Владика, а...

  • 6 578
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 795
така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.

Така е, да. Направо се оля. С петдесет хиляди евро във Варна можеш да си купиш тристаен апартамент на замазка. Заповядай, Лени, с тези пари да построиш дневен център за възрастни. Нямаше да се хвана за това, но ето така се правят манипулации. И точно така се краде - казваш на народеца: "Дръж!" и народеца държи. През това време го преджобват...

# 46
  • Мнения: 2 484
Интересно защо не си е купил "Москвич" или "Лада"? Все пак той верен руски човек и руснаците настояват да замести Максим!
JoyВ основата на всяка конспирация винаги е Русия.

Да, тук в Бг е така. Как е другаде не зная.

Забелязахте ли, че дори номерът на колата е руски?

А другата кола, показана с 3-ма духовника около нея пък е с румънски номер-по-точно букурещки.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 12:43 от vl

# 47
  • Мнения: 2 484
бъди сигурна, че когато системата се занули, християнството няма да изчезне и истинските духовници ще си отдъхнат облекчени, че цялата тази многовековна църковна подигравка е приключила. глобално говоря, не за България, това у нас е нищо.

Да живеят протестантите!

# 48
  • Мнения: 5 710
така е, да. преувеличих цената, за което се извинявам, но не се отказвам от мнението си.

Така е, да. Направо се оля. С петдесет хиляди евро във Варна можеш да си купиш тристаен апартамент на замазка. Заповядай, Лени, с тези пари да построиш дневен център за възрастни. Нямаше да се хвана за това, но ето така се правят манипулации. И точно така се краде - казваш на народеца: "Дръж!" и народеца държи. През това време го преджобват...



Аз говорих за над 100 хиляди, но и 50 хиляди мога да наместя за каузата Simple Smile.
Църквата ще даде някой от имотите си, които са безчет и спокойно може да обзаведе и установи началото на такъв център.  Няма нужда да купува. Дори да не купува и да няма имот с тази сума може спокойно да се стратира програма за домашни грижи.
Естествено винаги можем да ги сметнем в топли обяди за гладни хора, но хайде, не е 'устойчива' такава помощ. 50 хиляди евро са и достатъчни да направи поне 5 летни лагера  за поне по 30 деца във всяко и да ги обучава на християнски добротетели. С тези пари може спокойно да поддържа група, която да работи с наркозависими или пострадалиот нещо  хора. Може да ги даде и за стипендии на поне няколко деца, от които да излязат лекари или богослови, например. Изобщо  толкова неща може , че чак ми иде да извикам ' дръж'  Grinning
Но не, митрополитът ще се вози в кола, същата като на Обама. И ще лъже, че така пести от бензин. Адски благородно, богоугодно и най-вече смислено.

Не разбирам защо трябва да се возят в такива коли - мерцедеси, БМВта, ЛИнкълн..
Има толкова богоугодни и евтини марки, Дача правят страшни модели в момента, да не говорим за традиционните евтинки коли на ФИАТ, Пежо.. Опел/
Реномето ли ще им падне, ако се возят в една Панда на метан, или айде, повечето са доста едри и не се хващат  - в едно Пунто на метан, примерно
Каква е идеята на тези 'дипломатически' коли , не разбирам

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 13:29 от 10 c's

# 49
  • Мнения: 133
Ееейййй, женуря.....
  Схоластика е сковала мозъците ви...... Wink Та не виждате , колко в перспектива е гледал
дядо Владиката Кирил......
  Нима не знаете , колко замърсен е въздуха над Варна ??? Дядото е  единственият , който е
предвидил че 500-те метра изминавани от него ежедневно със старото му пежо ,
нанасят трайни  и непоправими вреди на околната среда !! doh

 Видял е човека ЕКО алтернатива в хибрида , и е направил необходимото..... А вие , какво направихте за каузата??? Mr. Green

Освен това , този  автомобил е зрънце  в сравнение с авто парка на
Пловдивския митрополит..... newsm48  Там всичките колици са съвременни , с катализатори ....
и не замърсяват... bowuu

Седнали сте да си чешете клавиатурите... Срамота... smile3512

# 50
  • Мнения: 10 547
Кой е по-богат от Църквата? Жалко само, че не се посвениха и показността надделя.

# 51
  • Мнения: 2 484
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

# 52
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Гарантирам ви, че "Александър Невски" може да бъде реставриран на 100% с годишния наем на една единствена сграда, собственост на църквата.

Оказало се, че "Св.Александър Невски" няма нотариален акт и не е ничия собственост.

# 53
  • Мнения: 10 547
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

....която, както се изразява един познат, си е "партийка с поповете".

# 54
  • Мнения: 502
   Ако можеше да види отнякъде, Исус щеше да повърне....

# 55
  • Мнения: 10 547
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

# 56
  • Мнения: 2 484
Кой е по-богат от Църквата?

Червената партийна номенклатура.


На мен пък ми е интересно епископите в Гърция и Италия какви автомобили ползват.

....която, както се изразява един познат, си е "партийка с поповете".

След 9.09.1944г. свестните свещеници са изселени и избити. Някои са се подчинили на партията. Тя е нагласила верни нейни кадри на местата на отстранените. Искала е същото да стане и по отношение на католическата църква, но не се е получило. Канила е на партийни събрания дори католическото духовенство! Непокорните-на оня свят и в затвора! Затова са организирали процесите през 50-те. Убити са епископ Евгени Босилков и свещениците Павел Джиджов, Йосафат Шишков и Фортунат Бакалски. Много други са изпратени в затвора за 10 години!
Подобна е съдбата и на много православни свещеници и протестантски пастори.
И сега се чудим защо духовенството е такова. Ами има защо.

# 57
  • Мнения: 5 710
Е, Соня, ако можеше да чете, също.

Че от вчера ли Църквата е богата, че от вчера ли е закичена със злато, облечена със злато, целуваща злато, ходеща по злато?

не, винаги е било така. аз не знам защо . може би защото и те са хора и са алчни.
особено, когато концентрират власт.
очаквам всички да са като онзи дядо.. най-големия дарител на РИлския манастр. Нищо не иска за себе си, всичко за Бог и църквата. и хората да са добри
И на неговия фон тези хора... гадост.

# 58
  • Мнения: 274
Самата идея някаква организация да си присвои ролята на посредник между вярващите и Бог е порочна. Оттам и стадоподобните мероприятия по празници, когато хилядите миряни си купуват чиста съвест. Който вярва истински, не се нуждае от специално пригодено за целта помещение и служител.

# 59
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Никакво злато няма в църквата до нас.
Има икони със станиоли за да имитира
сребърен обков.Попа е беден,обикаля
четири села с раздрънкана опел-корса

Общи условия

Активация на акаунт