Владика, а...

  • 6 596
  • 147
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 710
Нашата църква ( сигурно по подобие на румънската, руската не случайно и от там сним4ици показаха)  ) са особен случай

# 136
  • Мнения: 2 484
Нашата църква ( сигурно по подобие на румънската, руската не случайно и от там сним4ици показаха)  ) са особен случай

Кое им е особеното?

# 137
  • Мнения: 5 710
ми мутри. агентури разни, бивши настоящи мимикриращи членове на разни академии, и служби
и разбира се агенти на неджими имоти. с две думи някакакво образувание със злокачествен характер, което следва да се премахне, за да може организма да се възстанови

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 00:04 от 10 c's

# 138
  • Мнения: 2 484
След толкова години комунистическа власт какво да бъде? На всичкото отгоре в Бг са най-преданите слуги на Москва! Направо престараващи се слуги, докато в Унгария, Чехия и Полша бяха неглиже слуги. Не зная сега там доколко ги има.
В Гърция православието е добре запазено и църквите се поддържат старателно. Докато при нас даже "Св.Неделя" и "Ал.Невски" са със занемарени стенописи!

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 00:10 от vl

# 139
  • Мнения: 5 710
Е нищо. Отговарям ти на въпроса.
То и на децата вече е ясно, че БПЦ има нужда от почистване, обновяване и свеж въздух, но явно още служат и не му е времето.
И докато си гледат интереса бая народ се разбяга именно към протестантските църкви и си поддържа вярата в мир и спокойствие.
Аз за техни духовници с Линкълни и прочие глупости не съм чувала.

# 140
  • Мнения: 2 484
Не зная кой как може да премахне това злокачествено образувание. Западът и САЩ като че ли се отказаха и им е все едно какво става тук. Вероятно защото спечелиха битката с комунизма по принцип и вече нямат тези разходи за въоръжаване. И сега им е все едно какво се случва в тези нещастни посткомунистически държави.

Преди повече от 10г. в софийската опера имаше църковен събор и с огромно мнозинство гласуваха против Максим! Но това не доведе до никакви последствия. Той остана.
Католическата църква в Бг също няма необходимата свобода на действие. Пречат и.

# 141
  • Мнения: 5 710
Ами като чета позицията на светия синод, Тигъра на истината  Crazy... съвсем не са в час и нямам никакви надежди за тази църква. Да се оправят, аз лично си контактувам с 1-2 ма духовника от съвсем друго тесто, съвсем обикновени свещеници  - винаги много полезен и земен контакт. И те са на толкова светлинни години от Св. синод и разни владики, колкото и аз

# 142
  • Мнения: 1 788
След толкова години комунистическа власт какво да бъде? На всичкото отгоре в Бг са най-преданите слуги на Москва! Направо престараващи се слуги, докато в Унгария, Чехия и Полша бяха неглиже слуги. Не зная сега там доколко ги има.
В Гърция православието е добре запазено и църквите се поддържат старателно. Докато при нас даже "Св.Неделя" и "Ал.Невски" са със занемарени стенописи!

 Peace

# 143
  • Мнения: 76
Ами като чета позицията на светия синод, Тигъра на истината  Crazy... съвсем не са в час и нямам никакви надежди за тази църква. Да се оправят, аз лично си контактувам с 1-2 ма духовника от съвсем друго тесто, съвсем обикновени свещеници  - винаги много полезен и земен контакт. И те са на толкова светлинни години от Св. синод и разни владики, колкото и аз

 Peace Там е истината  Wink

# 144
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214

Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!



Ти ако беше видяла образцовата православна църква в Конелиано ...  #Crazy Католическите и американските са друга бира, но там играят много пари, не пари от свещи и мижави дарения.
Какво  значи образцова църква? Ако е красива 500 годишна сграда с голяма история (на даренията) - ОК, образцови са. Те само даренията да са. Бизнеси, фондации и т.н. Само дето не са го измислили нашите.

Видяла съм много хубави, образцови , прекрасно поддържани църкви в Европа.
Единствено в Румъния, на някои места, видях занемарени, но не като нашите, малки църкви .
Но никъде не видях порутени огради, паднали мазилки, почти изтрити стениписи, директно посочвам пример в центъра на Пловдив - църквата "Свта Неделя".
Владиката на Пловдив - Николай, вместо да си купува скъпи аксесоари,/ защото и той не е прост, влага в скъпи инвестиции/, можеше да отдели малко парички и за нея. А той се е окупирал, както варненския си колега на Центъра на града, с удобни гаражи и послушна свита.
На най-посещаваните места! Че как, нали по празниците най-много парички от тези места се сипят. Залепиха тапети вместо иконописи, оправиха си "работните места', лепнаха по един голям златен кръст/от кой ли е дарение, сигурно от "Минералсувенир" гр. Кърджали.../ и ела НАРОДЕ........давай още, че малко обедняхме!
някой да е виждал поп на колело или моторетка? motor
И защо да не е на руско возило, има хубави нови модели от Русия, а защо не от Чехия....но не.....трябва да е последен модел... travel travel travel.Не забравяйте,ч е в гаража на Бачковският манастир се паркира последен модел "Мерцедес". Той пък сигурно е дарение от Бойко Борисов, да не си търка попа расото и обувките по селото...
В заключение - всички са за  данъчни проверки и  за затвора! bishop
Честен поп - няма!
Или ако има - те го задушават и бият по-главата, да не ги срами!  341uu  341uu  341uu

# 145
  • Мнения: 5 209
Хм, нищо ново под слънцето, за да се възмущавате така силно. Висшият клир винаги е тънел в разкош, богатства, златотъкани дрехи и разгул. Прочетете "Свещеният вертеп", например, и ще видите, че стремежът към власт (много власт), лукс (много лукс), злато (много злато) и хубав живот е била единствената цел на църковниците още от време оно и те не са се посвенявали дори да убиват, за да се докопат до тях, забравяйки Светото писание. Според тази книга, на която, отбелязвам, също не вярвам 100%, няма нито един папа през средновековието, умрял от естествена смърт, ако не броим преяждане и препиване. Laughing
Сам Иисус Христос е казал: „По-лесно е камила да мине през иглени уши, нежели богат да влезе в царството Божие" (Матей, 19:24). Някой, който би трябвало да е вярващ, май съвсем удобно е пропуснал тази част от Евангелието. Горкият, няма шанс да влезе в царството Божие, а до края на вечността ще бъде наказан да провира мощното си туловище през иглени уши. Амин.

# 146
  • Мнения: 241
"Приказка за стълбата" в религиозен вариант:
Катеренето започва от арените с лъвове, а свършва във Ватикана (РПЦ и още няколко). Нашите още се катерят, но са стигнали почти до края на "стълбата".

# 147
  • София
  • Мнения: 1 077
аз лично не харесвам нито едната, нито другата, смятам че са твърде институционализирани, твърде закостенели, доста ояли се, врат си носовете навсякъде и християнството им е последна грижа
По-семпли и скромни църкви, фокусирани в/у вярата са ми по-симпатични.
Но като лаик не мога да съм категорична , защото като цяло имам проблеми аз с христянството, като религия. За някой вярващ член на едната или другата - това е Истината и точка.

Нещо за разведряване Mr. Green

 Joy великолепно!

Общи условия

Активация на акаунт