Покажете си детските стаите - тема 15

  • 99 281
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 987
Някой срещал ли е такъв килим по нашата магазинна мрежа? Идеално ще се върже на концепцията ми, но аз поне не съм виждала такъв Confused

Има подобен в ИКЕА , но е с цветя :  http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=14971

# 706
  • на североизток
  • Мнения: 460
Е тогава ще чакам още мнения ЗА и ПРОТИВ МДФ в детската стая Simple Smile А и си мисля, че от МДФ до МДФ има разлика в качеството, дали е така?

Килима от Икея го знам, но не е много подходящ май за моята идея Thinking Харесала съм тези тапети и мисля да ги съчетая с пердета от този плат и някакви бели тънки и прозрачни на точки. Чудя се дали да не включа и такива тапети или ще стане много претрупано newsm78 Имам предвид да сложа по една дължина някъде за акцент, а не да правя целите стени. А имам и едни стикери на точки от Джъмбо, може и на тях да намеря място в последствите  newsm78 А бе дотам да я докарам, ще го измисля Laughing

# 707
  • Мнения: 0
И аз да се включа по въпроса с МДФ искам да подчертая, че корпоусите и основнавната част на обзавеждането е от ПДЧ само вратичките и лицето на чекмеджетата  са от МДФ, а и по тях едва ли ще се карат колички. По скоро понеже аз съм се спряла на гланцово покритие ще бърша отбелязани пръстчета, но красотота иска жертви. Не се оскъпява толкова много  и цената защото реално ползвам една плоскост за всичко това.

# 708
  • Мнения: 1 738
Детската стая на детето ми е с корпус ПДЧ и вратички МДФ. Кара колички навсякъде-:) За една година експлоатация няма някакви съществени поражения.

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Е тогава ще чакам още мнения ЗА и ПРОТИВ МДФ в детската стая Simple Smile А и си мисля, че от МДФ до МДФ има разлика в качеството, дали е така?

Килима от Икея го знам, но не е много подходящ май за моята идея Thinking Харесала съм тези тапети и мисля да ги съчетая с пердета от този плат и някакви бели тънки и прозрачни на точки. Чудя се дали да не включа и такива тапети или ще стане много претрупано newsm78 Имам предвид да сложа по една дължина някъде за акцент, а не да правя целите стени. А имам и едни стикери на точки от Джъмбо, може и на тях да намеря място в последствите  newsm78 А бе дотам да я докарам, ще го измисля Laughing
На мен ми се струва, че ще стане много претрупано, както имаш и доста мебели по стените, ако наслагаш и разни шарени тапети и пердета. Отделно, че пердето и тапетите, които си избрала, не се съчетават цветово, иначе поотделно са супер, особено тапета на точките.
Аз почти същия десен си избрах за щори в детската. Simple Smile

# 710
  • Мнения: 46 657
Предишната стая на дъщеря ми беше ПДЧ с вратички МДФ. Не сме имали проблеми, въпреки че не е от внимателните деца.
Но аз поне, не намирам разлика в самото излъчване на мебелите, независимо дали са ПДЧ или МДФ.
Сменихме ги с дърво (чам + автолак), разликата е огромна, придава някаква мекота на стаята. За 5 г. няма поражения, въпреки че не избрахме скъпо дърво, предвид честите смени на мебелите по нейно желание, но конкретно за тези вече ги задържа 5 г. и не иска други  Simple Smile

# 711
  • на североизток
  • Мнения: 460
Шунка, аз си го представям горе-долу така и не ми се струва толкова шарено Blush но все пак аз обичам шаренкото Embarassed Все пак стените ще са основно бели, по-голямата част от мебелите също,а пък и в крайна сметка ще оставя тапетите за накрая, след като видя мебелите и тогава пак ще мисля. А този плат от къде ще го купуваш, той наистина е като тапетите, може да направим комбина, ако ще поръчваш от чужд сайт. А цената на метър ли е или на определен размер? Всъщност като се загледаш редовете на точките при тапетите се разминават, а при плата са едно над друго.

Да, и аз мисля корпусите да са от ПДЧ, а само вратичките от МДФ. В крайна сметка ще избера това, което ми харесва повече, ако ми е по джоба, пък то няма нищо вечно, че да го мисля чак толкова Grinning Баткото вече е израснал периода с количките, а малката е много кротка, така че се надявам да оцелеят мебелите поне докато станат тинейджъри Laughing

# 712
  • Раковски
  • Мнения: 2 174
Пердетата най-ми харесват.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
iv4i_79, и аз обичам шаренийки (макар че май не си личи от "съветите" ми)  Laughing
Така нарисувано и на мен не ми се струва вече претрупано. От друга страна пък сигурно ще има играчки в стаята и те допълнително ще дават цвят.
За плата - както писах, така и реших направо да го поръчам  Blush. От линка, който пуснах. Доставката ми я показа 8 лири за 3м плат, по-късно ще ми пишат дали е точната сума, че тази била ориентировъчна.

И малко не съвсем по темата да питам - защо решихте пианото да е в детската? Ние също сме замислили да купим пиано, но съм му отредила място в хола, като се научи щерката да свири малко повече, да забавлява гостите.  Joy

# 714
  • Мнения: 1 350
момичета, имаме висока етажерка с книги в детската стая.
ще ми се да пусна едно воалче, прозрачен плат на етажерката, мисля, че ще се получи интересно.
Някой виждал ли е нещо подобно? Не искам да заприлича на някой долап на село.
Може да опитам и да метна някоя снимка за мнения. Но се чудя дали е подходящо?
Точно на тези стена, тя е чупка стои само тази етажерка. Вляво от нея е детския комод и над него картина и още по-наляво е прозорецът. В оранжевата гама.
Всъщност видях в един магазин оранжева органза, много фина и се сетих за тази идея.
Дали си заслужава да експериментирам?

# 715
  • Мнения: 1 350
Килима от Икея го знам, но не е много подходящ май за моята идея Thinking Харесала съм тези тапети и мисля да ги съчетая с пердета от този плат и някакви бели тънки и прозрачни на точки. Чудя се дали да не включа и такива тапети или ще стане много претрупано newsm78 Имам предвид да сложа по една дължина някъде за акцент, а не да правя целите стени. ...

предполагам и други ще се съгласят, че когато има контраст, има и акцент Simple Smile
т.е. много добре сте се спряла на точки и рае като комбинация за една стая. Дори и на едно място да е, както е идеята Ви, мисля, че ще стане страхотно.
Да си призная такъв килим на кръгове не съм виждала, ако не намеря на пазара, бих ушила такива кръгове собственоръчно  Embarassed
много хубава концепция имате за стаята, успех  Hug

# 716
  • на североизток
  • Мнения: 460
Защото тази стая е най-отдалечена от другите ни стаи и от комшиите и най-малко се чува като се свири. Иначе може да бъде навсякъде другаде, има достатъчно място. Всъщност имам още време да размисля  Mr. Green

Shadowman за кои пердета говориш? Или искаш да кажеш, че мебелите не ти харесват по този начин? Аз тук си правих опити как ще изглежда ако използвам готовите врати и чекмеджета на Икеа и тези странни рафтове под всяко легло се получват, защото стандартната ширина на вратите и челата е по 60см. Така като сложа 3х60 става 180см, а матрака ще е 190. Тия 10см се чудя какво да ги правя. А пък не искам да ползвам по-малък матрак, защото става много сложно вече, а и стъпалата ще дойдат много широки.

jos , може и на ти да си говорим все пак сме от една отчетна тема Wink Иначе като се заглеждах по какви ли не снимки на детски стаи, много често се среща това съчетание на точки и райета в едни и същи цветове или пък различни на животни, цветенца.
Най-добре пусни снимка на въпросната етажерка, да ти дадем "компетентно" мнение Mr. Green

А килима как ще го ушиеш, дай някоя идея? Има вариант за мокетени плочи, но не намирам голям избор по магазините.

Последна редакция: вт, 12 юни 2012, 13:57 от iv4i_79

# 717
  • Мнения: 1 350
за 10те см. може да се направи на малки полици една над друга като етажерка, за разни детски дреболийки Simple Smile

# 718
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е тогава ще чакам още мнения ЗА и ПРОТИВ МДФ в детската стая Simple Smile А и си мисля, че от МДФ до МДФ има разлика в качеството, дали е така?


Ето вариант на детска стая с корпус ПДЧ и фасада МДФ:

      

# 719
  • на североизток
  • Мнения: 460
Това лакиран  МДФ ли е или какъв? Питам, защото не съм сигурна кое как изглежда. И само лилавото ли е МДФ? Бялото на корпуса на коя фирма е?
А на тази кухня зеленото МДФ ли е или ПДЧ?

Общи условия

Активация на акаунт