след 2-3 дни , че не остана време Simple Smile Дано се справя с тях и ..евентуално ще си ги покажа Simple Smile

# 217
  • Мнения: 87
Аз моите си ги взех от Германия,даже бях пуснала снимка на опаковката,май в предната тема и сайт имат,там има рецепти,трябва да се поразгледам.

# 218
  • Мнения: 121
Аз искам да питам някой, който е правил бишкоти - твърди ли стават? Аз днес правих и станаха доста твърди. След това дали ще омекнат?

Ако имаш предвид италианските кантучини/бишкоти - винаги стават твърди, такава им е идеята - да се топват в кафе или вино. Последно като правих ги държах в добре затворен съд и се овлажниха след няколко дни, но не станаха кой знае колко меки.
Благодаря, Umbra. Успокоих се. Значи така трябва да са.

catty m, благодаря!

# 219
  • Мнения: 87
Ето това са Облатените и нямат нищо общо с нашите вафлени корички.Ето това е сайта-www.kuechle.de

# 220
  • Мнения: 899
За Лебкухените - бях пускала рецепта в миналата тема, сега се разрових в немските си готварски книги и открих още няколко, но винаги искат Облатен. Миналта година като ги правих и използвах, но аз съм в Германия, та тук се продават навсякъде. Но пък вкусът не ми се получи като оригиналите за съжаление. Да взема да стана един вносител на облатени  Laughing .

Между другото ето тези канелени звезди имат почти същият вкус като лебкухените, те и съставките си приличат, а за тях не трябват подложки, може да опитате:
http://thorsten-food-photography.blogspot.com/2009/10/zimtsterne.html

Докато пиша и elij е обяснила нагледно за подложките Simple Smile .

# 221
  • Мнения: 2 805
рохличките на Наталина и меденките на Ванчето за мен са най-лесните коледни предложения Simple Smile

Благодаря   bouquet

savina_33, и на теб също за предложението.

Обаче не намерих рецептата за рохличките?

Ще ги направя и се надявам да се похваля  Blush...изчезвам, че тук само като Ви гледам снимките и се отказвам да припаря в кухнята с моите кулинарни умения.

Последна редакция: нд, 04 дек 2011, 21:14 от Самсара

# 222
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Самсара, рохлички са ванилените кравайчета!  Peace Хич недей изчезва, ами действай  Wink

Момичета показали сте страхооотни сладки. Аз се бях омотала в едни торти тия дни, но тази седмица мисля да се отдам на АКК и щолени!  Whistling

И на мен тестото на рохличките много ми допадна - просто идеално. Станаха крехки и пухкави и направо ми идва да се покатеря на шкафа да ги погледна  Flutter

# 223
  • Мнения: 2
Момичета, страхотни неща показвате   bouquet
При мен коледното печене на сладки започна днес с ванилените кравайчета. Страхотни станаха, не знам как ще ги овардя до Коледа  Grinning

# 224
  • Мнения: 1 243

elij, аз много ги знам какво представляват облатените..  Hug ти щом тях ги имаш - рецепти колкото искаш! в не-немските рецепти се твърди, че може да се заменят с вафлени кори, но честно казано аз не бих ги пробвала така..

но от дистрибуторските услуги на Umbra бих се възползвала!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт