Парфюмни размисли и страсти - 146

  • 36 010
  • 727
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 64
Няма зависимост. Харесвам тубероза и обожавам канела. Grinning

И аз съм така, ама тубероза нещо на мен не ми седи добре, нищо че я харесвам. Май само, където не е център на композицията ми стои.

Рени, Musc Ravageur Frederic Malle е моя неземна любов и се стремя към него в голямо непрекъснато и по всички начини. Просто ме покоси този парфюм от раз и пазя наличното количество като ценно съкровище.
Ох, не ми говори и аз съм така. От две години мечтая за него! Добрата новина е, че от миналата седмица го има в един немски онлайн сайт, който и до чужбина праща (между другото и може да се поръча от там), но май само по телефона. Сега остава да събера пари за него, че е соленичък на цена.

Аз да се похваля,че от два дни се фъскотя с диамантената лимитка на Агента и има разлика с оригинала!  Shocked В цената така или иначе има голяма разлика, но и в аромата има осезаема. Тези блясъци са малко дразнещи, аз не съм много бляскава по принцип, обаче аромата е страхотен модерен шипър. Търся проба от оригинала, че да ги пробвам паралелно и да се изкажа компетентно по разликите!  Mr. Green

# 61
  • Козлодуй
  • Мнения: 779
Не мога обаче да не забележа една интересна закономерност - най-отявлените туберозолюбители са и най-яростните канеломразители, вкл. аз в това число  bowuu
Аз пък за себе си мога да се съглася напълно с този генерален извод.Обожавам канела повече,отколкото мразя тубероза Mr. Green Обожавам я в мляко с ориз,в тиквена баница,в ябълкови сладкиши,и то като Мечо пух-колкото повече...Харесвам я много и в парфюми,макар че не я усещам ясно във всички изредени на първа страница от темата.Имам Слона и го нося с удоволствие,макар и два пъти в годината-затова и няма как да ми омръзне Grinning Имам и харесвам също Opium Orchidée de Chine,Organza First Light,Amarige Mariage,Венеция.Харесвам и споменатите Амбр наргиле,Rousse Serge Lutens,Непристойната,но от тях имам само тест количества.

# 62
  • Мнения: 813
Пробвам смокинята на Молинар и ми допада.Зеленината и учудващо не ме дразни, усеща се осезателно смокиновото листо.За трайност нищо не мога да кажа, защото я пробвам на топло в къщи в неподходящо време, но като цяло дозата сладост която има в нея и липсата на ярко изразен цитрус ми допада. Има цитрус но лек.Не познавам нинфео-то , но ако то има повече цитрус от това чудо по-няма да ми хареса. Смокинята на Диптик обаче е по-красив аромат мечта ми е Heart Eyes
Водата на чудесата ме радва определено , аромата и от снощи се разнася по възглавници и дрехи незнам коя е тая съставка или липсата на такава която я прави за мен по-конфортна от еликсира, може да е моментно настроение Simple Smile

# 63
  • в голямото село
  • Мнения: 500
Днес по повод темата съм със Слона на Кензо Mr. Green Добре, че съм сама на работа и колегите почиват, че така съм се офъщяла, че сама ще се задуша

# 64
  • Мнения: X
Лелее, яко съм ви изтървала.
Атти, чудесна тема, любима съставка. Heart Eyes Hug

Канела не обичам да ям. По принуда в сладкиши я хапвам или като лекарство, защото лекува кашлици и хреми. Лошо при нея е, че дави всякакви други аромати на ястието и ако се сложи канела, вече спирам да усещам всичко друго - много е властна.
В парфюм обаче ми допада. Обожавам Organza Indecence, харесвам Amarige Marriage и джунглата на Кензо. L'Agent също много харесвам и ще го имам като ми свърши черната органза, защото те са много близки. Във всички тях обаче, тя е много добре съчетана и не доминира изцяло. Просто дава фин дървесен привкус. Изключение прави слонът - той си е доминираща канела, но пак красива....
L на Лолита не е лош, бих го имала, макар и не на всяка цена. Там обаче канелените бисквитки са омесени с малко анасон, джинджър и ванилия и са едни такива пикантни...мммм.

# 65
  • Мнения: 0
Чудесна тема, Атти! Обичам канела. В кафе, в бисквити, в мляко с ориз, в ароматни свещи. И аз съм я слагала на месо. От сложените на първа имам Opium Yves Saint Laurent и го обожавам! Не усещам канела, но той има такава пирамида, че кое по-напред?! Сега погледнах за Kenzo Jungle L'Elephant Kenzo. Там няма. При него номера според мен е в дозирането. Аз съм парфюмен терорист, но и аз сбърках в началото. В разумно пръскане и в студено време е красавец. Да ме прощават природозащитничките, но е неподражаем в кожена яка.  smihesorry От вашите коментари се заинтригувах за L de Lolita Lempicka. Така де, наближава Коледа...

# 66
  • Мнения: 64
Момичета, съжалявам, че ще напиша една много тъжна новина. Вчера е починала Mona di Orio. Толкова млада и талантлива, гледала съм няколко интервюта с нея- страхотен парфюмен нос и талант. Адски тъжно, толкова млада да си отиде...  Cry

# 67
  • София
  • Мнения: 5 658
Много жалко за толкова млад и талантлив човек като Мона ди Орио. Имам известно впечатление от произведенията й и наистина бях заинтригувана. Светлина на духа й...  Praynig
На вчерашния ден преди година си отиде и друг скъп и близък за мен човек...

Последна редакция: сб, 10 дек 2011, 12:34 от Атти

# 68
  • Варна
  • Мнения: 1 423
И аз съжалявам за Мона ди Орио. Познавам 2-3 от парфюмите й и макар че не мога да ги нося на този етап, не мога да отрека богатото парфюмно въображение и интригуващите й произведения.

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравейте момичета,

От много време не съм писала,но ви чета редовно.
Много ми харесаха номинациите на Натали,смях се с глас особено на магарето LaughingНатали браво за усърдието да събереш такива бисери и да ги оформиш в номинации.
За канелата,много я харесвам в сладкишите.В парфюми не съм я усещала много.Но от изброените на първа страница имам един - два.
Сегааа искам съвет  PraynigДовечера сме на банкет и се чудя с какво да съм.Двоумя се между Блондинката и Орхидеята.Орхидеята съм я разносвала вечер и се държеше много добре.
Блондинката я носих денем и много ми хареса ама дали вечер ще е подходяща.Помагайте Hug

# 70
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
luchkata,  и двата са много хубави, но аз бих избрала Орхидеята. Много я харесвам, особено за вечер, пък и нали отскоро съм горд собственик на една 50-тичка, така че един глас за Орхидеята.

# 71
  • Мнения: 1 306
Поздравления за темата, Атти  bouquet
За канелата - имала съм Долче Вита, Будоар и Черната Орхидея, от посочените на първа страница, освен тях - Тсукими - също канелен...И в нито един от тях не съм усещала отчетливо канела. Дори се изненадах, че фигурира като съставка в Орхидеята- един от любимите ми парфюми.
В кулинарията я харесвам, когато е в премерено количество и задължително не трябва да е моноаромат, в ароматизирани свещи и въобще ароматизатори - също.

...  Явно си е до възприятие, а и на всяка кожа един парфюм стои по различен начин Hug  Аз нищо не бих поръчвала на сляпо. Бях почти на косъм да поръчам така Л'Агент-а и другите на Провокатора и слава богу, че един приятел ми донесе виалчета от чужбина да ги помириша.... Sick  Това за моя нос са най-ужасните парфюми, които съм мирисала някога. А някои от вас ги обожават. Разни хора, разни предпочитания Peace
Абсолютно съгласна Peace
Изкуших се, надявам се за последен път Mr. Green , да поръчам парфюм по описания. След много прочетени мнения тук и ревюта из сайтовете, този път реших да изненадам ЛМ и му взех Gucci pour Homme...е, изненадах го, определено Laughing Не изглеждаше никак доволен, заминавайки веднага да търка в банята - и това беше причинено само от едно пръсване на китката...
Явно тамян и производни, не са "нашата" съставка, а като се сетя колко дълго страдах тихомълком, че няма как, поне да помириша емблематичния Черен кашмир  Wink

# 72
  • Мнения: 2 447
Ди,защо не сподели няколко часа по-рано.Тъкмо го поръчах за ЛМ това Гучи Laughing

# 73
  • Мнения: 1 306
Ди,защо не сподели няколко часа по-рано.Тъкмо го поръчах за ЛМ това Гучи Laughing
В 11:45 го взехме и  в 11:49, под сърдития, непреклонен поглед на ЛМ го пуснах в размените Mr. Green
   
Re: Размяна на парфюми 40
« #338 Съб., 10 Дек. 2011, 11:49 »

# 74
  • Мнения: 2 447
Кой да види,като го ударих днес на филмов маратон Rolling Eyes
Ама и аз поръчах 100-ца Laughing ЛМ няма нищо за размяна Confused

Общи условия

Активация на акаунт