Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 35 974
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 983
Ех, момичета, преди седмица случайно попаднах в темата и сега просто не мога да се откъсна от вас и приятният аромат тук. Даже и регистрация във Фрагрантика си направих!
Да си кажа, че никога не съм била задълбочен изследовател на съставките на парфюмите ми, но имам доста и са май с доста различен мирис.
От канелените, показани по-горе, имам само Булгарито и съм имала Джангъла, т.е. не знам дали харесвам канела в парфюм, но в сладкиши - много!
Атти, благодаря за темата и се извинявам, че така се натрапих при вас! Hug

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 703
Привет и от мен, ето ми и питането от края на предната тема Embarassed
http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/s-t-dupont-intense-femme-m-m-.php
http://www.parfumi-shop.net/bg/ezine/show/escada-incredible-me-m-m-.php

В голяма чуденка съм.Помагайте ,не мога да описвам като вас така хубаво парфюмите.Пробвах ги на китките ,харесват ми, кой е по траен? с ограничен бюджет с наближаващите празници

Един от любимите аромати на майка ми е кензо слона,аз май не я разпознавам много много в ароматите, признавам не съм лайк  Simple Smile жалко ,че съм изтървала темата за ванилията .

# 17
  • София
  • Мнения: 849
Винаги за коледа правя едни уникални медени елхички (с много канела) и въпреки това някак не асоциирам канелата непременно с коледните празници.
Иначе много я обичам - за консумация без всякакви условности, в парфюм - според зависи  Mr. Green зависи от "антуража"  Crazy
Много любими са ми Неприличната органза (въпреки, че там канелата невинаги ми се разкрива) и L на Лолита (който пък нося рядко  Laughing). В класическата Отрова не я усещам отчетливо, но пък много я харесвам Heart Eyes
Долче вита и Слонът на Кензо си взех под формата на минита и сега се чудя това ли ми е опревданието да не ги нося, или просто предпочитам да ги душкам от шишето отколкото да ги нося  Laughing

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 17:54 от Elitsa_z

# 18
  • Мнения: 1 306
Densi, коя е "Непристойната" ? Много съблазнително ми звучи името. Mr. Green
Тази е "неприличната", "непристойна" и т.н.:
Organza Indecence Givenchy
http://www.fragrantica.com/perfume/Givenchy/Organza-Indecence-560.html
А този -  Tsukimi Annayake
http://www.fragrantica.com/perfume/Annayake/Tsukimi-109.html
е спряган за "бюджетния" вариант на гореспоменатата красавица Peace

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Обожавам канела и да я ям и да я мириша. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 31 198
Една от много добрите канели в парфюм е сложена в Rousse Serge Lutens. Много суха и много наситена. Малко хора могат да носят този парфюм истински, но обича ли кожата се разкрива великолепно. Ох страхотна тема, зажаднях да се пръскам много с канелените ми любимци. Heart Eyes
Хубаво се усеща и канелата в Potion DSQUARED².

# 21
  • Мнения: 2 000
Атти  newsm51
А канела само в минимални количеста я понасям откакто някой ме излъга,че като пия канела ще отслабна  smile3513 Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick

# 22
  • Мнения: 31 198
О не е лъжа. Да отслабнеш едва ли, но тя загрява страшно организма и е много полезна за кръвообращението и за обмяната на веществата.

# 23
  • Мнения: 2 031
Атти newsm51 за новата тема!

Обожавам канела,но в сладкиши.Дори на обикновен кекс слагам канела.
Не се сещам за парфюм с канела,който да харесвам.Или не съм го открила?
Слонът на Кензо е в състояние да ме умори Joy Joy
А канела само в минимални количеста я понасям откакто някой ме излъга,че като пия канела ще отслабна  smile3513 Sick Sick Sick Sick Sick Sick Sick
Казваш,няма смисъл да пробвам? Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 224
Много харесвам канела. Консумирана като подправка, все не ми е достатъчна. И може би затова я търся в парфюми. И я нося с удоволствие.
L Lolita - първи в списъка ми. Пристрастяващ ми е. Докато съм с него искам още и още... канела вероятно. Усещането, че интензитета на аромата не ми достига, ме накара да се усъмня в оригиналността на флакона, който притежавам. Ще го изпръскам докрай обаче.
Organza Indecence харесвам я, но след всички изчетени суперлативи, очаквах повече. Вероятно химия.
Сватбеният Амариж ме впечатли на блотер,но имах чувството, че на кожа бързо ще ми омръзне и се въздържах от покупка.

# 25
  • Мнения: 2 000
.....
Казваш,няма смисъл да пробвам? Hug

Ц  Naughty Аз само се отвратих от нея  Sick

densi , сигурно е така,но за диетата мисля,че е мит.Това да ядеш канела с лъжицата направо е такава гадория,супер наситено,направо ми се по..,зор беше  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 435
Атти,перфектна както винаги    bouquet
Канелата-харесвам я,но не във всичко.Ел на Лолита е ок,но го нося рядко,Индесенс-не беше 'мой' и си замина бързо.Русе на Серж за мен е най-добрата канела Grinning

пп.Щастлива съм,пристигнa ми и втората бутилка Gloria na Cacharel Heart Eyes Party

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 18:57 от goddess

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Привет!
Канела в парфюм не обичам, единствено в Амбр Наргиле мога да я нося, и то защото е смесена с много хубав ликьор от вишни, но пак не посягам често към него именно заради канелата.
Натали Hug, отново много оригинална. От мен обаче получаваш малък жълт картон, като предупреждение, да не изчезваш за толкова дълго време от темата, а и от Аромастилницата Naughty
Сега да разкажа накратко за моето парфюмно похождение във Виена.
Както вече отбелязах, парфюмериите по това време на годината са затрупани с купувачи, нападат те веднага консултанти, опитващи се да продадат колкото може повече неща. Не е много за разузнаване. Затова направо се занесох в Le parfum, което обаче хем е добре, хем е грешка. В едно помещение с големината на средно голям хол са събрани пълните колекции на Montale, Parfumerie General, Serge Lutens, By Kilian, Histoires de Parfums, Carthusia, Amouage, Keiko Mecheri, Byredo, Lalique, Creed и кой ли още не. Всичко, което сме коментирали го има налично, а аз имам само един нос Cry, мъж и дете нервно тъпчещи навън в студа. Добре че в близост бяха опънали къщички с греяно вино и наденички за ММ и купих един балон с принцеси на детето Wink, та успях да отделя 30 минути в зяпане с увиснало чене.
Да спомена и консултантите - трима изключително начетени и говорещи всякакви езици. Запознати са с пирамидите на парфюмите, познават си отлично асортимента, кое е спряно от производство, кое не. Внимателни, но настойчиво подканящи към покупка отново.
Реших да пробвам Pulp, по който Мимс въздиша. Грешка! Не е за хора, които не обичат смокини. Аз съм от тях и една огромна зелена, разчупена смокиня, с капещо солено и лепкаво мляко и зеленина направо ме стисна за гърлото Crazy После се появи от някъде и ябълка, за да балансира горчиво-зеленото, но много неуспешно. Базата също е леден кедър. Много зеления, много горчилка, много нещо. Трайност - покъртителна. Умириса ми дрехите, чантата, душата Crazy Не се препоръчва за придобиване без проба.
След това загледах като омагьосана един огромен стелаж с произведенията на Кейко Мечери, които са толкова многобройни, че направо се изгубваш в тях. В интерес на истината пръснах само от ириса, но не ме впечатли.
Пробвах и Лирик Уоман, за който имах големи очаквания. И той определено не е мой – много гъст, носи много ретро усещане, при мен избиха и алдехиди, рози, лека пиклива нотка. Представям си стара матрона с него. Разбира се това е повърхностен тест, и при по-сериозно носене може да си променя мнението, но определено няма да го мисля.
И за да не ви отегчавам повече да напиша и за Eve на Джил Сандер – отново имах големи очаквания, любител съм на бранда, особено като беше немски, но явно вече няма да се спогодим. Много цветя и плодове – прилича ми 1:1 със So Elixir EDT на Ив Роше. За любителите на цветно-плодови аромати е чудесен.
Оплаках се и оплюх  bowuu , утре обаче ще напиша подробно какво харесах и за какво ще събирам пари  Crazy.

# 28
  • Мнения: 2 435
Ковачева,ще чакам втора част Grinning

# 29
  • Мнения: 31 198
Мила Ковачева, ще събираме заедно! Нали знаеш приятел в нужда..... Heart Eyes Hug  bouquet
Напръсках се сега здравата с лятната Органза Индесанс. Ммм разкош! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт