Кухните - 41 тема

  • 86 330
  • 779
  •   1
Отговори
# 750
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз пак да се обадя за Саното Wink, като черна станция съм. Леко затоплям фурната, пръскам и с гъбичката леко влажна разпенвам малко, изчаквам, то се стича и после бърша. Ако има нужда пак напръсквам на места. За врата не мисля, че има нужда да я сваляш, даже, ако е мръсно стъклото, можеш пак с него препарат да изчистиш.

# 751
  • Мнения: 11 747
Meggysan, ти не чистиш ли с пиролизата? Аз не съм купувала препарати изобщо. Оставих я да се цапа на воля, тъй де, за какво е тази пиролиза, като аз ще чистя вместо нея... Пуснахме я вече веднъж, след 5 месеца употреба - вярно е голяма работа. Идеално почиства. А, стъклото чистихме предварително на ръка, за него няма как.

# 752
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Е, да, но досега ползвах стар и верен Раховец. Само така го чистех години на ред, а също давам препарата и на майка за нейните фурни. Понеже много бавно свършва и няма смисъл да си купуваме 2. А на новата фурна още не съм пускала пиролизата, оставям я да се оцапа още повече, да я пробвам на достатъчно мръсна дали ще се справи, макар че ми се оплака на втората седмица, че иска пиролиза. Това малко ме дразни, защото на всяко включване и изключване изписва надписа, но вече съм го пренебрегнала.

# 753
  • Мнения: 11 747
То май е по- добре да иска да се чисти, отколкото обратното. Четох из нета, но не на български, та ако правилно съм разбрала, докато не светне съобщението и да искаш пиролизата няма да тръгне. Тя и моята от четвъртия месец светеше PYR, ама мина цял месец докато се наканим да я пуснем. Понеже сама ме беше страх, та чаках и мъжа ми да е на линия. Пуснахме съкратената програма - час и половина, а не пълната 2 часа и половина. Сякаш можеше пълната да пуснем, останаха няколко миниатюрни петънца край вратата. Ама всичко останало как само се превърна в прах... Но си мисля, че лятото ще е невъзможно да се пуска пиролиза. Значи докато температурите бяха около -13 градуса, на отворен прозорец (защото в началото мирише) в кухнята такава баня стана... можеше по бански да ходим. Ако вън е 30 градуса..., то в кухнята 50 ли ще стане?!  Thinking

# 754
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Ами много топли, но ще го преживея пред варианта, аз да чистя Wink. Даже мислех тези дни да я пусна, именно заради температурите, но децата постоянно са тук и ме е страх, а те пипат навсякъде. Така че мисля някоя вечер да го направя, макар че още й е рано според мен. Може да пробвам и аз кратката програма, не е мръсна твърде много.

# 755
  • Мнения: 11 747
Тя се заключва, и да пипат децата, няма да могат. Аз исках да направя схема, така че да пропусна юни, юли и август. Ама със забавянето от цял месец, май ще ми се размине схемата.

# 756
  • Мнения: 296
.... но децата постоянно са тук и ме е страх, а те пипат навсякъде. Така че мисля някоя вечер да го направя, макар че още й е рано според мен. Може да пробвам и аз кратката програма, не е мръсна твърде много.
Меги, би трябвало да се заключва сама след определена температура. Моята няма как да я отворя преди да е паднала температурата.....

# 757
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз сама си я заключвам, даже и да не работи, че ще има само 2 глави вътре тикнати в печката. Като готвя и те не спят едва сварвам да си разбъркам или обърна яденето. Мисля си, обаче, че въпреки че е със студена врата, дали няма да е много горещо около нея. Те и без това стоят до врата, отгоре където подухва леко и викат пари, пари. Затова се въздържах до момента.

# 758
  • Мнения: 11 747
Духа горещо, да, особено накрая, когато започне да се охлажда след пиролизата духа като 3 духалки в едно! Но да се изгорят не мисля, че е възможно. Все пак за твое спокойствие първия път пусни в тяхно отсъствие и ще си прецениш за следващия път.

# 759
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Точно това мисля да направя, да я видя как е, че като ги знам моите лепки, особено, ако се чува и нещо, там ще седят Wink.

# 760
  • Мнения: X
А пиролизата и стъклото ли изчиства, мен все ме е страх като се захаби много ще се изчисти ли с пиролизата само и не смея да я оставя да се замърси и си търкам  Laughing И всъщност какви марки са ви фурните?

# 761
  • Мнения: 11 747
Стъклото - не! До колкото знам. Даже ми казаха, че се запича мръсотията и още по- трудно се чисти, та затова предварително се чисти стъклото. Не съм пробвала дали е така наистина, за всеки случай го чистя от време на време. Нооо, за другите замърсявания изобщо не се и съмнявай - идеално се почиства. Моята фурна е АЕГ, тя и на Мегисан е същата, даже един и същи модел са.

# 762
  • Мнения: X
Tя и моята е същата, значи би трябвало да се изчисти  Simple Smile

# 763
  • Мнения: 11 747
В смисъл? Пиролизата ли би трябвало да го чисти?

# 764
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз не чистя стъклото предварително. От пиролизата не се изчиства докрай, само в някаква степен, но не се и запича, лесно го почиствам след това.

За температурата през лятото, не е 50, но към 45. Laughing Шегичка- горещичко става в кухнята, но аз не стоя там, кгоато е пусната и вратите ми са отворени, става течение.

Общи условия

Активация на акаунт