Защо някой няма да иска да работи?

  • 26 356
  • 358
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
Мисля, че такъв мъж никога не би бил достатъчен на способна и активна жена. Може просто да си е такъв, да се чувства доволен от положението си и дори и да става по-мизерно, той пак ще си се чувства добре. Имам си един такъв пример и акъла не ми го побира..... Явно причините са комплексни -възпитание, семеен модел, ген, среда и т.н. Аз винаги съм била активна, започнах да работя на 16 през ваканциите, след гимназията - веднага в частна фирма, по време на първата бременност и след раждането също..... Чак ми се струва досадно толкова много работа, но аз съм си такава. Предишното ми гадже беше от този инертен тип- все нещо не му изнасяше, сегашния ми мъж ме помпа до краен предел - явно няма средно положение. И едно съм разбрала - както в офиса ми, така и вкъщи- с колкото повече работа можеш да се справиш, толкова повече ти се "отваря".
Тъй че не очаквай той да разбере позицията ти, просто го приеми такъв или си потърси някой като теб, но не знам дали това би било по-добрия вариант.

# 31
  • Мнения: 87
Прехвърли му майчинството щом ти работиш , мисля че може  Peace

Не може да се прехвърли проверила съм, а тя ходи и на ясла.



# 32
  • Мнения: 6 365
Прехвърли му майчинството щом ти работиш , мисля че може  Peace

Не може да се прехвърли проверила съм, а тя ходи и на ясла.

Тоест той на практика и детето не гледа.

Няма извинение тогава да не обикаля магазините за най-изгодни покупки и да готви сложни пресни манджи всеки ден.

Следващата стъпка е, че ще си намери любовница, с толкова свободно време.

# 33
  • Мнения: 87
Прехвърли му майчинството щом ти работиш , мисля че може  Peace

Не може да се прехвърли проверила съм, а тя ходи и на ясла.

Тоест той на практика и детето не гледа.

Няма извинение тогава да не обикаля магазините за най-изгодни покупки и да готви сложни пресни манджи всеки ден.

Следващата стъпка е, че ще си намери любовница, с толкова свободно време.

Да ама любовниците искат някой да им плаща, пък най-много аз да съм тази  hahaha Просто вече ми се плаче. Обидена съм от цялото му отношение към мен. Сори за оплакването. Благодаря на всеки за мнението.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 338
О, повярвай ми, има и такива, дето не искат да им се плаща. От личен опит, горчиво изстрадан.

# 35
  • Мнения: 87
О, повярвай ми, има и такива, дето не искат да им се плаща. От личен опит, горчиво изстрадан.

То и това ми трябваше и да се вкарам във филма, ама поне ще ми даде повод с чисто сърце да си взема детето и да го напусна.

# 36
  • Мнения: 6 365
Що бе, поне ще е източник на доходи...има жени в нужда, дето се вика.

Във Варна сте, има немалко сезонна работа през лятото- тогава може да го понатиснеш, ако ще да е пират на туристическо корабче!

# 37
  • Мнения: 9 990
Никой не би могъл да даде адекватно мнение по такъв частен случай и то при толкова малко информация.

Интересно ми е, ако има тук хора които не желаят да работят, какви са им агрументите за това.


Без да чета останалите-ми уморена съм, например.Имам над 15 години трудов стаж, здраво работила и нищо добро не съм видяла от това.Аргумент умора достатъчен ли е? Mr. Green
Инак продължавам да работя, щото никой не ме пита искам ли, не искам ли...
За частния случай на авторката прогнози не се наемам да правя.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 338
О, повярвай ми, има и такива, дето не искат да им се плаща. От личен опит, горчиво изстрадан.

То и това ми трябваше и да се вкарам във филма, ама поне ще ми даде повод с чисто сърце да си взема детето и да го напусна.

Ами при нас точно така стана, направо й бях благодарна на тази девойка, че ми даде тласъка да го направя. При нас той работеше, ама някакви дреболии от вкъщи за никакви пари и общо взето мързелуваше и играеше на компа. Даже не е чистил или готвил, или гледал детето, защото твърдеше, че работи у дома.
Но не искам да те вкарвам във филми излишно, това, че с мен се е случило така, не означава, че това се случва винаги. Просто за такъв мъж една дейна и недоволна от мързела му жена е "корпоративна хиена, която иска още и още и още" и е къде-къде по-приятно да си прекарва времето, правейки се на мъж с някое девойче, дето не знае от къде изгрява слънцето.

# 39
  • Мнения: 135

Интересно ми е, ако има тук хора които не желаят да работят, какви са им агрументите за това.

Ей мЪ на..ич..ама хич не ми се работи..но шестицата от тотото все ме подминава!!!  Laughing
Честно да ви кажа..не си представям как ще се залежа вкъщи..дори да остана без работа.. на полето с мотиката ще ида да маам и пак с нещо бих се занимавал.
Имам роднина дето вече 25 години си стои в къщи..доскоро се оправдаваше че си гледа децата..но и децата и почнаха работа а тя не... оправдания те такива ще си измислят какви ли не..но лично не разбирам..то не е мързел.. ми май на болест го докарват.. и един ден ще мрънкат че държавата им дава неква си мижава пенсийка!!!  Naughty

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 372
Е, добре де, какво прави той? Детето е на ясла и не го гледа, вкъщи явно помага, но едва ли се счупва от чистене, готвене и пране, а и това са неща, който могат да се свършат за 2-3 часа. Какво прави? Откога не работи? Може да е просто някакъв по-тежък момент за него, все пак сме хора, понякога се случва да изпаднеш в дупка. Но има такива хора, де. Просто ги мързи и не им се занимава, по-лесно е, когато някой друг носи парите и отговорностите. Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 430
Елито0, бягай далече от господина, ако това му поведение не е случайно...А ако не решиш да бягаш, вземи му наема, който е най-вероятния страничен доход и му кажи, че с него ще погасяваш нещо си, т.е. остави го без дневни пари иначе следващия доход, който ще взима ще е пенсия, но не и заплата...
И един съвет - ако решиш да го напускаш, бъди максимално категорична, защото подобна пиявична категория мъже не пускат лесно кърмачката!

# 42
  • Мнения: 87
Е, добре де, какво прави той? Детето е на ясла и не го гледа, вкъщи явно помага, но едва ли се счупва от чистене, готвене и пране, а и това са неща, който могат да се свършат за 2-3 часа. Какво прави? Откога не работи? Може да е просто някакъв по-тежък момент за него, все пак сме хора, понякога се случва да изпаднеш в дупка. Но има такива хора, де. Просто ги мързи и не им се занимава, по-лесно е, когато някой друг носи парите и отговорностите. Peace

Работеше през сезона, преди това цяла година си стоя в къщи, сега чака през февруари да му се обадят отново за работа. Ами ако не му се обадят, какво ще чакаме незнам. През деня се среща с приятели, все си измисля нещо да не е вкъщи.

А ако не решиш да бягаш, вземи му наема, който е най-вероятния страничен доход и му кажи, че с него ще погасяваш нещо си, т.е. остави го без дневни пари иначе следващия доход, който ще взима ще е пенсия, но не и заплата...

За жалост не съм научена да харча чужди пари, да си го взема наема не му го искам само да се вземе в ръце друго не искам.


Честно да ви кажа..не си представям как ще се залежа вкъщи..дори да остана без работа.. на полето с мотиката ще ида да маам и пак с нещо бих се занимавал.


И аз съм на този принцип, но уви не всеки мисли така. Като бях в майчински в къщи си намирах надомна работа на компютъра, не толкова за пари но да правя нещо полезно.

# 43
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
А защо трябва да иска да работи?
Нали ти му плащаш сметките, ако има грешка, търси я в себе си.
Съгласна.Много хора казват :Аз за 500 лв няма да му работя на тоя.Явно на намерили на баницата мекото.Има кой да им покрива сметките и да ги храни.

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 372
Не искам да бъда крайна, но ми се струва, че имаш два варианта - или се примиряваш, работиш и го издържаш или просто се разделяте. Значи откакто се е родило детето ви, мъжът ти е бил една година без работа и е работил само сезонно Crazy? Това за 1година и 8мес.? Извинявай, но мъж, който ще си лежи, докато жена му е по майчинство и едва покриват разходите, е истински мързеливец! Че на всичкото отгоре по цял ден с приятели! Сумата, която взема като наем поне една МРЗ ли е? Тези пари не са чужди, те са за теб и детето ти, все пак детето е и негово, не е само твоя отговорност.

Общи условия

Активация на акаунт