За една частна градина, за кооператив, за частно училище

  • 3 514
  • 105
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 181
Много хубаво, че нещата се отделиха. Така по-лесно темата може да се заключи Mr. Green
Нямам такова намерение.
Благодаря, на Мод за темата, така наистина е по-добре.
Много ми е интересно, Stelfy, ако попаднеш в подобна на моята ситуация, при условие , че четох дългите ти драматичните  терзания за отделянето на твоето дете и стреса, който ще преживее то и ти при тръгването му на ДГ, как ще запазиш спокойствие и уравновесеност.......наистина е много лесно да се омаловажават нещата, когато не се отнася лично за теб , лично за твоето дете.
Детето се напишка и през дена, което се случва за първи път.
И няма никакъв друг стрес, който да отключи настоящият проблем.
Относно центъра на Емем, тя сама си е написала, че той е затворил в Белите Брези, поради несъгласуваност и проблеми между самите участници. Само защото някой се е опитал да осъществи чудесна идея, но на мен не ми е допаднало изпълнението, и съм имала смелостта да го споделя, не е нужно да се омаловажава мнението ми  по други въпроси, нараненото его си е проблем на притежателя.
На хомеопат не смятам да го водя, 2 много прехвалени в областта, не ни помогнаха за други неща. .Педиатърът ни използва хомеопатия при лечение.
На Бояна ще съм благодарна, ако ми препоръча детски психолог. За съжаление, сме в провинцията, но ако се налага ще се върнем в Сф, ако проблема продължи.....

# 76
  • София
  • Мнения: 1 335
Какво намерение нямаш? Да заключиш темата? Mr. Green
Знаеш, че и за това отговарят модераторите...

И просто не мога да проумея, наистина.... защо продължаваш да ме атакуваш с такива аргументи, сякаш някога съм казала, че реакцията ти спрямо градината е грешна и че омаловажавам чувствата ти!? Shocked
Моля те, върни се малко назад, прочети за какво аз се боря, то НЕ е свързано с нападките към градината (може да са заслужени, не знам, а и не ме интересува), нито с факта, че изразяваш негативно мнение (имаш право на това!).
Свързано е с нелогичните ти действия СЛЕД като темата се измести в посока на "Приятели".
Казах ти, че съжалявам за негативните ви емоции, казах, че е възможно и градината да е причината, НЕ знам! Какво не разбра?!

Относно "дългите ми, драматични терзания" - ти ли споменаваше нещо за "чисти и добронамерени мисли, мнения и коментари", за разлика от чуждите, от които лъхало на "ирония и вербална агресия"? ooooh!

Аз се отказвам да опитвам да обяснявам повече.... Практиката ми показва, че човек не те ли разбере до второто обяснение, значи е обречена каузата.

Всичко добро и искрено, от сърце пожелавам детенцето ти следващия път да попадне на точното място!

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 15:47 от Stelfy

# 77
  • Мнения: 3 181
Адресирани бяха към теб, защото след, като съм чела постовете ти, ми стана странно, как човек способен да напише подобни  откровения и притеснения, изведнъж не разбира друг човек с подобни.....просто защото трябва да защити някаква си чудесна идея, но неуспешно осъществена, нечие засеганто его/авторитет, недооценен труд.......всички тези неща са маловажни на фона на стреса на едно дете. Странно наистина.  За пореден път се убеждавам, че щом не се отнася лично до тях, хората мерят с двоен аршин.
Благодаря на Бояна, разбра ме перфектно.

# 78
  • Мнения: 3 161

Ani27, изрично те помолих да не се занимаваш повече с Емем и с "Плейцентър Приятели." Просто защото говориш неверни неща, да не кажа - пълни глупости, и не ми се занимава повече да обяснявам защо. Моля те, спри. Нямам какво друго да кажа в ТАЗИ тема.

# 79
  • Мнения: 4 877
Тази тема е супер смешна.
Не схващам защо са разделили постовете на Стела Мария в две теми, като нейният проблем няма нищо общо с проблема на Ани27.  Laughing Laughing Laughing И тук виждам и постове на Шунка за наредби и т.н. Голяма каша е станало и няма никаква логика!
Предпочитам да ми бъдат изтрити постовете-отговорите ми към Стела Мария, защото нямат ама абсолютно нищо общо с проблемите на Ани27.

# 80
  • Мнения: 3 161
Много хубаво, че нещата се отделиха. Така по-лесно темата може да се заключи Mr. Green

Според мен е време.

# 81
  • Мнения: 3 181
Много хубаво, че нещата се отделиха. Така по-лесно темата може да се заключи Mr. Green
Темата си е моя, и както каза съфорумка, решението за заключване е на Мод.
Емем, ще си пиша каквото и колкото преценя, свобода на словото........ако ти беше приела добронамерено моята критика, а не омаловажаваше написаното от мен и не го характеризираше, като афект и злословие, бих спряла............ но няма как да уважавам човек, който поставя работата СИ положените от НЕГО МНОГО  усилия и егото си, над травмата и стреса на едно дете.
Продължавам да твърдя, че правилно прецених проблемите за центъра ти в Белите Брези, закривнето му е показателно, истината понякога боли..........
Данибон, определено не ти пожелавам подобни ''смешни '' теми.
С две думи, съм възмутена, че някой повече се вълнува къде и как са постнали неправилно мнението му, друг, че са му засегнали центъра създаден с мнооооооого труд, и подобни, а никой не се вълнува какво и защо едно дете е стресирано. Вие сте чудесни и невероятни майки! За пореден път се убеждавам, че хората държат повече на собственият си комфорт и проявяват съчувствие и разбиране, само когато ги засяга лично!
Не виждам голям проблем, че са разделили темата, не ме вълнува, явно Мод не е преценил , че е нужно да се изтрива, както някой е поискал, предполагам............

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 17:46 от ani27

# 82
  • Мнения: 3 161
Много хубаво, че нещата се отделиха. Така по-лесно темата може да се заключи Mr. Green
Темата си е моя, и както каза съфорумка, решението за заключване е на Мод.
Емем, ще си пиша каквото и колкото преценя, свобода на словото........ако ти беше приела добронамерено моята критика, а не омаловажаваше написаното от мен и не го характеризираше, като афект и злословие, бих спряла............ но няма как да уважавам човек, който поставя работата СИ положените от НЕГО МНОГО  усилия и егото си, над травмата и стреса на едно дете.
Продължавам да твърдя, че правилно прецених проблемите за центъра ти в Белите Брези, закривнето му е показателно, истината понякога боли..........
Данибон, определено не ти пожелавам подобни ''смешни '' теми.
С две думи, съм възмутена, че някой повече се вълнува къде и как са постнали неправилно мнението му, друг, че са му засегнали центъра създаден с мнооооооого труд, и подобни, а никой не се вълнува какво и защо едно дете е стресирано. Вие сте чудесни и невероятни майки! За пореден път се убеждавам, че хората държат повече на собственият си комфорт и проявяват съчувствие и разбиране, само когато ги засяга лично!
Не виждам голям проблем, че са разделили темата, не ме вълнува, явно Мод не е преценил , че е нужно да се изтрива, както някой е поискал, предполагам............


ani27, като не схващаш изобщо какво ти се казва, няма смисъл да продължаваме наистина; но поне си оправи цитатите, моля; цитирала си ме, все едно казвам твоите думи. Доста шизофренно изглежда Wink

Иначе - да ползвам твоите думи - ако ти беше приела добронамерено моя коментар, а не омаловажаваше написаното от мен и не търсеше скрит мотив в думите ми, отдавна да сме забравили и да си говорим за други неща. Но явно не ти е проблем нито стресът на детето ти, нито как се че чувства, а просто търсиш някой, с който да се заяждаш.

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 20:17 от Емем

# 83
  • Мнения: 3 181
Емем , за разлика от теб, аз не използвам квалификации, като шизофренично, злословие и т.н. уж съм човек на крайностите, но не обиждам никой директно, странно.............. Mr. Green
Няма какво да коригигарам! Продължвам да считам, че човек  който се вълнува повече от собственият си недооценен труд, и омолаважава стреса на едно дете, няма с какво да ме впечатли и да залужи уважението ми.
Като си толкова над нещата, не ми отговаряй!
Аз ти предложих добронамерено среща, ти надменно отказа.
Затвърждава ми се мнението , че съм сбъркала форума, бгмама ли? Какви майки, хората се вълнуват само от собственият си комфорт, а не от стресат на чуждо дете. Ти освен реномето на  центъра си, от друго не се вълнуваш. Много жалко........кой се излага не знам.

# 84
  • Мнения: 4 877
Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

Току-що ми направи впечатление безобразието, че на всичкото отгоре нито може да почне на 4,5 г. предучилищна, нито да кара една година предучилищна от 5,5, а на 6,5 да е в първи клас; а това е изборът не не малко родители в момента. Аман от недомислия и липса на всякаква гъвкавост.
Ние нямахме проблем с това. Миналата година октомври-ноември подадохме молба детето да бъде преместено в ПГ и тази есен тръгна на училище. Реално "преместването" беше само документално, така или иначе учеха същото, но без изисквания за покриване на норматив, също така в по-малката група спяха на обяд, докато ПГ имаха занятия.

Мерси за важната информация, Шунка!

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 737
Още малко ще изкараш, че Емем лично ти е стресирала детето. Какво си се впрегнала толкова...
Стресът на твоето дете е твой проблем, някой тук може да ти съчувства, да ти даде съвет и дотам. Не знам какво очакваш от хората?!

Дани, може би трябва да го копирам в другата тема, на някой може да му е от полза и никога да не го намери в тоя спам?  Laughing

# 86
  • Мнения: 4 877

Ами то сигурно скоро ще го върнат там. Но наистина е много важен този казус. Не бях се замисляла. Благодаря за повдигнатия въпрос от ibm. Simple Smile

# 87
  • Мнения: 3 181
Още малко ще изкараш, че Емем лично ти е стресирала детето. Какво си се впрегнала толкова...
Стресът на твоето дете е твой проблем, някой тук може да ти съчувства, да ти даде съвет и дотам. Не знам какво очакваш от хората?!

Дани, може би трябва да го копирам в другата тема, на някой може да му е от полза и никога да не го намери в тоя спам?  Laughing
Тя лично не е , но може и така да се приеме, опита и да омаловажава мнението ми. И в т.н. спам, освен душевните и терзания за любимият и център и реноме, друго не намирам. На заден план остава стреса на  моето дете.  Скоро ще ме изкарате, че си въобразявам, че детето ми се напишква..........без думи.
Шунка, пожелавам ти същите ''положителни емоции'', за да разбереш. Не се притеснявай, ''няма от какво да се впрягаш толкова''..........нищо работа, аз само ще гледам от страни и ще се възхищавам на спокойствието и уравновесеността ти........ дали когато се отнася за твоето дете, ще е ''нищо работа'', дълбоко се съмнявам...........
И да, очаквах от форум на майки, съчувствие и разбиране.
В този род на мисли, след, като стреса на моето дете е само мой проблем, намирам безпредметна темата ви за частните детски градини, т.е. не предполага ли тя взаимопомощ, точно за да получите максимално добро инфо и децата ви не бъдат стресирани.
Дааааааааааам, на чужд гръб/дете и сто тояги са малко.
Майки............хм, сигурни ли сте, че имате деца-аз не, поне отношението ви не е на такива. Детето винаги е на първо място, не нечие реноме, его, труд, център, градина и т.н.................

Последна редакция: вт, 13 дек 2011, 21:42 от ani27

# 88
  • Мнения: 1 144
Чл. 20. (Изм. - ДВ, бр. 36 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 90 от 2002 г., в сила от 2003/2004 учебна година, изм. - ДВ, бр. 78 от 2010 г., в сила от 05.10.2010 г.) (1) Предучилищната подготовка на децата две години преди постъпването им в първи клас е задължителна, но не по-рано от годината, в която детето навършва 5-годишна възраст.

Току-що ми направи впечатление безобразието, че на всичкото отгоре нито може да почне на 4,5 г. предучилищна, нито да кара една година предучилищна от 5,5, а на 6,5 да е в първи клас; а това е изборът не не малко родители в момента. Аман от недомислия и липса на всякаква гъвкавост.
Ние нямахме проблем с това. Миналата година октомври-ноември подадохме молба детето да бъде преместено в ПГ и тази есен тръгна на училище. Реално "преместването" беше само документално, така или иначе учеха същото, но без изисквания за покриване на норматив, също така в по-малката група спяха на обяд, докато ПГ имаха занятия.

Мерси за важната информация, Шунка!

Благодаря за информацията и ние сме в сходна ситуация.

# 89
  • Мнения: 3 161
Още малко ще изкараш, че Емем лично ти е стресирала детето. Какво си се впрегнала толкова...
Joy

Общи условия

Активация на акаунт