Има ли начин да спра смс-те идващи от 145?

  • 15 275
  • 96
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Вчера съм била голямата късметлийка - уведомяват ме че номерът ми е изтеглен за участие. Днес, понеже вчера съм изпуснала шанса си, а те са снизходителни, ми дават последен шанс да им се обадя и участвам. И така всеки ден. Писна ми! Неприятно ми даже някой да допуска, че може да съм толкова глупава. Има ли начин да си изключа тая "екстра"?

# 1
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Обади се на оператор и заяви желанието си. Peace

# 2
# 3
  • Мнения: 68
Спират след разговор на висок глас с оператор.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз добавям номера, от който идват съобщенията, в block list-a.  Mr. Green
Работи  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 245
Изпраща се смс с текст: STOP на номер 145.
Ако си към Виваком можеш да изпратиш празен смс на 188188 и ще спреш да получаш всякакви рекламни съобщения. Миналата седмица го направих!

# 6
  • Мнения: 273
Аз се обадих в Мтел и заявих желание веднага да спрат да ми изпращат такива смс-и. Отделно от това ги попитах как при условие, че аз не съм давала съгласие, организаторите на играта ми имат телефона. Операторката каза, че на този въпрос можели да ми отговорят организаторите и щяла да ме свърже с тях на безплатен телефон, на който да ми отговорят на въпросите.
Тия плачат за жалба в КЗЛД, защото са ми предоставили данните (минимум тел. номер) и в КЗП.

# 7
  • Мнения: 133
Изпраща се смс с текст: STOP на номер 145.
Ако си към Виваком можеш да изпратиш празен смс на 188188 и ще спреш да получаш всякакви рекламни съобщения. Миналата седмица го направих!
Този смс 2,40 ли е ? Тези са толкова нагли, че няма да се изненадам!!!

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 507
Остави смс-ите, ами постоянно получавам обаждания от 145... Не вдигам, но са толкова нагли- звънели са ми в 14 часа, когато детето ми спи, както и след 21 часа...

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 263
В един период настроих телефоните си на вибрация, без звук.

# 10
  • Мнения: 3
Едната ми карта е на Виваком и прочетох в сайта им "За да деактивирате услугата получаване на рекламни SMS съобщения от VIVACOM трябва да изпратите SMS с текст "stop" до кратък номер 188188". "Изпращането и получаването на SMS-и към и от номер 188188 са безплатни".
Другата карта е на прима към мтел и там не получавам съобщения от 145.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Другата карта е на прима към мтел и там не получавам съобщения от 145.

детето е с прима и получава ooooh!
... по-скорно не желая него да тормозят и зарибяват.

# 12
  • София
  • Мнения: 28 815
А имат ли право да включват в играта малолетни и непълнолетни?  Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 1 508
Доколкото знам, телефоните на малолетните и непълнолетните са регистрирани на името на един от родителите, поне за Примите е така, така че няма начин да знаят, че телефонът се използва от дете. Детето е научено да игнорира подобни смс-и, двамата с мъжа ми също не се впечатляваме от тях, нека си идват, нямам намерение да си тровя нервите заради тях.

# 14
  • Мнения: 116
И на мен ми пращат смс-и и аз ги трия без да ги чета.А преди 3 дни ми звъннаха и аз им затворих.От тогава-нищо.

# 15
  • София
  • Мнения: 1 395
При мен смс с текст STOP на 145 свърши работа. Ама не е истина колко са нагли  ooooh! веднага след това ми върнаха съобщение, че съм се ОТРЕГИСТРИРАЛА и ако искам пак да се включа.....бла бла бла. Да не говорим, че номерът ми не се води на мое име - е мнооого ми стана интересно тогава как на рожденият ми ден ме поздравяваха и подканваха да взема специално участие по случай праника ми... Mr. Green

# 16
  • София
  • Мнения: 574
И аз се чудих как да се откача, така че се възползвах от информацията тук.Току що ми върнаха отговор,че вече няма да получавам съобщенията им.Писах на номер188188.

# 17
  • Мнения: 133
Туко що получих от приятел това:
"Ако не желаете да получавате рекламни смс-и от играта "Стани Милионер" (от номер 145), пуснете безплатен смс на номер 17867 със съдържание "STOP145" (без кавичките, без интервали, с големи букви) и до 24 часа трябва да сте извън списъка на пациентите."
Работи! Върнаха ми смс, че прекратяват  #2gunfire

# 18
  • Мнения: 4
Аз добавям номера, от който идват съобщенията, в block list-a.  Mr. Green
Работи  Peace
Работи Wink

# 19
  • Мнения: 46 572
Отвратителни са Sad пускат ги по всяко време, в неделя, почивен ден, детето спи и ми ги праскат от 2 до 4  Sick

Първо звъннахме на *88, препратиха ни на *177 (безплатен бил, ще видим в края на месеца), там една кака обясни, че може да го спре на двата номера (на името на мъжа ми са 3 карти, неговата, моята и на детето примата фор кидс), а за примата трябва отделно позвъняване. Каза, че до 1-2 дни ще спрат на двата. Звъним втори път, от примата - вдига един батко, който обяснява, че не можело така, трябва смс на не нам си какъв номер, мъжът ми се развика, че всеки служител му дава различна информация, че самите те не са наясно, да си оеднаквят лъжите, поиска му името и онзи се съгласи да я спре без смс. Този път срокът бил 2-3 дни.

Ще видим.
Днес, учудващо, нямах смс-и  Mr. Green иначе и аз получавах същите - пропуснахте си вчера шанса, но ние сме великодушни  Hug Twisted Evil

Неприятно е - пускат го по всяко време, детето може да е в час или да е почивен ден, неподходящ час, въобще не се съобразяват.

И още - питаме - защо ни давате данните на трети лица - не били трети, те им били партньори! Е, хубаво партньори, ама една фирма ли сте? Вие ли организирате играта? Не. Значи не е вашата фирма, а трети лица? Да.

Значи за участие, не е нужно да звъним, да пускаме смс-и, нито срок от 3 дни, но за спиране - да.
Т.е. не си изказал съгласие за участие - участваш.
Искаш да спреш - не може, трябва да звъниш, да пращаш съобщения!

Ако има колективна инициатива с/у тях, ще се включим.

# 20
  • Мнения: 2 495
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.

# 21
  • Мнения: 4 965
...
Значи за участие, не е нужно да звъним, да пускаме смс-и, нито срок от 3 дни, но за спиране - да.
Т.е. не си изказал съгласие за участие - участваш.
Искаш да спреш - не може, трябва да звъниш, да пращаш съобщения!

Ако има колективна инициатива с/у тях, ще се включим.

Аз от няколко дни издирвам подобна инициатива и се надявам да се организира нещо.
За мен е неморално и ненормално да те включат някъде с личните ти данни и да те тормозят, без съгласието ти, а накрая да си губиш времето и нервите, за да се откачиш /буквално/.
Ако чуете за подобна инициатива, бройте ни с мъжа ми и родителите ми - т.е. 4 човека от раз.
Пък мен и на именния ми ден в петък ми писаха /и в събота точно по време на следобедната ми дрямка също великодушно ми напомниха, че още има време да реагирам/, а картата е на друго име. Грозна работа!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 372
azaf, какво ти писаха, поздравление за именния ден ли Shocked? Картата не е на твое име, така ли?

# 23
  • Мнения: 2 018
как става това - да ти знаят името, рожден дата /по-нагоре някой писа/ пък картата не е на ваше име?
Това може да се знае единствено ако са ви подслушвали.  Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 787
Сега се сетих че миналия месец на 25-ти (това ми е рожденната дата) ме бяха избрали да участвам в играта, защото ми била рожденната дата!!!! Телефона се води на брат ми, той е на друга дата.
Как става тоя номер???

# 25
  • София
  • Мнения: 1 395
как става това - да ти знаят името, рожден дата /по-нагоре някой писа/ пък картата не е на ваше име?
Това може да се знае единствено ако са ви подслушвали.  Shocked

Ми много лесно. Пускаш си например заявление за издаване на Била карта (или на някоя от другите вериги). Там винаги искат телефон за контакт и после същите тези хубостници продават информацията на такива като "Стани милионер". За мен съм 100% сигурна, че е станало така. А ТОВА Е ТОЛКОВА НЕЗАКОННО, ЧЕ НАПРАВО  #2gunfire

# 26
  • Мнения: 4 965
azaf, какво ти писаха, поздравление за именния ден ли Shocked? Картата не е на твое име, така ли?

Не, не бяха поздравления, а подобно на текста с рождения ден, но вместо не-знам-си-колко рожденици пишеше, че днес бяха изтеглени не-знам-си-колко именици и аз съм една от тях...
Не, картата е на името на баща ми (картата на майка ми също е на негово име, но и тя получи смс на рождения си ден).
За мен това е чиста продажба на лични данни от места, където се изисква регистрация с телефон за контакт - регистратури в хотел, електронни разплащания, поръчки и т.н. Sick

# 27
  • Мнения: 2 821
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.
Връщаш смс с текст стоп, така ли?

# 28
  • Мнения: 66
Пратих, за секунди потвърждават.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 395
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.
Връщаш смс с текст стоп, така ли?

Ти изпращаш смс със текст стоп на тел. 145

# 30
  • Мнения: 796
Току що изпартих смс - стоп-а върши работа...отрегистрираха ме, въпреки, че никога не съм се регистрирала Crossing Arms. Явно има злоупотреба с лични данни, защото знаеха и за моя рожден ден, въпреки, че картата не е на мое име....супер нагли са ooooh!. А операторите да не ни препращат към тях, защото те са продали данните ни Close

# 31
  • Мнения: 2 495
На Мтел и Глобул-"stop" на 145.Работи безотказно.
Връщаш смс с текст стоп, така ли?

Ти изпращаш смс със текст стоп на тел. 145
точно така  Peace

# 32
  • Мнения: 211
Влизам да се оплача. Прочетох около една страница от темата и реших да пусна въпросния СТОП смс. Пуснах го. Върнаха ми. "Няма да получавате повече... бля-бля". Обаче след една минута получих пак. "СМС от Мтел: Вчера за теб имаше подарък, но ти не игра. Сега имаш последен шанс да го получиш.. бля!!" Е, как да не влезна да се оплача!!! Допълвам, че никога, ама никога не съм пускала смс на 145 или на който и да е там подобен бълвоч! Crossing Arms

# 33
  • София
  • Мнения: 574
September, тъкмо ми стана смешно,че вие отново сте получили съобщение от 145, но в същия момент и аз получих две. Явно няма отърване от тези.

# 34
  • Мнения: 2 018
спрете да изпращате тези стопиращи смс-и защото това е пак начин за зарибявка!

# 35
  • Viena
  • Мнения: 3 597
Аз изпратих смс-стоп,и постигнах обратен ефект,двойно повече смс-и и даже  ми звънят доста настойчиво.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 024
Точно наскоро пуснах подобна тема,
дълбоко възмутена от всичко това.
Продължавам да "колекционирам" смс-те
с безумните им текстове, показващи, че
се знаят абсолютно всичките ми лични
данни без дори да съм абонат на оператора.
Мисля си, че някоя банка е изтъргувала
данните ми.
Ако искате, да оформим една обща жалба?  Hug

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 372
На мен досега не са ми звънели, явно съм късметлийка Laughing. Смс-и съм получавала няколко само. Не повече от 4-5. На Глобул съм, ако това има някакво значение. Имам карта и на Мтел, но не я ползвам много и телефона поне седмица беше изключен, защото му е паднала батерията. Преди това получавах смс-и. Със сигурност са повече, отколкото на картата, която е на Глобул. Явно Мтел много искат абонатите им да спечелят Laughing. А да попитам - обажданото и смс-а до 145, безплатни ли са? Защото сега си включих картата на Мтел и в един от смс-те пише следното, цитирам:
"100 000 и 1 милион лева чакат с безплатен смс/ обаждане на 145"
Аз съм останала с впечатлението, че смс-те и обаждането се таксуват, даже и входящото обаждане. Ако информацията ми е вярна и всичко се таксува, то много здраво залъгват хората Crazy ooooh!!

# 38
  • Мнения: 2 018
хаха.. който се е похвалил, че няма смс и обаждания и веднага му пращат...  Joy ама, че работа  Laughing Laughing

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е, стига де Crossing Arms. Тъкмо се радвам, че не са ми звънели и смс-и почти нямам, ти сега ще ме урочасаш Mr. Green.

# 40
  • Мнения: 2 018
между нас казано.. тихо да не чуят - и на мен не са ми се обаждали, а само смс-и получавам.
Преди доста време се бях развикала на оператор и бяха спрели с рекламните си такива... от тогава /3-4години/ до сега не бяха ми пускали. Сега се пръкна тази игра и пак започнаха...
На мъжа ми пък му се и обаждат.. и смс всеки ден има...  Crazy
Не знам с какво заслужих аз,това пренебрежение.  Crossing Arms
 Laughing Laughing

# 41
  • Мнения: 796
То, оставаше и да ми се обаждат Crossing Arms. Не стига, че смс-ите идваха в невъзможни часове...сутрин в 7 или вечер в 23 часа. Сепвам се като ми задрънчи телефона в тези часове.

елфчето, първия смс към играта е безплатен. После вече започваш да си плащаш , но не зная колко.

И в тази връзка - Солени глоби за мобилните оператори

# 42
  • Мнения: 434
  И аз вчера се отрегистрирах.От тогава не съм получавала.Не помня да съм се и регистрирала,никога не съм и участвала в такива игри newsm78
  Вчера като получих поредния смс- #Cussing outпобесняла звънах на звездичката и ми казаха -смс на номер17867 със съдържание stop 145.

# 43
  • Мнения: 8 249
Съпругът ми получава съобщения всеки ден. Майка ми също. Скоро се похвалих, че аз получавам по едно на седмица-две и докато го сторя, ме подпукаха и мене всеки ден  Joy Много е дразнещо  #2gunfire Засега не съм имала честта да ми се обаждат лично, но пък и аз не вдигам много-много на непознати номера.
Интересено ми стана друго. Замислих се, че на служебните телефони никога не сме получвали такива съобщения. Струва ми, че атакуват само личните, а фирмените ги оставят на мира.
Не знам от къде изтичат личните данни. Имат информация за рожденните дни. При нас изтичането не може да е от оператора, защото моята карта и тази на съпруга ми, са на името на брат ми. Номерът съм го давала за контайт само в банки, НОИ, НАП, детската градина и подобни. Нямам разни карти за покупки в магазини. Та от къде си изнамират информацията?  newsm78

# 44
  • Мнения: 2 156
Пуснахме sms /виваком/ и вече два дни  е спокойно.
Дано не се налага отново !
Това е абсолютна наглост с този тормоз и
мисля, че освен за сметката , за друго не трябва да безпокоят абонатите.

# 45
  • Мнения: 796
Номерът съм го давала за контайт само в банки, НОИ, НАП, детската градина и подобни. Нямам разни карти за покупки в магазини. Та от къде си изнамират информацията?  newsm78

Оказва се, че отвсякъде може да си я намерят.

Изобщо, не им е трудно. Всичките администрации и финасови институции имат тази информация.

В другата тема прочетох, че смс-ите "стоп" били 2,40лв Shocked. Това вярно ли е?

Последна редакция: ср, 14 дек 2011, 12:20 от loca

# 46
  • Мнения: 434
 На мен от звездичката ми казаха,че sms-ът безплатен.Два пъти ги попитах! Naughty
 То сега остава и платен да е #Cussing outЩе си плащам да се отрегистрирам,при условие,че не съм се регистрирала.

# 47
  • Viena
  • Мнения: 3 597
E само на мен ли не ми отразиха смс-а и продължавам да получавам? newsm78

# 48
  • Мнения: 5 097
Аз рядко получавам смси от тях, не са ми се и обаждали. На Loop съм  Rolling Eyes Това за фирмените номера не е вярно. Родителите ми са с фирмени и си получават юнашки. Не им се поддаваме, ама за бабите ме е страх  Rolling Eyes

# 49
  • Мнения: 2 018
...
Интересено ми стана друго. Замислих се, че на служебните телефони никога не сме получвали такива съобщения. Струва ми, че атакуват само личните, а фирмените ги оставят на мира.
...

не, не са само частните, а и фирмените - моя и на съпруга ми са фирмени

# 50
  • Мнения: 0
Red tree благодаря ти. Спаси ме от среднощните събуждания ! Simple Smile

# 51
  • Мнения: 66
Ех, че наглост. От едните се отървах, другите започнаха. Сега 1251 - страхотни награди.

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 372
Момичета, разбрах, че Мтел предлага услугата M-tel Contact. Нещо като указател на Мтел, в който има информация от рода на телефон, адрес, допълнителна информация за фирми. Ето - http://www.mtel.bg/mtel-contact
За да откажеш твоите данни да бъдат включени в тази услуга, трябва при подписване на договора да отметнеш, че НЕ желаеш. Чудя се как стои въпросът с хората, които използват предплатени услуги, т.е. са на ваучер?

# 53
  • Viena
  • Мнения: 3 597
Сeга звънях на МЕНТЕЛА и им казах,че съм пуснала смс-стоп за играта и те ме оферираха да пробвам да звъня на някакъв си номер да спрат да валят тези смс-и,ще звънна,сигурно на минута е 4.50лв.(без ддс)

# 54
  • Мнения: 136
Не съм се регистрирала в играта и въпреки това - обаждания , есемеси , по няколко пъти на ден ! Много дразнещо и супер нахално ! Обадих се на оператор , откъдето ме препратиха на номер 178 , да говоря с колегата им , който отговарял за играта и да заявя отказ ! От тогава не ме безпокоят .

# 55
  • Мнения: 66
Договорът ми изтича след три месеца. Край. Повече нищо не подписвам.
Иди, че си търси правата по институции - мисия невъзможна.

# 56
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Аз съм се обаждала на номера да ми спрат смс-ите и нямам спомен да струва нещо, камо ли 4,50.

сигурно на минута е 4.50лв.(без ддс)

Ей такива сигурни изказвания са ми любими  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 136
Аз съм се обаждала на номера да ми спрат смс-ите и нямам спомен да струва нещо, камо ли 4,50.

сигурно на минута е 4.50лв.(без ддс)

Ей такива сигурни изказвания са ми любими  Mr. Green

Ми то хубаво да не " струва нещо " , но я да си дадем сметка колко възрастни хора / дето не са толкова самоуверени , информирани и " оправни " / , са притеснявани от тези нахални и нежелани позвънявания , изслушването на които само пак е за тяхна сметка и да го сметнем в съотношение към мизерните пенсии като месечно средство за живот !!! Тогава май ще се окаже , че " Ей такива сигурни изказвания " / дето са ти любими / , са напълно предизвикани и далеч не са безпочвени , защото доста  пъти " грешките " са много чести , там дето успяват да минат !!!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 455
 Вчера сутринта се обадих на оператор на Глобул и след като разбра какво искам любезно момиче ми обеща, че вече няма ме притесняват от 145. И днес за първи път от много дни нямам нито един смс или обаждане.

# 59
  • София
  • Мнения: 5 074
Днес получих 28  SMS  наведнъж, чудя се как е възможно това ?
Отделно от това са обажданията, които отстранявам.

# 60
  • Мнения: 136
Инфо от Новините тази вечер - по новия закон , обаждания и есемеси от игри само след изричното съгласие на абоната !!!
Хули , може да се обадиш на 178 , за да престанат веднага . То бива наглост , ама това тяхното ....!

# 61
  • София
  • Мнения: 1 455
Днес получих 28  SMS  наведнъж, чудя се как е възможно това ?
Отделно от това са обажданията, които отстранявам.
Обадете се на мобилния си оператор, със сигурност ще ви извадят от списъка на 145.

# 62
  • Мнения: 62
И мен ме нервираха тия смс-и, не за друго, ама мамка му, работя с тия телефони!
Чакам обаждане, нещо, и телефонът само мига с тъпи смси... Бях се изнервил жестоко и така ги насолих на *88... засега спряха, но проблемът и болката ми са: защо всичко тук трябва да стане след като се развикаш дивашки и заплашиш с няколко извесни адвокатски имена??
отвратително

# 63
  • София
  • Мнения: 16 122
Изпратих СМС със текст Стоп на № 145 и тормоза приключи.
Даже ми отговориха, че вече няма да ме безпокоят. Засега си спазват обещанието.

# 64
  • Мнения: 662
Мобилните оператори са се подсигурили във всяко отношение.В общите условия изрично е упоменато, че може да използват и предоставят данните на клиентите си във връзка с подобни игри, кампании и т.н.Проблемът е, че малко хора се интересуват какво съдържат тези допълнителни уточнения и никога не са им обръщали внимание.А те са неизменна част от всеки договор, но са качени на сайтовете на операторите.Не, че съм голям оптимист и да бяха прикрепени към договорите, пак малко хора четат какво подписват. Grinning

Направи ми впечатление, че някои споменаха, че са се обадили на оператор и съобщенията пак продължават.Да, така е, защото човек сам се отрегистрира.Само в краен случай, ако иам технически проблем и смс-те  продължават, има опция това да бъде забранено.Но не е практика и не мислете, че заради заплахи с каквото и да е, някой ще се трогне.И да се споменават медии или адвокати, никой оператор няма да си промени политиката. Laughing
Истината е, че законите касаещи мобилните оператори и услуги, са доста удобни за тях и те максимално се възползват от опциите, които са разрешени.

С новият закон се надявам да бъдат регулирани в някаква степен подобни дейности, защото е вид агресия, определено.




# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Привет и от мен-няколко дни не бях получавал смс-и от тия гадове.И днес в 14:55 бам звънят-затварям.И най-нагло преди малко към 22:00 2 последователни смс-а пратих с дърти букви СТОП на 145 уж няма да пращат пък да видим.
Иначе и аз заплашвах преди дни оператора със съд и такива работи,че никога за тази игра не съм пускал смс-и отговора бе:

Уважаеми господин *****,

 

При извършената проверка бе установено, че сте участвали в играта „Пари на мига“, която е една от фазите на играта „SMS за милиони”.

 

Съгласно правилата на организатора на играта „Стани милионер” регистрациите за участие, направени в предходните цикли на играта „SMS за милиони”, са валидни и тяхното подновяване не е необходимо.

 

Подробна информация за играта и нейния организатор можете да намерите на адрес: www.145.bg

 

Рискът от случайно използване на услуги поради грешка или употреба на SIM карта на GLOBUL от страна на трети лица е за сметка на абоната. Операторът не носи отговорност за извършване на телефонни обаждания, изпращане на съобщения или ползване на интернет услуги поради невнимание на потребителите .

 

 

С уважение,

 

Дирекция "Обслужване на клиенти"

"Космо България Мобайл" ЕАД /GLOBUL/

Добре бе как може една игра преди година да е свързана с тази.Как може така да си обършат ръцете гадинките недни.

# 66
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Вчера сутринта се обадих на оператор на Глобул и след като разбра какво искам любезно момиче ми обеща, че вече няма ме притесняват от 145. И днес за първи път от много дни нямам нито един смс или обаждане.
Утре ще направя същото и аз  Peace и дано да престанат, че вече не се трае. На всичкото отгоре, ми пускат запис с Орлин Горанов, който агитира да се пускат СМС-и за играта ... ooooh!

# 67
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
На 2 пъти пробвах да изпратя СМС с тескт STOP на номер 145 и ми дава, че съобщението не може да бъде изпратено, защо ли е така  Thinking

# 68
  • София
  • Мнения: 1 455
Unknown_lady, а дали случайно сте обърнали внимание дали са таксувани, доколкото знам дори смс Стоп е платен? Според мен обаждане на оператор е най- лесния вариант.

# 69
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 722
Не би трябвало да са таксувани щом като не са изпратени  Thinking
Ще се обадя и на оператор, ей сега току що наглеците звъняха пак и директно им затворих  Twisted Evil

# 70
  • Мнения: 419
На 2 пъти пробвах да изпратя СМС с тескт STOP на номер 145 и ми дава, че съобщението не може да бъде изпратено, защо ли е така  Thinking
С този смс, ако успееш да го изпратиш, ще спрат смс-ите само от тази игра.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 4 078
Аз също са попитам някой ако знае да ми каже дали са платени смс-ите за спиране на играта.

# 72
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Обадих се на оператор и ме отписаха то всякакви "промоции" -и 145 и мебели Дормео и т.н.
Незабавно и напълно безплатно.

# 73
  • Мнения: 115
Вчера за  енти път получих смс от 145, и то точно, когато с триста зора съм успяла да приспя бебан Whistling. Та, смс-а гласи - ,,Днес компютъра изтегли числото 0, вашият номер завършва на 00 и печелиш (забележете, печелиш го разбирам вече като   факт). За деактивациа изпратете смс с текст  СТОП на 145. Нито съм пращала, нито съм позволявала получаването на подобни смс-и Whistling. Доста хора се подвеждат от  тези ,, спечели,, ,,точно ти беше избран,, и т.н.

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 381
Днес получих 28  SMS  наведнъж, чудя се как е възможно това ?
Отделно от това са обажданията, които отстранявам.
Обадете се на мобилния си оператор, със сигурност ще ви извадят от списъка на 145.
о не. явно не е достатъчно само това. сега звънях. щели да ми спрат съобщенията, които изпраща операторът, но за да спра тези, които идват от играта трябва да пратя "стоп" на 145.

# 75
  • София
  • Мнения: 1 455
_az_ , не знам кой ви е казал това. Аз лично се обадих се на Глобул преди няколко дни, казах че искам да спрат всякакви смс-и и обаждания от 145 и до днес не са ме безпокоили.

# 76
  • София
  • Мнения: 2 217
Съпругът ми прави какви ли не акробатики и продължават да му пращат смс-и и да му звънят известни личности Mr. Green
Явно не е направил правилното....

# 77
  • Мнения: 4 120
 На Глобул съм, изпратих смс STOP на някакъв номер и спряха. Малко се скарах с тези от кол центъра им, задето предоставят номера ми...не били те.

# 78
  • там край морето...
  • Мнения: 157
Влизам да ви отговоря на въпроса за таксуването на смс-а - сега си прегледах ф-рата - за Мтел става върпос - пише  0.00 лв срещу смс-а на детайлната справка.
Нашата сага беше - че след проведен разговор с оператор от кол центъра ни уведомиха, че спирането на нежелани смс-и става - като се изпрати смс на номер 17867 с текст STOP145 примерно. Направихме го, и О, изненада - сми-те и обажданията не спират да валят
След няколко дена ми направи впечатление - че всъщност смс-ите идват от номер 1455 тогава отново изпратихме смс , но този път с текст STOP1455 - и от тогава 12.12. до ден днешен не са ни безпокоили повече. Специално за Мтел - оператора каза, че няма как той да ни спре нежеланите смс-и , както чета че това са направили в Глобул. Така, че - обръщам ви внимание - кой номер да блокирате за получаване  на смс -и 145 или 1455.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 455
 Копирам текста от сайта на Стани милионер
'' За да спрете подканящите SMS-и за играта, моля изпратете SMS с текст STOP на номер 145. Друг начин за спиране на подканящите SMS-и от играта е да се обърнете към информационен център на Вашия мобилен оператор.''
 За Глобул твърдя, че може да се спрат смс- ите с обаждане на оператор.
 Не знам дали сте чели тези статии http://www.marica.bg/show.php?id=69132  и  http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1089817.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 100
Воала-от както пратих смс-а на Глобул никъв смс или обаждане не съм получил от 145,а майка ми 2 дни подред получава Simple Smile трябва и от нейния номер да пратя,обаче получа ли 1 обаждане или съобщение от 145 или 1455 или квото беше там-централен офис на Глобул Пловдив ще им се стори тесен Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 30 206
ох, много полезна информация. Мъжът ми е подложен на терор с обаждания и смс-и от 145 и 1455  ooooh! Ще пусна смс-и STOP.....

# 82
  • Мнения: 5 228
Аз съм към Мтел, обадих им се, дадоха ми някакъв телефон на играта (не помня номера), обадих се и повече не са ми изпращали нищо.

# 83
  • Мнения: 796
При мен стоп-а проработи със смс и от две седмици не са ми пращали нищо. На мтел съм.

# 84
  • София
  • Мнения: 30 206
Мъжът ми се е свързал с оператор на *88 и са блокирали двата номера. Засега няма повече обаждания и смс-и. Дано продължи така  Peace

# 85
  • Мнения: 380
На мен от нова година насам не са ми пращали нищо от 145, по-рано ми пращаха поне по 1 sms-че на ден. Не съм им се обаждала или пращала SMS. Що пък така ме преребрегват,  newsm78

# 86
  • София
  • Мнения: 30 206
На мен от нова година насам не са ми пращали нищо от 145, по-рано ми пращаха поне по 1 sms-че на ден. Не съм им се обаждала или пращала SMS. Що пък така ме преребрегват,  newsm78

най-вероятно заради шума, който се вдигна в медиите и новия закон  Peace

# 87
  • Мнения: 1 745
Копирам текста от сайта на Стани милионер
'' За да спрете подканящите SMS-и за играта, моля изпратете SMS с текст STOP на номер 145. Друг начин за спиране на подканящите SMS-и от играта е да се обърнете към информационен център на Вашия мобилен оператор.''

Стана!Мн. благодаря! Simple Smile Сега последно получих в 22 ч. и се ядосах.Безобразие!

# 88
  • Мнения: 24
Преди няколко години имаха пак някаква малоумна игра и много държаха и аз да се включа и да пусна безплатен смс.Аз съм много против тези глупости и никога не съм пращала такива смс-и, защото като един безкрайно стиснат човек мразя да си давам парите за глупости  Mr. Green
След пращане на стоп смс-и, разговори с оператори, прехвърляния и прочия накрая ми писна и се обадих на *88 и казах:
-Добър ден, получавам непрекъснато подканващи смс-и да се включа в еди-коя-си-игра, които не спират да идват въпреки моите обаждания до Ваши колеги и стоп-смс-ите.Това е служебният ми телефон и току що ме глобиха с 50 лева, защото началниците ми смятат, че го използвам за лично облагодетелстване.Към кого да се обърна, за да подам жалба за компенсация на тези пари, които ще извадя от джоба си?"  Mr. Green
Последва безкрайно прехвърляне по линията, оператори, операторки, накрая се обади някаква мениджърка и ми се извини горещо.Не намазах 50 лв де  Mr. Green
Сега наскоро пак се присетиха да ме подкандат за 145, аз се обадих пак на оператор и взех да разпитвам каква е тази игра, защо ми имат номера,  при положение че не съм се регистрирала, имат ли право Мтел да ми дават номера, щом фирмата, стояща зад 145 е Ню Вижън, защо като се обадя на техните оператори ми вдигат с "Мтел, добър ден", и прочие, и прочие.... след доста мрънкане от страна на оператора приключихме разговора и изненадващо спряха да ми пищат горещи смс-и  smile3534

# 89
  • Мнения: 2 156
Със смс  се справих, но остана досадното обаждане от Виваком по няколко пъти
на ден с "по-добра" оферта !
Няма значение часът - звънят по два пъти на ден и след като любезно
отговорих,че не желая подобна информация  и разговори на личният си телефон ,
продължиха още по-настоятелно.
Мисля ,че след като клиента не желае да бъде безпокоен - нещата са ясни.
До кога ще продължава този тормоз?Как да прекратя тези обаждания?

# 90
  • София
  • Мнения: 30 206
не знам как да ги прекратиш, но внимавай какво им отговаряш, че са специалисти в "сделка от разстояние"  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 2 156
Явно в неделя почиват !
От утре очаквам включване !
А може би да ги изслушам и да престанат ?!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 30 206
Явно в неделя почиват !
От утре очаквам включване !
А може би да ги изслушам и да престанат ?!!!

ооо, не знам, не мога да давам съвет, че от такова едно изслушване, едвам се оправих с Виваком (след доста жалби) Confused

# 93
  • Мнения: 0
До колкото знам, за да ги спреш пишеш SMS с текст  STOP на 154 и готово.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 074
КРАЙ, играта свърши  Peace
Ще почиваме известно време, докато започне новия лов ...

# 95
  • Мнения: 1
Явно в неделя почиват !
От утре очаквам включване !
А може би да ги изслушам и да престанат ?!!!

Можеш да се обадиш на оператор да пуснат заявка да прекратят обажданията за сделки от разтояние.

# 96
  • Мнения: 17 546
От 2012 до почти 2016 година все да ги е спряла, не мислиш ли?! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт