Коледа 2011 - тема 4

  • 91 871
  • 737
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3
Момичета моля за съвет, направих тестото за меденките на Джемма, но не мога днес да го изпека, може ли да го прибера в хладилник и утре да го изпека?
    Мисля,че няма никакъв проблем.
    Бих го увила в найлон само.

Изпитано и работи!  Peace
Преди да започнеш утре го остави за 5-10 минути на стайна температура за да можеш по-лесно да го обработиш (особено ако си заместила олиото с масло, както правя аз)  Wink

Fior, зашеметяваща къщичка и декорация на коледните сладки!  omm

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
ioli78, няма никакъв проблем. Само го увии добре в опаковъчно фолио или найлон и изгони хубаво въздуха.
Fior, уникална къщичка! Страшно е красива, като от коледна приказка...

# 212
  • София
  • Мнения: 2 658
fior, страхотна работа с айсинга!  Simple Smile


Момичета, имам нужда от помощ! Бях си харесала да правя Бадемовите бисквитки на Дядо Коледа, но страницата вече не се отваря. Някой може ли да ми даде рецептата?

# 213
  • София
  • Мнения: 3 090
Момичета, забравих никовете, но сте направили страхотни къщички! Браво!   bouquet
Видях и страхотно украсени меденки  smile3501
Умбра, страхотна канелена елхичка, дояде ми се! Въобше се чудя как ти и други момичета правите такива страхотни композиции за снимки! Аз все се каня да аранжирам, но абсолютно винаги едва успявам да щракна снимка.
А за анасоновите дукати - връхта са, за който обича анасон като мен  Laughing Цялата къща ухаеше чак до сутринта. Напомни ми за един анасонов сладолед в Италия  Crazy Оказва се, че не случайно съм запазила рецептата  в коледната ми папка от миналата година. Laughing
Татит, вЕрвай ми, щолена не струва. Разля се много, загуби си формата, а на всичкото отгоре се оказа трошлив и не можах да го намажа и захаронапудря отдолу. На вкус нямам идея. Не знам защо така се получава. За догодина се замислям за форма за щолен  #2gunfire

# 214
  • София
  • Мнения: 18 679
Спешна питанка. Правих РА. С домашно смляна пудра захара. Въпреки двойното пресяване, сега айсингът ми хрупа Confused Какво да го правя? Да почакам ли захарта да се стопи, да го ползвам ли така или да го изям с една лъжица и да забъркам друг Mr. Green

# 215
  • София
  • Мнения: 3 090
Петя, ето:
Бадемовите бисквити на Дядо ви Коледа.  Simple Smile )
Адаптирано от The World Religions Cookbook
Необходими продукти:
за около 50 броя
2 чаши бяло брашно
2 чаени лъжички бакпулвер
250 гр. меко, безсолно, краве масло
½ чаша кафява захар
1 чаша бадемово брашно
1 чаена лъжичка канела
1 чаена лъжичка кардамом, натрошен на дребно
1 чаена лъжичка индийско орехче
1 яйце
кафява захар за овалване

Начин на приготвяне:
Пресейте брашното и бакпулвера  със сито в подходяща купа. Направете кладенче и добавете нарязаното на кубчета масло. С помощта на дървена лъжица се разбъркайте добре, да се омесят съставките. Добавете всички останали  продукти и с ръце се омесете тестото, което е доста еластично и меко. Покрийте купата с опаковъчно фолио и се оставете за половин час на стайна температура. Загрейте фурната на 190 градуса и с ръце започнете да оформяте топчета с големината на орех. Оваляйте ги в кафява захар /колкото по-едри са гранулите, толкова по-добре/ и наредете върху хартия за печене. Желателно е да редите топчетата на около 2 см., тъй като се разстилат и променят топчестата си форма. Печете до покафеняване, при мен това стана за около 17-18 минути. След изваждане, веднага отстранете бисквитите от хартията докато са още топли, когато изстинат това е доста трудно. Охладете върху решетка.  

http://culinarywithme.com/?p=58

# 216
  • Мнения: 165
Аз сега допекох линцерите. Доволна съм като за първи опит:) Имам един въпрос за 10000000 път задаван Embarassed вкъщи е много топло и се чудя къде да ги съхранявам. В хладилника става ли?

# 217
  • Мнения: 3 248
Привет!

Спешна питанка и от мен.

Започнах да правя коледните меденки, но нещо не се чувствам особено уверена в това как да оцветя фондана и марципана...имам сладкарски бои на прах и доколкото разбрах се разтварят в малко вода, след което се прибавят в тестото...но така ли е със сигурност?!

Моля някой, по-запознат да ме ориентира.

Предварително благодаря!

# 218
  • Мнения: 795
В тази тема цари коледно настроение и "ухае" на канела! Много красиви неща правите  Heart Eyes Дано се получат и моите коледни сладки  Grinning

# 219
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами аз нямах време да изчакам отговорите ви, защото нали айсингът втвърдява бързо, пък и децата даваха зор, та...Украсихме си с хрупащия айсинг Mr. Green За ставане - стана. Е, не е красиво като на Джули, но като за моите двенки левинки е супер Wink Но - като поизсъхна, си изгуби блясъкът. Мисля, че това е заради кристалчетата захар, които прозират вътре. Не успяха да се стопят. С две думи - ако и вашият айсинг стане като моя, а сте перфекционисти, не го ползвайте. В противен случай, действайте, нищо му няма. Аз рядко се стягам да снимам, но за първите ми украсени с РА меденки ще се напъна и утре ще снимам Peace
Сега - пак въпросче. Остана ми много. От два белтъка, украсих цяла доза меденки и пак имам поне половината смес. Дайте идеи какво да направя утре с нея? Повече меденки няма да украсявам. За целувки не става, може би някакъв кекс?

# 220
  • Варна
  • Мнения: 141
Толкова красиви сладки видях, че не мога да се въздържа и да не покажа още едни. За съжаление не са мои....

# 221
  • Sofia
  • Мнения: 4 574
kali 08,

много са идейни! от какво ли са направени самите разтопени човечета newsm78

# 222
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
kali 08,

много са идейни! от какво ли са направени самите разтопени човечета newsm78

Разтопени Маршмелоуз бонбони  newsm78? Така ми изглежда поне...
Наистина са супер готини

# 223
  • Мнения: 79
Най-вкусното нещо, което съм правила до сега!  Heart Eyes Определено ще забъркам още една доза.

# 224
  • на 90 км от морето
  • Мнения: 298
Мили дами, вдъхновена от прекрасните творения, които споделяте тук, мога да се отчета с 1 доза меденки на Джемма и 1 доза ванилени кравайчета. На вкус станаха страхотни, но на вид има какво още да се желае. Предстои ми поне още 1 път да правя рохлички  Heart Eyes
Следващото в списъка са тези Бисквитки на отшелника - изглеждат доста примамливо. Искам да попитам какво са шортбредчетата? Прегледах 1-ва стр., но не ги видях  Blush Да не би да са с друго име там  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт