Покажете си детските стаите - тема 15

  • 99 242
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Sofia
  • Мнения: 559
МДФ се използва винаги само за видимите част на една мебел, това е ясно, защото разлика в цената има и то най-вече от боядисването му. Не би трябвало сериозна фирма, без значение, колко голяма, да ти предлага друг вариант, когато се прави по поръчка.
За шареното не се тревожи, действай смело. На малкия ми син стаята е в 5 цвята, сложих щори плисе в райе, повтарящо някой от цветовете и на финала открихме едни стикери за стена купувани преди 5 год и забутани някъде, той като ги видя  Whistling познайте, докато се прибера, баща му беше облепил всичко. Пълна мацаница, но на мен ми харесва, за дет. стая е ок, а детето е щастливо. Ако решиш, ще снимам и ще покажа  Laughing
При МДФ липсват гадните кантове, които при ПДЧто само много добра техника може да направи приемливо изглеждащи, освен това цветовете ги избираш неограничена от нищо. От сравнително малка снимка, без да е снимано от близо, като тези, които показваш, аз не мога да твърдя нищо.

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 15:23 от mds

# 721
  • на североизток
  • Мнения: 460
Да, права си за кантовете и цветовете, не са малък + в ползва на МДФа.
Ще се радвам да видя снимки на вашата стая!

Аз сега се замислих в/у друго...самия гардероб под високото легло как да го разпределя. Искам всеки да си има неговата половина и за всеки да има поне две чекмеджета за бельото.  Чудя се как ще е по-добре - тези чекмеджета да са външни или като се отвори голямата гардеробна врата, тогава да се издърпва чекмеджето(както е на модерните гардероби за големи хора)? Ако оставя само рафтове ще стане голяма какафония от дрехи, особено при тази дълбочина от 90см. Сигурно ще има дрехи, които ще ги откриваме след няколко сезона Laughing Сега съм им организирала чекмеджетата с разните там разделители и е много удобно така, особено за нейните миниатюрни чорапки Simple Smile

# 722
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 871
Вчера ходих по магазините - ами нищо интересно не открих...та ще се наложи да запрятам ръкавите. Е купих няколко аксесоара, но само това. Тази  вечер ще ходя да купя бамбук и се захващам с леглото. Най накраш имаме и решение как да бъде закрепен хамака в стаята

# 723
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това лакиран  МДФ ли е или какъв? Питам, защото не съм сигурна кое как изглежда. И само лилавото ли е МДФ? Бялото на корпуса на коя фирма е?
А на тази кухня зеленото МДФ ли е или ПДЧ?
В детската стая само лилавото е МДФ - боя лак, гланц.  Peace
Бялото е ПДЧ на Кроношпан.



На тази кухня - и корпуса, и фасадата са от ПДЧ.  Peace

# 724
  • на североизток
  • Мнения: 460
А на коя фирма, Кроношпан май нямат такова зелено?

# 725
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
iv4i_79, зеленото е Егер авокадо -

http://hoelscher.dekorfinder.de/assets/images/-UTQ3ZXacdy37JR5vD … U627_ST15.jpg.jpg

# 726
  • Мнения: 356
Помагайте , боядисахме детската стая в зелено , но исках да е по свежо , нещо като млечно зелено , а то стана някакво гадно тъпо сиво зелено. Сега какво да правя , коя боя да взема , какъв цвят , на коя фирма.

# 727
  • Варна
  • Мнения: 98
Помагайте , боядисахме детската стая в зелено , но исках да е по свежо , нещо като млечно зелено , а то стана някакво гадно тъпо сиво зелено. Сега какво да правя , коя боя да взема , какъв цвят , на коя фирма.

Да ти кажа при нас как стана, имахме зелена боя, която беше малко тъмна, татко я разреди с бяла, докато ми хареса на цвят и мацнахме малко да видим как ще стане, получи се много нежно зелено, резеда, при нас е само едната стена, но се учудих колко добре стана.

# 728
  • Sofia
  • Мнения: 4 731
Янина, аз не мога да помогна, но кажи с каква боя боядисва досега - поне да си знаем какво да очакваме, ако се натъкнем на нея. Simple Smile

iv4i_79, аз съм за "модерен" гардероб, с шкафовете вътре. Simple Smile А твоят е толкова дълбок, дори в една част можеш да сложиш рафтове навътре примерно 50см дълбоки, а пред тях релса за закачалки (ако нямаш). Едно време си мислех, че е ненужна за детски гардероб, но сега се оказва, че ни трябва и съм предвидила 2 релсички в нашия.

# 729
  • София
  • Мнения: 3 123
ние сме готови с мебелите и цвета на детската стая,остана само щорите и пердето.Щорите ще са от този тип :http://www.ilimat.com/images/shtori/C/rolo_shtori_3.jpg,но нещо се чудя за цвета.Три от стените са жълти,едната е точно с прозореца,а 4-тата зелена.Сега се чудя щорите жълти или зелени да са.Ако е зелена,се чудя за пердето- какъв цвят да е ,та да не стане голяма цигания от 3 цвята на една стена. Confused

За зеленото - при нас е много хубав цвят,но ни го направиха.Аз харесах в Баумакс един тапет в зелено и им казах,че искам същият цвят боя да ми докарат и така.

# 730
  • на североизток
  • Мнения: 460
angels_zg, няма ли да има и други цветове в стаята, мебелите какви ще са, килима, дограмата  и вратата? Според мен или направи щорите бели като дограмата(ако е такава), за да се слива и да се губи и си сложи каквито искаш шарени пердета, или заложи на някакъв контрастен цвят, различен от жълто и зелено, но цвят, който присъства на друго място в стаята. Може и да сложиш зелени щори като зелената стена(доколкото разбрах стената с прозореца е жълта), пак ще се получи контраст, но някак си ще стане по-схематично и еднообразно.
Може и да пуснеш снимки, за да сме още по-конкретни.

t_ilieva, благодаря   bouquet А кои други фирми имат такова зелено, само че да не е толкова ярко, малко по-нежно? Аз намерих на Falco, което също ми се струва твърде ярко и на Wodego - Зелен лимон и Маслинено зелено. Но като не съм ги виждала на живо и не мога да преценя кое е най-близо до желания от мен цвят. А в нашия град работят само с Кроношпан и Егер Confused

Шунка, те по проект са предвидени рафтове в дълбочина, ето тук се вижда леко и лоста за дрехи едвам си личи. Според мен си е необходимост лоста за дрехи, например баткото има вече десетина ризи и две-три сака, а мъничето пък има официални рокли Mr. Green Но все пак не е необходимо да е много голям. Сега реших да разделя на две гардероба, т.е. в ляво остават две отделения за нея, като едното ще е с лост и отдолу две чекмеджета, както е тук, а другото с рафтове и евентуално пак две чекмеджета отдолу. Същата конфигурация ще се повтори и в дясно за баткото. Какво мислите, удобно ли ще е така за ползване?

# 731
# 732
  • Мнения: 356
Всъщност боята не ми е виновна. А  просто мислих , че ще стане добре , но не ми хареса , вчера взех по наситен цвят за едната стена , надявам се така да стане добре.

# 733
  • Мнения: 537
t_ilieva,
на това легло: http://tilieva.snimka.bg/business/www-mebelni-idei-com-idei-real … e.581506.25611775
вътрешната дублираща рамка от масив ли е или от плоскост?

# 734
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Помагайте , боядисахме детската стая в зелено , но исках да е по свежо , нещо като млечно зелено , а то стана някакво гадно тъпо сиво зелено. Сега какво да правя , коя боя да взема , какъв цвят , на коя фирма.


стаята на дъщеря ми я направих резеда -  http://kerinska.snimka.bg/family/kerinska.579455.22809935

ако ти харесва цвета -латекса е на Боро и е готов цвят не сме си го правили ние

Общи условия

Активация на акаунт