Коледа 2011 - тема 3

  • 107 615
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
За да не е само "запис" заповядайте едно коледно кафе, който не се е събудил.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 7 210
Цоп.За първи път съм първа. Laughing И да не е само спам, ето какво ще правя тази година, че не съм ги правила от 2005 г

Орехчета с преса

Може да ги добавите на първа страница. Много са вкусни.

Подкрепям! Наскоро ги опитвах, наистина са много вкусни.  Simple Smile само дето нямам формички за тях.

# 62
  • София
  • Мнения: 735

Malini аз моята преса си я купих от Продавалника и при това е нова, иначе не знам дали се продават в някой магазин, защото аз лично отдавна търсех и не съм намирала.



Wafi, мерси много   bouquet ще потърся и аз в продавалника, ако ли не, знам една съседка, която прави орехчета, мога да я помоля да ми услужи Simple Smile

Момичета, вчера от първа страница през някой от линковете, дадени в началото, попаднах на сканирана рецепта на шоколадови коледни сладки (имаше сърчица и други формички). Ако някой се сети коя е рецептата, моля да ми я прати (рестартира ми се компа и затрих линка....). Благодаря ви предварително  Hug Heart Eyes

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 852
Uinen, писалката е 2.99, а май и формичките са толкова.

# 64
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Орехчетата са ми най-любимото нещо.

# 65
  • Мнения: 240
Uinen всичко е по 2,99 лв!  Grinning
Едвам успях да се измъкна само с тези неща а имаше и още много изкушения, като буркани за сладки, подноси, купи ииииии ужас направо ми идеше всичко да награбя.   Laughing

# 66
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
2,99  #Shocked Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има!

Орехчета... за първи път виждам подобни сладки Shocked

# 67
  • Мнения: 734
И аз имам да довършвам (всъщност не съм напреднала много) приготовленията за Коледа! Много вкусна и уютна тема, благодаря!

# 68
  • Мнения: 419
Здравейте!
За коледните звезди на Мишел - не съм мерила брашно -докато месих постоянно прибавях по 2 супени лъжици, докато тестото спре да лепне, но да остане меко. След това го оставих в хладилника- пише 1 денонощие, но моето стоя 2 че нямах време. Снощи опекох сладките -станаха невероятно вкусни и много ароматни.
За съхранението - моят щолен е опакован в хладилника, надявам се всичко да е наред. А сладките са в метални кутии в един шкаф в кухнята - в самата кухня темперетурата е около 20 градуса, а в този шкаф ( такъв тип е от тези вградените в стената) е по хладно, там си държа и ММ и айсинга (от готовите) и когато ги извадя са хладнички.
Писалката и аз я взех от Джъмбо за 2,99 и съм доволна от нея. Когато ходихме още не бяха пуснали формички и тогава си поръчах от Куки Буки че нямах търпение и сега малко ме е яд,че дадох 22 лв, а тези от Джъмбо изглеждат доста добре за 2,99. Сега трябва да ходя до Джъмбо за буркани за сладки, че двата комплекта кутии,които взех от Кауфланд няма да стигнат до никаде.
За захарта- аз зелена си взех готова, но е малко и сега ще оцветявам и аз ,че готовата е много скъпа , а боички имам в доста цветове- дано се получи!
Да попитам другата седмица мисля да правя къщичката- нея къде я съхранявате и как ?

# 69
  • Варна
  • Мнения: 283
Надявам се и аз в неделя да се похваля с "меденките на Джемма" и линзерови сладки. Имам само 1-2 въпроса. В рецептата за меденките пише, че се пекат на умерена фурна, това 160 градуса ли е? и предварително загрята пшредполагам?... и за линзерите: може ли да са без прозорче и неслепени; знам, че няма да са много ефектни, но дали ще навреди и на вкуса?! благодаря предварително Simple Smile

# 70
  • Мнения: 11 830
Tatitt, мерси за темичката! Hug

Radost Nezemna, зависи от фурната, но да, умерена обикновено значи 160-180. На линцерките можеш да направиш и само дупчица - 1-2 3 с някаква капачича (от олио примерно).

Днес още не знам какво ще правя.. Simple Smile

# 71
  • Мнения: 614
2,99  #Shocked Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има! Дано има!

Орехчета... за първи път виждам подобни сладки Shocked


Отивам в Джъмбо и аз Mr. Green Още сега в обедната почивка!!!

# 72
  • София
  • Мнения: 975
Отивам в Джъмбо и аз Mr. Green Още сега в обедната почивка!!!
Е то се е видяло! След малко ще ходя и аз, няма как!  Mr. Green

# 73
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
Tatitt, мерси за темичката! Hug

Radost Nezemna, зависи от фурната, но да, умерена обикновено значи 160-180. На линцерките можеш да направиш и само дупчица - 1-2 3 с някаква капачича (от олио примерно).
Или като мен - с брачната халка  hahaha (преди да се наредя с тоолкова формички, че....)

Сиси, аз имам задачи и за теб ако искаш  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 2 697
Да не ви изпусна Wink И за да не е гол запис, споделям, че тия дни мисля да пробвам джинджифиловите бисквитки на Narina - голямо чудене се чудих кои сладки да избера, в крайна сметка се спрях на тия. Купих си едни чудни формички за сладки и е редно да ги пусна в употреба Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт