Имат ли бедните интернет?

  • 7 751
  • 128
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 788
За програмите може да ползва Линукс и въобще всякакви open source приложения.
Машинката не е нужно да е най-нов модел, че да се върже към световната мрежа.
Докато бях студентка в квартирата бяхме 4 човека, плащахме по 5 лв. на човек за и-нет. За сравнение, наемът ни беше по 50лв./човек. Рутирахме си го сами. Ползвах го за литература, свързана със следването ми и за развлечение. Оставаха ми и пари за такса в библиотека и какво ли още не.
Но ако трябваше да плащам по 20лв. месечно сама за интернет, едва ли щях да го правя. А когато се наложи, щях да кисна на безплатния в университета...

# 61
  • Мнения: 10 547
Все пак и много хора работят и ползват служебен компютър и интернет. Показателни са часовете на активност след 17,30 и почивните дни.

# 62
  • Мнения: X
За програмите може да ползва Линукс и въобще всякакви open source приложения.


Само да не пусне някой тема: "Дърпате ли от Замунда?"  Joy
Мене да ме убиеш не пипам.  Mr. Green

По темата - що за тъп въпрос е това?  ooooh!

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 16:50 от Анонимен

# 63
  • на пистата
  • Мнения: 5 870
аз съм бедна.....и имам нет.обаче от 6 години не съм го плащала Laughing

# 64
  • Мнения: 3 405
Бедните и цигари си купуват.

# 65
  • Мнения: 2 805

 Също така това може да е единственото забавление на чо век, застопорен вкъщи.

Това си мислех и аз. Да не говорим, че си е безплатно средство за комуникация с близките. Дали ще даваш пари за телефон или за безкрайно по-смисления нет, все тая.

# 66
  • Мнения: 2 032
А ядат ли бедните банани....Позволено ли им е да имат телевизор.

И ако някой ти подхърли скромно дарение, има ли право да ти осчетоводи живота и да ти подскаже от какво още можеш да се лишиш? Трябва ли си си продал бъбрека, преди да минеш за беден?

Има ли категории (1) заслужаващи бедни и (2) незаслужаващи бедни? И на кои им е забранен интернет, според форума.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 217
Бедността вече не се измерва с имането на нет, тв, мобилен телефон и т.н. Без повечето от тези неща не си просто беден, а буквално изолиран, което не може да бъде плюс за бедния човек под формата на спестени пари. Не понасям хора, които разсъждават така.
Беден, не значи да не смогваш само за основни и базови нужди. Отдавна мерилото за бедност се е покачило доста.....

# 68
  • Мнения: 3 066
Явно имат. Peace
За 300  лева на година с включен нет,домашен телефон такса и кабелна всеки може ако желае да СЕ СНАБДИ.

# 69
  • Мнения: 7 947
Бедността вече не се измерва с имането на нет, тв, мобилен телефон и т.н. Без повечето от тези неща не си просто беден, а буквално изолиран, което не може да бъде плюс за бедния човек под формата на спестени пари. Не понасям хора, които разсъждават така.
Беден, не значи да не смогваш само за основни и базови нужди. Отдавна мерилото за бедност се е покачило доста.....

Всъщност ако се храни едно семейство с тия 300лв месечно - ще трябва да избере пред сапун и прах за пране - или нет. Нещо не можете да схванете, че има хора, които едва свързват двата края. И моля, спестете си репликите от сорта - некадърни са, вижте ме мен  Stop

# 70
  • Мнения: 4 300
Понякога имам чувство, че вилико е бот с работно време  Laughing

# 71
  • София
  • Мнения: 12 648
А ядат ли бедните банани....Позволено ли им е да имат телевизор.

И ако някой ти подхърли скромно дарение, има ли право да ти осчетоводи живота и да ти подскаже от какво още можеш да се лишиш? Трябва ли си си продал бъбрека, преди да минеш за беден?
Когато някой прави дарение, независимо скромно или не, има право поне да знае дали то реално е дарение за човек в нужда. Има хора, които държат да сторят добро, а не просто да успокоят съвестта си като пуснат някой лев в някоя сметка. Важна е мярката, права си, но въпросите в рамките на тази мярка не са забранени или неуместни. У нас има твърде много хора в нужда, истинска, на живот и смърт, за да рискуваме средствата за благотворителност да отиват за обслужването на нечии капризи.

# 72
  • Мнения: 10 547
Дарението е доброволен акт, Бояна, и обикновено произтича от личната, вътрешна потребност да помогнем.
Винаги има риск да те измамят. Често се дарява и на по-богати от теб. Ти даде пример с колегата си, нали?

# 73
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичето беше студентка и до скоро нямаше мобилен телефон, нито интернет. Ходеше на зали при нужда, за най-необходимото, свързано със следването й.

В зала 1-10 минути струват около лев, лев и нещо, десет кратки посещения и вече си изхарчил колкото един месечен абонамент за интернет.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 648
Дарението е доброволен акт, Бояна, и обикновено произтича от личната, вътрешна потребност да помогнем.
Винаги има риск да те измамят. Често се дарява и на по-богати от теб. Ти даде пример с колегата си, нали?
Едно е да има риск да те измамят, а съвсем друго да превеждаш пари на неизвестен адрес без да си проверил нужда ли е това според твоите представи или не. И затова разграничих вътрешната потребност да успокояваш съвестта си от тази да направиш добро. Първата ти позволява просто да пуснеш пари в произволна паничка, а втората изисква малко повече усилия.

ПП И рядко се дарява на по- богати от теб, да не кажа, че такъв случай не ми е известен. Просто има и хора, които не са бедни, но са в нужда, заради безумията на здравната ни система, например.

Общи условия

Активация на акаунт