Октомврийчетата сладки,чакат коледните изненадки!

  • 26 612
  • 708
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 108
 Здравейте, момичета  Hug

 Почти нямам никакво време да пиша , само ви чета .Не знам мамите с повече от едно дете как се справят, възхищавам им се  Hug

 Мела, и ние сме така - по цял ден Борислав все мрънка,криви се даже и като се наяде.Давам му залъгалка та да го разсея, но я плюе.Ту ми е в ръцете, ту в количката, абе луда работа  #Crazy говоря му, пея му нищо не помага, когато реши си млъква.  Почти се примирих,че просто си е ревливо бебе.Свекървата ми каза,че и баща му е бил така-постоянно ревял. Поне  вечерта спи.Но през деня е ужас  ooooh! Но стига съм се оплаквала,поне знам,че не само ние сме така. Абе и това ще мине ,но се иска време

Миминцето123, не се депресирай,мила. И моя бебо е така, при мен по цял ден реве,вечер в баща му млъква,даже заспива,не знам на какво се дължи.Може би вечерта вече аз съм много изнервена и изморена и сигурно усеща,знам ли .Ама да не те обича бебето според мен е невъзможно,не се притеснявай допълнително

 свм ,честити ви два месеца   bouquet

Още щях да пиша ама трябва да ставам.Лек ден

# 46
  • Варна
  • Мнения: 14
Здравейте момичета Hug
Съни темата както винаги е чудесна!Благодарим!
Радост Честито ти дипломиране!!!
Ели радвам се че те видях макар и за малко Hug
el_bozhko миличка искрено ти съчувствам..бързо да оздравяваш Hug
Петкова и аз се опитах да си запазя час при Райков, но като ми казаха чак за януари и бях в шок Rolling Eyes
Сега търся и аз друг лекар, казаха ми че имало добър в Майчин дом, като разбера ще ти напиша...
По-късно ще пиша пак, че моето пате пак се събуди гладно и плачка, а преди час яде newsm78

# 47
  • Варна
  • Мнения: 188
Ееее направо съм в шок..  Shocked Звънях да си запишем час за д-р Райков, тъй като имам спомен, че неговото бе най-често спрягано из форума и изненада - 9 януари - 16ч.  Shocked Сега съм в чуденка какво да правя.... newsm78 Варненки, вие къде ходихте/ще ходите? Ще чакам отзиви, а междувременно ще направим една разходка.  Wink

Здрасти! Аз мисля или Д-р Живков – детска ортопедия и травматология или д-р Мартин Гилев.  bouquet Но за д-р Райков определено няма да чакам ... последния път като ходихме при него претупа много бързо всички .. коридора беше пълен и незнам дали имаше и 5 мин отделени на пациент. при д-р Живков не съм ходила, но съм водила дъщеря ми при д-г Гилев и съм супер доволна Simple Smile Между другото на вас дават ли ви направления за ортопед. Моята педиатърка твърди, че ортопедите във Варна нямали договор със здравна каса и прегледа е само платен?

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, аз съм на ръба на нервна криза: Иво пак ми прави номера с яденето. Яде много малко и даже след 3 часа отказва храна.
Сутринта към 7 го кърмих, но не знам колко изсука, защото сука много вяло. Към 9:30 се събуди с рев и тъй като често се дърпа от гърдата му дадох изцедена кърма. От 110 грама със зор изпи 70 и то в рамките на час и нещо. Сега се събуди и му предложих гърда- в момента в който му потче мляко писна и се дръпна. Опитах да му дам от шише. Докато спеше успях да издедя. Изпи със зор 25мл. Сега смуче бибата като невидял- а преди я плюеше  Sad

# 49
  • Мнения: 8
И моя мъник е така от 2-3 дни, яде по 60 - 70 и повече не иска, педиатърката каза, че вариантите са - запушен нос, запек или непоносимост към млякото, понеже той е на адаптирано. Но най- важното е да не се шашкаш и притесняваш, възможно е и да е период. Аз сега действам по метода на изключването, но още съм установила какво е?

# 50
  • Мнения: 30
Ох,явно всички бебета кривеят - от сутринта Дани е като захапал лимон- киселяк,реве и сучи колкото да си овлажни устата.
Seengirl, и Дани често се държи по този начин, обаче аз съм тъпа и упорита и го мъча- цоква два пъти, наддава рев,аз пъхвам залъгалка, цоква я два пъти да се успокои, вадя, давам цица и така първите 10 мин, после се успокоява и засуква. Също и кърмене в легнало положение помага-пробвай,дано помогне!

# 51
  • Мнения: 12
здравеи те и аз само минавам, че моят бебек  не ме оставя да пиша Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 2 082
Здравейте момичета,

Отдавна не съм писала, предната тема почти я изпуснах, но с две деца които не заспиват - големия до към 23:30, а малкия до към 1:30-2:00, нямам много време и сили за форума.  Crazy

Честити месечинки на родените на 05.09 и 05.10 Heart Eyes

Хариелка, съжалявам че толкова късно ти отговарям. Надявам се при вас вече всичко да е наред и да нямате никакви проблеми с а...то Simple Smile Самуил и той е алергичен, при него за съжаление освен кожен израз, алергията се проявява и като слуз в а..то. С Мишо съм била на строга диета (картофи, ориз, хляб домашен, зеле, тиква, маслини, свинско и пилешко, и обикновени бисквити) 6 месеца, като в първите 2 месеца бях буквално на ориз и картофи и месо, постепено въвеждах и останалите от посочените храни. С млечни се захраних като беше на 10 месеца Мишо  Rolling Eyes Но в крайна сметка са си стрували мъките, в момента той яде почти всичко, остава ни само прясно мляко в чист вид, семчести и цитрусови плодове  Party

Ето една тема, която ще ти е полезна: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=592735.0

Пепи да не е кърмаческа стачка? Дано бързо се възстановят нещата с кърменето!!!

Позравявам всички с поводи, които съм пропуснала, а на всички болни мами - бързичко да оздравяват!

Хубав ден на всички! Hug

# 53
  • Мнения: 1 262
MagieA, mimenceto, да ви успокоя като ви кажа, че и при мен е същото положение? Бебето много често ми реве (почти по цял ден с леки изключения) и нито иска да спи, нито да си играем. Опитвам какво ли не - играя си с него, смея му се, гушкам го, нося го - нищо не помага. Накрая му давам капки против колики, но и те нямат ефект - явно не е от колики. В момента, в който дойде баща му, става друг човек - на него не му реве и като го вземе, веднага заспива. Като сме на гости пак същото. Който и друг човек да го вземе, не реве ами веднага заспива. И всички почват - колко е добро бебето, ала-бала. Даже мъжа ми стигна до извода, че завиждам задето той го приспива, а аз не.  Laughing Според свекъра ми пък е понеже у нас било много топло - поддържали сме много висока температура, та затова. Да ама не прави сметка, че у нас е леко облечен, а у тях с яке.  Shocked  Laughing А и като са му студени ръцете и бузите, естествено че ще гледам да увелича градусите. Добре че поне свекървата не се меси и не дава акъл - на всички такава свекърва пожелавам - не се меси в нашите работи, а при нужда е готова да помогне (най-вече финансово).  Laughing Та днес след поредното дълго мрънкане и реване и липса на угодия, накрая го сложих в шезлонга (че ме заболяха ръцете да го държа) и му пуснах Токио хотел - ами веднага се кротна, даже като гледам май скоро и ще заспи.  Laughing
Обикновено чакам мъжа ми да почива, за да изчисти и да си дойде от работа, за да направи нещо за ядене.  LaughingСрам и резил ама по-скоро аз му помагам в тези дейности, отколкото той на мен.  Laughing Готвенето никога не ми се е удавало, добре че майка му готви добре та да носи понякога от тях ядене. Сега мъжа ми мие и чиниите, че аз съм му казала, че ми стигат шишетата. Много добър мъж си имам.  Heart Eyes Ама и той предпочита да свърши всичките тези работи, отколкото да се занимава с бебето.  Laughing
Ради, честито дипломиране - пропуснала съм да отбележа. Много късмет и успех в живота!  Hug

Аз съм много доволна откакто давам Милумила - не знам дали е от него де, но бебока започна много да спи през нощта. Снощи като яде в 12 през нощта, с 2-3 краткотрайни пробуждания, в които му давах вода и залъгалка, накрая станах чак в 9 и нещо и го нахраних в 9:30.  newsm68 newsm44

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Пепи да не е кърмаческа стачка? Дано бързо се възстановят нещата с кърменето!!!


Да ти кажа вече нямам сили. Нали заради подобно нещо бяхме в болница. Тогава пищеше от гърда, все едно отрова му капе в устата. На вторият ден беше оклюмал и ни взеха за наблюдение. Там на третата вечер прояде. Но аз бях сякаш по-упорита. Сега вече нямам никакви сили да се боря. Може би защото с баткото съм нямала такъв проблем.

# 55
  • Мнения: 0
Здравейте,

Сийн и Симеон така суче първите пет минути и после почва едно кривен, дърпане от гърдата и рев понякога. Днес пробвах някои от препоръките отправени към теб.След спокойните пет митути станах права и се разхождахме из къщи, еми имаше ефект Laughing Той си гледка и си суче и така си яде пак по 10 минути на гърда.
И аз постоянно се притеснявам дали му стига кърмата, но ме успокоява факт, че си спинка добре и е спокоен, а и  си наддава.Онази вечер ме изуми - след като го изкъпахме яде към 8.30, аз го чаках към 23.00 пак да яде, ама не, стана чак в 5.30 #Crazy

Петкова, така е за Райков, за Живков в МД  също часовете са седмици напред , при Гилев става и от днес за утре.При нито един от тримата не става с направление Naughty Аз имах такова и исках да го използвам, за което вече съжалявам и отидох при някъв д-р в Градска болница.То такъв преглед и аз можех да му направя.Хвана му крачетата, отвори ги настрани и каза, че засега е добре да го доведем след някой друг месец пак #2gunfireЩе има да чака Mr. Green Сега мисля да си запазя за Райков.

cvm, честити ви два месеца  bouquet

# 56
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте. Направихме една разходка и малката още спи в количката  Grinning Вече час, след като се прибрахме. Остави ми време да хапна, да изчистя и да измия чиниите  Grinning
Мименце Не се сдухвай, мила. Избий си от главата мисълта, че детето ти "не те обича". Това е абсурдно и факта , че се успокоява в баща си , изобщо не означава , че не те обича. Факт е , че децата се успокояват в бащите си, защото чуват по-добре сърцата им - познатия им шум от въртеутробния им живот  Peace, мъжете излъчват повече топлина  Peace Ая още в корема усещаше баща си , когато него го нямаше по-дълго, тя целодневно се въртеше, риташе , до момента, в който чуеше гласа му и кротваше  Peace Все пак те също са част от тях и е нормално да ги успокояват, а това, че при теб реве... мисля, че е временно и ще отмине скоро  Peace Най-важното в момента е да не се филмираш и да вярваш на щурите мисли в главата ти ...  Hug
За ортопедите педиатрите ли ви изпратиха или прегледите са по ваше желание?

Момичета ще се възползвам от страхотната ни групичка, че сме се събрали от цялата страна , за да попитам. Simple Smile Предложете ми някое китно местенце, с приятни семейни къщички за гости . Приемам предложения за всяка една точка в България, а и околията  Peace Търся място където би било удобно и уютно и за малката Ая  Wink

# 57
  • Мнения: 556
Здрвейте и от нас! Hug
Явно днес е ден за оплаквания. Снощи като храних Калоян и гледам едно топче на врата му, а от доста време ми прави впечатление, че главата му все на ляво стои. Естествено се вкарах във филм, че има тортиколис, даже някой беше писал тук във форума за това. Днес веднага на лекар. Оказа се, че е подут лимфен възел и че човека предпочитал да стои наляво и сега трябва да го подпирам с възглавници да стои на другата старана. Не за друго, ами направо черепа му се е деформирал. На всичкото отгоре е подсечен и се оказа, че са гъбички, та и това трябва да лекуваме. Сложих го на кантара и за 20 дена е качил 1.500 кг  #Crazy Педито каза да махаме хранене, ама как ще стане не ми го побира акъла. newsm78 И за реването питах, било от коликите  Sad

Пепи, много кофти това при вас. Да не би да си яла нещо и вкуса на кърмата да не му харесва, знам ли? newsm78

# 58
  • Варна
  • Мнения: 913
marsssika за ортопед моята педиатърка и дума не спомена, но пък аз бях чела една статия за детска консултация и кой месец какво се прави, та я попитах. Това, което ми каза е, че според нея след първия месец нямало смисъл, да отидем след третия... Иначе и тя ми каза, че и да ми даде направление нямало смисъл, защото само Райков бил детски специалист и с нужната апаратура, а той не работел по здравна каса. Е специалист, специалист, ама явно трябва още след раждането да му звъня да си записвам час...  Shocked
Благомира както виждаш и на нас не са ни дали направление. Явно е практика..  #2gunfire

# 59
  • Мнения: 15
Към мамите от Варна - ние ходихме при д-р Живков в Майчин дом, доволна съм от прегледа, гледа краченцата, фонтанелата за предпоставка за рахит, направи снимки, обясни какво вижда на ехографа - прегледа мина сравнително бързо, но мисля качествено. Като навършим 8-ми месец е хубаво да се отиде още веднъж, защото обясни какво се дооформяло на крачетата. Цената по принцип е 54 лв., но в пакет с прегледа при д-р Желева (отново в Майчин дом) за трансфонтанелна ехография е 80 лв.,спестяват се 10-15 лв., но ние така или инъче искаме да направим и другия преглед. И утре сме на него, ако някой се интересува, ще споделя, след като се приберем.

 На нас сешоара много ни помага и ни успокоява, ако не сте пробвали, горещо препоръчвам. Имам чувството, че като го включа и натискам бутон за спиране на детски плач:)

Общи условия

Активация на акаунт