Благодарности от Лъки и компания

  • 15 580
  • 180
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Здравей !Аз съм ветеринарен лекар!По това което чета симптомите отговарят на лъжлив бяс или болест на Ауески!Н е знам как е кучето ти в момента но по принцип прогнозите при тази болест при кучета са много лоши!Лечението е симптоматично до 24-48 часа настъпва смърт!Но най сигурно резултатите се доказват лабораторно-имунофлуоресцентно!Кучето има ли сърбежи???Симтомите могат да се проявят и първия ден но наистина смъртността е много голяма!Аз не съм се сблъсквала с болест на Ауески но по моите учебници прогнозата е лоша!Заразяването става най често алиментарно тоест чрез храната Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 28
Здравейте! За първи път чувам за подобна болест при кучетата. Стискам палци и вярвам, че Лъки ще се оправи!

Сурово месо не се дава на кучета, никога!
 За котките не знам, но предполагам, че при тях няма проблем, тъй като те ловят мишки (бездомните) и т.н.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Точно и аз това си мислех, а пише, че тази гадост се разпространява и от гризачи, не само от свине Confused Но вълците също ядат сурово месо...

# 18
  • Мнения: 654
crystalnoir ,това беше и първото предположение.Още повече сме дали сурово месо.
Но тестовете от урината не показаха наличието на болестта.
Ей това е объркващо.
Лекаря прегледа и гърлото и зъбите.Това давене и трудното преглъщане е кошмарно.
Утре ще питам за преглед на рентген.Пак ще вземем урина.
В момента се храни много трудно.И гледа тъжно Sad
А за суровото месо....познавам много хора които дават такова.Но само свинското е опасно.

# 19
  • Мнения: X
Надявам се да не е това но задължително прилагайте симптоматично лечение дано да се оправи!Гласът става дрезгав може и напълно  да му изчезне зрението,сърбежа също е много важен симптом!!!Оххх дано се оправи-то при свинете протича понякога безсимптомно но за кучетата е изключително опасна но не забравяй че има шанс и да го преболедува!!!Има ли температура?

# 20
  • Мнения: X
Надявам се да не е това но задължително прилагайте симптоматично лечение дано да се оправи!Гласът става дрезгав може и напълно  да му изчезне зрението,сърбежа също е много важен симптом!!!Оххх дано се оправи-то при свинете протича понякога безсимптомно но за кучетата е изключително опасна но не забравяй че има шанс и да го преболедува!!!Има ли температура?
Трябва да се разграничи в същото време от гана и тетанус
но при ганата има много често разстройство Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 654
В четвъртък имаше с две единици по висока,а в пекът следобед беше нормална.
И няма сърбеж.В четвъртък и петък муцуната беше направо сменена.Лекарката каза,че не приличал на себе си.
Много е уморен и тъжен.
А когато лекаря каза,че може да е от месото,сърцето ми направо спря.
Сега се притеснявам много за Лъки,но Дейзи и Чери са непрекъснато в мислите на всички.
Направените тестове отхвърлиха тези болести.
Ваксината за гана му е от юни тази година.Има всички ваксини.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Джоджо,
познатият на Ери е споменал нещо за енцефалит - това май отговаря на вашите симптоми. А като чета причините за него са много... Може би трябва да се продължи търсенето и да се отхвърлят една след друга диагнозите, докато се установи вярната.

# 23
  • Мнения: 2 018
джоджо стискам палци да се оправи Лъки...
дано по-бързо разберете какво е за да се приложи адекватно лечение!

# 24
  • Мнения: 654
Благодаря на всички Hug
Сега ще го оставя да поспи.От часове се дебнем.Като го видя легнал и отивам да го видя или му викна за да се уверя,че всичко е наред.
Всички в къщи са много напрегнати и си измисляме теми за да не говорим за едно и също.
Благодаря ви за вниманието и това,че търсите с мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 116
джоджо с друго не мога да помогна,
но стискам палци Лъки да се пребори!  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 7 992
джоджо, искрено се надявам животинката да преболедува това! И дано не е тази болест, а нещо по-безобидно.  Hug
Пиши какво става с Лъки.

# 27
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
джоджо, на ЛС ти пращам стационарния и мобилния телефони на моя ветеринар, ако искаш да й се обадиш.
Моля се кученцето да оздравее.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Джоджо, как е животинката днес?
Ох, цяла нощ съм сънувала кучета....представям си какво ти е на теб  Sad

Моят човек ми е писал и това: ами не знам,ако е ауески всичко се развива много бързо и неблагоприятно....да опитат да му дават хиперимунен серум за свине или за кучета ако намерят....но със свинския се внимава,да не направи пък анафилактичен шок...мамка му

# 29
  • Мнения: 2 510
Какво стана?
Да не смееш и на куче да дадеш необработено месо.
Моето не ядеше сурово месо.

Общи условия

Активация на акаунт