За една частна градина, за кооператив, за частно училище

  • 3 513
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 335
Понеже си редактирах предишното мнение, но остана много назад, пействам тук:

За държавните училища още нещо ме вълнува - едното им предимство е, че обикновено са близо до вкъщи (аз имам 2 под ръка - едно на 50 метра разстояние и едно на 150 метра Mr. Green ). В такъв случай, трябва ли да се откажем от удобството на близостта им, или трябва да се интересуваме от учителите на другите държавни училища и ако намерим много добър учител, да се подложим на трафика сутрин и вечер, в негово име, без разбира се, да си спестяваме кофти материалната база, храненето, сигурността и всички онези неща Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 12 804
Касита, доколкото разбирам вече няма да може да се избира полудневно за първите класове. Въвеждат целодневно задължително, това ме притеснява. Ако е за полудневно нещата са далеч по- прости, кварталните ни училища са много добри.

# 62
  • Мнения: 10 547
Касита, доколкото разбирам вече няма да може да се избира полудневно за първите класове. Въвеждат целодневно задължително, това ме притеснява. Ако е за полудневно нещата са далеч по- прости, кварталните ни училища са много добри.

В училището, в което учи детето ми, такъв вариант няма да има. Има осигурена занималня, т.е. вариант за целодневно обучение, но е пожелание на родителите.

# 63
  • Мнения: 1 153
Като сме подхванали:) Касита, кое училище си избрала в крайна сметка?

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Стелфи, зависи от изискванията ти към училището. На мен това, което ми се вижда от балкона, не ми хареса, въпреки че някога съм учила тук 1 година и ми беше хубаво. Беше ми краен вариант. Останалите училища пак ми бяха горе-долу близо, на 2 до 4 спирки с тролея или предлагат собствен транспорт. Сега сме в такова с транспорт, на детето не му тежи, даже се социализира в буса с деца от други класове Wink

# 65
  • София
  • Мнения: 12 804
Касита, доколкото разбирам вече няма да може да се избира полудневно за първите класове. Въвеждат целодневно задължително, това ме притеснява. Ако е за полудневно нещата са далеч по- прости, кварталните ни училища са много добри.

В училището, в което учи детето ми, такъв вариант няма да има. Има осигурена занималня, т.е. вариант за целодневно обучение, но е пожелание на родителите.
Явно не разбираш какво казвам- въвеждат го като стандарт за цялата страна и всички училища. Както въвеждат задължителна предучилищна от 5 до 7 годишна възраст. Това не опира до избор от страна на конкретното училище. И във Франция са на целодневно задължително обучение и няма нито едно училище, частно или държавно, което да е на половин ден.

# 66
  • Мнения: 10 547
Stelfy, и аз като Шунка, не се спрях на най-близкото възможно училище, а на най-доброто за мен в района. Мнението ми беше на база личен опит. За съжаление нещата не са такива, каквито са били преди години, но пък езикът, които искам да учи детето ми, е преподаван от човек, на който му е матерен. Като сигурност, ниво на обучението, странични занимания, в самата база, среда съм много доволна. Има неща, които ме дразнят, разбира се, но такива щеше да има вероятно навсякъде.
Изчаках да излезе класирането, да видя при коя учителка сме разпределени и да избера къде да запиша детето. Към днешна дата класният е водещият мотив за оставане в това училище. Иначе бих преместила детето в друго, също квартално, но с по-малко паралелки, т.е. по-спокойно.

Бояна, а ти вероятно не разбираш, че това няма как да стане, защото училищата нямат капацитет. Да поясня, че пак ще кажеш, че не разбирам- ще си удължават гратисните периоди.

# 67
  • София
  • Мнения: 12 804
Бояна, а ти вероятно не разбираш, че това няма как да стане, защото училищата нямат капацитет. Да поясня, че пак ще кажеш, че не разбирам- ще си удължават гратисните периоди.
За първи и втори клас има капацитет и ще го въведат. Все тая, не ми се спори. В училищата около нас със сигурност могат да изпълнят тази разпоредба и ще го направят.

# 68
  • Мнения: 1 167
Какво правим ако изберем училище с добри преподаватели и се окаже, че в класа има 3,4,5 деца с лошо влияние върху останалите ученици?

# 69
  • София
  • Мнения: 12 804
Какво правим ако изберем училище с добри преподаватели и се окаже, че в класа има 3,4,5 деца с лошо влияние върху останалите ученици?
Такива деца има навсякъде, а и всички деца си имат лоши периоди. Най- малкото някои събития в семейството трудно подлежат на контрол.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 335
Я вижте, я вижте??
http://www.tol.org/client/article/22846-new-blood-in-bulgarias-c … 6YVYmPjR.facebook
Ей сега ми попадна...

# 71
  • Мнения: 3 181
Stelfy,
първият ден се изказах положително за въпросната ЧДГ, защото детето беше доволно и не искаше да си тръгва. Недостатъците, които забелязах, реших да пренебрегна, защото на детето му хареса, това за мен е основното. Бояна чудесно ме е разбрала. На вторият ден,  въпреки забележките за агресивността му и т.н. на собственичката, които не ми допаднаха, пак реших да продължим на другият ден, но след като детето се събуди с рев от следобедният си сън и повтаряше как не иска да ходи повече там, не виждам защо да продължавам да правя компромиси. За мен, е водещо поведението и желанията на детето, максимално се съобразявам с него. Да, повечето родители правят компромиси, защото нямат избор, и както сподели Бояна, никой няма да си признае, че детето му ходи на едно ужасно място. Не правих сериозно проучване, защото се доверих на положителните отзиви на родители от квартала, приятелче на детето ходи в тази градина и синът ми искаше да е с него.
Направих всички изследвания, детето физически е добре, т.е. проблема с нощното напишкване  е емоционален. Тази нощ, 2 пъти. Не се смятам за перфектна, и аз греша, показателен е случая с въпросната градина. Съжалявам, че още отначало не послушах интуицията си и пренебрегнах дребните подробности, които ми направиха негативно впечатление...... Мислех си, няколко родители от квартала са доволни......прекалявам и се вживявам излишно........е, оказах се права, резултатите са налице. От както сме смъкнали памперса не сме имали подобен проблем, или е бил еднократен, за разлика от сега.
Относно крайностите, мога да те уверя, че понякога могат да са много полезни и да доведат до чудесни резултати. Случаят с избегнатите операции на моят син е показателен........ако реагирах спокойно и уравновесено и се бях доверила на всички авторитети и светла в областта сега синът ми щеше да е с въпросните операции, както се оказа впоследствие излишни.
Относно историята с центъра на Емем, явно наистина е имало проблем в Белите Брези, щом той там вече не съществува. Не виждам защо трябва да се убива вестоносеца? Само защото някой е посочил съществуващ проблем, а друг не иска да го види, защото е положил много усилия и труд. Изборът е негов, ако нещо не е по силите на някой да не се захваща с него.
Относно държавните и частни училища, и аз не мога да взема решение......но определено не бих избрала близкото училище за сметка на далечното, но с добър учител.
Не мисля, че е мистерия какво се е случило, които има способност да мисли и чете, постовете ми ще са му достатъчни.

# 72
  • Мнения: 7 821
Отделих спама в отделна тема.

# 73
  • Мнения: 3 161
Ми може да я кръстим тема "Спам" тогава. Така се губи основната идея - че в тема за ЧДГ някой се развихря с инсинуации срещу един кооператив, защото член на този кооператив е изказал мнение, което не му е харесало...

# 74
  • София
  • Мнения: 1 335
Много хубаво, че нещата се отделиха. Така по-лесно темата може да се заключи Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт