Благодарности от Лъки и компания

  • 15 607
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 245
И ние изпращаме  много любов !  newsm10.Ще видиш,всичко е наред!

# 121
  • София
  • Мнения: 18 679
джоджо, пиши какво става, че сърцето ми се е свило на стафида Sad

# 122
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Джоджо, аз не разбрах нещо случило ли се е, или сте на контролен преглед? Стискам палци.

# 123
  • Мнения: 654
Направо ми е неудобно да ви занимавам.
Но ме стопля вашата грижа за Лъки Hug
Оказа се,че е получил мускулен спазъм на пикочния мехур/или нещо такова/и не може да пишка.
Поставили са му дренаж и във вторник пак на лекар.
Смениха антибиотика.Има яка около врата за да не се ближи и разкъса конците.
След малко се прибирам при него и ще го видя.  

# 124
  • София
  • Мнения: 10 419
 fingerscrossed

# 125
  • София
  • Мнения: 8 012
Бързо преодоляване на трудностите! Много се намъчи Лъки напоследък.

# 126
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
 Hug

# 127
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 277
Лъки, обичам те!

# 128
  • Мнения: 22 867
Направо ми е неудобно да ви занимавам.
Но ме стопля вашата грижа за Лъки Hug

джоджо, занимавай ни, пиши когато можеш, нали знаеш човек как преживява подобни неща, особено като има вкъщи животинка. Иначе само надничам в темата и аха да попитам какво става, пък ми става неудобно, защото може и да нямаш възможност да пишеш, може и да не ти се иска...........
Много, много сили на Лъки да преодолее проблемите! Хайде, оздравявай по-скоро, момче, и да прочета, че !

# 129
  • Мнения: 124
Лъки е добро и смело момче - вярвам, че утре, когато отидете на чичо доктор всичко вече ще е наред Simple Smile. Успех и чакаме отново инфо..

# 130
  • Мнения: 654
Нещата при Лъки протичат така  както каза доктора при първия преглед.
Като по учебник четен на срички.
Той е силно куче и вируса се опитва да го надвие.
Видимо не го боли.Мога да го милвам, дори на определени места натискам за да видя къде може да има проблем.Не реагира.Не лае.Само се притиска доверчиво.
Не знам какво да мисля,само се моля Praynig

# 131
  • Варна
  • Мнения: 25 305
Джоджо,
Ветът ви още ли поддържа теорията за онзи вирус Tired Може би е време за второ мнение. Двама доктори от дог.бг ме увериха, че псевдобяс без сърбеж и с преживяемост повече от 48 часа не съществува. Диагноза също не се поставя така, както на вас е поставена. Не знам, вие си решавате, но  аз бих търсила още едно мнение.

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 13:19 от Месечинка виторога

# 132
  • Мнения: 654
Месечинка виторога,направихме го.Вчера сутринта бяхме на преглед,а следобед при нашия доктор за лекарства и манипулация.
Какво имат предвид поставяне на диагноза?
Нали са направени изследвания,или има нещо което пропускаме?
Затова търся информация.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 25 305
За този вирус конкретно се взема проба от далак, дроб или мозък и се изолира причинителят. Това е начинът да се каже 100% дали става дума за Ауески или не. За съжаление нямам идея в каква лаборатория биха направили тези изследвания, но ветеринарят би трябвало да знае. С кръвни и уринни тестове няма как да се докаже каквото и да било, освен че има някакво възпаление Confused
Лечението на Ауески не е с антибиотици:
Цитат
В самото начало на болестта се прилага хиперимунен серум против болестта на Ауески. Той се вкарва мускулно в доза 25мл в зависимост от теглото на кучето. Особено удачно е прилагането на специфичен гама-глобулин.
Не казвам да не прилагате антибиотиците, просто фактът, че оказват влияние също навежда на мисълта, че причината за заболяването е съвсем друга. Можеш ли да опишеш точните симптоми в момента?

# 134
  • София
  • Мнения: 32
Здравейте любители на животни,
Позволявам си да пиша и в тази тема,защото виждам,че сте хора със сърца и  отношение към животните-търся  дом за 2 бездомни кучета като поемам разходите за храна,ето историята..
Братче и сестриче кученца на 1г,които оцеляха след опит за отряване търсят своя стопанин.Моля ви, ако някой разполага с двор, в който би приютил животинките,като аз поемам разходите за отглеждането им и храна, да се свърже с мен. Семейство от 5 кучета, които отглеждах и за които се грижех пред блока си в квартал на София бяха отровени от тези, които наричаме "хора"...След като ги закарах във ветеринарна клиника и неколкодневен опит всичките да бъдат спасени, за съжеление 3 душички от кучешкото семейство се наложи да бъдат приспани, за да не се мъчат.Двете кученца, които оцеляха,са много,верни,умни и в момента много наплашени,.Моля ви да намерим двор с добронамерени стопани, които да ги приютят и обичат, а аз ще осигурявам храна и всичко друго необходимо за отглеждането им.Не мога да ги върна пред блоковото пространство, защото ще ги доубият, а в клиниката не могат да ги гледат на хотелски начала.В момента съм намерила кратковременно разрешение,но трябва възможно най-бързо да им открия стопанин..Благодаря на тези,които биха се замислили и свързали с мен Hug
А на Лъки пожелавам успех и много прегръдки Praynig Hug

Общи условия

Активация на акаунт