А вие, какво бихте направили, ако.....

  • 5 902
  • 102
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 372
Винаги бих върнала, без да се замисля дори! Дори и да намеря вещ, която харесвам, но не мога да си позволя. Просто съвестта яко ще ме гризе, ще се чувствам ужасно, като крадец. А и не обичам чужди вещи, имам усещането, че някак си принадлежат на собственика си и това чувство ми носи неприятно усещане. Дори наскоро се замислих, ако намеря пари, какво ще ги правя. Говоря за банкнота, а не за портфейл. Тази банкнота няма да знам на кого е. И въпреки това не съм сигурна, че мога да ги похарча, ей така, без чувство за вина. Някак си... едно неприятно ми е. Хем нещо в мен не ми позволява да ги похарча, хем не мога и да ги върна. А, де? Thinking Единственото, което си помислих е да ги дам на някого, който има нужда от тях или да купя нещо на близки. Вие какво бихте или сте правили с намерени пари? Това ако е дребна сума, ако е голяма бих отишла в полицията, а после те да правят каквото трябва. Peace

# 31
  • Мнения: 65
Два телефона (и двата доста скъпи), едно портмоне и другото не го помня вече. Първият телефон ме изкуши за малко, още повече, че точно тогава ми трябваше нов апарат, но видях снимка на бебе за уолпейпър и ми стана съвестно  Simple Smile

Инак моите документи също ми бяха донесени до вратата около месец след като ги загубих и вече бях извадила нови карти. Разбира се, парите липсваха.

Като цяло, ако е суха пара или някой лаптоп/айпад, ще ми се прииска да го задържа, но после ще ме гризе гузната съвест, докато не му намеря собственика  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 175
Ще го върна разбира се. Не съм за един телефон.

# 33
  • София
  • Мнения: 233
Винаги връщам каквото намеря, ако ще и 2 лева да са. Водя се от максимата "Нещо намерено=нещо загубено".
Веднъж намерих подхвърлено портмоне, без пари естествено, но с лична карта вътре и като съвестна гражданка хукнах директно към 6-то районно. Е няма такава гадост! Полис-мена не спря да ме пита дали не съм откраднала аз портмонето и колко пари е имало вътре /явно се намираше за много духовит/.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 5 039
.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 22:10 от *Бенджи*

# 35
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Бих го върнала,разбира се .

# 36
  • Мнения: 9 865
Бих върнала всяко нещо, на което мога да издиря притежател (което става все по-лесно). За телефон, документи и пр. въобще няма и да се замисля. Ако ме спънат търкалящи се каймета от столевки в големи количества, признавам, ще се позамисля какво бих си купила с тях Mr. Green, но като цяло се придържам към идеята, че нечие загубено няма да ме направи богата и щастлива.
Връщала съм дамска чанта с все неща вътре, бях я намерила захвърлена до едни храсти, явно открадната, пари нямаше, но жената като си я получи беше толкова щастлива, всичко останало си беше там. Връщала съм златен пръстен, загубен преди 5-6 години от намирането му.

# 37
  • Мнения: 10 547
Няма да го върна, всъщност няма изобщо да го докосна, ако и да е телефон за 2000 лв., и за него някой да плаче горещо. Не и след като ме обвиниха в кражба на Нокиа за 20-30 лв., която хем съм задигнала от 12-тина годишно дете, хем, после съм се била отказала да задържа и решила да мина половин София в час пик с децата си за да върна.

Последна редакция: вт, 06 дек 2011, 09:38 от Касита

# 38
  • Мнения: 1 432
 Майка ми скоро намери много скъп телефон и естествено, че го върна. Аз също бих върнала, защото искам на мен ако ми се случи да загубя да ми го върнат....
 Паднали пари на земята няма как да върна  Whistling

# 39
  • Мнения: 2 361
  Два пъти ми върнаха телефон.

# 40
  • Мнения: 1 788
Реално никога не съм намирала някаква ценна чужда вещ.
Най-много се страхувам от това, като се замисля:

... Не и след като ме обвиниха в кражба на Нокиа за 20-30 лв., която хем съм задигнала от 12-тина годишно дете, хем, после съм се била отказала да задържа и решила да мина половин София в час пик с децата си за да върна.

Защото не е изключено да има и такива хора...
Иначе се радвам най-много като намеря някакви дребни монети, просто някак по детски ми е забавно, късметче... Simple Smile

# 41
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Точно телефон съм връщала няколко пъти. Обаче, съвсем честно- ако намеря портфейл с прилична сума не съм много сигурна как ще постъпя.  Simple Smile

# 42
  • Мнения: 6 365
Ако намериш лаптоп или друга техника, особено ако е хубав, доста е вероятно потребителят да си го излови при първа активност в нета- така че бих върнала. Телефони-сапунерки колкото искаш.

А ако намеря Айфон неиздадена версия, ще го върна веднага, иначе от Епъл бият.

Лятото върнах телефон на един дечко- набрах майка му от моя телефон. Даже получих една паричка възнаграждение.

Парите от земята ги изхарчвам бързо- иначе намерени лесно пари носят лош късмет, ако се стискат.

# 43
  • Мнения: 6 365
Бай дъ уей, бившият ми съпруг си изгуби чантичката с телефон, пари и документи ден преди сватбата. Аз я намерих, паднала под седалката на колата.

Като се замисля, това трябваше да е единствената чантичка, която да не върна...

# 44
  • Мнения: 753
Два пъти са ми връщали телефон и бях много доволна и щастлива.
намирала съм телефон в у-щето, оставих го на охраната, естествено от някое дете сигурно.
синът ми си е губил също телефона, но вътре са прочели мама и ми се обадиха и го върнаха.
Не бих задържала намерен телефон.

Общи условия

Активация на акаунт