Владика, а...

  • 6 563
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нищо лошо не виждам да е сторено.
Богоугодно дело е сторил бизнесмена
който е купил автомобил и дал на попа

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако с тези пари беше отворил кухня за бедни,
това ще е богоугодно.

 Каква кухня за бедни бре, Джуле! ooooh!Поповете ни са станали толкова алчни, че вече крадат и от бедните.
 Това е кощунство с българската църква и подигравка с хората.От доста време казвам, че уважавам бг църква, но не и поповете й. Naughty

# 17
  • Мнения: 1 726
Тя не била на църквата, а им била дадена да я ползват от приятели.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Много ми хареса едно мнение от фейсбук,
което завършва така:
... Да си беше взел самолет, та поне да наобикаля Началника !  Mr. Green

Биляна, права си !
Нали скоро не искаха да кръстят детенцето на една майка,
защото нямала пари да си плати кръщенето  ooooh!
Бе нямам думи  ooooh!

# 19
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Интересно, все църквата пречи. И на комунистическо, и по капиталистическо. На много хора им пречи - я камбани звънят, мира не им дават, я свещи продават, без да плащат данъци, я парици взимат, за да извършат тайнство.
Добре  я има, църквата, че да имаме отговор на въпроса "Кой е виновен".

# 20
  • Мнения: 5 710
И православната, и католическата църкви трябва незабавно да бъдат закрити, имуществото да бъде отнето и стпанисвано в полза на пенсионните системи и този цирк да приключи глобално.
християнството може да продължи и без тази ояла се гмеж.

това ли е.. духовника: http://www.stdbg.org/ckfinder/userfiles/images/JPEG(1).jpg

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 09:03 от 10 c's

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, права си !
Нали скоро не искаха да кръстят детенцето на една майка,
защото нямала пари да си плати кръщенето  ooooh!
Бе нямам думи  ooooh!

  Ееееееее, кръщенетата и погребенията са им златен бизнес, то се знае.Как даром ще го направят, те не са будали.
 Преди няколко месеца даваха за поповете в Дупница (ако не се лъжа).Как тримата имат погребални фирми и как се обаждат на роднините на мъртвите за им правят оферти за погребенията и какво мазало беше от уж издаденете от тях фактури..Спекулираха с хорската мъка. NaughtyА когато ги подгониха журналистите за отговор защо го правят, след като нямат право да имат фирми, поповете бягаха като ярета по улиците.

Когато почина мой приятел и с майка му отидохме за светена вода в една църква.Там където стоеше светената вода беше празно и попитахме попа за още.Отговорът му беше "Абе ходи си сипи от чешмата, тя е същата."...............................................

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако не бяха изхвърлили дядо ми от Семинарията заради хазарт и жени, сега можеше да е владика и аз да се возя на задната седалка на таз богоугодна кола.  Wink
Пусти късмет.  Tired

# 23
  • Мнения: 24
И на мен не ми харесва владиката да се вози с такава кола, а хората в църквата да нямат пари да си купят храна, нагло е някак си.
Не може, обаче да се вдигат лозунги тип " Закрийте църквата", заради поведението на дядо Кирил, не е единствения владика, монах, свещеник.
Ояла се гмеж има във всяка професия. Не може да закрием света заради това.

# 24
  • Мнения: 5 710
бъди сигурна, че когато системата се занули, християнството няма да изчезне и истинските духовници ще си отдъхнат облекчени, че цялата тази многовековна църковна подигравка е приключила. глобално говоря, не за България, това у нас е нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз не искам да обобщавам и да слагам всички
под общ знаменател, както в съседна тема
се случва с лекарското съсловие, но и тук
меркантилността взима превес за съжаление.
Преди време гледах филм за едни монаси,
които се издържат сами, от дарения и
продажбата на свещи, в едно малко манастирче.
Живееха така, сякаш времето е спряло преди
200 години. Отглеждаха животни, зеленчуци, плодове.
Такива хора трябва да бъдат преносители на религията,
а не самозабравилите се отчета.
Един подобен, преди години в Рилски манастир, ме накара
да се чувствам като престъпник, затова че съм се причастила
без да съм постила. Наистина го направих от незнание,
но попа го изкара най-големия грях в сета и околностите.
А той дали е постил ? Съмнявам се !

# 26
  • Варна
  • Мнения: 17 962
Нищо лошо не виждам да е сторено.
Богоугодно дело е сторил бизнесмена
който е купил автомобил и дал на попа

А, тоя поп сам може да си купува, каквото иска. Няма нужда някой да му плаща сметките. Wink

# 27
  • Мнения: 14 830
още от древноста  църковните сружители са се славели като едни от най заможните хора. Трупали са богатството си но гърба на наивни хора и са се възползвали от ограниченията ими страхът им. Не случайно е било и желавнието на всяко семейство поне един от синовете им да стане свещенник
 Явно тррадицията за богатството продължава и до днес. Обаче начина на печелене на това богатство е по различен

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И защо той да го откаже?
И защо не обвините подаряващия, защо не е похарчил парите си за построяването на приют например ....

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Лабро, хайде недей...
Знаем си ние тоя "хубавец", владиката.

Общи условия

Активация на акаунт