Косопад - 3 тема

  • 88 643
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 271
и дъщеря ми беше като теб но нейната почна от тила и накрая цялата падна и ние преминахме през същия ад и причина стрес и стигнахме до алопеция тоталис.Дима стил е много добра фирма и имат много хубави перуки но дано не ти трябва.Успех

# 31
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
natalia.d пълна ти е кутията и не мога да ти отговоря

# 32
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
A_H_I_L_E_A   Hug мисля, че продуктът, за който говориш е подобен ан този http://nanogen.bg/nanofibres.php

за какви шапки питаш - мпожеш да намериш снимки в нета - да видим  newsm78

иначе за перуки, тупета и т.е. мисля и Магама са много добри  newsm78

# 33
  • Мнения: 184
Може да се провери в големите аптеки или салони, които работят с марката, до скоро в Капанов - работеха с нея, сигурно и други  Peace

също тук http://hair2007.bg/product_info.php?manufacturers_id=10&products_id=78

Да и аз така си мислех да направя,тук до нас има една голяма аптека,винаги е заредена с всичко,ще пробвам там,ако не вече ще търся другаде  Hug

# 34
  • Мнения: 1 262
Продукта, за който говоря е Super million hair. http://www.smhair.com/
От Дима Стил го взимах за около 60-70 лв - не помня вече,  но беше скъпичък. Цветът е тъмно кестеняв, но клони към черен. Ако някой има интерес - да ми пише тук или на лични, може да се срещнем някъде и го подарявам, че изобщо не го ползвам, а е срамота да се хвърли (иначе и тоя вариант съм го мислела). Като се сложи на косата - първо се насипва с пудрата и стои точно като коса, изобщо не си личи, че нещо е слагано и после се фиксира със спрея. Според мен може да се фиксира със всеки по-силен спрей за коса.
От Магама преди време ми изработваха коса на редове и останах много доволна - беше точно като моята и изобщо не си личеше, че имам удължения. Сега наистина може да прибегна до техните услуги, но за тупе.  Laughing Даже ми бяха дали талон за намаление, но не помня къде съм го сложила.  newsm78  В Дима Стил не съм си правила коса, но май и при тях е горе-долу подобно положението.
Доколкото знам държавата отпуска 100 лв за перука на жени с алопеция. Те тия 100 лв са за никъде като сметнеш, че една хубава перука с естествен косъм е над 500 лв., но пак е нещо де. Чудя се дали бих се вредила за тая сума. Може би трябва да посетя кожен лекар да видим дали ще ми издаде такъв талон (помощта се дава срещу талон от кожен лекар). Не знам дали знаете за това, но не знам дали се дава само при пълно оплешивяване - трябва да се интересувам, че наистина съм решила да си купя някакво тупе, но първо трябва да си събера пари за това, че и те не са евтини.

# 35
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
приемала ли си продукти за митохондриална недостатъчност?  newsm78

# 36
  • Мнения: 1 262
Даже не знам какво е това.  newsm78 Би ли пояснила?!

# 37
  • Мнения: 198
Здравейте!
В началото на лятото при мен започна адски косопад. Опитвах да го овладея с ампули, но нищо. След като спрях кърменето започнах да пия vitaslim beauty, но промяната беше единствено в килограмите ми+2. От около два месеца вземам priorin и косопада ми спря. Не само,че спря но имам и много нова коса-едни такива къси косъмчета, които много ме радват Simple Smile
Успех на всички, които се борят с това ужасяващо нещо!

# 38
  • Мнения: 957
Здравейте отново!

Вече имам всички изследвания: хемоглобин, калции, желязо, ЖСК, ТАТ, МАТ, ТСХ, ФТ4, пролактин, тестостерон, прогестерон, ДХЕА-С, андростендион - всичко е ОК. Единственото мъничко отклонение е на ФТ4 - 11.81 при граници 12.0-22.0.

Косата ми обаче си капе, по-малко от преди, но не е в здраво състояние. И почти всички косъмчета, които падат са с един вид малко бяло топченце откъм корена.

Освен това попитах фризьорката, която ме боядисваше дали забелязва някъде разреждане по скалпа ми и тя каза, че смята, че на върха (и по-скоро отзад, на мястото, за което казват, че "се отваря блендата" при мъжете) на главата косата ми е по-разредена. Тя не прави сравнение, а казва какво забелязва в момента.
Не знам възможно ли е да е хормонален косопад, при положение, че изброените хормони са ОК...  newsm78

Моля ви, давайте мнения и препоръки за борба с косопада.

# 39
  • Мнения: 492
djasra , удобно ли е да дадеш стойностите и на останалите хормони, както и границите за всеки един .Понякога , макар и в граници, нещата не са съвсем читави.

# 40
  • Мнения: 382
Здравейте,
писах преди няколко дни в темата, но за съжаление никой не пожела да ми отговори. И все пак поствам отново въпроса ми, ако някой реши да си направи труда и да драсне 2 реда ще му бъда благодарна.
Здравейте,
искам да ви попитам колко време трябва да се пие Макси хеър? Нали една опакова е 90 хапчета, т.е за 45 дни по 2 на ден. А после трябва ли да взема следваща опаковка или се почива? И още нещо - знам, че при всеки е индивидуално, но все пак колко време след започването на Макси хеър намалява или направо спира косопадът?

# 41
  • Мнения: 957
djasra , удобно ли е да дадеш стойностите и на останалите хормони, както и границите за всеки един .Понякога , макар и в граници, нещата не са съвсем читави.

bgroza Това наистина доста ще ме затрудни. newsm78

Повярвай ми, останалите стойности дори не са гранични, а са направо ОК.  Peace

# 42
  • Мнения: 492
Не става въпрос за гранични ст-сти,  ТСХ над 2 ,например,говори за латентен хипотиреоидизъм , нищо , че е в граници. Естрадиол ,SHBG, ФСХ и ЛХ изследва ли? По стойностите на SHBG -  се определя количеството на свободния тестостерон /не общия , който са ти изследвали и е отбиване на номера/,който под действието на 5-алфа редуктазата, се превръща в ДХТ . Именно ДХТ е виновен за проблемите с косопада, нежеланото окосмяване и акнето.

# 43
  • Мнения: 957
Не става въпрос за гранични ст-сти,  ТСХ над 2 ,например,говори за латентен хипотиреоидизъм , нищо , че е в граници. Естрадиол ,SHBG, ФСХ и ЛХ изследва ли? По стойностите на SHBG -  се определя количеството на свободния тестостерон /не общия , който са ти изследвали и е отбиване на номера/,който под действието на 5-алфа редуктазата, се превръща в ДХТ . Именно ДХТ е виновен за проблемите с косопада, нежеланото окосмяване и акнето.

Изследвах хемоглобин, калции, желязо, ЖСК, ТАТ, МАТ, ТСХ, ФТ4, пролактин, тестостерон, прогестерон, ДХЕА-С, андростендион.
Естрадиол ,SHBG, ФСХ и ЛХ не съм. Embarassed

# 44
  • Мнения: 17 985

Изследвах хемоглобин, калции, желязо, ЖСК, ТАТ, МАТ, ТСХ, ФТ4, пролактин, тестостерон, прогестерон, ДХЕА-С, андростендион.
Естрадиол ,SHBG, ФСХ и ЛХ не съм. Embarassed


Ужас , говорете в цифри- колко кръв и колко лв ще ми струва удоволствието да ги изследвам всичките  Sad

Общи условия

Активация на акаунт