Владика, а...

  • 6 591
  • 147
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 077
Митрополитът си заявил (не депозирал) оставката, но не по повод колата:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4370591

# 76
  • Мнения: 2 484
vl , обобщаваш и пишеш глупости  ooooh!
Не всички свещениците са такива, както вече казах, повечето са докарани до просешка тояга.
Кръстовете и параклисите по пътищата не са за да се молят хората, а за да се отбележи място на катастрофа, където някой е загинал най-вероятно.

Къде пиша, че всички свещеници са такива???
Преобладаващата част от тях са такива, но има и по-свестни.
За пътните кръстове не знаеш и не пиши!!!
Това не са малки кръстове, а огромни! Зная това, което написах за тях от полски свещеник.
Не би трябвало те да се бъркат с разни паметници на загинали. Той даже искаше и тук в Бг да поставим такива. Обяснихме му, че скоро след това ще бъдат оплячкосани.
Параклисите в Гърция не са в памет на загинали. В тяхна памет по пътищата са т.нар.метаморфози, приличащи на малки макети на църкви. Обаче същите ги имат и по къщите си за здраве и късмет. И това са ми го обяснявали.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 17:59 от vl

# 77
  • Мнения: 2 484
Митрополитът си заявил (не депозирал) оставката, но не по повод колата:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4370591

Да, и като голям бунтар току-виж станал патриарх, каквато е руската повеля. Аман от цирк!

И е на такава възраст, че спокойно може да изкара 30-40г. начело на църквата.

Последна редакция: ср, 07 дек 2011, 18:06 от vl

# 78
  • Мнения: 76
До преди няколко години отчето, което ходеше в църквата на село и околията се придвижваше с мотор MZ.  Rolling Eyes От църква на църква с расото хвърчеше като батман, ама всички бабки го обичаха и уважаваха  Mr. Green. Онзи ден в магазина ни влезе отчето, което кръсти преди 2 месеца дъщеря ми. Много се зарадвах, припомних му случая ни, поприказвахме, много драго ми стана на сърцето, че има все още такива хора.
А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.

# 79
  • Мнения: 5 622

 Четох вчера статията- Е, няма такава глупост. Само той и Обама имали такъв автомобил  hahaha

Глупости, пълен смях  rotfImao

# 80
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

А този с лимузината няма какво да го коментирам, много нагло изглежда отстрани, но едва ли на него и на другите като него им пука на килимявките.
Ако е учител ,лекар , полицай пак ще ви изглежда нагло  Sunglasses и ще ровите от къде .....

Само ако е манИкен , мутра ,политик , фолк певачица  Wink всичко ще си е тамън  Whistling На тях доходите им са прозрачни  Whistling

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Цитат
Ако е учител ,лекар , полицай
Те не са давали обети за нестяжателство... Whistling

# 82
  • Мнения: 2 018
е коло наистина струва тази кола, защото обявената сума ми се види малка  Laughing

# 83
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Отец Атанас от Родопите.


# 84
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Цитат
Ако е учител ,лекар , полицай
Те не са давали обети за нестяжателство... Whistling
  Whistling е да при тях ще е друго не това ......


# 85
  • Мнения: 7 837
е коло наистина струва тази кола, защото обявената сума ми се види малка  Laughing

Дори на официалния сайт на Линкълн, си пише, че цената е около $35 000, плащане кеш. Това е седан все пак, колко искате да струва?  Simple Smile

За, "най-луксозна икономична лимузина", не съм сигурна че е. Обама да каже  Mr. Green

# 86
  • София
  • Мнения: 1 077
Искрица Надежда, моите уважения към теб и всичко, което правиш. Много симпатично отче си показала и хубави думи, и верни казва. Само че има голям проблем тук. От една страна, ако всички попове бяха като него, напрежение между хората нямаше да има и щяха повече да се стремят да отидат в храма. От друга обаче, приказките, които той приказва, трудно могат да достигнат сърцето и ума на съвременния млад човек, защото всичкото това е безкрайно остаряло. Истината никога не е една, нито пък неизменна.

Църквата следва да стане много по-приветливо място - топло, уютно, полезно, ДОСТЪПНО. Не само да те гледат разплакани ангели и страшният свети Петър. Религията би трябвало да дава и просветление, не само да помътнява мозъците. Да има действително послание за любов към ближния, за достойнство, чест и спазване на елементарните заповеди, наречени Десет божии. В дни на най-големи страдания народът е отделял залък да поддържа храмовете и отчетата. Кога обаче през последните години отчетата са се сетили нещо сами да дадат на обществото, което "пасат"? Кога са предоставили своя сграда за учебна дейност например.

Истинска омраза към тях предизвиква в мен случката със старата сграда на музикалното училище, която е отстрани на Народната библиотека. Аз съм завършила "Л. Пипков" и мога да ви кажа, че в тази чудна сграда има сцена и прекрасни кабинети. Поповете ни я взеха още 90-те години и от тогава децата се свират кой както може в една много мъничка, докато тази, взетата, стои пустееща и неупотребявана от тогава насам. Това им е цялото целомъдрие и един мил поп или двама няма как да обърнат дълбокото чувство в мен за техния паразитизъм и търсене на изгода за сметка на всичко, включително на собствената им вяра и човещина.

# 87
  • Мнения: 4 892
Ееее, с тая скромна кола къде е тръгнал митрополита. Драгалевското попче го бие от всякъде с мощен джип, огромен, но то в Драгалевци е разрешено, няма да подронва имиджа на баровците я.
И на физиономия нашия го докарва по-зловещ от Кирил, направо сме с една килимявка напред.

Ненавистични гадини са това.

# 88
  • Мнения: 2 484
Искрица Надежда, моите уважения към теб и всичко, което правиш. Много симпатично отче си показала и хубави думи, и верни казва. Само че има голям проблем тук. От една страна, ако всички попове бяха като него, напрежение между хората нямаше да има и щяха повече да се стремят да отидат в храма. От друга обаче, приказките, които той приказва, трудно могат да достигнат сърцето и ума на съвременния млад човек, защото всичкото това е безкрайно остаряло. Истината никога не е една, нито пък неизменна.

Църквата следва да стане много по-приветливо място - топло, уютно, полезно, ДОСТЪПНО. Не само да те гледат разплакани ангели и страшният свети Петър. Религията би трябвало да дава и просветление, не само да помътнява мозъците. Да има действително послание за любов към ближния, за достойнство, чест и спазване на елементарните заповеди, наречени Десет божии. В дни на най-големи страдания народът е отделял залък да поддържа храмовете и отчетата. Кога обаче през последните години отчетата са се сетили нещо сами да дадат на обществото, което "пасат"? Кога са предоставили своя сграда за учебна дейност например.

Истинска омраза към тях предизвиква в мен случката със старата сграда на музикалното училище, която е отстрани на Народната библиотека. Аз съм завършила "Л. Пипков" и мога да ви кажа, че в тази чудна сграда има сцена и прекрасни кабинети. Поповете ни я взеха още 90-те години и от тогава децата се свират кой както може в една много мъничка, докато тази, взетата, стои пустееща и неупотребявана от тогава насам. Това им е цялото целомъдрие и един мил поп или двама няма как да обърнат дълбокото чувство в мен за техния паразитизъм и търсене на изгода за сметка на всичко, включително на собствената им вяра и човещина.

Тъй, тъй......Колкото хора, толкова истини!

Истинска омраза предизвикала тази случка......А случайно да знаеш, че тази сграда е построена от католическата църква преди 9.09.1944г.? И че е национализирана, тоест заграбена от "народната власт"? Колко имоти са заграбени така! И после в много от тях са се нанесли партийни функционери. Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?
Сградата на френския пансион в Русе пък не  е върната на католическата църква и до ден днешен там се намира икономическият техникум. Тя е построена още през 1932г. от католическата организация "Нотр дам де сион". След 9.09.1944г. и тя е била заграбена от "народната власт". Всъщност тази власт се е "погрижила" да няма такива пансиони-френски, италиански и др.

Отчето от клипа съвсем точно обяснява причините, поради които вярата е изчезнала и църквата е била опорочена. Всичко това е дирижирано от Москва! Зад тези действия стоят идеите на Ленин.

# 89
  • Мнения: 1 288
Някой да знае дали има някакви дотации/финансиране/вноска от държавата към църквата?

Данъци, предполагам, не плащат?

Общи условия

Активация на акаунт