Ябълка и коланче за зачеване - тема за вярата - 2

  • 111 705
  • 574
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 229
Здравейте! Знаете ли тази година кога ще е празника златната ябълка?

# 421
  • Мнения: 397
Празникът през 2015 г.е на 28.03.-събота.Датата е винаги различна,защото  зависи от това на коя дата е Великден,и е винаги преди Цветница.

# 422
  • Мнения: 229
Мерси много

# 423
  • Мнения: 384
Здравейте мили момичета, можете ли да ми кажете, дали ще ни приемат да ни прочетат молитва и да вземем коланче и ябълка, ако нямаме брак? Говорили сме много с приятеля ми по темата, но той все казва че един подпис за него нищо не значи и че ако се обичаме, ще сме щастливи и така, както много двойки в днешно време. Заедно дмр от 4 години и имам две неуспешни бррменностти Sad много искам да отидем до храма, но по назад в темите пточетох че такива, като нас ги връщат Sad иначе сме кръстени и двамата..

# 424
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Преди 4 години ние също нямахме брак и никой не ни върна! Отидете и говорете с отчето, мисля че няма да има проблем. Успех!

# 425
  • Мнения: 1 498
Изобщо никой не ни е питал дали имаме брак  Simple Smile

# 426
  • Мнения: 384
 Blush по напред е темата пишеше че направо са ги изгонили като са разбрали..не искали да се молят за незаконни бебета..мен ще ме е страх и да кажа че нямаме брак Tired само че, ние искаме да отидем малко преди празника, за да избргнем навалицата..мисля да носв ябълки и пита, нещо друго трябва ли ми и колко струва молитвата?  Blush

# 427
  • София
  • Мнения: 3 864
Ние ходихме през лятото и изобщо никой не ни е питал дали имаме брак или не. Доста съм разочарована от отеца и процедурата.
Чудотворната икона я нямаше (била в Пловдив), но той каза, че ще свършим работата, за която сме дошли. Добре, че бях прочела в нета какво се прави, та да се ориентираме, отецът изобщо не ни обясни защо се прави това, какво е нужно човек да знае, как да се моли и т.н. Занесохме 2 ябълки, вино и олио. Отецът каза да ги оставим пред олтара, а ябълките - в едно панерче с други ябълки. После ни каза, че всичко ще струва 20 лв като ни изброи какво включва. Опитах се да откажа някои неща, но на него някак му стана неприятно и затова се съгласихме набързо. След това прочете бързешката една молитва, от която почти нищо не разбрах, каза да отида отзад, да си вържа едно коланче, което той ми даде и да го нося докато не се роди детето... После взе от панерчето с ябълки една ябълка (точно тази, която аз бях занесла), подаде ни я и каза да я изядем на другия ден на гладно... Получихме иконка и книжка с акатист... Запалихме и 2 свещи и ни записаха имената да се четат 1 година...
Аз лично съм доста разочарована или поне не получих онази духовна подкрепа, която очаквах... Затова и не нося коланчето.

# 428
  • Мнения: 384
Може би се е превърнало вече повече в търговия, отколкото  в традиция..опорочава се цялата идея..не да те претупат набързо, а да ти дадът надежда..и все пак ще отидем...дано не ни върнат  Praynig

# 429
  • Мнения: 468
Здравейте,момичета,нова съм тук.Искам да ви поканя на празника тази година,който е на 28.03(събота), но за двойките,които искат да преспят в храма той започва още на 27.03(петък) вечерта.Прави се вечерна служба,тоест отправяме обща молитва към Богородица и след това вече се подготвяме да нощуваме там.Аз съм от Асеновград,миналата година не успяхме със съпругът ми да се включим в ритуала,но тази сме решили да се присъединим.Аз имам коланче от август миналата година,но за жалост още нямаме резултат!Благодаря ви и успех на всички! Hug

# 430
  • София
  • Мнения: 1 079
Леле.....миналата година на 27 март бях в родилното с коланчето и родих Славката,а та3и година пра3ника е точно на рожденият му ден.....и това ако не е съвпадение......

# 431
  • Мнения: 468
 Съвпадение или знак от съдбата, кой знае! Много се радвам, като чета за момичета, свалили коланчетата в родилното! Да ти е жива и здрава рожбата, явно Бог е бил милостив към теб и е сбъднал най-съкровеното ти желание!

# 432
  • Мнения: 384
ove:
Здравейте,момичета,нова съм тук.Искам да ви поканя на празника тази година,който е на 28.03(събота), но за двойките,които искат да преспят в храма той започва още на 27.03(петък) вечерта.Прави се вечерна служба,тоест отправяме обща молитва към Богородица и след това вече се подготвяме да нощуваме там.Аз съм от Асеновград,миналата година не успяхме със съпругът ми да се включим в ритуала,но тази сме решили да се присъединим.Аз имам коланче от август миналата година,но за жалост още нямаме резултат!Благодаря ви и успех на всички! Hug
Здравей, можеш ли да ми кажеш кога започва празника в съботата, понеже ние ще пътуваме до там и да не закъснеем...и също мога ли да нося питка и ябълки като дар? Heart Eyes

# 433
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
По спомен,вечер след 6-7 ч, се събираха,които ще приспиват там,а на следваш ден,към 8-9 започва празника и е цял ден тъпканица,после четене на молитва индивидуално. Може и вино,олио,детски дрешки да се занесат също.

# 434
  • Мнения: 468
Здравей, Меденката, празника в събота започва 8-9 часа и има много хора, носи се хлебна пита, ябълки, кърпа, сапун,олио и детска дрешка.Даровете не са задължителни, но те са символ на нашата благодарност.Не се притеснявай и малко  да позакъснеете не е страшно, около 8ч. в храма има празнична служба, която трае около два часаи след това на всяка двойка ще се изпълни ритуала и ще се даде ябълка и коланче.Онзи ден минахме от там и осукваха конец около черквата,приготвят нови коланчета.Желая ви, лек път и дано Богородица е милостива към нас тази година и помогне дастанем майки!

Общи условия

Активация на акаунт