Ваучери за пазаруване в Била, Хит и ти.н. от работодател

  • 38 361
  • 116
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 404
Ами да, нали все някой трябва да плати реално за тези стоки....

# 31
  • Мнения: 335
Като видях за пръв път човек с купонче в 345  се почудих дали собственикът (на веригата) и работодателят не са съсобственици нещо  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 10 701
Далаверата е и за работника, и за работодателя - сумата на ваучера до 60лв. не се облага. Работодателят му дава 60лв и работникът получава точно толкова.
Работодателят плаща на издателя на ваучера, а после как се уреждат отношенията с магазините нямам идея, но не ме и вълнува.

# 33
  • Мнения: 335
Далаверата е и за работника, и за работодателя...

По-скоро - за веригите магазини.

Работникът може да не иска да пазарува точно от тях. Работодателят им осигурява клиенти, за което получава отстъпка.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 249
Далаверата е за този, който сключва договора. Понеже сега на мъж ми им ги разделиха 30 лв за Била и 30 лв за друга фирма с ваучери, които важат и за Била. Логика не виждам, но и не търся...

# 35
  • Мнения: 335
...Логика не виждам, но и не търся...

Е как тогава знаеш за кого е далаверата?

# 36
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Освен това не е вярно,че може да се купува само храна. Ние сме купували перилни препарати, салфетки и всякакви консумативи. Не може само алкохол (вкл. бира) и цигари.


Зависи от вида на ваучера. На мъжа ми му дават универсални, с тях може да се купува всичко, но други ваучери (пак от същия издател) може да се дават само за хранителни продукти.
Peace

На мен от последната ми работа в Бг. ни даваха такива като коледни бонуси  Grinning за заслуги т.е. при всеки бонуса бе различен  Wink
Всеки от фирмата с кеф си ползваше тези ваучери дори и тези месечните които са само за храна  Peace




Jarrita, дефакто е така, ваучерите са над заплатата. Но на много места, като въведоха ваучерите, намалиха официалната заплата на служителите по ведомост и им допълват с ваучери, до това, което са получавали преди ваучерите. Или ако са получавали пари на ръка, вече ги получават във ваучери. Така като крайна сума служителя получава същите пари, но официалната му заплата (на която го осигуряват) - намалява.
При нас нямаше такова нещо  Grinning Ама това си зависи от фирмената политика и коректноста на шефа към служителите  Peace

# 37
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Тук можеш да си ползваш ваучерите в много на брой И малки магазини.
Рядко пазарувам от големите вериги.

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 16:00 от Labrador

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Честно, много мислих какви са тези ред причини, които не позволяват ползването на ваучерите в един или друг момент  Crazy Не ми е работа, де, ама ми стана интересно.
На нас ни дават от тази година, слава богу над заплатата, която получавахме досега. Удобни са ми и необходими със сигурност! Сега не съм похарчила за предния месец ваучерите, чакам да ми дадат и за този и коледният ми пазар е уреден, че и новогодишният.

# 39
  • София
  • Мнения: 6 011
Тарти, ми примерно мъжа ми има млади колеги-ергени, живеят си у тяхните и не купуват храна. Предпочитат кеша, не хартишките, и с удоволствие се отървават от тях веднага щом ги получат.

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 491
Мда, такава причина приемам, съгласна съм. Добре де, като са хрантутници у техните, да им осребряват ваучерите мама и тати  Laughing

# 41
  • София
  • Мнения: 6 011
Аааа, сакън! На нас ни ги дават с отстъпка, писах го по-напред.  Laughing

# 42
  • Мнения: 9 990
Много хора са недоволни от ваучерите - аз лично не разбирам защо. Много бих се радвала на мен да ми дават 60лв. във ваучери вместо увеличение на заплатата, от което около 36-40% отиват за данъци и осигуровки.

Защото в 90% от случаите това не е над заплатата, а вътре в нея.И защото има не толкова високи заплати също така, и тези 60 лв 20 да са ти нужни за лекарство, а не за хляб.На мен лично ми се е случвало да имам 60 лв под формата на ваучери, а не кеш, и да не мога да  купя лекарство за 20 лв.Съвсем реален пример, от моя живот,,,и не само моя.

# 43
  • Мнения: 889
Jizzlobber , сигурна ли си че в трудовият ти договор тези ваучери са към заплатата, а не е упоменато като допълнително възнаграждение?

# 44
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Получавам ваучери и много им се радвам.

По въпроса- освен приятел да се навие да ги осребри, друг вариант няма. Забрави за вариант на касите.

А, сетих се за една касиерка в Европа, купувам хр.стоки за 50 и кусур лв, поиска ми пари за тоалетната хартия. Отделих я, дадох ваучери за храната. За тоалетната хартия й подадох банкнота от 100 лв. Много ме ядоса.

Общи условия

Активация на акаунт