Владика, а...

  • 6 573
  • 147
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 076
Варненският владика впечатли с последен модел "Линкълн"

Варненският митрополит Кирил попадна днес в центъра на медийното внимание, след като се появи с автомобил "Линкълн MKZ Хибрид" на храмовия празник на църквата "Св. Николай Чудотворец" във Варна.

"Моделът е от 2012 г. Доставена е специално за мен преди да излезе на пазара. Само американският президент се вози на такава", каза митрополит Кирил, цитиран от варненския сайт Petel.bg.

Досега варненският владика се возеше на "Пежо".

"Наложи се да го заменим. Много гори", обясни той. Митрополит Кирил каза още, че не се притеснява от финансови проверки. Колата не била купена с църковни пари.

Автомобилът е първият хибриден модел на "Линкълн" и включвал седем технологии за безопасност. В интериора са вградени елементи от истинско дърво. Колата се смята за най-екологичния луксозен автомобил в САЩ."


http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4367531



Питам отново - кога поповете ще започнат да плащат данъци, кога ще започнат да им правят финансов одит и кога, най-после, ясно им се каже, че Рилски, Бачковски и др. манастири НЕ СА ИМ БАЩИНИЯ.  Мисля, че в светлината на последните събития в България и в света това просто не може вече да се търпи. Хайде Кирил да си продаде колицата пък да нахрани малко бедни или пет приюта да вдигне с паричките. Не му били парите от Църквата...

# 1
  • Мнения: 9 680
Митрополит Кирил каза още, че не се притеснява от финансови проверки. Колата не била купена с църковни пари.

А как църковни!? Няма начин! Пестил е от заплата!  ooooh!

Цялата българска църква плаче за такава мощна проверка, че не е истина. Мултиплейс, Какао Бийч, Син Сити и подобни направо са като ангелчета пред Църквата!

Но съм сигурна, че скоро ще й дойде времето!  Wink

# 2
  • Мнения: 2 482
Интересно защо не си е купил "Москвич" или "Лада"? Все пак той верен руски човек и руснаците настояват да замести Максим!

# 3
  • Мнения: 945
Колко нагло #2gunfire
Пежото горяло много, а американската кола - не! Да беше измислили нещо друго!

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нали не е луд, който яде баницата....

# 5
  • София
  • Мнения: 3 099
ХоХоХо, гнусната църковна институция се оцапа с катран баш преди един от най-големите християнски празници! Пък вий им вЕрвайте! Не знам как ще си измолят опрощение тия лицемерни гниди от Всевиждащия (който и да е той)...

# 6
  • Мнения: 4 916
Още като видях заглавието и бях сигурна, че е за варненския митрополит.

# 7
  • София
  • Мнения: 221
Интересно защо не си е купил "Москвич" или "Лада"? Все пак той верен руски човек и руснаците настояват да замести Максим!
JoyВ основата на всяка конспирация винаги е Русия.

# 8
  • София
  • Мнения: 221
А по темата поповете са излишни, вярващите едва ли имат нужда от посредници в общуването си с Бог.
Също да се ликвидира и футбола Grinning. Криза е .

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не поповете, а даренията са излишни. Те поповете сами ще се откажат, ако ги няма даренията.

# 10
  • Мнения: 1 726
Вчера го гледах по БТВ, каза,че колата е дарение и понеже харчела много малко била "богоугодна" #2gunfire

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 08:48 от savina_h

# 11
# 12
  • Мнения: 654
Виждате ли който пости как събира пари за такива коли Mr. Green

# 13
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Епитафия
Христо БОтев

Изровен гробът с мотика,
сандъкът със злато обкован, -
във него лежи владика -
тулум сос слама и катран.
Ум имал нявга в краката
и чувства топли в чарвата!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 623
В тази държава, кажете ми, кое е като хората,
та това да прави изключение ?
Този митрополит, ако е Божий човек в истинския
смисъл на думата, ще се откаже от тази придобивка,
била тя и дарение. Ще я продаде, ще си вземе
нещо малко, а парите ще дари на нуждаещите се.
Но не би. Телевизии, преса, фотографи.
Ако с тези пари беше отворил кухня за бедни,
това ще е богоугодно.
Реки от пари ежедневно текат към църквите и
манастирите. Какво се случва с тези пари ?
Ами видно е. Всичко се изражда, всичко ...

# 15
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Нищо лошо не виждам да е сторено.
Богоугодно дело е сторил бизнесмена
който е купил автомобил и дал на попа

# 16
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Ако с тези пари беше отворил кухня за бедни,
това ще е богоугодно.

 Каква кухня за бедни бре, Джуле! ooooh!Поповете ни са станали толкова алчни, че вече крадат и от бедните.
 Това е кощунство с българската църква и подигравка с хората.От доста време казвам, че уважавам бг църква, но не и поповете й. Naughty

# 17
  • Мнения: 1 726
Тя не била на църквата, а им била дадена да я ползват от приятели.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 623
Много ми хареса едно мнение от фейсбук,
което завършва така:
... Да си беше взел самолет, та поне да наобикаля Началника !  Mr. Green

Биляна, права си !
Нали скоро не искаха да кръстят детенцето на една майка,
защото нямала пари да си плати кръщенето  ooooh!
Бе нямам думи  ooooh!

# 19
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Интересно, все църквата пречи. И на комунистическо, и по капиталистическо. На много хора им пречи - я камбани звънят, мира не им дават, я свещи продават, без да плащат данъци, я парици взимат, за да извършат тайнство.
Добре  я има, църквата, че да имаме отговор на въпроса "Кой е виновен".

# 20
  • Мнения: 5 710
И православната, и католическата църкви трябва незабавно да бъдат закрити, имуществото да бъде отнето и стпанисвано в полза на пенсионните системи и този цирк да приключи глобално.
християнството може да продължи и без тази ояла се гмеж.

това ли е.. духовника: http://www.stdbg.org/ckfinder/userfiles/images/JPEG(1).jpg

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 09:03 от 10 c's

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, права си !
Нали скоро не искаха да кръстят детенцето на една майка,
защото нямала пари да си плати кръщенето  ooooh!
Бе нямам думи  ooooh!

  Ееееееее, кръщенетата и погребенията са им златен бизнес, то се знае.Как даром ще го направят, те не са будали.
 Преди няколко месеца даваха за поповете в Дупница (ако не се лъжа).Как тримата имат погребални фирми и как се обаждат на роднините на мъртвите за им правят оферти за погребенията и какво мазало беше от уж издаденете от тях фактури..Спекулираха с хорската мъка. NaughtyА когато ги подгониха журналистите за отговор защо го правят, след като нямат право да имат фирми, поповете бягаха като ярета по улиците.

Когато почина мой приятел и с майка му отидохме за светена вода в една църква.Там където стоеше светената вода беше празно и попитахме попа за още.Отговорът му беше "Абе ходи си сипи от чешмата, тя е същата."...............................................

# 22
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ако не бяха изхвърлили дядо ми от Семинарията заради хазарт и жени, сега можеше да е владика и аз да се возя на задната седалка на таз богоугодна кола.  Wink
Пусти късмет.  Tired

# 23
  • Мнения: 24
И на мен не ми харесва владиката да се вози с такава кола, а хората в църквата да нямат пари да си купят храна, нагло е някак си.
Не може, обаче да се вдигат лозунги тип " Закрийте църквата", заради поведението на дядо Кирил, не е единствения владика, монах, свещеник.
Ояла се гмеж има във всяка професия. Не може да закрием света заради това.

# 24
  • Мнения: 5 710
бъди сигурна, че когато системата се занули, християнството няма да изчезне и истинските духовници ще си отдъхнат облекчени, че цялата тази многовековна църковна подигравка е приключила. глобално говоря, не за България, това у нас е нищо.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз не искам да обобщавам и да слагам всички
под общ знаменател, както в съседна тема
се случва с лекарското съсловие, но и тук
меркантилността взима превес за съжаление.
Преди време гледах филм за едни монаси,
които се издържат сами, от дарения и
продажбата на свещи, в едно малко манастирче.
Живееха така, сякаш времето е спряло преди
200 години. Отглеждаха животни, зеленчуци, плодове.
Такива хора трябва да бъдат преносители на религията,
а не самозабравилите се отчета.
Един подобен, преди години в Рилски манастир, ме накара
да се чувствам като престъпник, затова че съм се причастила
без да съм постила. Наистина го направих от незнание,
но попа го изкара най-големия грях в сета и околностите.
А той дали е постил ? Съмнявам се !

# 26
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Нищо лошо не виждам да е сторено.
Богоугодно дело е сторил бизнесмена
който е купил автомобил и дал на попа

А, тоя поп сам може да си купува, каквото иска. Няма нужда някой да му плаща сметките. Wink

# 27
  • Мнения: 14 833
още от древноста  църковните сружители са се славели като едни от най заможните хора. Трупали са богатството си но гърба на наивни хора и са се възползвали от ограниченията ими страхът им. Не случайно е било и желавнието на всяко семейство поне един от синовете им да стане свещенник
 Явно тррадицията за богатството продължава и до днес. Обаче начина на печелене на това богатство е по различен

# 28
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
И защо той да го откаже?
И защо не обвините подаряващия, защо не е похарчил парите си за построяването на приют например ....

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Лабро, хайде недей...
Знаем си ние тоя "хубавец", владиката.

# 30
  • Мнения: 5 710
И защо той да го откаже?
И защо не обвините подаряващия, защо не е похарчил парите си за построяването на приют например ....


ами то едно дарение може да се насочи и дори откаже. Дори е желателно. Например този метрополит е можел да приеме  едно хибридно сузуки, а останалите пари до (поне) 100 000 евро да даде за отварянето на дневен център за възрастни хора, например.  Самото му туловище спокойно ще влезе в едно хибридно Сузуки, ако имаш съмнения. И ще 'гълта' по-малко от един хибриден Линкълн, а след 6г когато батерията е за смяна ще стува поне 10 пъти по-малко на църквата. Как ти звучи?

# 31
# 32
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ами то едно дарение може да се насочи и дори откаже. Дори е желателно. Например този метрополит е можел да приеме  едно хибридно сузуки, а останалите пари до (поне) 100 000 евро да даде за отварянето на дневен център за възрастни хора, например.  Самото му туловище спокойно ще влезе в едно хибридно Сузуки, ако имаш съмнения. И ще 'гълта' по-малко от един хибриден Линкълн, а след 6г когато батерията е за смяна ще стува поне 10 пъти по-малко на църквата. Как ти звучи?

Като станеш владика, тогава казвай какво може и какво следва.
При това, колата не е дарение, а е дадена за ползване ...
Ако ти харесва идеята за дневен център за възрастни хора, говори с отчетата, намери пари и ще стане работата ....


Лабро, хайде недей... Знаем си ние тоя "хубавец", владиката.
Защо, хубаво е да си чешем пръстите.
Не само дружно да плювкаме поповете.

# 33
  • Мнения: 4 841
За представителите на църквата мога да говоря много, от първо лице, обаче... не искам, защото ми става противно...
Само ще напомня, че в една ужасно голяма част от идеалния център на София има десетки сгради, собственост на църквата, от които се взимат наеми в огромни размери. Нямате представа за какви суми става въпрос. Повечето наематели са банки, чужди представителства, фондации, имиджови магазини на световни марки... Хич не и пука на църквата нито за миряните, нито за опазването на църквите, нито за бедните и царящата бездуховност... Някой вдигал ли е поглед към стенописите в ляво от олтара в "Александър Невски"? Добре че там почти винаги е тъмно, та не се вижда за каква разруха става въпрос... А уж е най-представителния храм, в който вкарваме всички чужденци... Гарантирам ви, че "Александър Невски" може да бъде реставриран на 100% с годишния наем на една единствена сграда, собственост на църквата. А те имат няколко десетки само в центъра на София, за които аз знам със сигурност...

А за технологиите - ако щете вярвайте, но поповете имаха мобифони в колите си още преди мутрите. Не съм се интересувала скоро, защото като имам досег със системата, после ми е много лепкаво и не мога да се отмия седмици наред, но няма да се учудя ако вече имат и самолети.

Естествено, тук говоря за един кръг от "висши" духовници, които са се обърнали на търговско дружество.

Което не отрича съществуването на свестни и уважавани от мен хора, които не заради, а въпреки системата работят при почти апостолски условия и вършат това,  заради което се наричат "духовенство". За съжаление процентното отношение зърно/плява там е сериозно в полза на плявата.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Из коментарите по други форуми прочетох, че това си била една добре организирана рекламна кампания от вносител на коли... Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

# 35
  • Мнения: 5 710
35 хиляди долара? Евтинджос. Да си я кара със здраве. ooooh!

Лабрадор, не са се свършили свестните хора, за да се омерзя с подобен височайш контакт за каквото и да било.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

И аз виждам една цена (днешни 50 565, 05 лв), която никак не кореспондира със стоте хиляди евро. Критиките са си критики, но да се придържаме към фактите.

# 37
  • Мнения: 1 726
Този владика трябва много да е слушкал и много да е папкал ( последното е очевидно) за да му подарят такваз колица  Mr. Green

А сега сериозно:
BirdsFlu е напълно права, в централната част на всеки град имотите принадлежат на църквата, отделно има и много гори, земеделски земи и т.н. Църквата е най-големият земевладелец в държавата сигурно. Всичко това е в ръцете на няколко феодали. В същото време на свещениците не се дава заплата, не се плащат осигуровки, докарани са до просешка тояга. За състоянието на храмовете няма да говоря изобщо...

# 38
  • Мнения: 1 796
Един подобен, преди години в Рилски манастир, ме накара
да се чувствам като престъпник, затова че съм се причастила
без да съм постила. Наистина го направих от незнание,
но попа го изкара най-големия грях в сета и околностите.
А той дали е постил ? Съмнявам се !

Истински случай, който ми разказаха преди години. Поп на някакъв помен по време на пости придърпва една чиния с пържола и пее "Нарииичам те домаааат" и излапва вече постната пържола. Ей така постят някои попове Mr. Green

По темата - нищо не може да ме учуди в църковната институция, затова и въпреки, че съм вярваща, все по-рядко стъпвам в църква, обикновено, когато няма много хора.
Много се вбесих миналата година на кръщенето на дъщеря ми, без предварително да ни обяснят, че процедират така, кръщаваха още две деца по едно и също време. В една и съща вода ги потопиха и трите. Та оттогава още си разредих посещенията.

# 39
  • Мнения: 5 710
Де да знам. Във всеки случай трийсет и пет хиляди долара са доста далеч от сто хиляди ойро.

И аз виждам една цена (днешни 50 565, 05 лв), която никак не кореспондира със стоте хиляди евро. Критиките са си критики, но да се придържаме към фактите.

така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.
а и не е много ясна 'цената',з ащото м/у базов модел и този, дето го караш  ( и без да е поръчан преди излизането на модела) разликата може и да е двойна. Така или иначе няма да се доближи до 100К евро, но до 50 спокойно.
По същество това е глупава и доста непочтена демонстрация, както и тези на Николай ли беше от Пловдив , или онзи шеф на Бачковския манастир, който гонеше камерите от мерцедеса си - но явно сте/сме свикнали да ни се подиграват в лицето и попове и политици и всякакви 'ора , които си мислят, че  останалите пасат трева. Какво да ти кажа, Дев. Жалко.

# 40
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз пък като прочетох заглавието и реших, че за Пловдивския митрополит става дума.
Защото на него Вашерон Константен-а му струва колкото Линкълна на Варненския митрополит.

# 41
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Обичам яснотата на цифрите, 10 c's, нищо повече.
Колите - и тази, и онази на Пловдивския митрополит, са само върхът на айсберга. Аз по-скоро съм възмутена от наглото, да не кажа обидно, отношение към миряните. Колата утре ще я удари или запали някой и ще я сменят, ама митрополитите ще останат, нали?

# 42
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Из сериала "Столичани в повече":Гриша,да не си оженил някой богаташ?
Г.-не
-Да не си го погребал?
-не.Просто Бог се грижи за служителите си.
-Гриша,да не са те направили владика?
- скоро и това ще стане
Гриша,ти попълни ли си годишната данъчна декларация?
-Бог не е като държавата,той ги дава чисти."
Та това си е самата истина.

# 43
  • София
  • Мнения: 2 623
На мен ми е най-болно за Семинарията.
Вярно, че тя си е била на църквата едно време,
но там ми бяха едни от най-щастливите години,
когато беше "Дворец на пионерите".
Който е посещавал кръжоци и занимания там,
ще ме разбере. Всеки път като влизах,
чувствах една особена гордост.
Не искам и да си мисля, какво се случва сега
зад тези дебели дувари, защото легенди се носят.
А децата ? Тях ги натириха в едно архитектурно
недоразумение, без парк, дървета, без ограда дори.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 076
Лабрадор, страхотен човек си, но в таз тема има спор и то идеологически, ако щеш.

Темата не е за плюенето по цялото съсловие, а за това какво е то морал и има ли място по нашите земи. Не е морално политици да си чопнат ДЕВЕТ милиона за нова зала в Парламента, щото тази им била тясна. Не е морално министър на транспорта да се държи като чорбаджия и да прави тънки сметки, че му излиза по-изгодно да закрие предприятие, което после ще отвори като грейнало слънце без дългове, а хората да мрат. Не е морално родилки да са осъдени да платят на болницата асансьора, заради който са си изпотрошили краката. Не е морално в тази криза да се парадира с каквото и да било богатство, при условие, че хората започнаха около мен и от глад да боледуват.

Това не е МОРАЛНО, но според законите е РЕДНО и твърде възможно. Така че тази тема тук, поне що се касае до мен, е за това кога моралът толкова започна да се разминава със закона и кога елементарното разбиране не само за десетте божи заповеди (поне седем от които са чисто човешки отношения и се срещат във всяка религия и култура), но и за отношенията между приятели, съседи, съграждани стигнаха до нивото на една сбрщина от крадливи индивиди, за които понятия като дълг, чест, нация, Родина, взаимопомощ се кухи и лишени от всякакъв смисъл думички.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 795
така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.

Така е, да. Направо се оля. С петдесет хиляди евро във Варна можеш да си купиш тристаен апартамент на замазка. Заповядай, Лени, с тези пари да построиш дневен център за възрастни. Нямаше да се хвана за това, но ето така се правят манипулации. И точно така се краде - казваш на народеца: "Дръж!" и народеца държи. През това време го преджобват...

# 46
  • Мнения: 2 482
Интересно защо не си е купил "Москвич" или "Лада"? Все пак той верен руски човек и руснаците настояват да замести Максим!
JoyВ основата на всяка конспирация винаги е Русия.

Да, тук в Бг е така. Как е другаде не зная.

Забелязахте ли, че дори номерът на колата е руски?

А другата кола, показана с 3-ма духовника около нея пък е с румънски номер-по-точно букурещки.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 12:43 от vl

# 47
  • Мнения: 2 482
бъди сигурна, че когато системата се занули, християнството няма да изчезне и истинските духовници ще си отдъхнат облекчени, че цялата тази многовековна църковна подигравка е приключила. глобално говоря, не за България, това у нас е нищо.

Да живеят протестантите!

# 48
  • Мнения: 5 710
така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.

Така е, да. Направо се оля. С петдесет хиляди евро във Варна можеш да си купиш тристаен апартамент на замазка. Заповядай, Лени, с тези пари да построиш дневен център за възрастни. Нямаше да се хвана за това, но ето така се правят манипулации. И точно така се краде - казваш на народеца: "Дръж!" и народеца държи. През това време го преджобват...



Аз говорих за над 100 хиляди, но и 50 хиляди мога да наместя за каузата Simple Smile.
Църквата ще даде някой от имотите си, които са безчет и спокойно може да обзаведе и установи началото на такъв център.  Няма нужда да купува. Дори да не купува и да няма имот с тази сума може спокойно да се стратира програма за домашни грижи.
Естествено винаги можем да ги сметнем в топли обяди за гладни хора, но хайде, не е 'устойчива' такава помощ. 50 хиляди евро са и достатъчни да направи поне 5 летни лагера  за поне по 30 деца във всяко и да ги обучава на християнски добротетели. С тези пари може спокойно да поддържа група, която да работи с наркозависими или пострадалиот нещо  хора. Може да ги даде и за стипендии на поне няколко деца, от които да излязат лекари или богослови, например. Изобщо  толкова неща може , че чак ми иде да извикам ' дръж'  Grinning
Но не, митрополитът ще се вози в кола, същата като на Обама. И ще лъже, че така пести от бензин. Адски благородно, богоугодно и най-вече смислено.

Не разбирам защо трябва да се возят в такива коли - мерцедеси, БМВта, ЛИнкълн..
Има толкова богоугодни и евтини марки, Дача правят страшни модели в момента, да не говорим за традиционните евтинки коли на ФИАТ, Пежо.. Опел/
Реномето ли ще им падне, ако се возят в една Панда на метан, или айде, повечето са доста едри и не се хващат  - в едно Пунто на метан, примерно
Каква е идеята на тези 'дипломатически' коли , не разбирам

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 13:29 от 10 c's

# 49
  • Мнения: 133
Ееейййй, женуря.....
  Схоластика е сковала мозъците ви...... Wink Та не виждате , колко в перспектива е гледал
дядо Владиката Кирил......
  Нима не знаете , колко замърсен е въздуха над Варна ??? Дядото е  единственият , който е
предвидил че 500-те метра изминавани от него ежедневно със старото му пежо ,
нанасят трайни  и непоправими вреди на околната среда !! doh

 Видял е човека ЕКО алтернатива в хибрида , и е направил необходимото..... А вие , какво направихте за каузата??? Mr. Green

Освен това , този  автомобил е зрънце  в сравнение с авто парка на
Пловдивския митрополит..... newsm48  Там всичките колици са съвременни , с катализатори ....
и не замърсяват... bowuu

Седнали сте да си чешете клавиатурите... Срамота... smile3512

# 50
  • Мнения: 10 547
Кой е по-богат от Църквата? Жалко само, че не се посвениха и показността надделя.

# 51
  • Мнения: 2 482
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

# 52
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Гарантирам ви, че "Александър Невски" може да бъде реставриран на 100% с годишния наем на една единствена сграда, собственост на църквата.

Оказало се, че "Св.Александър Невски" няма нотариален акт и не е ничия собственост.

# 53
  • Мнения: 10 547
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

....която, както се изразява един познат, си е "партийка с поповете".

# 54
  • Мнения: 502
   Ако можеше да види отнякъде, Исус щеше да повърне....

# 55
  • Мнения: 10 547
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

# 56
  • Мнения: 2 482
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

....която, както се изразява един познат, си е "партийка с поповете".

След 9.09.1944г. свестните свещеници са изселени и избити. Някои са се подчинили на партията. Тя е нагласила верни нейни кадри на местата на отстранените. Искала е същото да стане и по отношение на католическата църква, но не се е получило. Канила е на партийни събрания дори католическото духовенство! Непокорните-на оня свят и в затвора! Затова са организирали процесите през 50-те. Убити са епископ Евгени Босилков и свещениците Павел Джиджов, Йосафат Шишков и Фортунат Бакалски. Много други са изпратени в затвора за 10 години!
Подобна е съдбата и на много православни свещеници и протестантски пастори.
И сега се чудим защо духовенството е такова. Ами има защо.

# 57
  • Мнения: 5 710
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

не, винаги е било така. аз не знам защо . може би защото и те са хора и са алчни.
особено, когато концентрират власт.
очаквам всички да са като онзи дядо.. най-големия дарител на РИлския манастр. Нищо не иска за себе си, всичко за Бог и църквата. и хората да са добри
И на неговия фон тези хора... гадост.

# 58
  • Мнения: 274
Самата идея някаква организация да си присвои ролята на посредник между вярващите и Бог е порочна. Оттам и стадоподобните мероприятия по празници, когато хилядите миряни си купуват чиста съвест. Който вярва истински, не се нуждае от специално пригодено за целта помещение и служител.

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Никакво злато няма в църквата до нас.
Има икони със станиоли за да имитира
сребърен обков.Попа е беден,обикаля
четири села с раздрънкана опел-корса

# 60
  • Мнения: 2 482
Самата идея някаква организация да си присвои ролята на посредник между вярващите и Бог е порочна. Оттам и стадоподобните мероприятия по празници, когато хилядите миряни си купуват чиста съвест. Който вярва истински, не се нуждае от специално пригодено за целта помещение и служител.

Не си купуват чиста съвест. Индулгенцията не е това, което си мислите. Тя е отмяна на наказанията, които църквата е наложила на някои верни.
Да вземат да съборят всички църкви и да изпратят духовенството на принудителен труд, какво ще кажете?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 17 995
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

Църквата е богата, но специално нашия владика има и нюх за бизнес. Явно успява да даде Божието - Богу и кесаревото- кесарю.
Например църковния Спа комплекс. Wink
http://www.vesti.bg/?tid=40&oid=1007231

# 62
  • Мнения: 502
   Те поповете са си бизнесмени. Роженският епископ кара Мерцедес S класа. Най-честата компания в колата му са девойки на не повече от двадесет години, виждала съм го. Сега кметски наместник иска да става, не му стига, че е наместник на Господ :

Бизнесмени навиват роженския игумен Йоан да стане кметски наместник на Мелник

# 63
  • Мнения: 274
Не си купуват чиста съвест. Индулгенцията не е това, което си мислите. Тя е отмяна на наказанията, които църквата е наложила на някои верни.
Да вземат да съборят всички църкви и да изпратят духовенството на принудителен труд, какво ще кажете?
Изобщо не говорех за индулгенциите,  а за царящото мнение, че ако отидеш на църква, запалиш свещ и олигавиш някоя икона, Бог ще реши, че си образцов вярващ. Същото можеш да направиш и в гората. Със същия успех. Без икони, свещи и богопомазани служители.

# 64
  • Мнения: 2 482
Не си купуват чиста съвест. Индулгенцията не е това, което си мислите. Тя е отмяна на наказанията, които църквата е наложила на някои верни.
Да вземат да съборят всички църкви и да изпратят духовенството на принудителен труд, какво ще кажете?
Изобщо не говорех за индулгенциите,  а за царящото мнение, че ако отидеш на църква, запалиш свещ и олигавиш някоя икона, Бог ще реши, че си образцов вярващ. Същото можеш да направиш и в гората. Със същия успех. Без икони, свещи и богопомазани служители.

Такова мнение е доста погрешно. Ходенето на църква не се състои в това. По-важно е участието в литургията, слушането на текстовете от библията и проповедта.
В Чехия, Унгария и Полша по пътищата са сложили кръстове с разпятието, където който иска може да спре и да се моли. В Гърция пък има доста параклиси пак по пътищата.

# 65
  • Мнения: 10 547
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

не, винаги е било така.

Не, само от около 1500 години е така.

# 66
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Намирам за странно, че хората не завиждат на тези, които умеят да се молят, а умират от завист към богатите и преуспелите. Примиряват се със спасението на другия, но не и с благоденствието му.

Емил-Мишел Чоран






Не е баш по темата но .......


# 67
  • Мнения: 4 770
И аз вчера я слушах тази история с Линкълна по радиото.

Не че църквата ни може вече с нещо да ме изненада - и все пак ми остана неприятно усещане.

Не толкова заради парите - а заради парвенющината и липсата на адекватност, у някой, който твърде често си позволява да се изявява като морален съдник на всичко и всички.

# 68
  • Мнения: 12 674
Никакво злато няма в църквата до нас.
Има икони със станиоли за да имитира
сребърен обков.Попа е беден,обикаля
четири села с раздрънкана опел-корса

Офф.
Labrador , и ти ли в стихове. Дано не стане епидемия.

# 69
  • Мнения: 2 482

Не толкова заради парите - а заради парвенющината и липсата на адекватност, у някой, който твърде често си позволява да се изявява като морален съдник на всичко и всички.

Ама съденето е чиста театралност, не си ли го проумяла?

Такива духовници въобще не се стремят към подражание на светците.

# 70
  • Мнения: 4 770

Не толкова заради парите - а заради парвенющината и липсата на адекватност, у някой, който твърде често си позволява да се изявява като морален съдник на всичко и всички.

Ама съденето е чиста театралност, не си ли го проумяла?

Пак дразни.

# 71
  • Мнения: 2 482

Не толкова заради парите - а заради парвенющината и липсата на адекватност, у някой, който твърде често си позволява да се изявява като морален съдник на всичко и всички.

Ама съденето е чиста театралност, не си ли го проумяла?

Пак дразни.


Църквата би трябвало да възпитава обществото. Иначе кой друг?
И поради тази причина духовенството трябва да бъде за пример.
Но тук в Бг още след 9.09. 1944г. всичко е отишло на кино.

# 72
  • Мнения: 1 726
vl , обобщаваш и пишеш глупости  ooooh!
Не всички свещениците са такива, както вече казах, повечето са докарани до просешка тояга.
Кръстовете и параклисите по пътищата не са за да се молят хората, а за да се отбележи място на катастрофа, където някой е загинал най-вероятно.

# 73
  • Мнения: 2 674
Всичко е суета. Дори и Божиите хора го доказват.

# 74
  • Мнения: 4 770
В интерес на истината, аз нашия местен поп си го харесвам. Човекът се грижи много за църквата и гробището - включително сам работи непрекъснато. Поправя оградата, чисти, викна хора да иззидат и изрисуват разни работи из двора.

Почти не стъпвам в църквата, но всеки ден минавам покрай нея и му се радвам много на ентусиазма.

Обаче - това с демонстрацията със скъпите коли ми е много неприятно.

Мисля, че обикновените свещеници са оставени да се оправят кой както намери за добре - като в продължаващата вече години сага с приюта в Нови хан. По какви ли не теми чух мнението на БПЦ - от Хари Потър до статуята на Аполон в Созопол - но дали имат отношение към приюта в Нови хан - не разбрах.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 076
Митрополитът си заявил (не депозирал) оставката, но не по повод колата:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4370591

# 76
  • Мнения: 2 482
vl , обобщаваш и пишеш глупости  ooooh!
Не всички свещениците са такива, както вече казах, повечето са докарани до просешка тояга.
Кръстовете и параклисите по пътищата не са за да се молят хората, а за да се отбележи място на катастрофа, където някой е загинал най-вероятно.

Къде пиша, че всички свещеници са такива???
Преобладаващата част от тях са такива, но има и по-свестни.
За пътните кръстове не знаеш и не пиши!!!
Това не са малки кръстове, а огромни! Зная това, което написах за тях от полски свещеник.
Не би трябвало те да се бъркат с разни паметници на загинали. Той даже искаше и тук в Бг да поставим такива. Обяснихме му, че скоро след това ще бъдат оплячкосани.
Параклисите в Гърция не са в памет на загинали. В тяхна памет по пътищата са т.нар.метаморфози, приличащи на малки макети на църкви. Обаче същите ги имат и по къщите си за здраве и късмет. И това са ми го обяснявали.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 17:59 от vl

# 77
  • Мнения: 2 482
Митрополитът си заявил (не депозирал) оставката, но не по повод колата:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4370591

Да, и като голям бунтар току-виж станал патриарх, каквато е руската повеля. Аман от цирк!

И е на такава възраст, че спокойно може да изкара 30-40г. начело на църквата.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 18:06 от vl

# 78
  • Мнения: 76
До преди няколко години отчето, което ходеше в църквата на село и околията се придвижваше с мотор MZ.  Rolling Eyes От църква на църква с расото хвърчеше като батман, ама всички бабки го обичаха и уважаваха  Mr. Green. Онзи ден в магазина ни влезе отчето, което кръсти преди 2 месеца дъщеря ми. Много се зарадвах, припомних му случая ни, поприказвахме, много драго ми стана на сърцето, че има все още такива хора.
А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.

# 79
  • Мнения: 5 622

 Четох вчера статията- Е, няма такава глупост. Само той и Обама имали такъв автомобил  hahaha

Глупости, пълен смях  rotfImao

# 80
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.
Ако е учител ,лекар , полицай пак ще ви изглежда нагло  Sunglasses и ще ровите от къде .....

Само ако е манИкен , мутра ,политик , фолк певачица  Wink всичко ще си е тамън  Whistling На тях доходите им са прозрачни  Whistling

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Ако е учител ,лекар , полицай
Те не са давали обети за нестяжателство... Whistling

# 82
  • Мнения: 2 018
е коло наистина струва тази кола, защото обявената сума ми се види малка  Laughing

# 83
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Отец Атанас от Родопите.


# 84
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Ако е учител ,лекар , полицай
Те не са давали обети за нестяжателство... Whistling
  Whistling е да при тях ще е друго не това ......


# 85
  • Мнения: 7 837
е коло наистина струва тази кола, защото обявената сума ми се види малка  Laughing

Дори на официалния сайт на Линкълн, си пише, че цената е около $35 000, плащане кеш. Това е седан все пак, колко искате да струва?  Simple Smile

За, "най-луксозна икономична лимузина", не съм сигурна че е. Обама да каже  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 1 076
Искрица Надежда, моите уважения към теб и всичко, което правиш. Много симпатично отче си показала и хубави думи, и верни казва. Само че има голям проблем тук. От една страна, ако всички попове бяха като него, напрежение между хората нямаше да има и щяха повече да се стремят да отидат в храма. От друга обаче, приказките, които той приказва, трудно могат да достигнат сърцето и ума на съвременния млад човек, защото всичкото това е безкрайно остаряло. Истината никога не е една, нито пък неизменна.

Църквата следва да стане много по-приветливо място - топло, уютно, полезно, ДОСТЪПНО. Не само да те гледат разплакани ангели и страшният свети Петър. Религията би трябвало да дава и просветление, не само да помътнява мозъците. Да има действително послание за любов към ближния, за достойнство, чест и спазване на елементарните заповеди, наречени Десет божии. В дни на най-големи страдания народът е отделял залък да поддържа храмовете и отчетата. Кога обаче през последните години отчетата са се сетили нещо сами да дадат на обществото, което "пасат"? Кога са предоставили своя сграда за учебна дейност например.

Истинска омраза към тях предизвиква в мен случката със старата сграда на музикалното училище, която е отстрани на Народната библиотека. Аз съм завършила "Л. Пипков" и мога да ви кажа, че в тази чудна сграда има сцена и прекрасни кабинети. Поповете ни я взеха още 90-те години и от тогава децата се свират кой както може в една много мъничка, докато тази, взетата, стои пустееща и неупотребявана от тогава насам. Това им е цялото целомъдрие и един мил поп или двама няма как да обърнат дълбокото чувство в мен за техния паразитизъм и търсене на изгода за сметка на всичко, включително на собствената им вяра и човещина.

# 87
  • Мнения: 4 892
Ееее, с тая скромна кола къде е тръгнал митрополита. Драгалевското попче го бие от всякъде с мощен джип, огромен, но то в Драгалевци е разрешено, няма да подронва имиджа на баровците я.
И на физиономия нашия го докарва по-зловещ от Кирил, направо сме с една килимявка напред.

Ненавистични гадини са това.

# 88
  • Мнения: 2 482
Искрица Надежда, моите уважения към теб и всичко, което правиш. Много симпатично отче си показала и хубави думи, и верни казва. Само че има голям проблем тук. От една страна, ако всички попове бяха като него, напрежение между хората нямаше да има и щяха повече да се стремят да отидат в храма. От друга обаче, приказките, които той приказва, трудно могат да достигнат сърцето и ума на съвременния млад човек, защото всичкото това е безкрайно остаряло. Истината никога не е една, нито пък неизменна.

Църквата следва да стане много по-приветливо място - топло, уютно, полезно, ДОСТЪПНО. Не само да те гледат разплакани ангели и страшният свети Петър. Религията би трябвало да дава и просветление, не само да помътнява мозъците. Да има действително послание за любов към ближния, за достойнство, чест и спазване на елементарните заповеди, наречени Десет божии. В дни на най-големи страдания народът е отделял залък да поддържа храмовете и отчетата. Кога обаче през последните години отчетата са се сетили нещо сами да дадат на обществото, което "пасат"? Кога са предоставили своя сграда за учебна дейност например.

Истинска омраза към тях предизвиква в мен случката със старата сграда на музикалното училище, която е отстрани на Народната библиотека. Аз съм завършила "Л. Пипков" и мога да ви кажа, че в тази чудна сграда има сцена и прекрасни кабинети. Поповете ни я взеха още 90-те години и от тогава децата се свират кой както може в една много мъничка, докато тази, взетата, стои пустееща и неупотребявана от тогава насам. Това им е цялото целомъдрие и един мил поп или двама няма как да обърнат дълбокото чувство в мен за техния паразитизъм и търсене на изгода за сметка на всичко, включително на собствената им вяра и човещина.

Тъй, тъй......Колкото хора, толкова истини!

Истинска омраза предизвикала тази случка......А случайно да знаеш, че тази сграда е построена от католическата църква преди 9.09.1944г.? И че е национализирана, тоест заграбена от "народната власт"? Колко имоти са заграбени така! И после в много от тях са се нанесли партийни функционери. Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?
Сградата на френския пансион в Русе пък не  е върната на католическата църква и до ден днешен там се намира икономическият техникум. Тя е построена още през 1932г. от католическата организация "Нотр дам де сион". След 9.09.1944г. и тя е била заграбена от "народната власт". Всъщност тази власт се е "погрижила" да няма такива пансиони-френски, италиански и др.

Отчето от клипа съвсем точно обяснява причините, поради които вярата е изчезнала и църквата е била опорочена. Всичко това е дирижирано от Москва! Зад тези действия стоят идеите на Ленин.

# 89
  • Мнения: 1 288
Някой да знае дали има някакви дотации/финансиране/вноска от държавата към църквата?

Данъци, предполагам, не плащат?

# 90
  • Мнения: 4 770
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

# 91
  • Мнения: 2 482
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

Моля??? Каква връзка има между имотите на църквата и парите на нейните родители?

А имотите на царя с лични пари на семейството му ли са построени? Или купени?

Или логиката е, че щом църковните имоти не са купени с наши пари те трябва да бъдат заграбени от държавата???

# 92
  • Мнения: 4 770
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

Моля??? Каква връзка има между имотите на църквата и парите на нейните родители?

А имотите на царя с лични пари на семейството му ли са построени? Или купени?

Не знам - ти правиш някакви аналогии с парите на родителите на някого си - и аз се чудя как я прилагаш към църковните имоти.  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 2 482
Ами то е подобно. Някой заграбва нашите имоти. Не ги оставяме на произвола на съдбата, а се стремим да си ги възвърнем, нали? По същия начин разсъждава и църквата. В посочения случай нейните имоти са заграбени.

Случайно да си чувала, че преди 9.09.1944г. е имало католически болници и сиропиталища?

# 94
  • Мнения: 4 770
Ами то е подобно. Някой заграбва нашите имоти. Не ги оставяме на произвола на съдбата, а се стремим да си ги възвърнем, нали? По същия начин разсъждава и църквата. В посочения случай нейните имоти са заграбени.


Ок, ама има разлика дали и колко си работил за тия имоти или дали си ги получил от родителите си, които са работили за тях.

Не одобрявам национализацията - но не мога и да се трогна особено за църковните имоти. Особено пък като виждам как се ползват някои от тях в наши дни.

Къде са сиропиталищата и болниците към църквата днес?

Не намирам църквата за добър стопанин (в смисъл - в полза на обществото) на имотите й.

# 95
  • Мнения: 2 482
Няма ги. И те са национализирани. Не зная дали са се опитали да си ги възвърнат или сградите им са разрушени отдавна. Но мога да попитам някои хора, които все още ги помнят. Като че ли няма стремеж към откриването на нови. Но и това не е лесно. Засега има само летни детски лагери, организирани от църквата. В тези болници някога са работили доста монахини. Някои от тях са били медицински сестри. И сега има такива в Италия например. А тук в Бг колко са монахините? Твърде малко.
Църквата дори и католическа да е прилича на държавата и е такъв стопанин, какъвто е и държавата.
Но ние не можем да се разпореждаме с чуждата собственост независимо дали ни харесва начина по който тя се използва, нали?

# 96
  • Мнения: 4 770
Няма ги. И те са национализирани.


Национализирани са сградите, не болниците.

Църквата сега има сгради - но предпочита да ги превръща в търговски обекти.

# 97
  • Мнения: 2 482
Няма ги. И те са национализирани.


Национализирани са сградите, не болниците.

Църквата сега има сгради - но предпочита да ги превръща в търговски обекти.

А, втасахме я! Какво е станало с болниците в тоя случай? Може би искаш да ни кажеш, че нищо не е пречило да продължат съществуването си, въпреки че са национализирани техните сгради???

Какво предпочита църквата, то си е нейна работа. Можем само да я критикуваме, но не можем да и наредим какво точно да прави с имотите си.

# 98
  • Мнения: 4 770


А, втасахме я! Какво е станало с болниците в тоя случай? Може би искаш да ни кажеш, че нищо не е пречило да продължат съществуването си, въпреки че са национализирани техните сгради???

Какво предпочита църквата, то си е нейна работа. Можем само да я критикуваме, но не можем да и наредим какво точно да прави с имотите си.

Както казах - болници и сиропиталища могат и сега да бъдат открити в сградите на църквата. Това прави ли се?

Че кой й нарежда какво да прави - просто имаме мнение по поведението на БПЦ и нейните представители.

# 99
  • Мнения: 2 482
Тук малко грешиш. Аз наблегнах на католическите болници, пансиони и сиропиталища. За православните не зная. Не зная даже дали имоти на БПЦ са национализирани. Нека, ако някой знае да ни осведоми.
Когато едно нещо се разтури, не е толкова лесно да се възстанови. И както обясних доста от имотите на католическата църква не са върнати.

# 100
  • Мнения: 4 916
Отговорът на варненската митрополия - http://news.ibox.bg/news/id_1713811984

# 101
# 102
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Тук малко грешиш. Аз наблегнах на католическите болници, пансиони и сиропиталища. За православните не зная.
Не знаеш, защото милата родна църква неведнъж е подчертавала, че обект на нейните грижи са душите на миряните, а телата... е, тях кучета ги яли.
Не, че се престарават и в грижите за душите, де Mr. Green

Отговорът на варненската митрополия - http://news.ibox.bg/news/id_1713811984
Майко мила, каква гнус Sick Sick Sick

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 18:58 от Делфина фон Ю.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 268


.....и настана голямото мазане.... Mr. Green

# 104
  • Мнения: 8
Аз пък го разбирам Киро. И аз съм карала Пежо. Верно, кабрио, твърд таван, всички екстри. Ама... що да не се поглези човек? Аз на негово място също бих се хвалила. Сега друг е въпросът, че аз никога не бих си взела Линкълн MKZ Хибрид... На мен ми прилича на кръстоска между старо алфа ромео и нова дачия. Ето защо не виждам защо толкова му се дразнят. Но въпросът не е в това, че аз предпочитам мощни и по възможност спортни коли, а там, че човек не може дори да се похвали. Било то и с някакъв нов модел американска тъпня. Ами то на практика му е подарък. Какво е виновен дядо Киро, че има хиляди хора, които дават пари, за да му е комфортно на него? Обичат го, вярват му... Какво е виновен?

Освен това ми е малко жал... за Обама. Човекът не може да се вози официално на няква приятна (ака неамериканска) таратайка, но пък дедо ви Кирил с тоя предполагаем комбиниран разход от 6/100 една купчина злато ще спести на енориашите.
 

# 105
  • София
  • Мнения: 1 076
Тези наистина са откачили:

"Нека не ставаме жалки и не мерим с аршина на бездомници. Нека словесните еквилибристи било на жълти, зелени или каквито и да е медии не изпущат еквилибристичния прът, защото височината, на която са не е малка и падането от нея ще е болезнено.

Значи за всеки друг бил той какъвто и да е, но не духовник е напълно естествено и несъбуждащо интерес притежаването на скъпи и луксозни возила, но на духовника не подхожда. Поради какво не подхожда на един Архиерей на БПЦ да ползва един добър автомобил? За реалистично мислещите това е смешно!

...Ще завършим отново с Еклисиаст: „И ако на някой човек Бог е дал богатство и имот и му е дал власт да се ползва от тях, да взема своя дял и да се наслаждава от трудовете си - това е Божий дар" ( Екл. 5:18 )."

http://news.ibox.bg/news/id_1713811984


Е друго си е - те не са бездомници, управляват ни, могат да правят каквото си искат и защо да не карат лукс автомобили? Явно представата на нас, фарисеите (така ни наричат в статията), за това как би следвало да изглежда духовенството в една държава като България, се разминават коренно със собствените им виждания за тях си. Не е ли време някой да им обясни, че тъй като се явяват пиявици на  гърба на населението е добре да се държат най-малкото благопристойно и със смиреност. В противен случай ще се постъпи както с всички паразити.

# 106
  • Мнения: 5 710
владиката явно много си е повярвал, щом нарича критиците си фарисеи

# 107
  • Мнения: 76

А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.
Ако е учител ,лекар , полицай пак ще ви изглежда нагло  Sunglasses и ще ровите от къде .....

Само ако е манИкен , мутра ,политик , фолк певачица  Wink всичко ще си е тамън  Whistling На тях доходите им са прозрачни  Whistling
Ти да не си му внучка, че тъй се засягаш?  Laughing
И не разбрах, 35 хилки за базов модел или? Щот екстрите са още 35. Whistling

# 108
  • София
  • Мнения: 1 139
Ще ми се да дойде време, в което всеки да може да си позволи скъпотии, но никой да няма нужда от тях.

# 109
  • Мнения: 5 710

И не разбрах, 35 хилки за базов модел или? Щот екстрите са още 35. Whistling

ай ся подробности  Mr. Green и моята почна от 9 накрая я платих 16

# 110
# 111
  • Варна
  • Мнения: 6 332
На харизан кон не му се гледат зъбите! И варненският владика тъй.  Confused
Тоя поне разбира от коли:
http://demotivation.me/images/20090728/z0om2pen67yb.jpg

# 112
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Тези наистина са откачили:

"Нека не ставаме жалки и не мерим с аршина на бездомници. Нека словесните еквилибристи било на жълти, зелени или каквито и да е медии не изпущат еквилибристичния прът, защото височината, на която са не е малка и падането от нея ще е болезнено.

Значи за всеки друг бил той какъвто и да е, но не духовник е напълно естествено и несъбуждащо интерес притежаването на скъпи и луксозни возила, но на духовника не подхожда. Поради какво не подхожда на един Архиерей на БПЦ да ползва един добър автомобил? За реалистично мислещите това е смешно!




...Ще завършим отново с Еклисиаст: „И ако на някой човек Бог е дал богатство и имот и му е дал власт да се ползва от тях, да взема своя дял и да се наслаждава от трудовете си - това е Божий дар" ( Екл. 5:18 )."

http://news.ibox.bg/news/id_1713811984


Е друго си е - те не са бездомници, управляват ни, могат да правят каквото си искат и защо да не карат лукс автомобили? Явно представата на нас, фарисеите (така ни наричат в статията), за това как би следвало да изглежда духовенството в една държава като България, се разминават коренно със собствените им виждания за тях си. Не е ли време някой да им обясни, че тъй като се явяват пиявици на  гърба на населението е добре да се държат най-малкото благопристойно и със смиреност. В противен случай ще се постъпи както с всички паразити.



Браво, съгласна съм с теб на 100%!
Тоя, владика , трябва да се обеси на брадата си, а този който се явява за негов говорител - да вземе да си сложи една бомба в гащите ! Най-голямата мафия са това мръсните , долни попове.
Въобще толкова да ги ненавиждам, че нямам думи, Във всеки от тях - виждам дявола.
както е казано от народа - широк ръкав - попски, няма напълване.
В нашият град - владиката Николай и той не пада по-долу! Как ли се присмиват на хората, които си плащат и оставят дарения. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не са прости, все хубави коли искат! А са с малко заплати #2gunfire #2gunfire #2gunfire, по техните думи.
Как не се наядоха, как не се напиха, изродите гадни, долни! Затова живеят до 100 години, защото си угаждат на червото и не се лишават от нищо!
А стойностните хора , които тази вечер може да си легнат гладни, да си дават последните стотинчици за свещичка и живеят с притеснения и недолекувани, разбира се, не доживяват и до 60 години!
Алчни, алчни, ама сигурно не са разбрали,ч е всичко тук остава, никой нищо не е занесъл горе, та ако ще американската кола и с ремарке да бъде!

# 113
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Попа казва, че му е подарък, бизнесмена- за временно ползване, щото му се счупила колата на попа.
Кой лъже?  Simple Smile

# 114
  • Мнения: X
Добре де, защо се пените толкова, като никой не плаща църковен данък. Зорлем никой дарения не дава. Не е като да са взели от нашите налози за това возило, както правят управляващите.

Преди около две години бях на гости на една приятелка в Тревизо, Италия. Докато бяхме там правиха операция на баща й. Уж беше рутинна и безопасна, но човекът много се влоши. Тя изпадна разбира се в ужас, паника и т.н. И понеже е религиозна отидохме до Конелиано, където има православна църква. Искаше да четат някакви молитви (не съм на ясно с такива и не си спомням). Оказа се, че познавам отчето от Малта - Методий. Та Методий й отказа да чете такава молитва, не можело в четвъртък или какъвто там ден беше. Каза й че няма проблем обаче това да бъде направено в каквато и да е църква. Отидохме с приятелката и мъжа й в една църква в Тревизо. Тя с нажалени очи обясни на отчето мъката си и поиска молитвата. Той от своя страна поиска минимум 100 евро дарение.  Shocked Мъжът й ги плати. Таткото почина след няколко дни.
Не знам дали това е масово, но мъжът й (италианец) твърдеше, че е така и така е редно.

10'c е права. Тук това с църквата нищо не е. Онези колко са намазани, богати и брутални ...  ooooh! Ама не са се пръкнали от нищото де. Пълно е с хора, които правят големи дарения повече от суета. И винаги ги е имало. Бях на Великден в една католическа катедрала, еми то си беше ревю на Армани и колегите му.

Във Варна има една американска църква на улица Воден. Със сигурност знам, че плащат към 4000 евро наем.  Знам го, защото това е бившият ни офис и познавам наемодателя. Работят само в неделя. Не ми се мисли какви са им приходите.  Тя не е единствената такава църква, но за нея знам, а на другите като им гледам сградите...  Money

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 22:13 от Анонимен

# 115
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Добре де, защо се пените толкова, като никой не плаща църковен данък. Зорлем никой дарения не дава. Не е като да са взели от нашите налози за това возило, както правят управляващите.

Преди около две години бях на гости на една приятелка в Тревизо, Италия. Докато бяхме там правиха операция на баща й. Уж беше рутинна и безопасна, но човекът много се влоши. Тя изпадна разбира се в ужас, паника и т.н. И понеже е религиозна отидохме до Конелиано, където има православна църква. Искаше да четат някакви молитви (не съм на ясно с такива и не си спомням). Оказа се, че познавам отчето от Малта - Методий. Та Методий й отказа да чете такава молитва, не можело в четвъртък или какъвто там ден беше. Каза й че няма проблем обаче това да бъде направено в каквато и да е църква. Отидохме с приятелката и мъжа й в една църква в Тревизо. Тя с нажалени очи обясни на отчето мъката си и поиска молитвата. Той от своя страна поиска минимум 100 евро дарение.  Shocked Мъжът й ги плати. Таткото почина след няколко дни.

10'c е права. Тук това с църквата нищо не е. Онези колко са намазани, богати и брутални ...  ooooh! Ама не са се пръкнали от нищото де. Пълно е с хора, които правят големи дарения от суета. Бях на Великден в една католическа катедрала, еми то си беше ревю на Армани и колегите му.
Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!

# 116
  • Мнения: X

Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!



Ти ако беше видяла образцовата православна църква в Конелиано ...  #Crazy Католическите и американските са друга бира, но там играят много пари, не пари от свещи и мижави дарения.
Какво  значи образцова църква? Ако е красива 500 годишна сграда с голяма история (на даренията) - ОК, образцови са. Те само даренията да са. Бизнеси, фондации и т.н. Само дето не са го измислили нашите.

# 117
# 118
  • Мнения: X
'' там '' има и църковен данък ...

Къде го има?

# 119
# 120
  • Мнения: X

Местните власти събират някакви пари за църквата. И като чета в повечето държави за да плащаш трябва да си член на дадена църква, или католик, или т.н. В Италия всички плащали 8 на 1000, като Уикипедия не уточнява какво точно се облага. Някоя съфорумничка от там да каже.

# 121
  • Мнения: 60
и религия се учи задължително в училище  Wink ....
но затова имат стабилни общества , а не като нас ...


искам да питам - отецът има ли някакви отношения с този , който му е дал колата ?

# 122
  • Мнения: X
и религия се учи задължително в училище  Wink ....
но затова имат стабилни общества , а не като нас ...


Не знам каква е връзката между стабилно общество и задължителното изучаване на религия в училище.
И кой е примерът за стабилно общество, италианското ли?

# 123
  • Мнения: 5 710

Местните власти събират някакви пари за църквата. И като чета в повечето държави за да плащаш трябва да си член на дадена църква, или католик, или т.н. В Италия всички плащали 8 на 1000, като Уикипедия не уточнява какво точно се облага. Някоя съфорумничка от там да каже.

8 на 1000 от таксите, които плащаш. И можеш да избереш на кого да ги дадеш, т.е не е задължително да ги дадеш на църквата. Можеш да ги дадеш и на държавата.
Вторият в-с не го разбрах, но специално за църквата в Италия може много да се говори, аз лично съм голям противник на политиката към тях, имат огромно лоби, неразрушимо.Никой не ги пипа. Не плащат данъци, дори в момента, когато ще ни свалят последната риза, както се казва те са недосегаеми.
В интерес на истината католическата църква няма нищо общо с православната, от гледна точка на това, което се каза преди - има много пряко участие в живота. Рабоят като НПО по мн. проблеми. Каритас е от най-богатите организации в света.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 23:08 от 10 c's

# 124
  • Мнения: 60
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 аз все си мечтая протестантите да ни превземат някак си ....  Grinning

# 125
  • Мнения: 5 710
аз лично не харесвам нито едната, нито другата, смятам че са твърде институционализирани, твърде закостенели, доста ояли се, врат си носовете навсякъде и християнството им е последна грижа
По-семпли и скромни църкви, фокусирани в/у вярата са ми по-симпатични.
Но като лаик не мога да съм категорична , защото като цяло имам проблеми аз с христянството, като религия. За някой вярващ член на едната или другата - това е Истината и точка.

Нещо за разведряване Mr. Green

# 126
  • София
  • Мнения: 1 139
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 аз все си мечтая протестантите да ни превземат някак си ....  Grinning

Какви са тия конквистадорски мечти? Laughing

Не желая да признавам само Новия Завет.

# 127
  • Мнения: 5 710
За сметка на това може да постигнем нещо в живота, ако сме с протестантската философия ( вж. горе:)
"Shit won't happen if I work harder" Mr. Green

# 128
  • Мнения: X

"Shit won't happen if I work harder" Mr. Green

Тази еретическа мисъл ми минава често през главата. И работи при това. Peace

# 129
  • Мнения: 2 482
Ще ми се да дойде време, в което всеки да може да си позволи скъпотии, но никой да няма нужда от тях.

Като дойде комунизмът ще бъдат направо без пари! Обещаваха го за 1980г., после за 2000г., но да не бъдем толкова нетърпеливи!

# 130
  • Мнения: 2 482
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 

Откъде е тази увереност? Знаеш ли колко протестантски секти има по света?


Не зная дали "Каритас" е най-богатата организация, но освен нея има и много други. Например в Италия "Санте Джидио" също е много влиятелна и активна.

# 131
  • Мнения: 60
виж коя религия  по какви правила се движи и какви държави е направила ,
нашата  ....  на опашката ...... в християнството ...

# 132
  • Мнения: 5 710
vl, не се излагай  Grinning

# 133
  • Мнения: 2 482
виж коя религия  по какви правила се движи и какви държави е направила ,
нашата  ....  на опашката ...... в християнството ...

В Германия са май по равно протестанти и католици. Според някои протестантите са повече. Не зная със сигурност. Ами в Англия? Там доминира англиканската. Ти съвсем я забрави. Във Франция пък доминира католическата, доколкото ми е известно. Какви изводи трябва да си направим от всичко това? В Австрия също преобладава католическата, а в скандинавските страни преобладават протестантските.

# 134
# 135
  • Мнения: 5 710
Нашата църква ( сигурно по подобие на румънската, руската не случайно и от там сним4ици показаха)  ) са особен случай

# 136
  • Мнения: 2 482
Нашата църква ( сигурно по подобие на румънската, руската не случайно и от там сним4ици показаха)  ) са особен случай

Кое им е особеното?

# 137
  • Мнения: 5 710
ми мутри. агентури разни, бивши настоящи мимикриращи членове на разни академии, и служби
и разбира се агенти на неджими имоти. с две думи някакакво образувание със злокачествен характер, което следва да се премахне, за да може организма да се възстанови

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 00:04 от 10 c's

# 138
  • Мнения: 2 482
След толкова години комунистическа власт какво да бъде? На всичкото отгоре в Бг са най-преданите слуги на Москва! Направо престараващи се слуги, докато в Унгария, Чехия и Полша бяха неглиже слуги. Не зная сега там доколко ги има.
В Гърция православието е добре запазено и църквите се поддържат старателно. Докато при нас даже "Св.Неделя" и "Ал.Невски" са със занемарени стенописи!

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 00:10 от vl

# 139
  • Мнения: 5 710
Е нищо. Отговарям ти на въпроса.
То и на децата вече е ясно, че БПЦ има нужда от почистване, обновяване и свеж въздух, но явно още служат и не му е времето.
И докато си гледат интереса бая народ се разбяга именно към протестантските църкви и си поддържа вярата в мир и спокойствие.
Аз за техни духовници с Линкълни и прочие глупости не съм чувала.

# 140
  • Мнения: 2 482
Не зная кой как може да премахне това злокачествено образувание. Западът и САЩ като че ли се отказаха и им е все едно какво става тук. Вероятно защото спечелиха битката с комунизма по принцип и вече нямат тези разходи за въоръжаване. И сега им е все едно какво се случва в тези нещастни посткомунистически държави.

Преди повече от 10г. в софийската опера имаше църковен събор и с огромно мнозинство гласуваха против Максим! Но това не доведе до никакви последствия. Той остана.
Католическата църква в Бг също няма необходимата свобода на действие. Пречат и.

# 141
  • Мнения: 5 710
Ами като чета позицията на светия синод, Тигъра на истината  Crazy... съвсем не са в час и нямам никакви надежди за тази църква. Да се оправят, аз лично си контактувам с 1-2 ма духовника от съвсем друго тесто, съвсем обикновени свещеници  - винаги много полезен и земен контакт. И те са на толкова светлинни години от Св. синод и разни владики, колкото и аз

# 142
  • Мнения: 1 788
След толкова години комунистическа власт какво да бъде? На всичкото отгоре в Бг са най-преданите слуги на Москва! Направо престараващи се слуги, докато в Унгария, Чехия и Полша бяха неглиже слуги. Не зная сега там доколко ги има.
В Гърция православието е добре запазено и църквите се поддържат старателно. Докато при нас даже "Св.Неделя" и "Ал.Невски" са със занемарени стенописи!

 Peace

# 143
  • Мнения: 76
Ами като чета позицията на светия синод, Тигъра на истината  Crazy... съвсем не са в час и нямам никакви надежди за тази църква. Да се оправят, аз лично си контактувам с 1-2 ма духовника от съвсем друго тесто, съвсем обикновени свещеници  - винаги много полезен и земен контакт. И те са на толкова светлинни години от Св. синод и разни владики, колкото и аз

 Peace Там е истината  Wink

# 144
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214

Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!



Ти ако беше видяла образцовата православна църква в Конелиано ...  #Crazy Католическите и американските са друга бира, но там играят много пари, не пари от свещи и мижави дарения.
Какво  значи образцова църква? Ако е красива 500 годишна сграда с голяма история (на даренията) - ОК, образцови са. Те само даренията да са. Бизнеси, фондации и т.н. Само дето не са го измислили нашите.

Видяла съм много хубави, образцови , прекрасно поддържани църкви в Европа.
Единствено в Румъния, на някои места, видях занемарени, но не като нашите, малки църкви .
Но никъде не видях порутени огради, паднали мазилки, почти изтрити стениписи, директно посочвам пример в центъра на Пловдив - църквата "Свта Неделя".
Владиката на Пловдив - Николай, вместо да си купува скъпи аксесоари,/ защото и той не е прост, влага в скъпи инвестиции/, можеше да отдели малко парички и за нея. А той се е окупирал, както варненския си колега на Центъра на града, с удобни гаражи и послушна свита.
На най-посещаваните места! Че как, нали по празниците най-много парички от тези места се сипят. Залепиха тапети вместо иконописи, оправиха си "работните места', лепнаха по един голям златен кръст/от кой ли е дарение, сигурно от "Минералсувенир" гр. Кърджали.../ и ела НАРОДЕ........давай още, че малко обедняхме!
някой да е виждал поп на колело или моторетка? motor
И защо да не е на руско возило, има хубави нови модели от Русия, а защо не от Чехия....но не.....трябва да е последен модел... travel travel travel.Не забравяйте,ч е в гаража на Бачковският манастир се паркира последен модел "Мерцедес". Той пък сигурно е дарение от Бойко Борисов, да не си търка попа расото и обувките по селото...
В заключение - всички са за  данъчни проверки и  за затвора! bishop
Честен поп - няма!
Или ако има - те го задушават и бият по-главата, да не ги срами!  341uu  341uu  341uu

# 145
  • Мнения: 5 209
Хм, нищо ново под слънцето, за да се възмущавате така силно. Висшият клир винаги е тънел в разкош, богатства, златотъкани дрехи и разгул. Прочетете "Свещеният вертеп", например, и ще видите, че стремежът към власт (много власт), лукс (много лукс), злато (много злато) и хубав живот е била единствената цел на църковниците още от време оно и те не са се посвенявали дори да убиват, за да се докопат до тях, забравяйки Светото писание. Според тази книга, на която, отбелязвам, също не вярвам 100%, няма нито един папа през средновековието, умрял от естествена смърт, ако не броим преяждане и препиване. Laughing
Сам Иисус Христос е казал: „По-лесно е камила да мине през иглени уши, нежели богат да влезе в царството Божие" (Матей, 19:24). Някой, който би трябвало да е вярващ, май съвсем удобно е пропуснал тази част от Евангелието. Горкият, няма шанс да влезе в царството Божие, а до края на вечността ще бъде наказан да провира мощното си туловище през иглени уши. Амин.

# 146
  • Мнения: 241
"Приказка за стълбата" в религиозен вариант:
Катеренето започва от арените с лъвове, а свършва във Ватикана (РПЦ и още няколко). Нашите още се катерят, но са стигнали почти до края на "стълбата".

# 147
  • София
  • Мнения: 1 076
аз лично не харесвам нито едната, нито другата, смятам че са твърде институционализирани, твърде закостенели, доста ояли се, врат си носовете навсякъде и християнството им е последна грижа
По-семпли и скромни църкви, фокусирани в/у вярата са ми по-симпатични.
Но като лаик не мога да съм категорична , защото като цяло имам проблеми аз с христянството, като религия. За някой вярващ член на едната или другата - това е Истината и точка.

Нещо за разведряване Mr. Green

 Joy великолепно!

Общи условия

Активация на акаунт