Владика, а...

  • 6 596
  • 147
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
И защо той да го откаже?
И защо не обвините подаряващия, защо не е похарчил парите си за построяването на приют например ....


ами то едно дарение може да се насочи и дори откаже. Дори е желателно. Например този метрополит е можел да приеме  едно хибридно сузуки, а останалите пари до (поне) 100 000 евро да даде за отварянето на дневен център за възрастни хора, например.  Самото му туловище спокойно ще влезе в едно хибридно Сузуки, ако имаш съмнения. И ще 'гълта' по-малко от един хибриден Линкълн, а след 6г когато батерията е за смяна ще стува поне 10 пъти по-малко на църквата. Как ти звучи?

# 31
# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ами то едно дарение може да се насочи и дори откаже. Дори е желателно. Например този метрополит е можел да приеме  едно хибридно сузуки, а останалите пари до (поне) 100 000 евро да даде за отварянето на дневен център за възрастни хора, например.  Самото му туловище спокойно ще влезе в едно хибридно Сузуки, ако имаш съмнения. И ще 'гълта' по-малко от един хибриден Линкълн, а след 6г когато батерията е за смяна ще стува поне 10 пъти по-малко на църквата. Как ти звучи?

Като станеш владика, тогава казвай какво може и какво следва.
При това, колата не е дарение, а е дадена за ползване ...
Ако ти харесва идеята за дневен център за възрастни хора, говори с отчетата, намери пари и ще стане работата ....


Лабро, хайде недей... Знаем си ние тоя "хубавец", владиката.
Защо, хубаво е да си чешем пръстите.
Не само дружно да плювкаме поповете.

# 33
  • Мнения: 4 841
За представителите на църквата мога да говоря много, от първо лице, обаче... не искам, защото ми става противно...
Само ще напомня, че в една ужасно голяма част от идеалния център на София има десетки сгради, собственост на църквата, от които се взимат наеми в огромни размери. Нямате представа за какви суми става въпрос. Повечето наематели са банки, чужди представителства, фондации, имиджови магазини на световни марки... Хич не и пука на църквата нито за миряните, нито за опазването на църквите, нито за бедните и царящата бездуховност... Някой вдигал ли е поглед към стенописите в ляво от олтара в "Александър Невски"? Добре че там почти винаги е тъмно, та не се вижда за каква разруха става въпрос... А уж е най-представителния храм, в който вкарваме всички чужденци... Гарантирам ви, че "Александър Невски" може да бъде реставриран на 100% с годишния наем на една единствена сграда, собственост на църквата. А те имат няколко десетки само в центъра на София, за които аз знам със сигурност...

А за технологиите - ако щете вярвайте, но поповете имаха мобифони в колите си още преди мутрите. Не съм се интересувала скоро, защото като имам досег със системата, после ми е много лепкаво и не мога да се отмия седмици наред, но няма да се учудя ако вече имат и самолети.

Естествено, тук говоря за един кръг от "висши" духовници, които са се обърнали на търговско дружество.

Което не отрича съществуването на свестни и уважавани от мен хора, които не заради, а въпреки системата работят при почти апостолски условия и вършат това,  заради което се наричат "духовенство". За съжаление процентното отношение зърно/плява там е сериозно в полза на плявата.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Из коментарите по други форуми прочетох, че това си била една добре организирана рекламна кампания от вносител на коли... Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

# 35
  • Мнения: 5 710
35 хиляди долара? Евтинджос. Да си я кара със здраве. ooooh!

Лабрадор, не са се свършили свестните хора, за да се омерзя с подобен височайш контакт за каквото и да било.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

И аз виждам една цена (днешни 50 565, 05 лв), която никак не кореспондира със стоте хиляди евро. Критиките са си критики, но да се придържаме към фактите.

# 37
  • Мнения: 1 726
Този владика трябва много да е слушкал и много да е папкал ( последното е очевидно) за да му подарят такваз колица  Mr. Green

А сега сериозно:
BirdsFlu е напълно права, в централната част на всеки град имотите принадлежат на църквата, отделно има и много гори, земеделски земи и т.н. Църквата е най-големият земевладелец в държавата сигурно. Всичко това е в ръцете на няколко феодали. В същото време на свещениците не се дава заплата, не се плащат осигуровки, докарани са до просешка тояга. За състоянието на храмовете няма да говоря изобщо...

# 38
  • Мнения: 1 797
Един подобен, преди години в Рилски манастир, ме накара
да се чувствам като престъпник, затова че съм се причастила
без да съм постила. Наистина го направих от незнание,
но попа го изкара най-големия грях в сета и околностите.
А той дали е постил ? Съмнявам се !

Истински случай, който ми разказаха преди години. Поп на някакъв помен по време на пости придърпва една чиния с пържола и пее "Нарииичам те домаааат" и излапва вече постната пържола. Ей така постят някои попове Mr. Green

По темата - нищо не може да ме учуди в църковната институция, затова и въпреки, че съм вярваща, все по-рядко стъпвам в църква, обикновено, когато няма много хора.
Много се вбесих миналата година на кръщенето на дъщеря ми, без предварително да ни обяснят, че процедират така, кръщаваха още две деца по едно и също време. В една и съща вода ги потопиха и трите. Та оттогава още си разредих посещенията.

# 39
  • Мнения: 5 710
Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

И аз виждам една цена (днешни 50 565, 05 лв), която никак не кореспондира със стоте хиляди евро. Критиките са си критики, но да се придържаме към фактите.

така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.
а и не е много ясна 'цената',з ащото м/у базов модел и този, дето го караш  ( и без да е поръчан преди излизането на модела) разликата може и да е двойна. Така или иначе няма да се доближи до 100К евро, но до 50 спокойно.
По същество това е глупава и доста непочтена демонстрация, както и тези на Николай ли беше от Пловдив , или онзи шеф на Бачковския манастир, който гонеше камерите от мерцедеса си - но явно сте/сме свикнали да ни се подиграват в лицето и попове и политици и всякакви 'ора , които си мислят, че  останалите пасат трева. Какво да ти кажа, Дев. Жалко.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пък като прочетох заглавието и реших, че за Пловдивския митрополит става дума.
Защото на него Вашерон Константен-а му струва колкото Линкълна на Варненския митрополит.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обичам яснотата на цифрите, 10 c's, нищо повече.
Колите - и тази, и онази на Пловдивския митрополит, са само върхът на айсберга. Аз по-скоро съм възмутена от наглото, да не кажа обидно, отношение към миряните. Колата утре ще я удари или запали някой и ще я сменят, ама митрополитите ще останат, нали?

# 42
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Из сериала "Столичани в повече":Гриша,да не си оженил някой богаташ?
Г.-не
-Да не си го погребал?
-не.Просто Бог се грижи за служителите си.
-Гриша,да не са те направили владика?
- скоро и това ще стане
Гриша,ти попълни ли си годишната данъчна декларация?
-Бог не е като държавата,той ги дава чисти."
Та това си е самата истина.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен ми е най-болно за Семинарията.
Вярно, че тя си е била на църквата едно време,
но там ми бяха едни от най-щастливите години,
когато беше "Дворец на пионерите".
Който е посещавал кръжоци и занимания там,
ще ме разбере. Всеки път като влизах,
чувствах една особена гордост.
Не искам и да си мисля, какво се случва сега
зад тези дебели дувари, защото легенди се носят.
А децата ? Тях ги натириха в едно архитектурно
недоразумение, без парк, дървета, без ограда дори.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 077
Лабрадор, страхотен човек си, но в таз тема има спор и то идеологически, ако щеш.

Темата не е за плюенето по цялото съсловие, а за това какво е то морал и има ли място по нашите земи. Не е морално политици да си чопнат ДЕВЕТ милиона за нова зала в Парламента, щото тази им била тясна. Не е морално министър на транспорта да се държи като чорбаджия и да прави тънки сметки, че му излиза по-изгодно да закрие предприятие, което после ще отвори като грейнало слънце без дългове, а хората да мрат. Не е морално родилки да са осъдени да платят на болницата асансьора, заради който са си изпотрошили краката. Не е морално в тази криза да се парадира с каквото и да било богатство, при условие, че хората започнаха около мен и от глад да боледуват.

Това не е МОРАЛНО, но според законите е РЕДНО и твърде възможно. Така че тази тема тук, поне що се касае до мен, е за това кога моралът толкова започна да се разминава със закона и кога елементарното разбиране не само за десетте божи заповеди (поне седем от които са чисто човешки отношения и се срещат във всяка религия и култура), но и за отношенията между приятели, съседи, съграждани стигнаха до нивото на една сбрщина от крадливи индивиди, за които понятия като дълг, чест, нация, Родина, взаимопомощ се кухи и лишени от всякакъв смисъл думички.

Общи условия

Активация на акаунт