Професионални серии за коса - 26

  • 55 202
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 75
Feeling, благодаря Simple Smile

# 691
  • Мнения: 1
Извинявам се, че нахълтвам в темата. Искам да ви попитам Керастас (шампоаните) агресивни ли са към скалпа? Моят е доста чувствителен и от много уж качествени шампоани става.. мазало Laughing


Керастаз имат различни линии според проблема.
Моят скалп (чувствителен) понесе страхотно Биотик, но отделно за такива проблеми е серията Дермо Калм.


Линията Biotic замести Dermo-Calm, последната вече не се предлага и ако я срещате по салони или магазини, са изостанали бройки. Тези стават за чувствителен скалп. От другите линии шампоаните Nutritive и Reflection са по-меки и се понасят по-добре при чувствителност, а Resistance и Age Premium е желателно да се избягват от хора с висока чувствителност. При коса, нуждаеща се от последните две серии, е оптимално да се комбинира шампоан Biotic и съответната маска, серум и термозащита. Аз съм със свръхчувствителен склап и ползвам без проблем шампоаните за суха и боядисана коса на Kérastase, но лилавият и зелените ми правят рани до кръв. Оптимално ми е шампоан Biotic - преди години ползвах Dermo-Calm - и маска от зелената серия. Лилавата серия Age Premium изобщо не си струва парите според мен.

# 692
  • Мнения: 1 569
За много години, момичета! И през тази година още по-здрави и красиви коси.  Crazy Grinning

Има ли впечатления от тази серия (уж за по-бърз растеж на косата)? http://www.feelunique.com/brands/3-more-inches-by-michael-van-cl … ource=Emailvision Имат 20% във ФЮ и се чудя дали да не пробвам шампоана и балсама.  newsm78 Макар че много исках следващите продукти, които ще поръчам да са от циментовата на Керастаз Thinking.

Елхи4ка, за тук не знам другаде освен Рибката, но аз поръчвам от ФЮ, защото определено са по-евтини.

Анч, разбрах, просто искаш да го пробваш. Каръщинка, че в момента го няма в Рибката. Преди аз като поръчвах пък нямаше този кератинов спрей със зелен чай и в деня в който получих нещата вече го имаше в сайта.  Crazy

Последна редакция: пн, 02 яну 2012, 21:32 от ♥Пандичка♥

# 693
  • Мнения: 3 675
Resistance и Age Premium е желателно да се избягват от хора с висока чувствителност.
Има нещо такова. Аз не съм използвала серията Age Premium, но съм използвала шампоаните от серията Resistance и без да смятам, че имам висока чувствителност, имах проблеми със скалпа, а аз не съм единствената за съжаление. Rolling Eyes

Лилавата серия Age Premium изобщо не си струва парите според мен.
Моля Ви, недей те така! Аз възнамерявах да си поръчам шампоана и маската.
Какво да правя сега?
Възнамерявам също да си поръчам 500мл. от маската Force Architecte. Тя заслужава ли си парите?

a.l.e.n.a, аз не забелязвам разлика. При Loreal също не забелязвам разлика и при първа възможност ще сравня състава. Допускам че има разлика, но предполагам е минимална, но и да няма няма да се учудя  Laughing

Честита Нова Година!  Grinning

# 694
  • София
  • Мнения: 158
Иксам да похваля ето този серум за сухи и изтощени краища на ЛП.
Много добре изглажда и омекотява.  Heart Eyes

# 695
  • Мнения: 1 569
Тамън мислех да питам и за нещо за сухи и ужаааасно цъфнали и изтъняли краища!!! Нещо много взеха да ме дразнят тези мои краища и нито кристалите на лакме, нито коприната на Чи, нито спрея на Афоджий, нито термопротекторите досега вършат някаква работа в това направление.  #Cussing out  Cry То ясно, че съфналото се оправя само с ножица, но поне да ми ги позаглади да не са толкова видими, че да спрат да ме дразнят и да престана да ги късааамм.  Cry

Този серум май и преди съм мяркала момичета да го хвалите тук. ТОВА ли е най-най-добро за краища???  newsm78

# 696
  • София
  • Мнения: 5 523
Изпробвах ампулата Fiber Ceutic със затопляне.Не усещам уплътняване,ефекта ми прилича на този от Renew C  мека,подредена,жива коса.Но при Renew C  си е по-осезаем
Ползвай я с протеина на Афоджии. Има съвсем друг ефект.
Ще пробвам,мерси че сподели.
 Днеска косата ми беше все едно не съм я мила,ужасен ефект мазна та мазна,срам ме беше да излезна но нямах време да я мия,дали пък не е от затоплянето?
Ще й дам втори шанс след седмица,без затопляне ще я държа както си пише 5-6 минутки и я измивам

# 697
  • Мнения: 3 675
♥Пандичка♥ , че кой те кара да ги късаш? Не ги късай и толкова!  Laughing
А сега сериозно.....решението според мен е подстригване и евентуално използване на продукти против накъсване на косата.
А за защитата....по-добра термозащита от неизползването на сешоар и преса няма - това е най-доброто за сега.
Аз съм използвала различни продукти и едни предпазват повече, други по-малко, но отказването от сешоар и преса е най-сигурното.
Косата може да преживее сешоара, но пресата не и рано или късно има последствия.

# 698
  • Мнения: 616
♥Пандичка♥  смисъла да ги заглаждаш дори не е 0, а е -100%, разслояването на косъма тръгва нагоре  и когато най-сетне се сетиш да я отрежеш, ще трябва доста повече д а се махне. Никакъв продукт няма да ти ги  оправи, няма смисъл да инвестираш в козметика.
 Каква ти е косата и какво ползваш? Пробвала ли си супер хидртатиращите продукти като еластисайзър екстрийм, олео релакс серума? КЛючовите моменти за предотвратяване на БЪДЕЩИ цъфтежи са добра хидртатация, намаляване на порозньостта (заздравяване + затваряне на космените люспици), предпазване от химическите, термични и механични увреждания. Ти си знаеш кое от всичките, или всичките е проблема, отрязваш при проверен фриз. и почваш да работиш срещу причината.

# 699
  • София
  • Мнения: 5 523
Oт спрейчето на Лореал и аз съм много доволна.Супер е  Simple Smile

♥Пандичка♥ ,за ужасно цъфнали краища-ножицата е решението

# 700
  • София
  • Мнения: 158
Така е , съгласна съм и аз с момичетата.  Peace

Моята коса също беше ужас. Положението беше неспасяемо.
Затова:
1. Смених фризъора / предишната напоследък много започна да ми гори косата при боядисване/

2. Потъмних цвета с 2 тона

3.- Отрязох краищата

4. - Започнах да позлвам продуктите, които момичетата ме посъветваха тук - еластилайзер и маска за хидратация и изглаждане

5. Взех си и един куп масла, масълца, ампулки , серумчета и прочие.../дори керастаз chronologiste/

6. Смених си и сешоара с абсолютно професионален с йони-мони и всичко там,както си му е реда  Mr. Green

7. Прибрах си пресата и колкото и да ми се иска - не я изкарвам - мъча се да се изправям със сешоара, ако толкова искам права коса - рано или късно ще се науча аз - заинатила съм се  Crossing Arms

Ииии след всичко това, ако не ми живне косата- не знам!  pletka

# 701
  • Мнения: 372

Възнамерявам също да си поръчам 500мл. от маската Force Architecte. Тя заслужава ли си парите?


Голям плюс от мен за маската Форс Архитект. Страхотна е!   Heart Eyes
До тук 3 пъти я ползвам заедно с шампоана Бейн де Форс. Много, много съм доволна.   Peace



Линията Biotic замести Dermo-Calm, последната вече не се предлага и ако я срещате по салони или магазини, са изостанали бройки.

Наистина ли? В Рибката наскоро ги пуснаха.    newsm78   Защо им е да пускат "като за последно" единични бройки?    newsm78  
Не, че се съмнявам, размишлявам просто.    Hug
Ще споделиш ли от къде е информацията?
Също и повече за шампоаните Дермо Калм, моля!   Praynig  
Знам, че спадат към линията Специфик.  

# 702
  • Мнения: 3 675
*Kontessa*, какъв сешоар си купи?

Feeling, в рибката продават и боята Loreal Supreme, а нея от много отдавна не мога да я намеря в Австрия и ми съобщиха на две места, че била спряна от производство. Каква е истината - не знам.
Според мен няма нищо странно или лошо в това. Просто са им останали или са ги намерили от някъде.
Преди време беше същото с Bain Satin 3. Мисля че и тогава можеше да се намери в рибката, а аз никъде не можех да го намеря в Австрия

# 703
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 444
*Bubble*  newsm78 ти нали не се боядисваш  newsm78 , ползва ли маска след серума  newsm78 ; какъв финиш ползва  newsm78 ; също какъв шампоан  newsm78

# 704
  • София
  • Мнения: 158
*Kontessa*, какъв сешоар си купи?

http://www.shampoan.com/valera-profesionalen-seshoar-valera-swis … 0rcred-p-884.html

Само,че моят май е по-голям от 17 см
Мисля,че е хубав..  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт