Коледа 2011 - тема 3

  • 107 544
  • 753
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 2 658
Благодаря на всички ви за похвалите!  Hug остават ми само и едни снежинки да декорирам и съм готова с украсените сладки!

Elij, чудни са твоите Снежковци и Дядо Коледа. Ще ги слагаш ли на сладки отгоре?
ELlyganova, аз бих ти препоръчала Абрачите на Нат, много са крехки, каквито ти искаш.  Peace

Страхотни сладки от всички ви! Невероятна, Коледна атмосфера!  Simple Smile

# 226
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Самсара, изобщо не се отказвай. Аз до сега колкото меденки съм правила все са ставали на камък, можеш да убиеш човек с тях. А тези на Джули ми станаха страхотни. Не се изисква кой знае какво умение. Важното е да попаднеш на правилната рецепта и да я спазваш.

# 227
  • Мнения: 2 805
Самсара, рохлички са ванилените кравайчета!  Peace Хич недей изчезва, ами действай  Wink

Оооо  Embarassed...Благодаря!

Самсара, изобщо не се отказвай. Аз до сега колкото меденки съм правила все са ставали на камък, можеш да убиеш човек с тях. А тези на Джули ми станаха страхотни. Не се изисква кой знае какво умение. Важното е да попаднеш на правилната рецепта и да я спазваш.

Благодаря, много сте мили  Hug
Само с месенето не  съм сигурна как ще се справя, че един опит имам до сега с една питка и резултата беше отчайващ.
И нямам дъска за месене  Confused

# 228
  • Австрия
  • Мнения: 28

, както и една доза от линцер сладките по рецепта на nudel33, излезнаха ми 35 двойки, много ми хареса тестото - лесно за работа и много вкусно, но ще ги слепвам след Коледа, тъй акто мисля те да са за Нова година, ще си взема сладко от касис или нещо друго резлово от Лидл. Ето и снимков материал:








catty m, много хубави са ти станали линцерите! Браво!  chef Радвам се, че са ти харесали.   bouquet  Като ги слепиш с мармалад или конфитюр и престоят една нощ стават душички.  Wink

# 229
  • Мнения: 87



Elij, чудни са твоите Снежковци и Дядо Коледа. Ще ги слагаш ли на сладки отгоре?
Благодаря на всички за похвалите,petia tag искам да те попитам с какви бои оцветяваш,струва ми се,че са гелови,стоят плътно,а моите са течни и се разливат.Да ще ги слагам на сладки,но май само снежковците ще станат така предварително направени,защото дядоколедовците не съвпадат съвсем с курабийките-разминават им се малко ръце,крака.Трябва на момента да се слагат явно.Аз и без това направих малко,за проба,но си мисля малкия дядо коледа да го сложа върху кръгла курабийка,за да ги ползвам,както мисля да процедирам и със снежинките.Ти твоите предварително ли ги прави или направо върху меденките?

# 230
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
И нямам дъска за месене  Confused

Не ти трябва, освен ако не месиш всеки ден. Аз замесвам в голяма кръгла тава и после прехвърлям на кухненската маса върху една мушама, най-удобно ми е.

# 231
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
Много красиви неща сте направили момичета.   bouquet
Аз днес се борих с един френски коледен тортосладкиш. Не ми се получи съвсем както го бях намислила, защото се оказа, че точно днес два от необходимите продукти липсват в магазина. Та побългарявах. Още не знам как е на вкус, защото е за утре. Утре ще докладвам и ако става ще пусна рецептата - от съвсем прясно френско кулинарно списание е. Имаше различни варианти. Но за да не се излагам, първо ще пробвам и чак тогава ще я пускам. Grinning
За тестото на линцерите и ваниловите да кажа - според мен много зависи от качеството на маслото. Веднъж нямах под ръка читаво масло и ползвах каквото имаше в най-близкия магазин. Точно на трохи ми се получи.  Thinking А с хубаво масло няма такъв проблем, тестото си се събира идеално и много бързо. Преди разточване винаги го оставям за цяла нощ в хладилника, така по-лесно работя с него. Peace

# 232
# 233
  • Мнения: 118
Виктоалия Т, не се отказвай от украсяване на меденките, и аз съм с две леви ръце, но като следвах инструкциите на natalina, направих сполучлива глазура и доста се забавлявахме с малката докато ги украсявахме.
А за кравайчетата, вероятно не е било добре омесено тестото, иначе престоя в хладилника доста време, а може и да не съм ги изчакала да поистинат достатъчно. Вид нямат, но вкус... Peace
Вчера правих и канелени топчета, добре се получиха и много лесно стават.

# 234
  • Мнения: 121
ELlyganova, аз бих ти препоръчала Абрачите на Нат, много са крехки, каквито ти искаш.  Peace
Благодарности Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте на всички,
вчера за първи път направих меденките на Джули. Получиха се добре. Simple Smile
Успях и да ги декорирам, но сега имам една чуденка-кога да ги прибера в металните кутии, че декорацията е още лепкава.
Благодаря ви за изключително полезната тема  newsm51 newsm51 newsm51

# 236
  • Мнения: 95
записвам се да ви следа Wink

# 237
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
Момичета, супер сте напреднали, тази седмица ще ви догонвам.  Heart Eyes

Днес ще пека английския коледен кейк. Плънката ухае неземно, цяла вечер домашните ме караха да я вадя от хладилника да я миришат. Стискайте палци, това ми е първи опит. Стана малък гаф с това, че вместо коняк съм купила ром, но пък супер ароматен и хубав. Видях си грешката твърде късно, та плънката е с ром, надявам се това да не обърка нещата.  Confused

# 238
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Самсара и аз нямам дъска за месене. Меся директно върху плота. Масленото тесто не изисква сложно месене освен това, просто трябва да се събере. Няма нищо общо с месенето на питка  Peace

# 239
  • Мнения: 121
Да си покажа и аз моите "творения" от вчера. Наблегнах на овесените ядки и пълнозърнестото брашно.

Сладки със сусамов тахан - без брашно


Овесени бисквити с пълнозърнесто брашно


Бишкоти с портокалови корички

Общи условия

Активация на акаунт