Коледа 2011 - тема 4

  • 91 872
  • 737
  •   1
Отговори
# 180
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Мисля да направя и "Бисквитите за отшелници", които си предложила от Нож и виличка, но не се ориентирам много кога е подходящо да се правят.  Седмица преди Коледа добре ли е?

Аз ги направих миналата година в началото на декември още. Страхотни са!  Peace

Момичета, невероятни красоти сте направили и показали.   bouquet

Аз снощи правих довършителни работи по къщичката, надявам се довечера да я приключа вече, че много се проточи. Отделно забърках и едни трюфели tutti fritti, които отлежават в хладилника.

# 181
  • Мнения: 4
Здравейте и от мен  Simple Smile една доза от линцеровите сладки готова  Hug

# 182
  • Мнения: 899
Margherita09, бисквитките за отшелници съм ги правила около седмица преди Коледа и бяха чудесни, по-рано не съм пробвала, не знам как ще се промени вкуса им, но иначе са страхотни! А перничките и аз ги харесвам без глазура, даже и без контур, ей така просто да им се наслаждавам на аромата Simple Smile .

А, lulumba e отговорила, докато пиша - чудесно, значи може и по-рано  Hug .

Кри, щоленът изглежда чудесно! А анасоновите дукати харесаха ли ти, на мен са ми любими Simple Smile .

От мен днес една Канелена елха



Рецепта

# 183
  • Мнения: 11
Здравейте дами , уникални неща творите ...всеки ден влизам по няколко пъти да гледам какво сътворили   bouquet
Аз не съм правила никога дребни сладки и сега се запалих да експериментирам . Поръчах си днес ето това    http://www.ebay.co.uk/itm/48-Minnie-and-Mickey-Mouse-Christmas-E … 14#ht_3242wt_1037
мисля да направя меденки и да залепя тези картинки отгоре , дали ще стане ? И да питам как се залепват , че идея си нямам  Embarassed

# 184
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 441
Тази година много закъснях с подготовката, но май и няма да имам възможност да направя много неща. за сега съм направила само едни Меденки на Джема и едни какови сладки с бадемов марципан на Ири Купенска. И от двете обаче ще правя по още една доза, защото повечето бяха изядени преди да успея да ги украся! Дъщеря ми тази година се включи активно в украсяването!


Предстои ми да направя Бисквитките за отшелници, Сладките с изненада пак на Ири, а при възможност и едни с фъстъчени сладки на Йоана. Иначе при всички случаи ще правя торта Рафаело!

# 185
  • Мнения: 155
Lulumba, благодаря ти.

Tatitt, трябва първо да ги поукрася малко и после да ги снимам перничките. Макар че, моите украси са мнооого далече от красотите, които показват момичетата тук. Аз само им правя контур с бял РА къде равномерно, къде - не толкова. Отдалече изглеждат добре, отблизо - има още какво да се желае  Grinning.

Umbra, благодаря ти и на теб. Ти си ми отговорила докато съм писала Simple Smile. Канелената елха е страхотна. На анасоновите дукати също им се чудех, но най-вероятно няма да имам време и ще ги пропусна тази година.

# 186
  • Мнения: 6 708
Да не ви изпусна.  Simple Smile
При мен плановете малко се пообъркаха, но ще наваксам.  Simple Smile
Спорен ден!

# 187
  • Мнения: 29
Tatitt,много благодаря  bouquet

# 188
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Страхотни са ви къщичките, момичета, а и всичко останало! Браво!   bouquet Аз за къщичка още не съм събрала смелост, но догодина може и да се пробвам.
ani_d, тези сините снежинки с какво ги изрязваш, много са красиви?

# 189
  • София
  • Мнения: 263
Ох, неуморни сте! И темите се изписват много бързо, а аз не мога да се включа адекватно тази година.
Закъснях  с приготвянето на сладките, но имам разни неща вече скрити в кутиите. За пръв път направих сладките с портокал и кардамом на Роца, но не знам как са, след постите ще ги пробвам. Детето ги яде , де.
Сега търся хубави джинджифилови сладки. Ммоля да ми споделите такива , ако имате любими.
А сайтовте kulinarno-joanа и sunshineskitchen не ми се отварят- ама много разчитах и на тях!
едит:
опс- на йоана сe е оправил.

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 12:52 от oki4

# 190
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
привет момичета страхотни неща сте показали кое от кое по-хубави
някой може ли да ме ориентира къде да намеря рецептата за бисквитките за отшелници -не я виждам на първа страница или е под друго име

# 191
  • Мнения: 143
Здравейте! Имам нужда от помощ. Всяка година правя линцеровите сладки на Наталина и досега съм нямала проблем. Този път обаче тестото се рони. И в хладилника го слагах да се стегне, но не помогна. Какво да правя? В момента тестото е в хладилника и чакам отговор.

# 192
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Аз сложиш един жълтък повече, отколкото е в рецептата.
Зависи си от големината на яйцата, така че няма да сбъркаш.

# 193
  • Мнения: 60
Rdimitrova, предполагам, че е дошло малко повече брашното. На мен миналата година ми се ронеше тестото и тази година ги направих с по-малко брашно и стана супер. Може да пробваш да взимаш по малко от тестото и да го мачкаш да видиш какво ще стане. Чела съм момичета да съветват да се добави един жълтък, но това някой друг да го потвърди. Аз така си спасих нещата миналата година - късах малко по малко от тестото, правих топче и точих и така си изрязах формичките.

Успех!

# 194
  • от точка К до точка С и обратно
  • Мнения: 150
Умбра, канелената елха е чудесна идея, а презентацията ти е много красива.
ani_d , страхотни сладки!
Аз приготвих бонбоните с бял шоколад tutti frutti

Общи условия

Активация на акаунт