Професионални серии за коса - 26

  • 55 191
  • 745
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 569
Хаха, е вие тотално ме довършихте!  Crazy Hug Мис Нели, "Да започна да отстранявам проблема и да работя за предотвратяването" казваш.  Thinking Ох направо не знам да плача или да се смея, защото причината да пиша в тази тема и да започна да давам стотици левове за косата си е точно това  - знание от къде идва проблемът и отчаяни опити да го предотвратя. Уви, без резултат.  Cry Вероятно никой не помни, аз преди съм писала моите драми с косата, но пак ще разкажа. Косата ми е много тънка, мека, права; естествен цвят кафяв, от година се изрусявам, а от около 8-9 месеца съм на работа, на коята НЯМА КАК да не се използва преса поне 2-3 пъти в седмицата лакове и т.н. (с други думи работата ми е на екран). Да не говорим, че ЕДВАМ се преборих поне да не ме топират (първите месеци го правеха ВСЕКИ божи ден). От всичко това ми е ясно, че няма как резултатът да е здрава коса и честно - направо съм отчаяна. Защото знам, че такава ми е работа, налага се да се издевателства над косата ми. Единственото, което мога да направя е да давам пари за скъпа козметика, която обаче честно - май не върши никаква, ама никаква работа. Отчаяна съм и защото знам, че друго решение за цъфтящи краища, освен ножица. НО ножица има веднъж на два месеца, а проблемът остава в силно изтънените участъци от косата, които няма как да се отрежат. Например отпред на темето, където премятам бретона надясно. Съответно косата отляво е.... нещо ужасно. Изпокъсана, но наистина сериозно по-къса от това, което беше преди 9 месеца; страшно цъфтяща. Там как ми се късат косъмчетата не е истина!  #Crazy Така че ОТНОВО - ПРИЕМАМ СЪВЕТИ!  Hug

ПС забравих - какво съмползвала досега/сега ползвам: шампоан+маска Дийп Кеър на Лакме, балсам+КАТ поротеин от Екстрийм на Редкен, Шампоан+маска Форс Вектор на Лореал, Еластайзер, коприна на Чи, кристали Лакме, и последно Афоджий - 2мин р-р+ протеиновата терапия и терапевтичния спрей за блясък. Няколко пъти съм слагала и ампули. Термопротектори на Лакме и Кевин Мърфи. Май това е засега.

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 22:41 от ♥Пандичка♥

# 706
  • Мнения: 372

Feeling, в рибката продават и боята Loreal Supreme, а нея от много отдавна не мога да я намеря в Австрия и ми съобщиха на две места, че била спряна от производство. Каква е истината - не знам.
Според мен няма нищо странно или лошо в това. Просто са им останали или са ги намерили от някъде.
Преди време беше същото с Bain Satin 3. Мисля че и тогава можеше да се намери в рибката, а аз никъде не можех да го намеря в Австрия

Разбира се, че не е лошо. Хубаво е, когато някой ти обясни.    Hug
А това за Бейн Сатин 3 ми беше страшно полезно - не знаех, че е спрян и се чудех защо не го откривам.    Peace

# 707
  • Мнения: 3 675
*Bubble*  newsm78 ти нали не се боядисваш  newsm78 , ползва ли маска след серума  newsm78 ; какъв финиш ползва  newsm78 ; също какъв шампоан  newsm78
a.l.e.n.a, защо не използваш "?"  newsm78  Joy

# 708
  • Мнения: 371
♥Пандичка♥ за цъфтежа само ножица е решение. Когато използвах преса и аз бях така. Нещо повече отрязвам ги и след седмица пак са цъфнали, та вързали Sick Знам как стоят при теб нещата, но няма ли начин да не се оформя косата с преса всеки ден. Да кажем на 2-3 дни със сешоар newsm78 newsm78 Това ще ти е единственото спасение да знаеш.. Laughing
Редактирам се ( виждам че си писала вече ) С блондор ли те изрусяват?

Момичета някой може ли да сравни Елексира и Олео релакс серума на Керастас?

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 22:45 от Dusty_wind

# 709
  • Мнения: 1

Лилавата серия Age Premium изобщо не си струва парите според мен.
Моля Ви, недей те така! Аз възнамерявах да си поръчам шампоана и маската.
Какво да правя сега?
Възнамерявам също да си поръчам 500мл. от маската Force Architecte. Тя заслужава ли си парите?


Косата ми е зряла, фина, боядисана, постоянно подложена на термообработка и много добре поддържана. Лилавата серия - шампоан и маска - не прави за нея нищо повече от наполовина, че и повече, по-евтини продукти. Аз лично взимам тестери от фризьорските салони, където ходя - шампоаните и маските са по 30 мл, а серумите и термозащитата - по 10 мл, или гледам поне първо да купя травъл размер - 75-80 мл шампоан и маска и 50 мл серуми и термозащита, защото имам висока чувствителност. Травъл размерите мисля, че ги няма в БГ.

Маската Force Architecte още не съм пробвала, но очаквам да ми хареса. С шампоан Biotic, разбира се.



Линията Biotic замести Dermo-Calm, последната вече не се предлага и ако я срещате по салони или магазини, са изостанали бройки.

Наистина ли? В Рибката наскоро ги пуснаха.    newsm78   Защо им е да пускат "като за последно" единични бройки?    newsm78  
Не, че се съмнявам, размишлявам просто.    Hug
Ще споделиш ли от къде е информацията?
Също и повече за шампоаните Дермо Калм, моля!   Praynig  
Знам, че спадат към линията Специфик.  

Dermo-Calm ползвах редовно преди няколко години. Бяха два вида - за суха или за нормална и смесена коса. На етикета пишеше Шампоан за чувствителен скалп. Сенси баланс на Лореал много ми напомня на Dermo-Calm. После се появи Биотик и поне в англосаксонския свят Dermo-Calm не съм виждала след това, а в БГ салоните не съм обръщала внимание.

# 710
  • София
  • Мнения: 5 498
*Bubble*  newsm78 ти нали не се боядисваш  newsm78 , ползва ли маска след серума  newsm78 ; какъв финиш ползва  newsm78 ; също какъв шампоан  newsm78

Ooo нищо не съм ползвала,може би и там да ми е грешката,маска имам на Лореал Форс Вектор,финиши нямам,измих си преди това косата с Лореал Volume Expand,колебаех се между него и Urban antidotes на Tigi

♥Пандичка♥,тънката коса ужасно лесно се уврежда,знам.Твоята сега с каква дължина е?

# 711
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 439
според мен, ако имаш друга ампула - измий пак със същия шампоан, не  загрявай серума и след това сложи форс вектор маската  Peace

тъй като косата ти не е боядисвана, може и да няма да има особен ефект  newsm78

# 712
  • Мнения: 1 569
Dusty wind, ами да кажем, че в седмицата веднъж ме изправят със сешоар и 2 пъти с преса - говоря на мита коса. Мия я през ден заради лаковете, като буквално се моля да не ми я изправят ПАК с преса на втория ден след първото изправяне+лакиране, защото лак+преса= ooooh! ooooh! ooooh!  Буквално влизам в конфликт с колегите, които ме правят. За това наистина считам за "успех" това, че с цената на много разправии поне вече не ме топират....

Bubble, доста я скъсих. Преди беше под раменете, сега е малко над. И както казва Dusty Wind, както я подстрижа, след седмица е същото, да не говорим, че както казах има места, които са толкова къси вече, че за да има все пак косата прическа ножицата дори не може да ги стигне.  ooooh!  Cry

# 713
  • Мнения: 616
♥Пандичка♥  много хора минават и тук, и през другата тема з а коса, и на лични, и не успявам да запомням типа и проблемите на всеки, съжалявам.
Разбирам, че драстична промяна във въшния вид с твоята професия не е желателна, но разслоения косъм не подлежи на възстановяване, просто няма как, физически е невъзможно, колкото и скъпа да е козметиката. Силно изгорен косъм може да се възстанови, разлоен - не. Колкото по-дълго не е премахнато разслояването, толкова по-нагоре плъзва. Съжалявам, но докато не махнеш цъфтежа нищо, колкото и скъпо и интензивно да е, няма да ти помогне. При това положение съвета ми е вместо да инвестираш в козметика, да инвестираш в екстеншъни. Не постоянни, на клип, и режеш увреденото. На здрава, не разлоена коса ще има полза от козметиката завбъдеще. Екстеншъните ще оформиш като старата си прическа, за  да няма разлика, ще ти дадат и повече обем.

# 714
  • София
  • Мнения: 5 498
според мен, ако имаш друга ампула - измий пак със същия шампоан, не  загрявай серума и след това сложи форс вектор маската  Peace

тъй като косата ти не е боядисвана, може и да няма да има особен ефект  newsm78

Благодаря ти,така ще направя   bouquet

# 715
  • Мнения: 1 569
Мис Нели, абсолютно така е. И понеже много отдавна съм го осъзнала (за разслоения косъм и ножицата), наистина ми е страшно криво.  Cry Много ти благодаря за съветите, страшно ги ценя!   bouquet Ще бъде ли удобно да се посъветвам с теб на лични?  Hug

# 716
  • Мнения: 371
♥Пандичка♥ а защо не те изправят само със сешоар? Защото се миеш у вас ли? Мисля, че трябва да настояваш за абсолютно премахване на пресата. Ако се използва сешоар с йонизатор мисля, че ще постигнеш същия ефект като с преса - и пак ще си я миеш на 2 дена ( тоест ще трябва те да те мият)

# 717
  • Мнения: 1 569
Dusty wind, ако тръгна да пиша причините за това защо не е всеки път само със сешоар, ще пиша до утре.  Cry Някои са адски глупави, но основната е липсата на време рано сутрин (в 6.00), когато се налага да ми бъде правена косата. (А. И освен време, и условия специално за миене там няма, мия я късно вечерта вкъщи.)

# 718
  • Мнения: 616
♥Пандичка♥ естествено. Бивша колежка съм ти и съм наясно как стоят нещата в бранша и в каква ситуация си поставена.

Dusty_wind не става  въпрос за някое девойче, което само се оплаква че не може да си търпи косата да не е изправена, пък й е увредена. Това е професионална обстановка все пак. "Настояването" в най-добрия случай ще й спечели слава на трудна за работа примадона, в тези среди всички се знаят, ще я разнесат, накрая работата й ще пострада. Не става, все едно да работиш в банка и един ден да кажеш: Пичове, нещо ме заболяват очите да ги гледам тия числа по цял ден, айде някой да ми прави сметките, аз само  ще се разписвам.

# 719
  • Мнения: 371
MissNellie знам за какво става въпрос. И аз съм в същата професия, но са сега не съм в ефир  Laughing Ясно е , че в тази ситуация трябва да се постъпи деликатно. Има ли вариант ти да си правиш сама косата, да ходиш готова,  а те да дооформят лекичко? Оспамихме темата, но освен екстеншъните не се сещам друго. Пък и дори да сложиш такива - те пак ще те оформят.

PS Пред поръчка съм в LF, ако някой може да сравни и да каже с какво елексира е по-по от олео релекса ще съм много благодарна. Има намаление до утре baby_neutral baby_neutral

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 23:32 от Dusty_wind

Общи условия

Активация на акаунт