Има ли начин да спра смс-те идващи от 145?

  • 15 263
  • 96
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 391
При мен смс с текст STOP на 145 свърши работа. Ама не е истина колко са нагли  ooooh! веднага след това ми върнаха съобщение, че съм се ОТРЕГИСТРИРАЛА и ако искам пак да се включа.....бла бла бла. Да не говорим, че номерът ми не се води на мое име - е мнооого ми стана интересно тогава как на рожденият ми ден ме поздравяваха и подканваха да взема специално участие по случай праника ми... Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 574
И аз се чудих как да се откача, така че се възползвах от информацията тук.Току що ми върнаха отговор,че вече няма да получавам съобщенията им.Писах на номер188188.

# 17
  • Мнения: 133
Туко що получих от приятел това:
"Ако не желаете да получавате рекламни смс-и от играта "Стани Милионер" (от номер 145), пуснете безплатен смс на номер 17867 със съдържание "STOP145" (без кавичките, без интервали, с големи букви) и до 24 часа трябва да сте извън списъка на пациентите."
Работи! Върнаха ми смс, че прекратяват  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 4
Аз добавям номера, от който идват съобщенията, в block list-a.  Mr. Green
Работи  Peace
Работи Wink

# 19
  • Мнения: 46 526
Отвратителни са Sad пускат ги по всяко време, в неделя, почивен ден, детето спи и ми ги праскат от 2 до 4  Sick

Първо звъннахме на *88, препратиха ни на *177 (безплатен бил, ще видим в края на месеца), там една кака обясни, че може да го спре на двата номера (на името на мъжа ми са 3 карти, неговата, моята и на детето примата фор кидс), а за примата трябва отделно позвъняване. Каза, че до 1-2 дни ще спрат на двата. Звъним втори път, от примата - вдига един батко, който обяснява, че не можело така, трябва смс на не нам си какъв номер, мъжът ми се развика, че всеки служител му дава различна информация, че самите те не са наясно, да си оеднаквят лъжите, поиска му името и онзи се съгласи да я спре без смс. Този път срокът бил 2-3 дни.

Ще видим.
Днес, учудващо, нямах смс-и  Mr. Green иначе и аз получавах същите - пропуснахте си вчера шанса, но ние сме великодушни  Hug Twisted Evil

Неприятно е - пускат го по всяко време, детето може да е в час или да е почивен ден, неподходящ час, въобще не се съобразяват.

И още - питаме - защо ни давате данните на трети лица - не били трети, те им били партньори! Е, хубаво партньори, ама една фирма ли сте? Вие ли организирате играта? Не. Значи не е вашата фирма, а трети лица? Да.

Значи за участие, не е нужно да звъним, да пускаме смс-и, нито срок от 3 дни, но за спиране - да.
Т.е. не си изказал съгласие за участие - участваш.
Искаш да спреш - не може, трябва да звъниш, да пращаш съобщения!

Ако има колективна инициатива с/у тях, ще се включим.

# 20
  • Мнения: 2 495
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.

# 21
  • Мнения: 4 965
...
Значи за участие, не е нужно да звъним, да пускаме смс-и, нито срок от 3 дни, но за спиране - да.
Т.е. не си изказал съгласие за участие - участваш.
Искаш да спреш - не може, трябва да звъниш, да пращаш съобщения!

Ако има колективна инициатива с/у тях, ще се включим.

Аз от няколко дни издирвам подобна инициатива и се надявам да се организира нещо.
За мен е неморално и ненормално да те включат някъде с личните ти данни и да те тормозят, без съгласието ти, а накрая да си губиш времето и нервите, за да се откачиш /буквално/.
Ако чуете за подобна инициатива, бройте ни с мъжа ми и родителите ми - т.е. 4 човека от раз.
Пък мен и на именния ми ден в петък ми писаха /и в събота точно по време на следобедната ми дрямка също великодушно ми напомниха, че още има време да реагирам/, а картата е на друго име. Грозна работа!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 372
azaf, какво ти писаха, поздравление за именния ден ли Shocked? Картата не е на твое име, така ли?

# 23
  • Мнения: 2 018
как става това - да ти знаят името, рожден дата /по-нагоре някой писа/ пък картата не е на ваше име?
Това може да се знае единствено ако са ви подслушвали.  Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 786
Сега се сетих че миналия месец на 25-ти (това ми е рожденната дата) ме бяха избрали да участвам в играта, защото ми била рожденната дата!!!! Телефона се води на брат ми, той е на друга дата.
Как става тоя номер???

# 25
  • София
  • Мнения: 1 391
как става това - да ти знаят името, рожден дата /по-нагоре някой писа/ пък картата не е на ваше име?
Това може да се знае единствено ако са ви подслушвали.  Shocked

Ми много лесно. Пускаш си например заявление за издаване на Била карта (или на някоя от другите вериги). Там винаги искат телефон за контакт и после същите тези хубостници продават информацията на такива като "Стани милионер". За мен съм 100% сигурна, че е станало така. А ТОВА Е ТОЛКОВА НЕЗАКОННО, ЧЕ НАПРАВО  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 4 965
azaf, какво ти писаха, поздравление за именния ден ли Shocked? Картата не е на твое име, така ли?

Не, не бяха поздравления, а подобно на текста с рождения ден, но вместо не-знам-си-колко рожденици пишеше, че днес бяха изтеглени не-знам-си-колко именици и аз съм една от тях...
Не, картата е на името на баща ми (картата на майка ми също е на негово име, но и тя получи смс на рождения си ден).
За мен това е чиста продажба на лични данни от места, където се изисква регистрация с телефон за контакт - регистратури в хотел, електронни разплащания, поръчки и т.н. Sick

# 27
  • Мнения: 2 821
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.
Връщаш смс с текст стоп, така ли?

# 28
  • Мнения: 66
Пратих, за секунди потвърждават.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 391
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.
Връщаш смс с текст стоп, така ли?

Ти изпращаш смс със текст стоп на тел. 145

Общи условия

Активация на акаунт