Благодарности от Лъки и компания

  • 15 591
  • 180
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Моля ви за информация относно болест при кучетата наречена ,,Лъжлив бяс"или ,,на болест на Ауески"
Кучето ми има всички симптоми на тази болест,а преди два дни в урината му нямаше индикация.
Във вторник му е дадено сурово свинско месо колкото кубче мая.
В четвъртък имаше не здрав вид.Първото мнение на лекаря беше това.Направиха му кръвни проби,а на следващата сутрин и урина.И не показаха нищо тревожно,но симптомите се засилват.
Някой имал ли е такъв проблем?

Последна редакция: нд, 25 дек 2011, 14:25 от Mamma

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Имам близък ветеринар, изключителен специалист, веднага ще му препратя въпроса ти!

# 2
  • Мнения: 654
Благодаря,много благодаря Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
от едно и също животно ли е било месото, дадено на трите кучета? Струва ми се невъзможно само едното да се зарази newsm78 Колкото до диагнозата - дали се хваща с кръвни и уринни тестове, в нета чета за проби от мозък, дроб, такива неща... Ох, дано не е това, а аз си намерих притеснение за следващата седмица - днес готвих кайма и котката ми облиза лъжицата в мивката Whistling Пиши, ако имаш нова информация.

# 4
  • Мнения: 654
Месечинка виторога,за котето мисля,че няма проблем.
Когато заведохме Лъки на лекар беше 21.30 когато го прегледа ни попита дали кучето има достъп до свине.Обясни ни ,че между кучета и свинете има обща болест,която не е опасна за едните,но за кучетата е смъртоносна.
Веднага му взе кръв и направи изследванията два пъти.
Тогава се моя мъж се сети,че е купувал месо за готвене и е дал на кучетата малки парченца с кокал.
А то пусто да опустее,толкова рядко им даваме.Дори вземаме големи кокали да си гризкат.Давам по един,а другите ги сварявах.Как съм разбрала,че кучетата са месоядни и си набавят нужни неща от суровото месо...
Сложи му лекарства които да лекуват симптомите.
На другия ден следобед направи изследване на урината и беше 80%сигурен,че това не е страшната болест.Даваме лекарства.
И вчера наистина беше много добре.
Сутринта трудно преглъщаше и когато пие вода направо пръхти.А и очите му имат мътни зеници.Опашката стои неестествено,и се появи лека пяна.
Обадихме се на лекаря и той ни каза да го наблюдаваме внимателно,да вземем урина и пак да я изследва.
Но ако се появи и трудно движение.....няма да може да помогне.
Другите две кучета сме ги изолирали и също ги държим под наблюдение.
Те са си семейство мама Дейзи,татко Лъки и малкия голям Чери.
Дано се оправи Лъки Praynig Praynig

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 14:46 от джоджо

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 283
А докторът каза ли какво друго може да бъде с подобни симптоми? Боже, толкова хора дават сурово месо на кучетата си, ами уличните животни какви боклуци ядат.... Уж съм чела и съм се интересувала, е за тази болест не бях чувала досега. Ще се моля за Лъки, да е нещо безобидно и да се оправя бързо PraynigА сърби ли го някъде, чета, че и това е един от основните симптоми?

# 6
  • Мнения: 654
Това за месото направо ме втрещи.
Аз мислех,че им е хубаво на животните и се чувствах виновна,че давам гранули или готвено.
При Лъки нещата тръгнаха от ушите.
Сутринта в четвъртък му се смеехме ,че както са щръкнали ще прави връзка за кабелна.
Вечерта пак бяха така.И общо взето беше доста спокоен и не се интересуваше от другите,все около нас се въртеше.
Но към 21.00 исках да го прибера в гаража и се изплаши погледа му-зениците размити и смалени.
И хукнахме към доктора.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Стискам палци Лъки да се оправи.  fingerscrossed Ще чакам добри новини тук.  Hug

# 8
  • Мнения: 2 356
  И аз ти стискам палци Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 15 485
   Дано се оправи и да не е бяс! Стискам палци. Нашето за малко да го изпуснем, доктора по телефона реши,че е гана и нищо не можел да направи. Но ние настоявахме да го види и като го видя, вика добре, че настоявахте, отровен е, ако не бяхме взели мерки веднага, до сутринта нямаше да е жив.

# 10
  • Мнения: 654
Благодаря ви.
Сега е по жизнен.Като,че му пречеше горещото.
Надявам се да изкара добре и нощта,а сутринта да ръмжи от глад.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Джоджо, ето какво ми е писал:

уау,контакт с живи свине или съвсем прясно сурово неизследвано месо...????? за това ваксина няма, лекува се симптоматично,но ако започнат тремори и некоординирани движения, трудно преглъщане- нещата не са с добра прогноза........!има ли някъкъв сърбеж? колегата може да отдиференцира с енцефалит.......

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Джоджо, да ти дам телефона на моя ветеринар? Много е добра, лично аз й поверявам синовете си Grinning. Дано се оправи кученце.
В котешката теме пише ветеринар; хвърли едно око.

# 13
  • Мнения: 654
Ери,ами месото е купено от магазин.
В момента му давам три вида лекарства за това което показва като симптоми.
Най лошото е,че мнението на твоя познат се покрива с това на нашия лекар.
Котьо Тръмп Hugмислех да отидем до клиниката в Стара Загора.
Но не знам какво очаквам да направят.Лекаря положи много усилия за Лъки.
Утре пак ще правим изследвания.Просто не знам какво да питам.А и започвам да се страхувам,че мненията им съвпадат.
Ще отида до котешката тема.Дано не досаждам,ама само това мисля вече трета вечер.
Досаждаме и на Лъки,все някой го проверява,вика и милва.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Уф, все си мисля, че не е това... симптомите не съвпадат на 100%, както и развитието - в нета чета за инкубационен период 3-6 дни, при вас е започнало на втория, освен това до смъртен изход се стига след 24-48 часа, а Лъки вече три дни е с тези симптоми.... все пак други предположения няма ли?
п.п. защо не питаш и тук:
http://forum.dog.bg/forum/44-ветеринарен-кабинет/
доста ветеринарни лекари пишат, може да дадат идея.

Последна редакция: нд, 11 дек 2011, 19:10 от Месечинка виторога

# 15
  • Мнения: X
Здравей !Аз съм ветеринарен лекар!По това което чета симптомите отговарят на лъжлив бяс или болест на Ауески!Н е знам как е кучето ти в момента но по принцип прогнозите при тази болест при кучета са много лоши!Лечението е симптоматично до 24-48 часа настъпва смърт!Но най сигурно резултатите се доказват лабораторно-имунофлуоресцентно!Кучето има ли сърбежи???Симтомите могат да се проявят и първия ден но наистина смъртността е много голяма!Аз не съм се сблъсквала с болест на Ауески но по моите учебници прогнозата е лоша!Заразяването става най често алиментарно тоест чрез храната Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 28
Здравейте! За първи път чувам за подобна болест при кучетата. Стискам палци и вярвам, че Лъки ще се оправи!

Сурово месо не се дава на кучета, никога!
 За котките не знам, но предполагам, че при тях няма проблем, тъй като те ловят мишки (бездомните) и т.н.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Точно и аз това си мислех, а пише, че тази гадост се разпространява и от гризачи, не само от свине Confused Но вълците също ядат сурово месо...

# 18
  • Мнения: 654
crystalnoir ,това беше и първото предположение.Още повече сме дали сурово месо.
Но тестовете от урината не показаха наличието на болестта.
Ей това е объркващо.
Лекаря прегледа и гърлото и зъбите.Това давене и трудното преглъщане е кошмарно.
Утре ще питам за преглед на рентген.Пак ще вземем урина.
В момента се храни много трудно.И гледа тъжно Sad
А за суровото месо....познавам много хора които дават такова.Но само свинското е опасно.

# 19
  • Мнения: X
Надявам се да не е това но задължително прилагайте симптоматично лечение дано да се оправи!Гласът става дрезгав може и напълно  да му изчезне зрението,сърбежа също е много важен симптом!!!Оххх дано се оправи-то при свинете протича понякога безсимптомно но за кучетата е изключително опасна но не забравяй че има шанс и да го преболедува!!!Има ли температура?

# 20
  • Мнения: X
Надявам се да не е това но задължително прилагайте симптоматично лечение дано да се оправи!Гласът става дрезгав може и напълно  да му изчезне зрението,сърбежа също е много важен симптом!!!Оххх дано се оправи-то при свинете протича понякога безсимптомно но за кучетата е изключително опасна но не забравяй че има шанс и да го преболедува!!!Има ли температура?
Трябва да се разграничи в същото време от гана и тетанус
но при ганата има много често разстройство Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 654
В четвъртък имаше с две единици по висока,а в пекът следобед беше нормална.
И няма сърбеж.В четвъртък и петък муцуната беше направо сменена.Лекарката каза,че не приличал на себе си.
Много е уморен и тъжен.
А когато лекаря каза,че може да е от месото,сърцето ми направо спря.
Сега се притеснявам много за Лъки,но Дейзи и Чери са непрекъснато в мислите на всички.
Направените тестове отхвърлиха тези болести.
Ваксината за гана му е от юни тази година.Има всички ваксини.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
познатият на Ери е споменал нещо за енцефалит - това май отговаря на вашите симптоми. А като чета причините за него са много... Може би трябва да се продължи търсенето и да се отхвърлят една след друга диагнозите, докато се установи вярната.

# 23
  • Мнения: 2 018
джоджо стискам палци да се оправи Лъки...
дано по-бързо разберете какво е за да се приложи адекватно лечение!

# 24
  • Мнения: 654
Благодаря на всички Hug
Сега ще го оставя да поспи.От часове се дебнем.Като го видя легнал и отивам да го видя или му викна за да се уверя,че всичко е наред.
Всички в къщи са много напрегнати и си измисляме теми за да не говорим за едно и също.
Благодаря ви за вниманието и това,че търсите с мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 11 120
джоджо с друго не мога да помогна,
но стискам палци Лъки да се пребори!  Hug

# 26
  • София
  • Мнения: 7 997
джоджо, искрено се надявам животинката да преболедува това! И дано не е тази болест, а нещо по-безобидно.  Hug
Пиши какво става с Лъки.

# 27
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
джоджо, на ЛС ти пращам стационарния и мобилния телефони на моя ветеринар, ако искаш да й се обадиш.
Моля се кученцето да оздравее.

# 28
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Джоджо, как е животинката днес?
Ох, цяла нощ съм сънувала кучета....представям си какво ти е на теб  Sad

Моят човек ми е писал и това: ами не знам,ако е ауески всичко се развива много бързо и неблагоприятно....да опитат да му дават хиперимунен серум за свине или за кучета ако намерят....но със свинския се внимава,да не направи пък анафилактичен шок...мамка му

# 29
  • Мнения: 2 510
Какво стана?
Да не смееш и на куче да дадеш необработено месо.
Моето не ядеше сурово месо.

# 30
  • Мнения: 234
Досега не сме имали подобен проблем с даването на каквото й да е месо на кучето .

Да не е отровен с нещо.
Преди 2 дни един съсед е изпуснал женската си кучка и веднага се е намерил кой да й даде услужливо отрова. Едвам я оправили.

За болестта бяс съм малко скептична :
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=571083.msg18295758#msg18295758

# 31
  • Мнения: 2 510
пухи, и аз си мисля същото.

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Дано се оправи кученцето! Стискам палци  fingerscrossed

# 33
  • Мнения: 654
Благодаря ви за подкрепата Hug
Днес изследванията потвърдиха болестта   Sad
Моля се за чудо Praynig

# 34
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Оххх, много съжалявам Tired А как е кучето днес?

# 35
  • Мнения: 654
охххх....

# 36
  • София
  • Мнения: 10 366
джоджо?

# 37
# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Джоджо, моя човек пита какви изследвания са му правили, как на 100% са изолирали херпеса? Съветва задължително да настоявате за вливанията!!!
И не губи надежда!

# 39
  • Мнения: 2 018
а как се разбира дали е отровено - какви са симптомите...
така имам съмнение за моето куче преди  една година, че го отровиха... Sad  Cry

гърлото ми се е свило на топка...джо джо.. стискам палци!

# 40
  • Мнения: 654
Просто количеството е било много малко,затова нещата са се забавили толкова.А той голямо силно куче.
И имаме страхотен късмет,че другите два са добре.
Преди малко му сложиха антибиотик.

# 41
  • София
  • Мнения: 15 485
   Не се отказвайте, стискам палци да се пребори!

# 42
  • Мнения: 2 356
  Стискам палци да се оправи!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 555
Четох темата сутринта и цял ден проверявах за нова информация и се надявах да е нещо друго.  Sad Все пак нали има малка надежда!  Praynig Praynig Praynig

А защо антибиотик? Нали заболяването е вирусно или вече има и усложнения и бактериална инфекция? Аз в някои от статиите четох това, което и приятелят на Ери предлага - вливания на имунен серум, не може ли да пробвате и това?

# 44
  • Мнения: 654
Лекаря и сега е при него.
Аз нищо не разбирам,но човека полага всички грижи.

# 45
  • Мнения: 243
 Praynig Praynig Praynig Дано се оправи душицата  Praynig Praynig Praynig

# 46
  • Мнения: 2 719
Мили, мили Кучо, моля те, оправи се!

# 47
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Моля се от все сърце да се оправи душичката! Praynig
Щом моят пекинез се оправи след друго много сериозно заболяване, трябва и твоя сладур да е добре.

# 48
  • София
  • Мнения: 10 366
джоджо, вярвай, че кучо има сили да се оправи. Нашата овчарка два пъти се надигна след операции и изкаран инсулт - на пук на прогнозите на лекаря, а беше в напреднала възраст.  fingerscrossed

# 49
  • Мнения: 245
Чета темата от самото начало и като всички останали  baby_neutral .
Четох темата сутринта и цял ден проверявах за нова информация и се надявах да е нещо друго.  Sad Все пак нали има малка надежда!  Praynig Praynig Praynig

А защо антибиотик? Нали заболяването е вирусно или вече има и усложнения и бактериална инфекция? Аз в някои от статиите четох това, което и приятелят на Ери предлага - вливания на имунен серум, не може ли да пробвате и това?
-съгласна съм с мнението на Ивон.Вирус не се влияе от антибиотик,само може да бъгне системата.Дават се симптоматични и имуностимулиращи препарати и много витамини.Вливките също са добра идея.
Моето малко пинчерче почти умря в колата,на път за ветеринаря,изпъна се и се изпусна по нужда,спря да диша ....,но се управи(диагнозата беше друга,но то тежеше 500 грама.)Връщала съм от оня свят и котка,ударена от кола,с контузен мозък и почти без реакции.
 Hug Hug Hug
И ,Джоджо ,не забравяй-по Коледа стават чудеса!

# 50
  • Мнения: 654
Благодаря за подкрепата.
Наистина може да стане чудо и да се оправи.
Днес дори изръмжа когато посегнах към купата.
Зениците са добре,ушите след разтривка се отпускат,но долната челюст продължава да е схваната и да затруднява храненето.Толкова му е трудно.

# 51
  • София
  • Мнения: 5 658
Стискам палци и се моля да се оправи животинката  Praynig Дано вет си знае работата и кучо не се предава. Надявам се това да е вашето коледно чудо. Джоджо, дръж ни в течение  Hug

# 52
  • Мнения: 654
Атти ,лекаря се грижи добре за него.
Казвани точно какво и как да му даваме,самия той се е ангажирал максимално.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
не мога да се отърва от мисълта, че е нещо друго... Пуснах тема в dog.bg, но никой не се е включил с конкретен отговор как се диагностицира на 100%. Както и да е, важното е кучето да се оправи, пък каквато ще да е диагнозата. Пиши как вървят нещата, че постоянно ви мисля.

# 54
  • Мнения: 4 916
И на мен ми се струва невероятно да е от свинско месо, което все пак е било предназначено за хора.
Стискам палци да се оправи.

# 55
  • out of space
  • Мнения: 8 574
И на мен ми се струва невероятно да е от свинско месо, което все пак е било предназначено за хора.
Стискам палци да се оправи.

Останах с впечатление, че въпросната бактерия не вреди на свине и хора, а само на кучетата!  Rolling Eyes

# 56
  • Мнения: 2 018
Това месо изядено ли е вече? Щото ако има нещо останало - замразено, може да се изследва.

# 57
  • Мнения: 521
Джоджо, щом ръмжи, значи се подобрява! Стискам палци, и Ви мисля Praynig Hug

# 58
  • Мнения: 1 908
Кучо ЩЕ се оправи- той е силен и здрав! Джоджо, не спирай да му повтаряш това  Praynig

# 59
  • Мнения: 21
Стискам палци, много силно да се оправи пухчото, дано е силен и да преодолее всичко бързо  Praynig

# 60
  • Мнения: 11
И от мен голяма  Hug стискам палци да  се оправи!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
ето какво са писали в dog.bg:
Цитат
Показване на мнениетоplameni_p, в 12 December 2011 - 08:50 PM, написа:
Цитат
Кучето е хапнало малко парченце сурово месо във вторник, зле е от четвъртък, т.е. четвърти ден вече. Доколкото разбирам е унило, с мътни зеници, с "променена физиономия", затруднено преглъщане, пръхтене при пиене на вода, леко запенване и подобни... Част от симптомите напълно съвпадат с прочетеното в нета, част обаче се различават. Не мога да се отърва от мисълта, че все пак е нещо друго, но... може и просто така да ми се иска.

и как е изключено да става дума за някоя от болестите на хранопровода? или фарингит? или лингватулоза?
аз лично не познавам случай на псевдорабиес продължил повече от 48 часа
.

# 62
  • Мнения: 654
Сега отивам до лекаря да му взема дневната доза.
До вечерта трябва да лае Praynig
Месечинка виторога Hugв това е надеждата.
Тези изброени болести не се ли откриват при прегледа?
При толкова изследвания все щяха да се открият.
Сега в два сме на лекар и пак ще питам и разпитвам.

# 63
  • out of space
  • Мнения: 8 574
После не забравяй да споделиш тук какво е казал докторът  Hug

# 64
  • Мнения: 654
Задължително  bouquet
 

# 65
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Не знам, мила, може би ако не се търси на правилното място не се вижда при обикновен преглед. Аз мисля, че вашият лекар, без да омаловажавам знанията и усилията му е приел за абсолютно сигурна тази диагноза и не търси други варианти... Но пък лечението изглежда ефективно, а това е най-важното в момента.

# 66
  • Мнения: 796
Стискам палци и аз бързо да се възтанови животинчето. Младо е, силно е...трябва да се оправи Praynig

# 67
  • Мнения: 0
Душичка! Дано оздравее бързо, че да ви радва дълго дълго!  Praynig С теб сме!  Hug

# 68
  • Мнения: 124
Джоджо, мисли позитивно - по коледа стават чудеса - и вярвам, че твоят Кучо ще се оправи. Незная дали си вярваща, но ако си запали една свещичка за негово здраве или просто се помоли за него - пак казвам Коледа -стават най- големите чудеса. Стискам палци и чакам инфо Simple Smile

# 69
  • Мнения: 201
Джоджо, и аз следя темата ти още отначало, макар, че не ми остана време да пиша вчера. Разказах снощи на децата за твоето кученце и днес като ги прибирах от училище, първото нещо което ме попитаха беше "Как е кучето на "джудже"  Wink?" .
Така че, всички, малки и големи у дома му стискаме и палци, и лапички да се оправи!  Hug

# 70
  • Мнения: 654
Благодаря ви HugСъпругът ми ме пита:Сега защо плачеш?Хората се моят с теб,пък ти ревеш.
Утре сме на преглед при чичо-доктор.
Няма промяна в състоянието.
Думите на лекаря бяха-всеки ден ни отдалечава от лошото.
Само днес нямаше кръв и урина,но утре пак ще правим изследвания.
Казват,че трябва да дадеш за да получиш.
Аз давам обещание,като Лъки се възстанови ще се погрижим за кучетата в беда.
Всеки ден чета как има излекувани кучета,а трябва да се плати за да напуснат клиниката.
Ние ще помогнем.Обещавам.

# 71
  • Мнения: 1 908
Благодаря ви HugСъпругът ми ме пита:Сега защо плачеш?Хората се моят с теб,пък ти ревеш.
Утре сме на преглед при чичо-доктор.
Няма промяна в състоянието.
Думите на лекаря бяха-всеки ден ни отдалечава от лошото.
Само днес нямаше кръв и урина,но утре пак ще правим изследвания.
Казват,че трябва да дадеш за да получиш.
Аз давам обещание,като Лъки се възстанови ще се погрижим за кучетата в беда.
Всеки ден чета как има излекувани кучета,а трябва да се плати за да напуснат клиниката.
Ние ще помогнем.Обещавам.
bouquet
Ще се оправи калпазанчо, ще видиш! Лъки е здрав, Лъки е силен- не спирай да си го повтаряш и на себе си и на него!

# 72
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Надявам се днес да има подобрение при Лъки Praynig

# 73
  • Мнения: 245
Надявам се днес да има подобрение при Лъки Praynig

 -  Peace !
Чисто прагматически разсъждавайки,щом се повлиява от антибиотик,значи причината е бактериална и ще се оправи.Изчетох, де що има материал за тази болест и си мисля,че кучо не е пипнал този пусти "Ауески" .Лъки задържа фронта толкова време ,държи се момчето,значи има оправия.Още повече,че няма сърбеж .......
Джоджо,чакаме добри новини! Simple Smile

П.П.Позволявам си да редактирам поста си с цитат от dog.bg на ветеринаря D-r Koko :"Няма никакво значение каква диагноза е поставил колегата след като кучето се подобрява. Но Ауески без сърбеж може...но при свине и то малки прасенца"  Grinning!

Последна редакция: ср, 14 дек 2011, 08:12 от m1ma

# 74
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
в другия форум се е включил ветеринарен лекар. Той пише, че без сърбеж Ауески може да протича единствено при свинете, и то при малките прасенца. За мен вашето категорично е нещо друго... Имате ли възможност да потърсите второ мнение? Продължавам да стискам палци днес да има наистина добри новини.
п.п. M1ma ме изпревари Simple Smile

# 75
  • Мнения: 2 510
Какво става?

# 76
  • София
  • Мнения: 7 997
Виждам, че в другия форум се е включил д-р Коко. Преди години той ми помогна, давайки съвети за старото ни пинчерче. Животинката си поживя още някоя и друга година благодарение на този човек.
Дано и в случая да е прав и да не е Ауески.

# 77
  • Мнения: 654
Добро утро.
Наистина е добро защото Лъки/според мен/ е по добре.
Лечението продължава,защото схващането на челюстта продължава,но вече го няма замъгления поглед.
И ръмжи бе...а посегнеш към купата,ръмжи...
Надявам се хората които имат животинки да са прочели,и да не допускат нашата грешка.
Моя мъж е имал куче 13 години.Имаме Дейзи от пет.И пак имаме какво да учим.
Все се притеснявам,че им готвя или има период в които ядат гранули,и не ядат сурово месо и кокали.
И то пак нямаше да  има проблем ако месото не беше свинско.
Сега моя мъж отиде за дозата лекарства днес и може би ще има изследвания следобед.
Благодаря ви подкрепата Hug

# 78
  • Мнения: 2 356
  Браво! Hug

# 79
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 джоджо, новината е окуражаваща и се радвам много Hug Разбирам те напълно как се чувстваш, защото и нашето семейство преживя голям стрес, когато кученцето ни беше болно от ерлихиоза. Имах чувството, че умира милото, а то намери сили и се пребори. Беше на венозен антибиотик седмица, след това още две седмици му давах да пие антибиотик. Имаше видимо подобрение след около седмица след като почна антибиотика, също така почна да ръмжи, да лае, че и опити да хапе Simple Smile Тогава си казах, че злото куче се завръща и всичко ще е наред. И сега съм толкова наплашена от тази болест, че всяка година му пускаме кръвни изследвания 3 D тест. Сурово месо не съм му давала никога и сега като чета какво може да стане, съвсем няма и да помисля за това. Наистина пожелавам на Лъки бързо оздравяване и да почне да бяга скоро време Praynig

# 80
  • Мнения: 796
Супер Simple Smile. Много се радвам, че е по-добре. Дано и изследванията са много по-добри Praynig
Такива гадости прочетох за суровото свинско месо, че отдавна вече не го давам. Суровите карантии също ми забраниха категорично да ги давам на кучето. От агнешкото пък може да се хванат много тении Sick. Май само при телешкото няма толкова рискове. Но, за да се застраховам всичко минавам през термична обработка Simple Smile

# 81
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
джоджо, ами Лъки не е ял от няколко дни! Какво казва доктора за антибиотик на гладно?

Думите на лекаря бяха-всеки ден ни отдалечава от лошото.

 Hug  Специални поздрави на Лъки от мен

# 82
  • Мнения: 654
Не е на гладно.С големи усиля се храни,но гладен не е стоял.

# 83
  • Мнения: 4 916
Щом яде, значи ще се оправи  Peace
Стискам палци за куч.

# 84
  • Мнения: 2 510
Може би, е рано да питам, но ще има ли последствия от болестта?

# 85
  • Мнения: 28
Здравейте! Много се радвам за Лъки  Hug Ще се оправи това момче, ще видите  Heart Eyes

Аз идвам пак да ви драпам за това пусто сурово месо Laughing


Все се притеснявам,че им готвя или има период в които ядат гранули,и не ядат сурово месо и кокали.


Моля някой да ме поправи ако греша, но кучетата нямат нужда да ядат сурово месо. Те не са диви животни. Плюс това както вече една съфорумка е отбелязала, от суровото месо се хващат тении и не само.

Продължавам да стискам палци и ще следя темата! Поздрави!   Peace

# 86
  • София
  • Мнения: 15 485
  Аз имам питбулче и то, дори да умира от глад, сурово месо не хапва. Пробвала съм го нарочно, души, души, обръща се възмутен и си тръгва.

Цитат
Аз идвам пак да ви драпам за това пусто сурово месо

   Джоджо, ще се оправи Лъки, щом издържа толкова време, а и името му е късметлийско! Стискам палци!

# 87
  • Мнения: 201
Със страх отворих темата, като видях,че се е качила, как се радвам само, че новините са добри! Кучо наистина се държи мъжки, браво на животинчето! Джоджо, продължаваме да пращаме положителна енергия и дано да са все по-добри новините!
Нашето куче също никога не е яло сурово месо и е само на гранули от малък, наскоро минахме на "трета възраст". На 13г е и всичко му е наред, чукам на дърво! Като изключим, че почна да оглушава, но това крадците не го знаят...  Wink

# 88
# 89
  • Мнения: 1 908
Лъки скоро ще тича по полянките- истински боец е момчето!!!

# 90
  • Мнения: 136
Много положителна енергия за Лъки и пожелания за бързо оздравяване !!!

# 91
  • Мнения: 124
Джоджо, как е Лъки днес. Аз си мисля, че вече би трябвало да е по-добре и дори да е започнал поне малко да лае ааа:) дано да съм права. Нямам куче, но обожавам кучетата и ми е много мъчно като се случи нещо подобно, но според мен днес трябва да е по-добре.

# 92
  • Мнения: 796
Как е животинката днес?

# 93
  • Мнения: 654
Днес нямах голяма възможност да ви пиша:
Вашите пожелания за възстановяване на Лъка са на път да се сбъднат.
Е,не толкова бързо колкото ми се иска,но кучето е видимо по добре.А и прегледа следобед показва подобрение.
От цялата история има едно положително нещо:доста хора отглеждащи кучета разбраха за опасността която дебне животите.
Благодаря ви    bouquet

# 94
  • Мнения: 4 916
Много се радвам за Лъки.
Аз съм от тези, които не знаеха за риска от суровото месо.

# 95
  • София
  • Мнения: 15 485
   И аз не знаех. Не съм давала не защото знам, а защото от малки ги свикнах на варено. Радвам се,че Лъки се оправя!

# 96
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 джоджо, чудесна новина Hug

Ще се оправи, щом лечението е започнало да действа.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 658
Лъки е боец и храбрец  Hug Ще се пребори и ще се оправи, сигурна съм и му пращам огромна вълна от положителна енергия  Peace Ще посрещнете заедно най-хубавите празници и той вече ще бъде съвсем здрав дотогава   bouquet

# 98
  • Мнения: 654
  animal037  animal037ей така чака да го посрещне семейството му.
Чери и Дейзи са доста изненадани защо Лъки се крие от тях.
Дано сме се справили Praynig

# 99
  • Мнения: 245
Оф,камък ми падна от сърцето.През деня на няколко пъти се пробвах да пиша по темата,ама нещо ме спираше.Супер много се радвам за Лъки и семейството му!
Джоджо,май ти омръзнахме да мрънкаме за информация,но......утре пак чакаме сводка  Laughing.
Вечерта определено  ще ми е по-хубава ,заради новините около Лъки (как го мисля това момче и как тия дни повече се радвам на моите хайвани .........).
Лека и спокойна вечер желая на всички  Hug.

# 100
  • Мнения: 1 908
 newsm76 newsm76 newsm76
Много се радвам за Лъки и знам, че скоро ще е съвсем здрав!!!

# 101
  • Мнения: 2 018
...кучето е видимо по добре....

чудесна новина  Hug да го нагушкаш

# 102
  • Мнения: 5 622

 И аз стискам палци и също се учудвам, че сте давали сурово месо  Confused
Цял живот съм имала кучета, сега имам Ирландски сетер (вече много стар и за съжаление проблемът му е, че се изппуска по голяма нужда, а понякога и по малка!  Cry ), но НИКОГА, никога суровоо месо не сме давали на домашен любимец (че и на уличен. ) Гранулите са си много добре даже. те са съобразени с нуждите на животните, имат и витамини и аз съм много доволна от тях. Говоря, обаче за хубави гранули- Чапи, Пюрина (ли бяха), Педигрии и не помня още какво купувахме за Алекс

# 103
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
джоджич, ако знаеш какъв камък ми падна от сърцето.
Лъки как се храни, пооправи ли се схванатото?

# 104
  • Мнения: 654
То кучето се оправя,ама аз май го стресирам.
Вчера той похапва,а аз го милвам и рева/от седмица не се задави/.
Вчера за първи път се нахрани по спокойно.
От два дни ме посреща на обичайното място с високо вдигната опашка.
Прегледа при лекаря е бил обстоен и доктора смята,че голямата опасност е преминала.
До неделя ще продължаваме с това лечение,а в понеделник пак на преглед.
И тогава мога да сменя заглавието-Благодаря ви.Кучето ми е здраво.
Срамувам се за суровото месо Embarassed

# 105
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
НЕма`а ревеш пред него. Значи се изправя на крака?

Суровото месо - имала глава да пати. Важното е, че оздравявате и  имате обеца на ухото Hug

# 106
  • Мнения: 245
Днес ни зарадва по-рано с добра новина !
/от седмица не се задави/.
Вчера за първи път се нахрани по спокойно.
От два дни ме посреща на обичайното място с високо вдигната опашка.
-много ми стана хубаво,когато прочетох тези редове !
Ти ще се оправиш,когато Лъки се оправи напълно (мен ако питаш,си е добре ),нормално е да си стресирана  Hug!
Дано денят ви бъде много,много хубав и усмихнат - Коледа наближава  Simple Smile!

# 107
  • Sofia
  • Мнения: 2 494
Много хубави новини!  Hug Hug
С нетърпение чакам новото заглавие! Всичко ще е наред!

Сега нямам куче, но съм гледала 14 години моята шушулка и много ви стисках палци... Радвам се,че се оправят нещата Simple Smile

# 108
  • София
  • Мнения: 2 613
Следях темата от началото. Радвам се, че кучето е по добре! Hug

# 109
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
*въздъхва облекчено и продължава да стиска палци*
 fingerscrossed fingerscrossed

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Каква се оказа болестта, че само първа страница прочетох?
Бяс знам че от доста години няма в България.Имам приятели ветеринари. Аз имам 4 кучета.Две от тях ежедневно хапват по 2-3 кила сурово месо и досега съм нямала проблеми. То иначе си е голяма хамалогия всеки ден да се варят такива количества месо. Редовно им взимам и кайма с изтекла годност от по 1 ден , че е на 50 стотинки килото.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Бяс и псевдобяс са съвсем различни заболявания по принцип, но тук явно е нещо друго. Важното е, че лечението се оказа успешно thumbsup

# 112
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
джоджо, кой е нашият герой от снимката?

# 113
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Лъки е наистина лъки Simple Smile
Щом те посреща - какво по-хубаво от това! Браво на момчето Hug

# 114
  • Мнения: 124
Много се радвам, че Лъки се оправя, а щом и те посреща с високо вдигната опашка, значи наистина е във форма. Simple Smile

# 115
  • Мнения: 3 961
Джоджо, и по други теми разправят, че се пооправяла животинката ти. Дойдох да видя на място. Как е днес?

# 116
  • София
  • Мнения: 7 997
Радвам се да чуя, че Лъки се подобрява! Продължавам да стискам палци и така до победен край!
джоджо, стига си ревала, важното е, че животинът се подобрява!  Hug

# 117
  • Мнения: 654
Мили хора,имаме още малко нужда от вашите положителни мисли Praynig
От четири часа Лъки и съпругът ми са във ветеринарния кабинет.
Нямам информация какво става.Но дано да е за добро Praynig

# 118
  • София
  • Мнения: 5 658
Имаш моите  Hug Всичко ще бъде наред  Peace Като се върнат, пиши какво е казал докторът.

# 119
  • Мнения: 1 908
И от мен много, много позитивни мисли за Лъки  Hug

# 120
  • Мнения: 245
И ние изпращаме  много любов !  newsm10.Ще видиш,всичко е наред!

# 121
  • София
  • Мнения: 18 679
джоджо, пиши какво става, че сърцето ми се е свило на стафида Sad

# 122
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо, аз не разбрах нещо случило ли се е, или сте на контролен преглед? Стискам палци.

# 123
  • Мнения: 654
Направо ми е неудобно да ви занимавам.
Но ме стопля вашата грижа за Лъки Hug
Оказа се,че е получил мускулен спазъм на пикочния мехур/или нещо такова/и не може да пишка.
Поставили са му дренаж и във вторник пак на лекар.
Смениха антибиотика.Има яка около врата за да не се ближи и разкъса конците.
След малко се прибирам при него и ще го видя.  

# 124
  • София
  • Мнения: 10 366
 fingerscrossed

# 125
  • София
  • Мнения: 7 997
Бързо преодоляване на трудностите! Много се намъчи Лъки напоследък.

# 126
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Hug

# 127
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Лъки, обичам те!

# 128
  • Мнения: 22 867
Направо ми е неудобно да ви занимавам.
Но ме стопля вашата грижа за Лъки Hug

джоджо, занимавай ни, пиши когато можеш, нали знаеш човек как преживява подобни неща, особено като има вкъщи животинка. Иначе само надничам в темата и аха да попитам какво става, пък ми става неудобно, защото може и да нямаш възможност да пишеш, може и да не ти се иска...........
Много, много сили на Лъки да преодолее проблемите! Хайде, оздравявай по-скоро, момче, и да прочета, че !

# 129
  • Мнения: 124
Лъки е добро и смело момче - вярвам, че утре, когато отидете на чичо доктор всичко вече ще е наред Simple Smile. Успех и чакаме отново инфо..

# 130
  • Мнения: 654
Нещата при Лъки протичат така  както каза доктора при първия преглед.
Като по учебник четен на срички.
Той е силно куче и вируса се опитва да го надвие.
Видимо не го боли.Мога да го милвам, дори на определени места натискам за да видя къде може да има проблем.Не реагира.Не лае.Само се притиска доверчиво.
Не знам какво да мисля,само се моля Praynig

# 131
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Джоджо,
Ветът ви още ли поддържа теорията за онзи вирус Tired Може би е време за второ мнение. Двама доктори от дог.бг ме увериха, че псевдобяс без сърбеж и с преживяемост повече от 48 часа не съществува. Диагноза също не се поставя така, както на вас е поставена. Не знам, вие си решавате, но  аз бих търсила още едно мнение.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 13:19 от Месечинка виторога

# 132
  • Мнения: 654
Месечинка виторога,направихме го.Вчера сутринта бяхме на преглед,а следобед при нашия доктор за лекарства и манипулация.
Какво имат предвид поставяне на диагноза?
Нали са направени изследвания,или има нещо което пропускаме?
Затова търся информация.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 25 283
За този вирус конкретно се взема проба от далак, дроб или мозък и се изолира причинителят. Това е начинът да се каже 100% дали става дума за Ауески или не. За съжаление нямам идея в каква лаборатория биха направили тези изследвания, но ветеринарят би трябвало да знае. С кръвни и уринни тестове няма как да се докаже каквото и да било, освен че има някакво възпаление Confused
Лечението на Ауески не е с антибиотици:
Цитат
В самото начало на болестта се прилага хиперимунен серум против болестта на Ауески. Той се вкарва мускулно в доза 25мл в зависимост от теглото на кучето. Особено удачно е прилагането на специфичен гама-глобулин.
Не казвам да не прилагате антибиотиците, просто фактът, че оказват влияние също навежда на мисълта, че причината за заболяването е съвсем друга. Можеш ли да опишеш точните симптоми в момента?

# 134
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте любители на животни,
Позволявам си да пиша и в тази тема,защото виждам,че сте хора със сърца и  отношение към животните-търся  дом за 2 бездомни кучета като поемам разходите за храна,ето историята..
Братче и сестриче кученца на 1г,които оцеляха след опит за отряване търсят своя стопанин.Моля ви, ако някой разполага с двор, в който би приютил животинките,като аз поемам разходите за отглеждането им и храна, да се свърже с мен. Семейство от 5 кучета, които отглеждах и за които се грижех пред блока си в квартал на София бяха отровени от тези, които наричаме "хора"...След като ги закарах във ветеринарна клиника и неколкодневен опит всичките да бъдат спасени, за съжеление 3 душички от кучешкото семейство се наложи да бъдат приспани, за да не се мъчат.Двете кученца, които оцеляха,са много,верни,умни и в момента много наплашени,.Моля ви да намерим двор с добронамерени стопани, които да ги приютят и обичат, а аз ще осигурявам храна и всичко друго необходимо за отглеждането им.Не мога да ги върна пред блоковото пространство, защото ще ги доубият, а в клиниката не могат да ги гледат на хотелски начала.В момента съм намерила кратковременно разрешение,но трябва възможно най-бързо да им открия стопанин..Благодаря на тези,които биха се замислили и свързали с мен Hug
А на Лъки пожелавам успех и много прегръдки Praynig Hug

# 135
  • Мнения: 654
love79,с удоволствие ще питам съседи и приятели.Наближава Коледа и хората се размекват Hug
Надявам се да мога да помогна.Или предпочиташ да са близко около теб?

# 136
  • София
  • Мнения: 7 997
Стискам палци и на краката за Лъки! Много сила пожелавам и на него, и на вас! Убедена съм, че всичко ще завърши с щастлив коледен край!  Hug Praynig

# 137
  • София
  • Мнения: 32
love79,с удоволствие ще питам съседи и приятели.Наближава Коледа и хората се размекват Hug
Надявам се да мога да помогна.Или предпочиташ да са близко около теб?
Джоджо,би било по-добре да са в София или околността,дори и ,примерно,в Пловдив да са , за да им нося храната и да помагам в адаптирането и отглеждането им.....Но пък, ако съм сигурна, че стопанина ще се грижи с цялата си любов за тях май няма да има значение къде ще са newsm78

Ще съм благодарна, ака разпиташ твои познати и приятели-любители на животни, най-важното все пак е, стопанин със сърце и отношение към кучетата Hug

# 138
  • Мнения: 245
Днес нямаме новини за Лъки.............. Sad.

# 139
  • Мнения: 654
m1ma Hug
Извинява се Embarassed прибрах се преди малко.
Не мога да изкажа с думи благодарността си към вас  bouquet
Направо не мога да повярвам колко много хора са отворили тема,и затова се чувствам задължена да пиша.Може би има и други хора като нас се учат как да се грижат за животни.
Изчетох толкова много неща,всеки път при среща с ветеринара отивам с хиляди въпроси.
И той ми отговаря,има търпението да ми обяснява.
Когато Лъки беше в упойка за поставяне на катетъра,е бил преглед обстойно.
И зъбите,и гърлото.Просто не зная къде да търсим.
С лекаря се чуваме всеки ден за да го осведомявам за Лъки.
Положителното е ,че всеки ден живот ни отдалечава от огромната опасност.
Утре следобед ще го водя да махнат катетъра и ще има нови изследвания.
Най важното е,че се храни с огромен апетит.Вече ги няма лигите,преглъща и се оригва.Използва езика за да обере и най малката троха.А как пие вода...като стадо хипопотами. Grinning
Но след това диша много тежко,все едно е бягал дълго.
Лекаря каза още нещо:като оздравее,дали няма да има леки увреждания.Това което имал като симптоми може да остане.Или може би аз така разбрах....утре пак ще питам.
Никога не съм имала жива душичка за която да се грижа.
Никога не съм предполага,че животните боледуват като хората.
Никога не съм допускала,че животно може да ти е приятел.
И че може да ти липсва....

# 140
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Джоджо! Прегръщам те теб за всеотдайността, Лъки за борбеността и другите двечки кучовци- за съпричастността!  Hug

Лъки ще се оправи на 100%- сигурна съм!!!

# 141
  • София
  • Мнения: 23 106
И че може да ти липсва....
Вече 5 години не спира да ми липсва. Наред със снимките в рамка на детето, е и снимката на моя Дони, заедно с кичурче от козинката му.
Стискам палци на Лъки. С това име трябва да има късмет.  Hug

# 142
  • Мнения: 654
Наистина не знаех за тези неща...аз бях глезанка.
Все някой бдеше над мен,все някой ме пазеше...само от хлебарките в апартамента не можеха да ме опазят Mr. Green
Когато се запознах с моя съпруг,имаха и коте и куче.
Как се страхувах от тях EmbarassedНе смеех да отида до тоалетната без придружител.А пък те животинките хич не се интересуваха от мен/това го разбрах от скоро/.По скоро съм ги дразнела с резки движения и безумни викове.
Когато почина кучето Джери,бях изумена как го преживяват...как съпруга ми ходеше като ударен с мокър парцал,как свекървата ни посрещна и заведи където почива Джери.
Аз не разбрах тяхната болка Embarassedдори в моменти се дразнех...не знаех.
Тук има снимки на Лъки и другите,и на приятел който ми липсва
http://zvezdelinaivanova.snimka.bg/animals/priyatel-koyito-shte-mi-lipsva.350936
Лъки е нашият Късмет.

# 143
  • Мнения: 1 908
джоджо, прегръщам те силно и те разбирам напълно. Само човек, който е обичал животно с цялото си сърце може да те разбере!
Обаче на теб сега не ти е време да правиш такива констатации- имаш си Лъки и той си има вас, скоро ще бъде напълно здрав и ще се имате още дълги и щастливи години   bouquet

# 144
  • Мнения: 245
Как отвори сърцата ни тази тема  Hug !
Не знаех,че и другите преживяват смъртта на домашните си любимци като мен ,tonkabonka  Hug !
А Лъки просто няма избор-трябва да се оправи заради Джоджо и заради всички нас!
Много прегръдки станаха,но няма лошо  Laughing,Джоджо  Hug на цялата ви смесена фамилия!

# 145
  • София
  • Мнения: 7 997
Джоджо, Лъки ще се оправи - много хора изпращат позитивна енергия, преди Коледа сме. Убедена съм, че ви очакват още много дълги и щастливи мигове заедно с Кучо. Simple Smile

# 146
  • out of space
  • Мнения: 8 574

Уникално куче! Всичко ще е наред!

# 147
  • Мнения: 349
Кучо си носи името-Лъки.Дано името му помогне.Стискаме палци и с пръстите на краката Laughing
И ние си имаме котка на щастието-Роза Hug
Всичко положително за душицата.Дано се пребори смело с гадориите и скоро качиш едни веселяшки снимки в цялата му излекувана прелест Praynig Peace

# 148
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Много се радвам за Лъки. Колкото до това, че част от симптомите може да станат хронични... възможно е, но това е бял кахър Hug Важното е, че куч ще оздравее thumbsup

# 149
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Ама Лъки оздравява, дори е напълно възможно да няма никакви увреждания след това. Всичко се случва на този свят, чудеса стават. Милата ми рунтава животинка, спомних си че съм гледала албума му.
джоджо, Hug  animal037 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 150
  • София
  • Мнения: 2 613
Лъки е прекрасно куче.
Искрено вярвам, че ще се оправи напълно- убедих се лично, че на Коледа наистина се случват чудеса!
Желая ви прекрасни и незабравими празници, които да прекарате всички заедно с Лъки! Heart Eyes Hug

# 151
  • Мнения: 29
Ей,какво става с момчето ? Стискаме палци и лапички и вярваме,че съвсем скоро Лъки ще оздравее напълно Peace  аа и едно синьо езиче по нослето от нашата принцеса  Heart Eyes

# 152
  • Мнения: 179
Джоджо, m1ma и всички други, не се притеснявайте, че някой може да не разбира чувствата ви. Аз съм имала (и имам) всякакви домашни любимци, не само кучета и котки, и всичките съм ги обичала много, като членове на семейството са. Хич не ми дреме дали за някои хора това е странно, даже пет пари не давам какво мислят другите за мен - обичам си животните, грижа се за тях, страдам, когато ги боли... Струва си, заради радостта, която носят.
Сигурна съм, че Лъки ще се оправи  Simple Smile

# 153
  • Мнения: 654
Сега е времето за добра новина-Лъки е многооо добре Hug
Е,има малъккк проблем,но общото му състояние е повече от задоволително.
Щом сутринта щеше да отнесе една караница,значи се завръща старото досадно куче Laughing
Всичко да види,всичко да чуе,всичко да докопа.
Да му мисли Дядо Коледа как ще влезе Mr. Green

Весели празници
Бъдете щастливи,
Бъдете заобиколени от всички които обичате,
Бъдете благословени

# 154
  • Мнения: 2 757
Весели празници и на теб! Благодаря, че усмихна деня ми! Hug

# 155
  • София
  • Мнения: 5 658
Толкова се радвам да прочета това  Hug Лъки е вашето коледно чудо. Ще посрещнете празника заедно, щастливи и благодарни!

# 156
  • Варна
  • Мнения: 25 283
Весели празници и от нас Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 15 485
   Жив и здрав да ви е ,още много години! Весели празници!

# 158
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
джоджо, не знам как да кажа колко съм щастлива. newsm44 Нали ти казах, че Коледа носи чудеса! Знам, че всички проблемчета на Лъки ще се изчистят и той пак ще е предишният рунтьо.  Да го намачкаш  и му кажи, че е поздрав от мен. Не му се карай, да е жив и здрав!

Весели и щастливи празници на всички у вас.  Hug

# 159
  • Мнения: 245
Ей,супер новина  Grinning !Искрено се радвам за вас ,Джоджо!ако можеш да ме видиш ,как съм ухилена доволно в момента.......
Весела Коледа на всички-много здраве ,обич и късмет!

# 160
  • Мнения: 22 867
Джоджо, не му се карай на момчето, по-добре беладжия, отколкото със здравословни проблеми! Да го нагушкаш много, много, много! Цял ден търчах насам-натам, пътувах, скапана съм яко, тръшкам се пред компа, разбира се, за отмора и какво прочитам - хубавата новина за Лъки. Нека да е здрав, ама наистина хубава новина, направо ме освести! Grinning  bouquet

# 161
  • Мнения: 124
Ей на това му се казва хубава новина. Много се радвам за теб джоджо и за Лъки разбира се. Казах ти , той е смело куче  ще се оправи,  щом вече има и причина да му се караш значи се завръща стария Лъки.  Весели празници и от сега нататък да ви се случват само хубави неща и положителни емоции. Simple Smile

# 162
  • Мнения: 1 908
Хиляди, милиони целувки по мокрото Лъкчово носле  Hug Heart Eyes  bouquet
Лъки, ти си герой!
Джоджо, Весела и Благословена Коледа на цялото ти семейство и на всички момичета тук  Hug

# 163
  • София
  • Мнения: 7 997
Много се радвам да прочета хубавата новина за Лъки! Много красива и щастлива Коледа ви пожелавам след всичките перипетии, през които минахте!  Hug

# 164
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Hug Нека е палаво момчето Simple Smile Хубави празници на всички!

# 165
  • Мнения: 654
Благодаря ви за топлите думи и прекрасни пожелания  bouquet
Днес е още по добре HugЯвно е чакал Коледа за да ни зарадва.

# 166
  • София
  • Мнения: 15 485
Благодаря ви за топлите думи и прекрасни пожелания  bouquet
Днес е още по добре HugЯвно е чакал Коледа за да ни зарадва.

  Радвам се!Весел празник, без проблеми и притеснения!

# 167
  • Мнения: 201
Весел празник Джоджо, а на Лъки късмет и кураж, ще оздравее! Hug

# 168
  • София
  • Мнения: 2 613
Радвам се, Джоджо Hug
Желая ви на цялото семейство щастлива Коледа!

# 169
  • Мнения: 124
Весела Коледа джоджо. Пожелавам ти много здраве на цялото ти семейство и още безброй щастливи мигове с Лъки. Simple Smile
P.S. Погали го от мен Simple Smile

# 170
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Весела Коледа, Лъки, джоджо и семейство!

Намачкай беладжията и от мен Hug

# 171
  • Мнения: 157
Джоджо, изчетох цялата тема. Радвам се за Лъки и за добрите новини. Поздрави от нашия Лъки и от мен  Hug

# 172
  • Мнения: 654
 santa2Весела Коледа

# 173
  • Мнения: 328
 Laughing JoyЧестито Рождество Христово!

# 174
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
 newsm81 сменили сме заглавието нещо Hug Правилно!
Оздравяването на Лъки е моят подарък от Коледа.

Наздраве на компанията! Drunk

# 175
  • Мнения: 654
Котьо Тръмп Hugизпълнявам си обещанието Grinning

Туй конче дето е на снимката ли е Неуловим?
Дъщеря ми се възхищава на девойката и благородно и завижда за коня  bouquet

# 176
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
На снимката е Лего, но Неуловим е почти същия Grinning Аз поне не мога да ги различа. А моето девойче отсега има травми - един четирикрак идиотин я беше хвърлил  Rage.

# 177
  • Мнения: 521
Честита Коледа, и много поздрави от Рико и нашата компания на Джоджо, Лъки и семейство  bouquet

# 178
  • Мнения: 245
Честита Коледа и от нашата компания (поименно няма да я изброявам,защото само четирикраките членове  са седем броя  Crazy).
Много здраве и щастливи моменти заедно ви желая!ако знаете,как се зарадвах на смененото заглавие!

# 179
  • Мнения: 796
Страхотен подарък за Коледа Simple Smile Честита Коледа на всички! Simple Smile

# 180
  • Мнения: 2 018
 Simple Smile Честита Коледа и поздрави  Peace

Общи условия

Активация на акаунт