Нашите мании, навици и странности

  • 122 207
  • 1 945
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 750
Това вашето нищо не е. Понякога доброволно започвам да говоря в дислексия, трудно излизам от фазата  Mr. Green. Виждам цветове като се каже дума и предмет като се каже име. За това с цветовете открих, че е някакво психическо отклонение, много писатели и художници го имали.

И аз съм така, но при мен не са цветове, а числа.
Имам някакъв нюх към славата. Често актьори и певци, които съм харесвала преди да станат много известни, в един момент се оказват на върха на вълната и стават всеобщи любимци. А на мен, разбира се дотогава вече са ми дотегнали или може би престават да ми харесват, когато вече са толкова популярни.
Помня физономии до такава степен, че понякога изпадам в смешни ситуации. Случвало се е да разпознавам на снимки като деца ( примерно в детската градина) разни хора, които дори не познавам лично, а само съм засичала на определено място дълго време. Най-голямо удовлетворение ми носи това, да се сетя точно откъде ги познавам или къде съм ги виждала.
За сметка на това съм зле с имената и трябва някой да ми се представи поне два пъти, за да му запомня името. Та доста често се еслучвало да си кръстя някой с определено име и дълго време да живея със заблудата, че се казва примерно не Петко, а Георги.
А после мене пращат на лекар Joy

# 76
  • Мнения: 8 860
Най - напред помислих, че тази тема за мен е пусната, но като прочетох се успокоих малко Laughing Аз имах преди години само две мании - миех си ръцете по 100 пъти на ден и проверявах поне по 10 пъти дали съм заключила вратата.  Laughing  Сега имам безкрайно много мании, но те са свързани с това, че съм с автоимунни заболявания. С лекарства ми потискат имунната система и затова: ходя с маска по време на грипните епидемии. Не давам на никого да ме пипа или прегръща. Избягвам да се ръкувам. Не давам никой да ми пипа вещите, иначе ги бърша с мокри кърпички. Не ям нищо навън. Когато се прибера вкъщи се "дизинфекцирам"  -  мия си ръцете, краката, лицето или направо взимам душ. Все още не съм "усвоила" останалите изисквания - да спазвам дистанция, когато говоря с някого и да стоя по - далече от деца във възрастта, когато карат шарка. Може би ще се науча... Rolling Eyes На мен този начин на живот ми тежи  Sad Tired

# 77
  • София
  • Мнения: 15 508
  Всяко нещо, с което се прекалява, не е полезно! Независмо за какво става въпрос. Дори и шоколад и секс.(пиша го,защото съм сигурна,че някой ще го каже) Peace

# 78
  • Варна
  • Мнения: 283
Зъбният камък при животните не трябва да се чисти толкова често, защото се прави под упойка. И на мен ми е забавно с маниите ти, но когато вредиш и на друго същество се превръща в проблем!
Ква упойка,кви пет лева бе Laughing
Айде нека личният доктор на кучето да знае по добре от теб Crazy
Вредяла съм... Crazy
Зъбният камък на кучето не ми е мания бре...къде го прочете Crazy
ДОбави в маниите си-...да търся под вола теле! Laughing
Благодаря! Коригирам списъка веднага Peace

# 79
  • Мнения: 187
не мисля че ми е навик,мания или странност,но много мразя някой да ми върви от дясната страна,или да ми спи от нея.а ако с мъжа ми спим на легло опряно в стената,немога да спя от вътрешната страна-задушавам се,както и изпитвам ужас от затворени помещения,в асансъор ако съм сама също...

# 80
  • Мнения: 1 127
И аз си мия ръцете по 100 пъти на ден.
Peace
И аз. Недопустимо е да сложа нещо в уста, без да съм си измила ръцете преди това.
Като се сетя в младежките си години миех зъбите си по повече от 2 пъти дневно/дори имах четка и паста в чантата, за удобни ситуации ooooh!/, особено ако хапнех захарен/шоколадов/ продукт, но това `отмина` и се спрях на числото 2. Mr. Green

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Ох,от къде ли да започна..
От 7 години си лакирам ноктите с един и същи лак и цвят.Добре ,че фирма е известна и до сега не са го спряли.Имам запас винаги от 2 лака.Само веднъж се съгласих да го сменя и в момента в който се прибрах в къщи го изтрих.Имах чувството ,че се задушавам и ме обзе луда паника.
Не давам на никой да ме докосва и да ми пипа косата.
Спазвам дистанция от минимум 50 см от всеки.
Мия си ръцете безброй пъти на ден.
Дрехите са ми подредени по цветове и вид.
Бельото ми е подредено по цветове в редици.
Чоропогащниците са в пликове с етикет кой какъв е.
Изпитвам стрес от чужди дрехи,кърпи,чаршафи.
Изпитвам ужас от катастрофа и медицински инструменти.
Ако пътувам дори за един ден нося една специална тоалетна чанта в която има всичко свързано с хигиената и лекарствата от а до я.Нямам нещо да няма.
Има още много неща около мен обаче ако ги напиша сама ще се убедя ,че съм за лекар.

# 82
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
малко се поуспокоих като прочетох, че има хора с подобни на моите...навици или странности:)
някои мои - не мога да живея без крем за ръце, и то *нивеа*, класическия. само при мисълта, че мога да изпадна в ситуация да си измия ръцете и да нямам крем, почвам да се потя и извивам безпомощно, чувството е ужасно!
никога не пипам обществени дръжки, облегалки, действам с ръкав или чакам някой близък или не да ми свърши работа Crazy Laughing
откачам като видя косъм, да уточня, мъртъв Mr. Green, по земята, по дреха, мивка. постоянно си приглаждам косата да видя колко ще паднат и веднага бягам да ги хвърля в тоалетната, ако видя някой да хвърля косъм по земята, откачам.
същатата история е и при мен като ползвам транспорт, асансьор или някъде където има тълпа-задържам дъха си или ползвам шал, ръкава си...като малка ходейки по тротоара, гледах да не настъпя края на плочката, или си мерих краката вътре..
ако съм имала гости, след тях задължително почиствам, прахосмукачка, парцал, сменям кърпи.. ако нямам възможност, не мога да спя, а ако се наложи да ходя по 'мръсното', ме болят краката, имам чувството, че ходя по бръснарски ножчета. на нова година чистих в 5.30 след гостите...има и други, но те са вече за психолог Rolling Eyes

# 83
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Сетих се за още нещо. Не мога без маникюр. Не говоря за лакирани нагласени нокти, а по скоро за дълги и изравнени. Ако счупя нокът имам чувството, че оставам без ръка. Толкова неудобно ми е да съм без нокти, че чак полудявам. А като видя някой с неравни, огризани и криви нокти също полудявам. Ако счупя нокът на краен пръст - мога да оцелея няколко дни докато поизрасте и да скъся всички, но ако е на друг пръст действам веднага, където и да съм. Оправяла съм си ноктите дори в градския транспорт. Просто ми е толкова неудобно  Laughing

# 84
  • Мнения: 1 296
.... да ми пипа косата.....
Това за косата е силно изразен страх и при мен.
Особено, когато съм сред непознати хора.

# 85
  • Мнения: 94
Когато спя, може краката да са ми отвити, но ушите и рамената винаги са прилежно прибрани под завивката.
Много изнервена ставам, когато видя косъм по дреха. На друго място не ме дразни толкова много, но видя ли на дреха - винаги махам.
Имам навик, когато ходя по улицата, да събирам/изваждам цифрите на номерата на колите. Подлудяващо е. До петата, шестата кола се живее, но после много се изморявам, а и да искам - не мога да спра.Mr. Green
Чувствам се много зле, наистина зле, когато не спя у дома. На следващия ден все едно не съм аз. Whistling
Всеки път, когато се прибирам към вкъщи, си търся ключовете по 10-20 минути, но никога не успявам да бръкна в джоба, в който наистина са.
Ако се сетя още, ще допълвам. Party

# 86
  • Мнения: 8 860
Има по -луди от мен, без да са болни от нещо.  Яко!  Hands Clap   Laughing

# 87
  • Мнения: 116
Оле,припомнихте ми и други мои странности Simple Smile
И аз проверявам електро-уредите като излизам.Също и ми е много неприятно да ме пипат непознати хора,особено косата!Ще допълвам сигурно още Simple Smile

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Има по -луди от мен, без да са болни от нещо.  Яко!  Hands Clap   Laughing

След като прочетох темата, вече съм убедена, че съм в прекрасно психично здраве  Mr. Green  Joy
Даже се замислих, като не страдам от такива лудости, да не би нещо на мен да не ми наред  Thinking Joy Crazy

# 89
  • Мнения: 750
 newsm65 newsm65

Всички сме лудиииии Joy
 Ако не аз шофирам а се возя,то всяка кола която мине покрай нас и поглеждам номера и го прочитам на ум-но на английски Laughing
зиро,уан,файф,ейт
 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт