Владика, а...

  • 6 581
  • 147
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 077
Тези наистина са откачили:

"Нека не ставаме жалки и не мерим с аршина на бездомници. Нека словесните еквилибристи било на жълти, зелени или каквито и да е медии не изпущат еквилибристичния прът, защото височината, на която са не е малка и падането от нея ще е болезнено.

Значи за всеки друг бил той какъвто и да е, но не духовник е напълно естествено и несъбуждащо интерес притежаването на скъпи и луксозни возила, но на духовника не подхожда. Поради какво не подхожда на един Архиерей на БПЦ да ползва един добър автомобил? За реалистично мислещите това е смешно!

...Ще завършим отново с Еклисиаст: „И ако на някой човек Бог е дал богатство и имот и му е дал власт да се ползва от тях, да взема своя дял и да се наслаждава от трудовете си - това е Божий дар" ( Екл. 5:18 )."

http://news.ibox.bg/news/id_1713811984


Е друго си е - те не са бездомници, управляват ни, могат да правят каквото си искат и защо да не карат лукс автомобили? Явно представата на нас, фарисеите (така ни наричат в статията), за това как би следвало да изглежда духовенството в една държава като България, се разминават коренно със собствените им виждания за тях си. Не е ли време някой да им обясни, че тъй като се явяват пиявици на  гърба на населението е добре да се държат най-малкото благопристойно и със смиреност. В противен случай ще се постъпи както с всички паразити.

# 106
  • Мнения: 5 710
владиката явно много си е повярвал, щом нарича критиците си фарисеи

# 107
  • Мнения: 76

А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.
Ако е учител ,лекар , полицай пак ще ви изглежда нагло  Sunglasses и ще ровите от къде .....

Само ако е манИкен , мутра ,политик , фолк певачица  Wink всичко ще си е тамън  Whistling На тях доходите им са прозрачни  Whistling
Ти да не си му внучка, че тъй се засягаш?  Laughing
И не разбрах, 35 хилки за базов модел или? Щот екстрите са още 35. Whistling

# 108
  • София
  • Мнения: 1 139
Ще ми се да дойде време, в което всеки да може да си позволи скъпотии, но никой да няма нужда от тях.

# 109
  • Мнения: 5 710

И не разбрах, 35 хилки за базов модел или? Щот екстрите са още 35. Whistling

ай ся подробности  Mr. Green и моята почна от 9 накрая я платих 16

# 110
# 111
  • Варна
  • Мнения: 6 348
На харизан кон не му се гледат зъбите! И варненският владика тъй.  Confused
Тоя поне разбира от коли:
http://demotivation.me/images/20090728/z0om2pen67yb.jpg

# 112
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Тези наистина са откачили:

"Нека не ставаме жалки и не мерим с аршина на бездомници. Нека словесните еквилибристи било на жълти, зелени или каквито и да е медии не изпущат еквилибристичния прът, защото височината, на която са не е малка и падането от нея ще е болезнено.

Значи за всеки друг бил той какъвто и да е, но не духовник е напълно естествено и несъбуждащо интерес притежаването на скъпи и луксозни возила, но на духовника не подхожда. Поради какво не подхожда на един Архиерей на БПЦ да ползва един добър автомобил? За реалистично мислещите това е смешно!




...Ще завършим отново с Еклисиаст: „И ако на някой човек Бог е дал богатство и имот и му е дал власт да се ползва от тях, да взема своя дял и да се наслаждава от трудовете си - това е Божий дар" ( Екл. 5:18 )."

http://news.ibox.bg/news/id_1713811984


Е друго си е - те не са бездомници, управляват ни, могат да правят каквото си искат и защо да не карат лукс автомобили? Явно представата на нас, фарисеите (така ни наричат в статията), за това как би следвало да изглежда духовенството в една държава като България, се разминават коренно със собствените им виждания за тях си. Не е ли време някой да им обясни, че тъй като се явяват пиявици на  гърба на населението е добре да се държат най-малкото благопристойно и със смиреност. В противен случай ще се постъпи както с всички паразити.



Браво, съгласна съм с теб на 100%!
Тоя, владика , трябва да се обеси на брадата си, а този който се явява за негов говорител - да вземе да си сложи една бомба в гащите ! Най-голямата мафия са това мръсните , долни попове.
Въобще толкова да ги ненавиждам, че нямам думи, Във всеки от тях - виждам дявола.
както е казано от народа - широк ръкав - попски, няма напълване.
В нашият град - владиката Николай и той не пада по-долу! Как ли се присмиват на хората, които си плащат и оставят дарения. #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Не са прости, все хубави коли искат! А са с малко заплати #2gunfire #2gunfire #2gunfire, по техните думи.
Как не се наядоха, как не се напиха, изродите гадни, долни! Затова живеят до 100 години, защото си угаждат на червото и не се лишават от нищо!
А стойностните хора , които тази вечер може да си легнат гладни, да си дават последните стотинчици за свещичка и живеят с притеснения и недолекувани, разбира се, не доживяват и до 60 години!
Алчни, алчни, ама сигурно не са разбрали,ч е всичко тук остава, никой нищо не е занесъл горе, та ако ще американската кола и с ремарке да бъде!

# 113
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
Попа казва, че му е подарък, бизнесмена- за временно ползване, щото му се счупила колата на попа.
Кой лъже?  Simple Smile

# 114
  • Мнения: X
Добре де, защо се пените толкова, като никой не плаща църковен данък. Зорлем никой дарения не дава. Не е като да са взели от нашите налози за това возило, както правят управляващите.

Преди около две години бях на гости на една приятелка в Тревизо, Италия. Докато бяхме там правиха операция на баща й. Уж беше рутинна и безопасна, но човекът много се влоши. Тя изпадна разбира се в ужас, паника и т.н. И понеже е религиозна отидохме до Конелиано, където има православна църква. Искаше да четат някакви молитви (не съм на ясно с такива и не си спомням). Оказа се, че познавам отчето от Малта - Методий. Та Методий й отказа да чете такава молитва, не можело в четвъртък или какъвто там ден беше. Каза й че няма проблем обаче това да бъде направено в каквато и да е църква. Отидохме с приятелката и мъжа й в една църква в Тревизо. Тя с нажалени очи обясни на отчето мъката си и поиска молитвата. Той от своя страна поиска минимум 100 евро дарение.  Shocked Мъжът й ги плати. Таткото почина след няколко дни.
Не знам дали това е масово, но мъжът й (италианец) твърдеше, че е така и така е редно.

10'c е права. Тук това с църквата нищо не е. Онези колко са намазани, богати и брутални ...  ooooh! Ама не са се пръкнали от нищото де. Пълно е с хора, които правят големи дарения повече от суета. И винаги ги е имало. Бях на Великден в една католическа катедрала, еми то си беше ревю на Армани и колегите му.

Във Варна има една американска църква на улица Воден. Със сигурност знам, че плащат към 4000 евро наем.  Знам го, защото това е бившият ни офис и познавам наемодателя. Работят само в неделя. Не ми се мисли какви са им приходите.  Тя не е единствената такава църква, но за нея знам, а на другите като им гледам сградите...  Money

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 22:13 от Анонимен

# 115
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Добре де, защо се пените толкова, като никой не плаща църковен данък. Зорлем никой дарения не дава. Не е като да са взели от нашите налози за това возило, както правят управляващите.

Преди около две години бях на гости на една приятелка в Тревизо, Италия. Докато бяхме там правиха операция на баща й. Уж беше рутинна и безопасна, но човекът много се влоши. Тя изпадна разбира се в ужас, паника и т.н. И понеже е религиозна отидохме до Конелиано, където има православна църква. Искаше да четат някакви молитви (не съм на ясно с такива и не си спомням). Оказа се, че познавам отчето от Малта - Методий. Та Методий й отказа да чете такава молитва, не можело в четвъртък или какъвто там ден беше. Каза й че няма проблем обаче това да бъде направено в каквато и да е църква. Отидохме с приятелката и мъжа й в една църква в Тревизо. Тя с нажалени очи обясни на отчето мъката си и поиска молитвата. Той от своя страна поиска минимум 100 евро дарение.  Shocked Мъжът й ги плати. Таткото почина след няколко дни.

10'c е права. Тук това с църквата нищо не е. Онези колко са намазани, богати и брутални ...  ooooh! Ама не са се пръкнали от нищото де. Пълно е с хора, които правят големи дарения от суета. Бях на Великден в една католическа катедрала, еми то си беше ревю на Армани и колегите му.
Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!

# 116
  • Мнения: X

Е, да де! Защо да сме по-назад............Онези хора са с образцови църкви и с традиции!
А нашите хем са гладни, колкото и да са напълнили ръкава, хем и за църквите не се грижат! Тези, които са по-малки и по-отдалечени, че и малките манастири!



Ти ако беше видяла образцовата православна църква в Конелиано ...  #Crazy Католическите и американските са друга бира, но там играят много пари, не пари от свещи и мижави дарения.
Какво  значи образцова църква? Ако е красива 500 годишна сграда с голяма история (на даренията) - ОК, образцови са. Те само даренията да са. Бизнеси, фондации и т.н. Само дето не са го измислили нашите.

# 117
# 118
  • Мнения: X
'' там '' има и църковен данък ...

Къде го има?

# 119

Общи условия

Активация на акаунт