Коледен дух ни завладя за радост на Септемврийските деца!

  • 36 032
  • 749
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 351
Здравейте момичета,

И моето момченце днес става на 3 месеца (колко бързо минаха Rolling Eyes), а утре има и имен ден. Така, че чакат ни празници  Heart Eyes.
Нямам с какво да се похваля. И каката и бебо са здрави. Каката си ходи на градина, татето на работа, а нашата програмата с бебо е почти една и съща - хранене, сън и разходки.
Напоследък, с бебо обикаляме по магазините и купуваме коледни подаръци. Почти сме готови.
В момента сме в търсене на коледни костюмчета за 6-годишна госпожица и 3-месечно бебе, за да мога да ги снимам пред елхата в къщи.

Галче, много е готин синеокия младеж. Нека да е здрав и да ви радва.

Имам и въпрос към ЛЛЛ консултант: От една седмица като се храним, бебо се опитва да ми "дъвче" зърната. Незнам дали се изразявам правилно - започва да се храни и след няколко минути, явно утолил първоначалния глад се опитва да се дръпне назад и да нагласи зърното между венците си. Трябва да призная, че е много болезнено.  ooooh! Тъкмо минахме периода с болезнени и разранени зърна (не без ваша помощ, разбира се   bouquet) и сега това  Tired. Зърната вече ме болят и без да го кърмя.
През нощта не го прави този номер, може би, защото е сънен, незнам. Иначе, бебо се храни на поискване, само на кърма е. От преди две седмици постепенно увеличи паузите между храненията - около 3-3.5 часа, през нощта прави пауза от около 5-6 часа. Няма колики, спи си в кошарката, спокоен е. Напоследък усилено се опитва да напъха и двете си юмручета в устата и се лигави много, но виждам, че и при другите бебенца е същото. Приемам всякакви съвети. Така ми се иска да продължим да се кърмим ...

Бързо оздравяване на всички болни мъничета.
 

# 61
  • Мнения: 2 169
Галче, Злати, честити ви месечинки, да са ви живи и здрави бебешорите Simple Smile
Мале така като ви чета, само аз не съм се организирала с подаръците все още. Даже не съм намислила на малкия какво ще е, искам да е играчка, но още не съм я избрала. Мъжо поне е лесен - взе си някакви джаджи и ги нарекохме че са подаръкът му за Коледа, и така Simple Smile

# 62
  • Мнения: 5 940
Добро утро.
При нас наистина болката във венците се оказа проблем. Дадох му снощи дентокинд и си изпи както вечерното, така и нощното мляко.
vio, няма защо да се притесняваш, все пак до Коледа има една седмица. Аз пазарувам като мъжете, за половин-един час съм готова с всичко, особено ако предварително знам какво искам. Лошото е, че този път не съм много наясно.
за бебоците -една приятелка ме запали по играчките на Tiny love, но според мен това, на което най-много се радват в момента, е нашето присъствие. Така, че реално може да се мине и без подаръци. Дори и малко излишна ми се струва тази истерия по покупки по  празниците..
Напоследък ужасно се дразня на себе си, че къщата е пълна с купища играчки, някои напълно излишни. И за това съм си виновна най-вече аз.

Мамуля, hena, явно наистина ще е по-различно като децата са две. Най-вече притесненията са повече около това дали и бебето ще се зарази, че като са мънички много страшно ми се струва.
Мамуля, на вас пожелавам бързо да се оттървавате от тази ужасия.
При нас днес има страшен вятър, дано да се укроти.
zlatty , честито и на вас  bouquet
Желая ви хубав ден Hug



# 63
  • Мнения: 644
Хай и от мен  Hug

Валери, като видя, че последният пост е твой, ми става едно такова спокойно и чувствам, че денят ще протече добре  Hug

Добре, че сте разбрали откъде идва проблема. А на Боби избило ли му е зъбче или се готви? Така и не разбрах какво е имала предвид лекарката като е казала, че зъбите са си направили място  newsm78
Дано няма вече подобни кризи, ужасно е да не можеш да си нахраниш детето.

И аз се замислям да купя тия хапчета, но Андрей все още е спокоен, засега само се опитва да налапва всичко, кото попадне в обсега на ръцете му и се лигави ужасно много. Днес му гледах петънцето и изглежда още по - бяло и голямо, но не чувствам да боцка когато го опипвам, вероятно има още време докато избие  newsm78

Злати, да не би да си чеше венците  newsm78
Андрей също имаше един такъв период, в който хапеше като на игра, но като го видех, че се готви за атака, му набутвах голяма част от гърдата в устата. Скоро му писна, защото се дразни, че пуска мляко.
Дано скоро отмине и при вас, защото е много неприятно  Hug

Честити ви три месеца на патерица  Hug

Галче, честити и на вас  Hug Голям бузан е Тод  Simple Smile


А относно подаръците - ние с мъжът ми отдавна сме спрели да си разменяме такива  Blush
И за двама ни дрехи, козметика, парфюми, аксесоари и други потребности от битово естество не са подаръци, когато единия има нужда от нещо, просто си го набавя. Затова често нямаме идеи какво да си подаряваме, е понякога си наричаме нещо, което единият много иска - телефон, таблет или някоя друга джаджа, за подарък .
Иначе по поводи сме лесни - аз обичам цветя, а мъжът ми сладко, така че получавам букети, а той домашен десерт  Mr. Green
За дребното сме купили дървено влакче и разни коледни работи за родителите, лелите, чичото и прадядото.
Та, така..

И при нас днес в квартала духа ужасно, надявам се по центъра да е по - спокойно, защото е направо грехота да се стои вкъщи при тези положителни температури.

# 64
  • Мнения: 2 169
Добро да е утрото ви! Тук е 13 градуса, едно слънце е напекло, направо прелест Simple Smile И засега не духа, дано да не излезе вятър, докато се наканим да излезем, че както го даваха жълт код за вятър, няма мърдане.
На моят мъж страхотен уикенд му се заформи - от вчера е на работа, видяхме се снощи за 2 часа, днес, довечера и утре цял ден пак е на работа и изобщо няма да се прибира  Confused Сама ще съм си вкъщи със свекито, с която от едно известно време сме само на "Добър ден". Просто чудесно!  ooooh!

# 65
  • София
  • Мнения: 1 781
Хелоу  Hug
Валери, в нас е същото от играчки.  ooooh!
Онзи ден даваха по новините за едно семейство с 2 годишно детенце, които живеят в каравана в двора на една църква в квартал Враждебна. Незнам дали го гледахте, но аз много се разстроих и направо си заплаках. Иво ме видя и пита що плача и аз му казах. Той е събрал в два плика играчки с които няма да си играе повече, защото са му омръзнали и утре мислим да отидем до там /много е близо до кв. Левски в който живеем/ и той да ги подари на детенцето. Освен това аз имам много дрешки на Иво, които са здрави но са му малки...според вас дали е подходящо да ги занеса на майката....някак си да не се почувства неудобно. Също имам много и мои дрехи, чували направо...които не нося  newsm78 Какво ще ме посъветвате  newsm78

# 66
  • Мнения: 644
Мишчица, и аз съм като теб - изпитвам неудобство по тези въпроси. От няколко години даваме дрехи, които не се носят и изобщо вещи, които не използваме, но са здрави и запазени, в една комуна. Майка ми се занимава с тези въпроси, по - голям непукист е от мен, аз само събирам ненужното от вкъщи й и го предавам. Те имат магазин в центъра на София, където продават част от нещата, които ремонтират, реставрират и привеждат в търговски вид - мебели, техника, книги и т.н. и с парите от продажбите живеят. Другото, което сметнат за нужно, оставят за собствено ползване.
Аз съм ходила веднъж в този магазин и все едно влизаш в антиквариат - има доста интересни неща  Laughing
Ако по принцип те интересува, ще разпитам как стои въпроса с комуната и ще ти пиша на лични.

Опитах се да даря дрехи в един дом за по - големи деца, но беше ужасна хамалогия - непрекъснато искаха да подписвам разни документи, да ходим да преглеждаме заедно нещата, които искам да даря, връщаха ми дрехи с едни такива погнусени физиономии, защото били демоде  Shocked Сигурна съм, че ако ги бях дала директно на децата, едва ли щяха да ги откажат. Вярно, демоде, но пък здрави и топли пуловери, панталони, дънки, якета, палта, имаше и рокли, поли, блузки, обувки, чанти.

Може да попиташ жената дали има нужда от дрехи и/или други вещи, които сметнеш за необходимо и да й предложиш вашите. Аз така бих постъпила.
А пък за играчките не вярвам да получите отказ  Hug


Вио, много неприятно, вие заедно със свекърва ти ли живеете?
Ако да, дано скоро си оправите отношенията, не мога да си представя какво е да се разминаваш с някого като пътен знак у дома, сигурно е ужасно  Sad

# 67
  • Мнения: 2
Jaded, аз не бих ги вземала така насериозно коментарите на хората; да си гледат работата! ако се окаже /от специалист/, че не е фатално и застрашаващо детето, не го тормози. в крайна сметка, тя ако реши, някога, може да направи каквито си иска процедури.
аз като си помисля едната проста ваксина как преживях, не мога да си представя да причиня нещо на детето, и то само от естетична гледна точка...

Tara, много мило си го написала това за баба ти и дядо ти, доста увлекателно и хумористично, но аз проплаках... много се разчувствам на такива истории;

Evita, и аз съм си така съм Сари - навсякъде си ходим заедно - което на хората им е много странно. като сме си вкъщи, като има да се върши нещо, дори и татко и да може да я гледа, предпочитаме да сме си заедно - и така, тримката обикаляме насам-натам Simple Smile

Valerie, правилно Кокетка ти е писала, че 'има такива моменти'. чувала ли си притчата за пръстена 'и това ще мине'... бъди силна!!!

Мамуля, толкова е неприятно това с Иви Sad хем за детенце гадно, ама и на теб не ти е лесно Sad
но държа да отбележа, че особено много ме кефиш с купуването на играчки Simple Smile нали и на мен това ми е огромна страст Simple Smile сега ще те наспамя на лични да те питам за тази костенурка Simple Smile

Мишчица, този ваш чичо Simple Smile какви неща само си ги купува и не ги споделя с Иво, а Wink

стълбите и аз така ги боря, а особено с кобра, която е триколка, това е най-стабилния вариант Simple Smile

Валери, Кокетка, прави сте, че не е лошо да си на гости 'в бащината къща', но аз разсъждавам така, че моето семейство са мъжа ми и Сара и той много ми липсва Sad и аз много исках точно тези празници да сме си заедно Sad Sad Sad

Бог да поживи нещастната служителка, която ми прецака документите и ме прати в посолството... моя мъж вчера е получил 17 кг колет, който нашите са изпратили за Коледа - пълен с какви ли не играчки за Сара - сега татко и ги разглежда и им се радва, а тук семейството ми само ме питат какво 'друго' да купят /от което те много се радват, а на мен ми е неудобно някак/...

аз сериозно започвам да си мисля, че съм настинала - много хрема, че и гърлото ме боли Sad
вчера направих един тур при зъболекарката ми и я помолих да ми препоръча някакви 'илачи' за Сари, когато ни напънат зъбките, че да съм подготвена. показа ми един каталог с всевъзможни неща, но се разбрахме в понеделник следобед да отида и тя конкретно да ми каже кое е добре да взема;
ама то има чудновати неща - дори 'нещо' като четка за зъби /по-скоро венци/, която е за преди да има зъбки бебчи.
майките с по-големи деца, бихте ли споделили мнение за тези продукти, моля!

моята сестричка си е купила полупрофесионална камера и сега пада едно лудо снимане - голяма забава Simple Smile дори сега ги снимах двете ми бебета с розови пижами Simple Smile

# 68
  • Мнения: 9
Привет, мамчета!  Hug

При нас нещата вече влизат в релси. Ивайла е по-спокойна, не я сърби толкова много тялото, започна да се усмихва, но лицето й е обезобразено в момента има 15 пъпки с корички на него. С Елиза ги държим в различни стаи, да нямат контакт една с друга, пък дано ни се размине с бебка.

За зъбките, вече е нормално те да са си направили ямички , в които да растат и скоро да пробият. Кокетка, Валери при вас това може би ще е по-рано, щом толкова е побелял венеца.  Party

Мишчица, занеси играчките, ако имаш и дрешки, предполагам ,че хората ще се зарадват много. Докато живеехме във Варна лятото, плюшените играчките от Иви ги носех в детската й градина. Бяхме затрупани с такива, пове4ето даже с етикетите, събрах ги и хайде на децата. Те бяха страшно доволни. За дрехите Кокетка е права, за да ги занесеш  в някой дом, минаваш през много формалности, затова ги давам на майка ми и тя има грижата да ги раздаде на нуждаещите.  Консултант е към няколко оранжерии и работниците там с удоволствие ги приемат.

Леле Вио, повече търпение ти пожелавам, а дано скоро нещата се променят за вас  Peace

Галче, много е сладък Тод. Копие е на мъжа ти Laughing Само като си спомня през какъв ад преминахте докато беше бременна, сега ми стана толкова хубаво като го видях толкова усмихнат  Heart Eyes Да ти е жив и здрав   Simple Smile

Дана, добре дошла на Бг земя Hug Питай, питай, знаеш подробно ще ти разкажа Laughing Вчера получих костенурките от Китай, ха-ха, ами същите са като тази ,която имаме купена от Хиполенд, само че 5 пъти по евтини ooooh! Другите играчки , които поръчах от Франция също пристигнаха,
страхотни са Simple Smile

# 69
# 70
  • Мнения: 0
Привет и от мен в това мрачно време

Нашите деца наистина са заринати с играчки. А Валери е права, че те имат нужда само от нашето присъствие и ..... от нашето въображение Naughty Любимата "играчка" по време на път на шестмесечния ми племенник беше пластмасово шише пълно с малко вода. Когато се научи да пълзи, ни бяха необходими няколко твърди възглавници, наредени като тунел и за няколко часа провиране и влачене той беше омаломошен, а аз с изпарена цялата отрицателна енергия. Една от последните сцени на съвместна игра - аз с четиримесечен бременен корем, навряна в обърната с краката нагоре табуретка, той в подобна "лодка"и греби, бягай от акули, стреляй по пирати, цопкай си краката във водата ....
Последно / аз още с корем / бесняхме със смачкани топки от страниците на старо списание - битки, бомбандировки .... После хартията в домашния кош за разделно събиране  Naughty

Напоследък, покрай Зорница, съм станала маниак на многократната употреба на бебешки дрешки и приспособления. Повечето ни дрешки и играчки са от братовчеда, а когато купя нещо ново си мисля на кого ще го заема преди да ни е потрябвало за следващото бебе. Работодателят ми дава по 300 лева премия за новородено дете на всеки работник. Да, но тъй като аз го правех реално това, а заместничката ми още не е в час и ме забравиха. Реших да не му го напомням, защото ми обеща една торба със стари дрехи от неговите дъщери  Mr. Green

Когато бях бременна една приятелка ми даде нейния бременнен панталон - щял да й трябва за третото дете, но сега бил свободен. Преди време си го поиска спешно, за да го даде на друга нейна позната  Mr. Green Дребни неща, но някакси те карат да чувстваш, че правиш усилие да е по-чист света за нашите деца или поне не по-мръсен.

# 71
  • София
  • Мнения: 71
Здравейте момичета,


ето ни и нас след кратък тур до Априлци, Рада се държа почти добре, с изключение на един рев и дране снощи от 19 до към 20 и целия хотел и всички колеги разбраха, че Рада е пристигнала и в коя стая е. И ето след малко започват да идват един по един и да ми носят, кой конче за детето, кой кукла, кой дрешка и дрънкалка и се прибрахме с една торба с подаръци от прекрасните ми колеги. Изкарах много весело, тропнах и хорце, даже си пийнах и един малък Джак, който шефа беше поръчал специално и влачеше от София, да ама му напомних че сега не мога да пия заради кърмата и си го пийнаха те:-))))) Толкова мило ми стана с колегите и как всеки ме пита, кога се връщам на работа.....а шефа ме натиска да започвам от 01.05 и му казах че още не мога да преценя, защото много зависи от детето, как се развива, кой ще я гледа, въобще има много въпросителни, но няма как факт е че май ще се върна по-скоро от планираното.....А хотела и стаята ми ако знаете каква красота се откриваше, виждах връх Ботев от прозореца си, а сутринта беше едно топло и слънчево и докато аз разисквах с колегите на нещо като операятивка реорганизацията във фирмата, тате се разхождаше с Рада из Априлци и събираха свеж въздух и слънце.

# 72
  • Мнения: 3 743
мамуля, благодаря ти Hug аз на моменти просто все още не мога да повярвам, че стискам Тод в ръцете си и не пропускам и ден да благодаря на Бог, че не ни позволи да направим най-голямата грешка в живота си Praynig

като сте отворили думи за благотворителността, тук е много на почит особено по празниците. Ето ви пресен пример, мъжът ми оня ден си получи лиценза, който чакаше, за да може официално да работи тук и купи бонбони да почерпи прекия си ръководител. Той взел бонбоните и ги изсипал в една кутия с други хранителни продукти, които ще даряват на бедните. Предната седмица като ни приключваха сметката в магазина и ни питаха дали искаме да дарим 1 долар за фондация за тежко болни деца и после това беше отбелязано на касовата ни бележка. Онзи ден пък получих коледно писмо от болницата, където раждах и вътре имаше плик за чек, ако искам да направя дарение към фондацията на болницата. А все пак бедните в богата и социална държава доста се различават от бедните в някоя бедна държава Peace

# 73
  • Мнения: 1 698
Момичета, и Движението на Българските майки организира както всяка година Коледен базар. Каня ви да го посетите, има уникални неща. Аз днес бях там, защото исках да се насладя на красотите на майчетата, които участваха в подготовката, а и да си избера нещичко. Купих си страхотни неща - шал за мен, квилингова снежинка и шнолички за малката.
Ето къде е базара, ще бъде цяла седмица тази година, така че имате време, ако желаете да го посетите:
"ДБМ София ще проведе своя традиционен Коледен Базар на 17 и 18 Декември в Сити Център и ще организира съвместно с Фотосинтезис фотографска изложба в тяхната изложбена зала на бул.Васил Левски."
Този Сити център е на Хемус, а не както аз си мислех зад Плиска

# 74
  • Мнения: 18
Мамуля, ти си героиня  Hug

Дана, и аз се трогвам от баба и дядо и много ми се иска на тяхната възраст да мога да бъда така обичана и да обичам (те са на над 85 и 87 години). Но, като изключим това, са адски забавни и много се смея с тях  Laughing Другите ми баба и дядо починаха - дядо преди 11 години,  а баба миналата година и осъзнах колко бързо идва края и се опитвам още повече да контактувам с тези.

Галче, Злати, честити ви месечинки със закъснение  Hug да са ви живи и здрави бебчетата  Hug

Аз моите стари дрешки ги давам на една жена в квартала. С радост ги взима.

Иначе дарявам от години всеки месец малко парички на SOS детски селища. Наистина не са много, ама ако им влезете в сайта ще видите колко малко парички трябват на едно семейство на ден за храна, та за това съм доволна, че дори малкото, което правя, за тях е много. А те са прекрасни и страшно трогателни - за всеки празник получавам писмо от тях с най-милите думи на света. И винаги има нещо в писмото - за 1-ви март има мартеничка, която те са правили, за Коледа - пакетче чай, за да се стопля в студените дни... Винаги плача, много ме трогват. За това и още не съм събрала сили  да отида до Дрен да ги видя, страх ме е, че много ще се разстроя, а на тези дечица не им трябва някой да реве, трябва им любов. Но един ден, със сигурност ще заведа Емо да ги види, за да го науча да помага на хората в беда, защото никой не знае каква съдба ще има като дойде на този свят и за да му покажа колко трябва да е щастлив, че има дом и семейство, в което получава топлина и любов.  

Отплеснах се, а днес съм 200% детегледачка - 100 за племенника и 100 за Емо  Laughing А, племенника ми е един кисел, милия... нещо беше болен тази седмица, във вторник повръща цял ден, сега още има малко сополи, явно за това. Но ме изтощи - не иска да яде нищо и за да му набутам някой залък измислям милион щуротии, даже накрая му казах, че вратата на килера се отваря само след като хапне залък от филийката и той яде миличкия, че иска да проследяваме един външен светещ гирлянд, дето дядо му е сложил, който почва от прозореца на килера, минава по балкона на кухнята и свършва на прозореца в трапезарията. И той яде залък и тръгваме по следите на гирлянда. Като стигнем до края, той вика "Пааак" и айде отначало (през цялото време го нося, разбира се Laughing). После не искаше да си облича пижамата, търчи по чорапогащник и боди, като Фреди Меркюри, та имахме нова игра - тича към мен, мята се в прегръдките ми и аз го хващам и го изхвълям върху един куп с възглавници. След 20 минути от това упражнение, свалихме чорапогащника, след още 20 и бодито  Laughing След това 30 минути носене, люлеене и пеене на песнички, за да заспи  Laughing А през това време и на Емо му дойде ред за хранене и приспиване  Rolling Eyes Ужас... с две деца е мъкаааа  Grinning Да са ми живи и здрави  Hug Та сега съм ги приспала и двамата и лягам да спя, че не се знае утре деня в колко ще започне  Laughing

п.с. Валери, и аз съм против купищата играчки, за това подарявам само една за повод и то или е малка или е полезна, т.е. развива някакви умения. И после допълвам подаръците с... книжки  Laughing те никога не може да са в повече  Laughing Слава Богу, племенника много ги заобича - като много малък книжките с песнички бяха нон-стоп в ръцете му (е, караше ме аз да пея  Laughing), после минахме на книжките с животни и така ги научи всичките, сега вече четем кратки истории . Дано и Емо е така  Praynig

Последна редакция: нд, 18 дек 2011, 00:33 от Tara Wilson

Общи условия

Активация на акаунт