Готова ли съм за бебе или не?

  • 9 781
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 25 856
Добре го е казала и аз се съгласих smile3503

# 106
  • Мнения: 12
Много интересна тема за размисъл, и аз преди време-8 години, все си мислех, сега не е момента, рано е още,,,после, нека сключим брак, нека обзаведем апартамента, нека се стабилизирам в работното си място, Е мина време нещата се наредиха. Но пък сега нещо не се получава, май не винаги всичко зависи от нас. А желанието за дете в момента ми е много голямо .

# 107
  • Мнения: 342
"Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове" Simple Smile

# 108
  • Мнения: 342
"Животът е това, което се случва докато ние си правим други планове" Simple Smile

# 109
  • Мнения: 25 856
Много интересна тема за размисъл, и аз преди време-8 години, все си мислех, сега не е момента, рано е още,,,после, нека сключим брак, нека обзаведем апартамента, нека се стабилизирам в работното си място, Е мина време нещата се наредиха. Но пък сега нещо не се получава, май не винаги всичко зависи от нас. А желанието за дете в момента ми е много голямо .

В същото положение сме толкова много ...   yesПри мен нещата не са наредени напълно ,но вече знам че това няма да ми се случи .
само ако можех да върна времето назад...колко неща бих направила когато му беше времето  1stroller

# 110
  • Мнения: 12
оо да , LUCKY14 - само ако можехме да върнем времето,,,,но живота е просто театър- ние всички се артисти само а сценариста е друг. Важно е винаги да имаме надежда  Peace

# 111
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Наистина живота е това което ни се случва, има неща които зависят от нас и такива които не зависят, ние можем да направим само това което зависи от нас и да чакаме да ни се случат другите.
За себе си мога да кажа: на 25 съм и никога не бях искала да имам дете, не се бях замисляла не бях лягала  и ставала с тая мисъл, не бях мечтала и съдбата, живота каквото е там ми играе лоша шега. След рутинен преглед се оказа, че може би никога няма да имам, но аз не спирам да вярвам, че някой някъде е объркал и аз все пак ще имам своето чудо, тогава няма да има значение нищо друго

# 112
  • Мнения: 25 856
Анни 1981, на нашите години можем все още да променяме сценария ,но времето ни притиска. А надеждата не я губя ,аз съм оптимист-реалист. newsm68

# 113
  • Мнения: 12
Е , браво и аз също не се предавам / на 30год./ , а и всеки месец е едно ново начало

# 114
  • Мнения: 4 954
Кукумялка, много съжалявам да го чуя, но на лекари много много вяра да нямаш. От личен опит ти казвам, на мен преди, чакай да сметна, 9 години ми казаха, че ми остава една живот. Грешна диагноза и прибързан доктор. След това ме заплашиха с трансплантаия на бъбрек преди, пак да изчисля, около 4 години? Нито се е налагала, нито пък сега имам някакви проблеми с отписания бъбрек, слава Богу. Такива радикални диагнози не бива да се казват, още по-малко на рутинен преглед.
Стискам палци на всички, дано скоро да се радвате на дечица, а тези, които се чудят дали са готови или не, да помислят без да го отлагат много много. Както казва шефката ми (страхотен човек), не е важно само да разбереш, че има проблем, а да помислиш как да го решиш.

# 115
  • Мнения: 25 856
Вярно ,че лекарите в България са за критика ,аз също не бих приела едно мнение.
Трябва да се търси второ, трето ,пето мнение...

# 116
  • На десетия....
  • Мнения: 371
Estlar,  и аз много се надявам, че е просто диагноза, но съм благодарна, че ме накара да се замисля. Рядко оценяваме едно нещо, преди да го изгубим, колко жени не разбират, не оценяват щастието, което им е дадено и аз бях от тях мислех си, че има време и децата лесно стават. И аз стискам палци на всички, и отлагането не е начин да решиш проблема, защото едва ли някой може да ни гарантира какво ни чака утре.

# 117
  • Мнения: 24
KuKumqlka преди време карах един курс в медицинския,лекциите ни водеше една изключителна жена. Тя даде за пример жена, която доста време се опитвала да си има дете, но все не се получавало.Обикаляла известни и неизвестни лекари, накрая ходила при някой си професор, който категорично и заявил,че деца просто не може и никога няма да има. Ок,но след време въпросната дама забременяла без изобщо да го е очаквала и като родила отишла при въпросният професор с дете на ръце, припомнила му поставената й диагноза и показала резултата  Simple Smile

Заключението на лекторката беше - никога по никаква причина не трябва да се казва на жена, че няма да има деца, такава диагноза няма!

 Та.. не се отчайвайте, нещата си стават като престанеш да ги мислиш, дето се вика - Божа работа  Simple Smile Успех и не вярвайте на всяка диагноза  Hug

# 118
  • Мнения: 25 856
Аз също имам приятелка с тази диагноза, след 9 годишен брак осиновиха момиченце (на годинка май беше като го взеха)  след това тя забременя. В момента има 2 прекрасни дъщери.

# 119
  • Мнения: 4 569
И аз започнах да си задавам въпроса Готова ли съм за бебе? и мисля че не съм. Реална причина няма, просто ме е страх да поема отговорност, отказа от цигарите ме плаши.
Нямам съмнения в него, доказал се е. Той иска бебе, но чака аз да стана готова.А аз все не ставам. Tired

Общи условия

Активация на акаунт