Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 36 029
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 868
Много навременна тема!  Разбирам, че наближава Коледа, когато започвам да усещам миризмата на канела. Още през Ноември, много магазини тука започват да изнасят продукти обилно наситени с аромата на канела--разни метлички обикновено или торби с шишарки.

Аз харесвам канелата, но в малки количества в сладкиш, а в парфюм трябва да е комплексна и не много буквална. Любимият ми парфюм с канела е Hermessence Ambre Narguile, който нося главно около Коледа.

# 31
  • Мнения: 17 546
Аттинка, този път те обичам особено много! Heart Eyes Hug    bouquet Flutter

Канелата като подправка е великолепна! Обичам я във всичко.  Heart Eyes Даже проядох мляко с ориз заради канелата. Да не говорим за разните сладкиши с канела, които ухаят толкова хубаво. Не обичам много сладко, но заради канелата в него, бих хапнала. А тези оФлЮхчета, които Атти е показала в първия пост на темата, направо ги о-бо-жа-вам! Crazy
L на Lolita не показва много, да не кажа почти никаква канела на моята кожа, но да не ви занимавам повече с него, той е голямата ми любов в момента. Blush
Имам малко Слон, който се опита да ме убие миналата зима, ще го пробвам тези дни, да видим как ще ми се отрази сега. Харесва ми иначе.
Carolina Herrera CH не мога да преценя дали ми показва наличието си на канела, но ароматът ми харесва. чак се бях засилила да си го купя, но се превръща в друг аромат, който имам и обичам, след известно време върху кожата ми и се отказах.
В Rochas Femme се показва някъде там като подложка, а както е известно аз обичам този парфюм! Няма да го разменям, беше миг на умопомрачение. Crazy
В старата Venezia ми се струва, че има аромат на орехи, а той сякаш идва точно от канелата. Харесва ми!
Във Feminite du Bois определено сливите са поръсени с мъъъничко канела.
Amarige Mariage наистина е твърде монотонен, както е отбелязала и Рапунцел, затова се разделих с него, а и тогава бях във ванилена криза. Laughing
Roberto Cavalli Oro ме отрови, страшна гад е там... Sick
В Davidoff Echo Woman май я усещам, но като цяло парфюмът ми е омразен и повече мъжки, отколкото дамски. Един твърде спортен(за моите представи) аромат.
В Mont Blanc Femme придава плътност на аромата, но е странното, че този парфюм веднъж ми харесва, два пъти не.
В Boudoir не откривам канела и аз, в Casmir не съм се замисляла, но май наистина баклавата е с канела. Laughing
Има и други парфюми с наличие на канела, които познавам, но те не представляват никакъв интерес за мен и не ми се коментират.
Стига толкоз от мен, това са в общи линии моите канелени впечатления. reverance

ПП. Понякога като ми вдигнат кръвното, си разбърквам лъжичка канела във вода и си я изпивам. Така са ми казали - че сваля кръвното! Mr. Green

# 32
  • Враца
  • Мнения: 2 723
Аттилия  bouquet

Една от най не любимите ми съставки  Naughty
И в храна, и в аромат.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 210
Атти, благодаря за темата   bouquet и за едно друго нещо Heart Eyes

Канела обожавам в мляко с ориз и дори в кафето, но на парфюм ми е неносима.. Добре, че в Л на Лолита на моята кожа избива ванилията; Опиум ме омагьосва, пръснат на китката, но озъзнавам, че ако изпълзи нагоре ще ми избие зъбите.

Пипна ме грип, нямам обоняние и не мога да пробвам нищо ново Sad

# 34
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Стигнах до поста на Ковачева, прочетох за бленувания Пулп, препрочетох и ме обзе още по-голям копнеж, все едно никога не съм го мирисала, а искам да се зарибя на сляпо. Чак забравих какво щях да пиша за канелата  ooooh! hahaha Луда работа  Laughing
Сега се връщам да прочета след Ковачева и като си събера акъла, ще кажа за главния герой на темата.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 626
Това Кавали привърших това лято http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Just-Cavalli-Her-847.html
Има канела. Но като цяло ми мирише на сладкиш /с ванилия и канела/ с кафе и цигарка  Mr. Green Много хубаво ми беше с него.

# 36
  • Мнения: 64
Е добре може ли в темата за една от най-любимите ми съставки КАНЕЛАТА! да се запиша чак на трета страница!  Mr. Green
Освен едн ода за канелата да прасна!
Първо място в моята класация си делят: Musc Ravageur Frederic Malle и Organza Indecence. Не мога да реша кой ми е по-любим, и в двата канелата е невероятна.
На второ място по-мега-ултра-яка-вкусна канела нареждам 1889 Moulin Rouge Histoires de Parfums. Трето място Amouage Lyric, въпреки, че тук канелата е по-слабо загатната е прексано суха и сладка. Друга канелена вкусотия, която много обичам: Portrait of a Lady Frederic Malle, ама канелата тук също не е център, по-скоро поддържа цялата композиция. Та така, приоха ми се сега канелени бисквити и ми се припи виенско кафе!  Mr. Green

# 37
  • Мнения: 8 472
Много обичам канела и в храна и като аромат. Но честно казано, не мога да назова парфюм, в който в най-чист вид да съм регистрирала канела. Въпреки това, повечето от изброените на първа страница ги харесвам и ги нося с удоволствие. Wink

# 38
  • София
  • Мнения: 5 658
Благодаря на всички ви за ентусиазма и трепета, с които пишете тук и приемате присърце всяка идея, като оставате верни на себе си и любовите си   bouquet Туберозената тема ме изненада много с резултатите от анкетата - не очаквах 23 гласа на харесващи (плюс още 1 на Маринска, неотразен в анкетата) срещу 29 нехаресващи. Очаквах доста по-поляризирани мнения с резултат много на малко. Не мога обаче да не забележа една интересна закономерност - най-отявлените туберозолюбители са и най-яростните канеломразители, вкл. аз в това число  bowuu Но пък в природата трябва да има баланс и равнопоставеност, мир, разбирателство, любов... фу, коледният дух ли ме полъхна рано-рано?  Crazy Руми, ако можех да предположа, че ще се разболееш, щях да ти метна малко Меднес и се обзалагам, че грипът щеше да избяга с вопли и проклятия  Twisted Evil

Канела...  Thinking По никакъв начин около мен. Нито в храна, нито в парфюм. Всъщност в парфюм бих я понесла, ама така, както Натали понася туберозата в Ароматикс Еликсира - тоест хич да я няма. А за ядене - само тези бисквитки, които Жаки е показала - тях ги уважавам, но те съдържат и доста други интересни подправки, които надвикват канелата и спасяват положението.

# 39
  • Мнения: 31 377
Рени, Musc Ravageur Frederic Malle е моя неземна любов и се стремя към него в голямо непрекъснато и по всички начини. Просто ме покоси този парфюм от раз и пазя наличното количество като ценно съкровище.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 210
Толкова сладко и пипер и мен щяха да докарат до лудост Mr. Green
Може и да има нещо верно в зависимостта тубероза-канела. Първата харесвам в някои превъплъщения, втората-освен в храна - не newsm78

# 41
  • Мнения: 17 546
Може и да има нещо верно в зависимостта тубероза-канела.
Ето! И до нАучни трудове можем да стигнем накрая. Никой парфюмен анализатор не е правил подобни проучвания до сега и не е стигал до тези изводи! Grinning

# 42
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
  Канелен поздрав и от мен!  Hug

 Обичам да ми мирише на канела, много са ми симпатични канелените пръчици.
 Обаче никога не се бях замисляла как мирише канелата в парфюм.
 Просто с тази тема провокирахте отново любопитството ми.
 Утре ще отида в някоя парфюмерия да помириша, и ако може  Confused, да си пръсна парфюм с канела.
 Страшно ме заинтригувахте.

 Атти,  Heart Eyes!

 Пишете много интересно! Впечатлявам се на трудовете ви.  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 31 377
Няма зависимост. Харесвам тубероза и обожавам канела. Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 5 658
Разбира се  Peace По всички правила на науката (и наукоподобието) задължително трябва да има и изключения, които да потвърждават правилото  Mr. Green
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт