Владика, а...

  • 6 579
  • 147
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: X

Местните власти събират някакви пари за църквата. И като чета в повечето държави за да плащаш трябва да си член на дадена църква, или католик, или т.н. В Италия всички плащали 8 на 1000, като Уикипедия не уточнява какво точно се облага. Някоя съфорумничка от там да каже.

# 121
  • Мнения: 60
и религия се учи задължително в училище  Wink ....
но затова имат стабилни общества , а не като нас ...


искам да питам - отецът има ли някакви отношения с този , който му е дал колата ?

# 122
  • Мнения: X
и религия се учи задължително в училище  Wink ....
но затова имат стабилни общества , а не като нас ...


Не знам каква е връзката между стабилно общество и задължителното изучаване на религия в училище.
И кой е примерът за стабилно общество, италианското ли?

# 123
  • Мнения: 5 710

Местните власти събират някакви пари за църквата. И като чета в повечето държави за да плащаш трябва да си член на дадена църква, или католик, или т.н. В Италия всички плащали 8 на 1000, като Уикипедия не уточнява какво точно се облага. Някоя съфорумничка от там да каже.

8 на 1000 от таксите, които плащаш. И можеш да избереш на кого да ги дадеш, т.е не е задължително да ги дадеш на църквата. Можеш да ги дадеш и на държавата.
Вторият в-с не го разбрах, но специално за църквата в Италия може много да се говори, аз лично съм голям противник на политиката към тях, имат огромно лоби, неразрушимо.Никой не ги пипа. Не плащат данъци, дори в момента, когато ще ни свалят последната риза, както се казва те са недосегаеми.
В интерес на истината католическата църква няма нищо общо с православната, от гледна точка на това, което се каза преди - има много пряко участие в живота. Рабоят като НПО по мн. проблеми. Каритас е от най-богатите организации в света.

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 23:08 от 10 c's

# 124
  • Мнения: 60
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 аз все си мечтая протестантите да ни превземат някак си ....  Grinning

# 125
  • Мнения: 5 710
аз лично не харесвам нито едната, нито другата, смятам че са твърде институционализирани, твърде закостенели, доста ояли се, врат си носовете навсякъде и християнството им е последна грижа
По-семпли и скромни църкви, фокусирани в/у вярата са ми по-симпатични.
Но като лаик не мога да съм категорична , защото като цяло имам проблеми аз с христянството, като религия. За някой вярващ член на едната или другата - това е Истината и точка.

Нещо за разведряване Mr. Green

# 126
  • София
  • Мнения: 1 139
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 аз все си мечтая протестантите да ни превземат някак си ....  Grinning

Какви са тия конквистадорски мечти? Laughing

Не желая да признавам само Новия Завет.

# 127
  • Мнения: 5 710
За сметка на това може да постигнем нещо в живота, ако сме с протестантската философия ( вж. горе:)
"Shit won't happen if I work harder" Mr. Green

# 128
  • Мнения: X

"Shit won't happen if I work harder" Mr. Green

Тази еретическа мисъл ми минава често през главата. И работи при това. Peace

# 129
  • Мнения: 2 484
Ще ми се да дойде време, в което всеки да може да си позволи скъпотии, но никой да няма нужда от тях.

Като дойде комунизмът ще бъдат направо без пари! Обещаваха го за 1980г., после за 2000г., но да не бъдем толкова нетърпеливи!

# 130
  • Мнения: 2 484
католическата е по-добра от православната ,
а протестантската - от католическата ,
 

Откъде е тази увереност? Знаеш ли колко протестантски секти има по света?


Не зная дали "Каритас" е най-богатата организация, но освен нея има и много други. Например в Италия "Санте Джидио" също е много влиятелна и активна.

# 131
  • Мнения: 60
виж коя религия  по какви правила се движи и какви държави е направила ,
нашата  ....  на опашката ...... в християнството ...

# 132
  • Мнения: 5 710
vl, не се излагай  Grinning

# 133
  • Мнения: 2 484
виж коя религия  по какви правила се движи и какви държави е направила ,
нашата  ....  на опашката ...... в християнството ...

В Германия са май по равно протестанти и католици. Според някои протестантите са повече. Не зная със сигурност. Ами в Англия? Там доминира англиканската. Ти съвсем я забрави. Във Франция пък доминира католическата, доколкото ми е известно. Какви изводи трябва да си направим от всичко това? В Австрия също преобладава католическата, а в скандинавските страни преобладават протестантските.

# 134

Общи условия

Активация на акаунт