Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 35 988
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 007
Няма зависимост. Харесвам тубероза и обожавам канела. Grinning
Да, няма, мразя ги и двете  Laughing

Атти   bouquet

# 46
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Aтти, много цветя и благодарности за темата  bouquet

Една от най не любимите ми съставки  Naughty
И в храна, и в аромат.
+1
Ненавиждам канелата от онези години в детската градина когато десертите бяха само 3 вида- мляко с ориз, грис и малеби, брррр,
не харесвам канела нито в купичка, нито в шишенце.
От ароматите във фрагрантика, съм имала Венеция и Лу-лу, не бяха специално купувани, а част от травъл сет - хубави, но нищо особено,. Не бих повторила.
А между другото, какво е ЛМ? любим мъж, или личен мъж, или пък лошия мъж  Wink

# 47
  • Мнения: 652
Искам първо да вметна нещо, което ми боде очите още от края на миналата тема, ама нямам време за включване: елЕксирът всъщност е елИксир. Peace Друг път ще има лекции за "коЙто и коИто, някоЙ и някоИ". Мерси за вниманието! bowuu
Второ, да кажа, че ако Еликсирът на чудесата е силен парфюм, то аз съм Лепа Брена и наскоро пях в зала Армеец.
Мерси за вниманието! bowuu
По темата - обичам канела, както в храна /даже много и я съчетавам по най-невероятни начини/, така и като аромат - дундуркам си едно етерично масло, което ползвам за арома лампа вече няколко години, поради простата причина, че е твърде силно и не се хаби лесно. Ма пък е хубаво.
В парфюми не я усещам и никога няма да я усетя в набедения за канелен Amarige Mariage /безличен и безхарактерен /което пък е нехарактерно за Живанши/, за мен, парфюм/, но пък я регистрирам и обожавам в класическия Пойзън.
Другаде съм пас.

# 48
  • София
  • Мнения: 767
Ей , с тази работа не мога да ви настигана.. Confused

Първо се връщам назад за да отдам заслуженото на Натали - Grinning.Страшно забавно, благодаря!  Hug

Второ ..Ковачева, разби ми сърцето с това описание.Аз Обожавам смокиня.Всякаква. Сега ще го търся за тест. Whistling
Като казах смокиня , някой знае ли какво става с Диптик и предлагането им в Бг.Ще го бъде ли и кога?

И последно , но не по важност, за канелата. Обичам! Неприличната Органза за мен е номер едно.Няма заместител.
Другите канелени аромати са просто други канелени аромати.Това е!
Харесвам и нося с радост японското парфюмче, много е уютно.Харесвам и Долче вита ( няма пикливи нотки при мен) и ми носи настроение в синхрон с името си.И Амариж Мариаж харесвам, макар че омръзва бързо и е прекалено интензивен.

Аз още не съм душила лимитките (само Ангела, който долетя от Щатите, страашно ми хареса  Heart Eyes ) на Тиери.Имам нужда от нов Елиън, дано ме огрее.

И последно .Леко да по мрънкам.В дребен шрифт.
Мисля,че хората от "нашият сайт" ще ме загубят като  клиент. Явно са натоварени ли , що ли.., но не получих писмото с отстъпките, а после не отговарят и на и писмата  ми.WTF?!?

# 49
  • Мнения: 812
Аз нямам нито един аромат с канела,много ми се иска Л-Лолита лемпицка.Много харесвам канелата,особенно в комбинация с мляко с ориз или сладолед  Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 31 288
Аризона, не знам къде може би си пяла преди дни и как ти е псевдонима, но Еликсира на Мервей определено е много силен парфюм за повечето хора мирисали го/носили го. Grinning Той всъщност е един от най-силните и шлейфови аромати, които обсъждаме тук. Друг е въпроса на кого му харесва и на кого не и кой какво разбира под силен/сила.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 423
За канелата. Обичам я по всякакъв начин, но като че ли повече да я ям. Дори и на печено месо я слагам понякога.
Абе, много ми е противоречиво отношението към нея в парфюмите. Уж я харесвам по принцип, но няма никаква интрига в нея. Прекалено е праволинейна, на това отгоре нахална. Органза ендесанс раздадох на отливки повече от половин огромен флакон; пръсках, пръсках, втръсна ми адски и подарих остатъка. Амариж мариаж пък ми е страшна досада, никаква закачка няма в него. В Слона на Кензо е направо осмъртителна. Едва не намразих канелата за цял живот заради този парфюм. Все едно съм смръкнала канела на прах през сламка и седи в ноздрите ми. Ужас.
Ясно е като бял ден - не трябва да ми се натрапва грубо.
В Цукими я харесвам много. Седи мека, източна, балансирана, хармонична и ме успокоява. Много хубав парфюм.
И разбира се в Амбър Наргиле. Самото съвършенство, ама толкова съм се прехласвала по него, че няма да го правя отново.

Според мен Еликсирът е доста осезаем, но не е остър и натрапчив. Върху мен поне седи меко, сладко-смолисто и много елегантно  Sunglasses И се усеща, защото почти не е имало случай да не ми го отбележат. Аз самата също го регистрирам непрекъснато. Траен докато го изкъпя от себе си и почти никога не мога да сложа друг парфюм, преди да съм минала през водата, иначе се смесва.

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 23:36 от Mims*

# 52
  • при морето
  • Мнения: 911
Аз няма да пропусна първо да си се похваля-най-сетне вече си имам 100-тичка от бленувания Red Aoud by Montale!!! Heart EyesГоляма красота е този аромат,голяма разкошотия!Разкъсах целофана с такова нетърпение,че чак краката ми се подкосяваха.И после тази шикозна торбичка-калъфче,в което кокетно е сгушен Червения еликсир...направо пощръклях от възторг.А усещането,което ми донесе,след две пръскания...е,заведох го на бърза разходка до банката и ,естествено,минах край морето на връщане.Слънчево,но щипещо студено,а откъм морето идваше съвсем лек бриз.Достатъчен,за да увие прекрасния ауд около мен и да ме пренесе в екзотичните топли места,където великият Монтале е сътворявал тези чудни ухания.Засега нямам думи ,толкова съм щастлива!Това е-дядо Коледа подрани при мен!
 
По темата-обичам канела-и на сутлажа,и върху печена тиква,и на пръчици,и в парфюм.Имала съм ,в един или друг момент,почти всички парфюми от първа страница.Канела обаче усещам само и единствено в Л на Лолита и в Непристойната.С нетърпение очаквам да ми пристигне Руссе на Серж Лютенс,в който се влюбих именно заради прекрасната суха и топла канела,ще ги  сравня,макар да предполагам на къде ще наклонят везните/на страната на Серж,разбира се/.
Атти,прегръдки за чудесната тема!  bouquet

# 53
  • Мнения: 17 546
Ми и на мен не ми е силен Еликсира на Мерве! Тамън ми е, даже подновявам през деня.
А пък за L'Agent днес окончателно реших, че това е моят нов летен парфюм и го зазимявам съответно, защото днес съм го подновила 6 пъти с по 5-6-7 фъс-фъс, за да го усещам поне известно време. Crazy

ПП. Връз приятелката ми, която е в друга цветова гама и с много суха кожа, се държи по същия начин. Пръсках мен и нея паралелно през целия ден, и ефектът беше един и същ, и върху двете!

Аризона, нали си ми дружка, що нямах билет за концерта ти?! Crossing Arms

Последна редакция: пт, 09 дек 2011, 23:47 от Бижy

# 54
  • Мнения: 652
Аризона, не знам къде може би си пяла преди дни и как ти е псевдонима, но Еликсира на Мервей определено е много силен парфюм за повечето хора мирисали го/носили го. Grinning Той всъщност е един от най-силните и шлейфови аромати, които обсъждаме тук. Друг е въпроса на кого му харесва и на кого не и кой какво разбира под силен/сила.
Денси, "повечето хора" отдавна не са ми критерий и не променят мнението ми за нищо, най-малко за парфюм.
За мен не е нито силен, нито шлейфов, аз едвам го усещам, пък за околните хич и не се надам.

Бижу, инкогнито бях! Laughing

# 55
  • Мнения: 2 038
Някой ще се изкаже ли за http://www.fragrantica.com/perfume/Carolina-Herrera/CH-L-Eau-12001.html.Гледам има канела.
Аризона,кой парфюм за теб и силен?Сигурно си казвала,обаче не помня и просто ми е любопитно.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Банално, но може би наистина е въпрос на химия.
Ако сравня Еликсира с прословутия Слон, примерно, първият ще е като безплътна въздишка. Слонът за мен е чума. И Маднес е чума. И Tolu Ormonde Jayne е чума. Тези трите са в личния ми топ 3 на непоносимите и неносими парфюми. Независимо от употребеното количество. Те просто режат, скрибуцат, парят и все едни такива адови работи.
Но пък Еликсирът сам по себе си е един плътен и шлейфов парфюм, който в студа направо нажежава въздуха. Пак казвам - върху мен.

# 57
  • Мнения: 31 288
Ау Мимси тези трите наистина са чума! Laughing Слона е хубав, Толу също, но са непоносими, неносими и въобще красотата им е само в леката проба или носенето в кучи студ три пъти в годината. Меднес е за мен кофти парфюм. Ако някоя от колежките ми се пръска ежедневно с един от двата хубави, бих я помолила да спре, въпреки че това е нехарактерно за мен и не ми пука кой с какво, с кого и къде. Whistling

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 7 001
Не обичам канела под никаква форма. В храна е твърде натрапчива, убива всякакъв друг аромат и вкус. По заведения задължително подчертавам, че не желая канела в капучиното, иначе слагат без  да питат...
В парфюм също не я харесвам -твърде праволинейна и сладка. Още недоумявам какво толкова ценно има в непристойната Органза, освен фактът, че е спряна от производство.  Laughing

Оня ден бях с Чистата отрова, която за половинката напълно си оправдава името. Винаги го разпознава с репликата ' лекарството'. Бях го сложила в 8 ч. сутринта и без подновяване го усети в 22 ч. Не ми беше правила впчатление уникалната трайност на тази отрова.

# 59
  • Мнения: 2 238
Привет  Grinning

Момичета, моля за малко помощ. Може ли да ме насочите, къде в Париж да търся по-интересни и ненамираеми тук парфюми, нещо подобно на виенския магазин, за който разказва Ковачева. И изобщо всякакви насоки ще са ми от полза.
Благодаря ви!

пп. по темата - много харесвам  Амбър Наргиле. Слонът на Кензо също няма никакъв шанс да ме гътне, определено го нося с удоволствие през зимата.

Общи условия

Активация на акаунт