Владика, а...

  • 6 613
  • 147
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 781
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

# 91
  • Мнения: 2 484
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

Моля??? Каква връзка има между имотите на църквата и парите на нейните родители?

А имотите на царя с лични пари на семейството му ли са построени? Или купени?

Или логиката е, че щом църковните имоти не са купени с наши пари те трябва да бъдат заграбени от държавата???

# 92
  • Мнения: 4 781
Някой ако ти заграби имота, ти няма ли да искаш да си го върнеш? Нали е купен с твои пари? Или с парите на родителите ти?

Е, имотите на църквата са толкова купени с парите на родителите й, колкото и имотите на Царя.

Моля??? Каква връзка има между имотите на църквата и парите на нейните родители?

А имотите на царя с лични пари на семейството му ли са построени? Или купени?

Не знам - ти правиш някакви аналогии с парите на родителите на някого си - и аз се чудя как я прилагаш към църковните имоти.  Mr. Green

# 93
  • Мнения: 2 484
Ами то е подобно. Някой заграбва нашите имоти. Не ги оставяме на произвола на съдбата, а се стремим да си ги възвърнем, нали? По същия начин разсъждава и църквата. В посочения случай нейните имоти са заграбени.

Случайно да си чувала, че преди 9.09.1944г. е имало католически болници и сиропиталища?

# 94
  • Мнения: 4 781
Ами то е подобно. Някой заграбва нашите имоти. Не ги оставяме на произвола на съдбата, а се стремим да си ги възвърнем, нали? По същия начин разсъждава и църквата. В посочения случай нейните имоти са заграбени.


Ок, ама има разлика дали и колко си работил за тия имоти или дали си ги получил от родителите си, които са работили за тях.

Не одобрявам национализацията - но не мога и да се трогна особено за църковните имоти. Особено пък като виждам как се ползват някои от тях в наши дни.

Къде са сиропиталищата и болниците към църквата днес?

Не намирам църквата за добър стопанин (в смисъл - в полза на обществото) на имотите й.

# 95
  • Мнения: 2 484
Няма ги. И те са национализирани. Не зная дали са се опитали да си ги възвърнат или сградите им са разрушени отдавна. Но мога да попитам някои хора, които все още ги помнят. Като че ли няма стремеж към откриването на нови. Но и това не е лесно. Засега има само летни детски лагери, организирани от църквата. В тези болници някога са работили доста монахини. Някои от тях са били медицински сестри. И сега има такива в Италия например. А тук в Бг колко са монахините? Твърде малко.
Църквата дори и католическа да е прилича на държавата и е такъв стопанин, какъвто е и държавата.
Но ние не можем да се разпореждаме с чуждата собственост независимо дали ни харесва начина по който тя се използва, нали?

# 96
  • Мнения: 4 781
Няма ги. И те са национализирани.


Национализирани са сградите, не болниците.

Църквата сега има сгради - но предпочита да ги превръща в търговски обекти.

# 97
  • Мнения: 2 484
Няма ги. И те са национализирани.


Национализирани са сградите, не болниците.

Църквата сега има сгради - но предпочита да ги превръща в търговски обекти.

А, втасахме я! Какво е станало с болниците в тоя случай? Може би искаш да ни кажеш, че нищо не е пречило да продължат съществуването си, въпреки че са национализирани техните сгради???

Какво предпочита църквата, то си е нейна работа. Можем само да я критикуваме, но не можем да и наредим какво точно да прави с имотите си.

# 98
  • Мнения: 4 781


А, втасахме я! Какво е станало с болниците в тоя случай? Може би искаш да ни кажеш, че нищо не е пречило да продължат съществуването си, въпреки че са национализирани техните сгради???

Какво предпочита църквата, то си е нейна работа. Можем само да я критикуваме, но не можем да и наредим какво точно да прави с имотите си.

Както казах - болници и сиропиталища могат и сега да бъдат открити в сградите на църквата. Това прави ли се?

Че кой й нарежда какво да прави - просто имаме мнение по поведението на БПЦ и нейните представители.

# 99
  • Мнения: 2 484
Тук малко грешиш. Аз наблегнах на католическите болници, пансиони и сиропиталища. За православните не зная. Не зная даже дали имоти на БПЦ са национализирани. Нека, ако някой знае да ни осведоми.
Когато едно нещо се разтури, не е толкова лесно да се възстанови. И както обясних доста от имотите на католическата църква не са върнати.

# 100
  • Мнения: 4 916
Отговорът на варненската митрополия - http://news.ibox.bg/news/id_1713811984

# 101
# 102
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Тук малко грешиш. Аз наблегнах на католическите болници, пансиони и сиропиталища. За православните не зная.
Не знаеш, защото милата родна църква неведнъж е подчертавала, че обект на нейните грижи са душите на миряните, а телата... е, тях кучета ги яли.
Не, че се престарават и в грижите за душите, де Mr. Green

Отговорът на варненската митрополия - http://news.ibox.bg/news/id_1713811984
Майко мила, каква гнус Sick Sick Sick

Последна редакция: чт, 08 дек 2011, 18:58 от Делфина фон Ю.

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 269


.....и настана голямото мазане.... Mr. Green

# 104
  • Мнения: 8
Аз пък го разбирам Киро. И аз съм карала Пежо. Верно, кабрио, твърд таван, всички екстри. Ама... що да не се поглези човек? Аз на негово място също бих се хвалила. Сега друг е въпросът, че аз никога не бих си взела Линкълн MKZ Хибрид... На мен ми прилича на кръстоска между старо алфа ромео и нова дачия. Ето защо не виждам защо толкова му се дразнят. Но въпросът не е в това, че аз предпочитам мощни и по възможност спортни коли, а там, че човек не може дори да се похвали. Било то и с някакъв нов модел американска тъпня. Ами то на практика му е подарък. Какво е виновен дядо Киро, че има хиляди хора, които дават пари, за да му е комфортно на него? Обичат го, вярват му... Какво е виновен?

Освен това ми е малко жал... за Обама. Човекът не може да се вози официално на няква приятна (ака неамериканска) таратайка, но пък дедо ви Кирил с тоя предполагаем комбиниран разход от 6/100 една купчина злато ще спести на енориашите.
 

Общи условия

Активация на акаунт