Коледен дух ни завладя за радост на Септемврийските деца!

  • 36 002
  • 749
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 218
Кокетка, точно мислех тези дни да пиша за нашето хранене и да помоля за съвет ЛЛЛ консултантите. Описвааш точно това, което се случва и при нас през последните дни-бебчо се дърпа, не иска да суче, реве,тръшка се, а като го гушна и изправя се успокоява. А ми се струва, че е гладен  Thinking И сме само на кърма...Та спести ми подробните обяснения и дългото писане, благодаря!  Simple Smile

jaded, значи си ти съученичката от съседния клас  Simple Smile Радвам се да те видя и тук Simple Smile Аз бях в руската паралелка, както ти писах. Казвам се Ваня, но едва ли ме помниш,май никога не сме общували, само по физиономия те познавам, а вече и от тук Simple Smile И на мен ми хареса твоята костенурка. От итернет ли сте си я купили? Беше дала един линк...

сладката мими дано бързо да оздравеете, а и това с кърмата да е временно, че си представям какво е да не иска да суче бебчо.

И на другите болни дечица пожелавам скоро да се оправят.

Мадленка, супер е темата   bouquet

# 46
  • Мнения: 644
МираМира, и аз първите дни мислех, че е гладен и прибягвах до сешоара, за да го накърмя, но пак не сучеше както когато сам желае. Вчера не съм го мъчила и оцеля  Grinning
А иначе като го оставиш, продължава ли да мрънка? Защото Андрей, в момента, в който го махна от гърдата и пак си става весел и затова не мисля, че е гладен.

Дана, извинявай, и по - напред исках да пиша, но съм пропуснала  Blush
Добре дошли със Саричка на българска земя и приятен престой  Hug


Момичета, благодаря за съветите относно преодоляването на стълби. Почти всичко съм изпробвала и преди. Не ми стигат силите явно. Накарахте ме да се замисля, че количката на Андрей е много тежка, само шасито е 20 кг, отделно като прибавим тежестта на коша и на Андрей и сигурно удря 30-на килограма Whistling
Сега, като се замисля, можеше да вземем някоя по - лека, но пък тази е супер проходима и вози много меко, а това май е по - важно за комфорта на бебето. За лятото обаче със сигурност ще взема някоя от тези тип чадър, защото няма как да пътуваме където и да било, макар и колата ни да е голяма, количката запълва целия багажник  Crazy

# 47
  • Мнения: 5 940
Аз тези тип чадър много не ги харесвам, защото имам чувството, че бебето стои много сгънато.
Последната количка, която си взех, е лека и направо я пренасям по стълбите в къщата. Боби през това време е в кенгуруто.
И аз забравих да пиша по-напред на Дана. Сигурно е много хубаво да се завърнеш след дълго отсъствие на родна земя.
eniq , чудех се къде зачезна. Пиши по-често.
Не съм купила още нито един подарък за Коледа. Не знам как ще успея.
Тара, голяма забава баба ти и дядо ти Simple Smile
Боби подкашля. Все съм си мислела покрай батко му, че бебетата въобще не боледуват до годинка поне.

# 48
  • Мнения: 2 169
Тара, големи образи твойте баба и дядо, много се смях с тях, да са ти живи и здрави!
Да ви кажа и аз забелязвам промяна в храненето на Иван, но засега е инцидентно, по принцип си караме както до сега - по - чести кърмения, и през деня, и през нощта.
Нашата количка я оставяме или в гаража, или в офиса на мъжа ми, който е много близо до нас. Иначе е немислимо да я изкавам по стълбите - много е тежка, не знам колко кг е, но ние сме на 5 етаж, и нямаме асансьор  Close

# 49
  • Мнения: 9
Здравейте , момичета!  Hug

Жива съм, жива съм! Laughing Как вчера не се гръмнах само аз си знам  Rolling Eyes Тази гадна болест ми взе здравето. Иви има пъпки по цялото лице,по езика, по небцето, по срамните устнички, егати кошмара. Вчера цял ден е плакала и само скача в танц тип брейк , явно търкането в дрехите й намалява сърбежа. Днес повечето пъпки са се спукали, и уж казва, че е по-добре, но милата не може да яде нищо , а тя на глад въобще не държи, ядеше на всеки два часа и то по много, нищо ,че е 22 кг.

Валери, представям си и ти как се оправяш с двете дечица! Дано и на двамата да им се разминат болестите. И аз така си мислех за Иви, ама сега когато децата са две си прехвърлят гадостите един на друг.
Евитка, голям шок е преживяла майка ти, милата жена, дано не се повтаря  Praynig Един така яко беше напсувал баща ми по телефона, като започнал да разказва за сестра му, а баща ми казал, че няма сестра / в действителност има /.

Кокетка, и аз съм в Люлин, живея в червения нов блок на метростанция Люлин. Когато ни мине карантината, и времето позволява, ако имаш желание може да се срещнем.

За костенурката-лампа. Имаме я от 3 месеца. Подариха я на Лизи когато се роди.Интересна я , но сякаш повече за мен отколкото за децата.  В момента тече оферта, за купуването й на половин цена с ваучер, ето тук

http://www.zadrujno.com/1372/magicheska-lampa-igrachka-kalinka-k … aksimus-toys.aspx
Аз поръчах две от един китайски сайт, но още не са дошли, за да изкажа мнение . Цената там е смешна, а доставката безплатна Mr. Green

http://www.buyincoins.com/details/twilight-turtle-night-light-st … product-1926.html
Приятен ден на всички!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 772
Тара, аз ти казах че майки септемврийки ще се забързат към НБУ, ето Неси е първата  newsm68, ама с тея младички преподаватели ... май няма да е последната  tooth
eniq И аз вчера се бях сетила за теб, че не си писала отдавна. Включвай се по- често  Hug

При нас нощта мина супер, никой не е вдигал температура. Спаха си идеално  Peace Днес също са бодри, местата на ваксините на Вики са лекичко зачервени, но и предният път бяха така.

Относно коледните подаръци да ви разкажа как за малко щяхме да изпреварим коледата. Купили сме на Иво страшно много неща и са прибрани в гардероба в стаята на девер ми /който живее в момента в Англия/. Отгоре съм ги завила с един олекотен юрган и изобщо не се виждат. Има 2 плика огромни с играчки за Иво, едни друг плик с подаръци за племенниците ми и разни други приятелски дечица, друг плик с подаръците от свеки, които ще са за децата, още един с подаръците от майка ми и последният плик с подаръци на Вики  ooooh!. Общо взето половин четирикрилен гардероб е пълен с играчки. И онзи ден мъжа ми нещо отиде да провери парното в стаята на девер ми, щото капеше по едно време и Иво отиде след него. Той по принцип не влиза в стаята, защото знае, че е на чичо му...и че няма нищо интересно за него там. Обаче тръгна с баща си, междувременно на мъжа ми му звъни телефона. И говори си той и ми вика. По едно време не чувам нищо...тишина...и се усещам, че нещо става. Обърнал се и кво да види. Иво отворил гардероба и дръпнал юргана и ......  #Shocked Добре, че първото нещо което е видял е един Нърф, който той много иска. Мъжа го видял вече като бил взел Нърф-а в ръце и го разглеждал доволно. Той бързо закрил другите работи и прибрал Нърфа и го води при мене в хола. Той естествено почнал да реве. Защо чичо му си е купил Нърф и си го крие в гардероба  Joy Joy Joy Да се обадиме веднага на чичо му и да го питаме дали може да си поиграе с неговия Нърф  Mr. Green. И аз направо се шашнах...първото което се сетих е че чичо му го е пратил от Англия подарък за Коледа, защото го няма и не може да му купи нищо. И сме го прибрали защото е коледен подарък. И половин час обяснение, че не е на чичо му а си е негов но ще го получи на коледа. Лелееее, добре че видя само това....смисъл това само му привлекло вниманието, щото си представям картинката как вади целият плик  и почва да си тършува  ooooh! И така, естествено преместих нещата....обачееее  Mr. Green

# 51
  • Мнения: 2 231

Аз поръчах две от един китайски сайт, но още не са дошли, за да изкажа мнение . Цената там е смешна, а доставката безплатна Mr. Green

http://www.buyincoins.com/details/twilight-turtle-night-light-st … product-1926.html!
Я кажи поръчвала ли си някога от този сайт преди  и има ли плащане с Пей Пал, че не ми се рискува да им давам данните на картата ми на китайците  Mr. Green Питам за да знам има ли смисъл да зяпам и да се регистрирам  newsm78

# 52
  • Мнения: 3 718

Кокетка, забавих се малко с отговора, съжалявам Simple Smile

Понякога е наистина ценно да има един такъв спокоен и уверен човек, като мъжа ти до майката, когато тя самата е притеснена и си задава въпроси дали всичко е наред. Напълно възможно е Андрей да си е нагласил нов ритъм на сукане и да успява да се нахрани по-бързо. Много бебета след 2-3 месец започват да се хранят по-кратко и да правят по-големи интервали през които търсят да сучат. Те вече не са сънливите новородени, растат, стават все по-силни, способни и любопитни. Проспиването на нощното кърмене също е нормално за възрастта. Това показва, че вероятно е спокоен и сит, а ти можеш да не насладиш на няколко часа повече почивка. Също толкова нормално е покрай никненето на зъбките това да се промени и бебето да започне да търси гърдата често за да се успокоява.

Разбира се, напълно възможно е и този ритъм да претърпи промяна, търсенето да зачести или пък да остане с един по-предвидим ритъм. Промените са нещо естествено, съпътстващо израстването.

За да си спокойна, че Андрей се храни добре, можеш да наблюдаваш мокрите пелени, общото състояние, да откликваш на сигналите му и разбира се да следите плавното и постепенно наддаване. Ако няма промяна в пелените, ако той е видимо активен, доволен, здрав, ако няма резки спадове в наддаването, вероятно причина за притеснение няма и нещата вървят в добра посока.

Споделяш, че си се притеснила, че бебето ти прави кърмаческа стачка. Но ако продължава да суче добре след определен период, по-вероятно е просто да не е гладен, да не му се суче. Сега той открива света, има толкова интересни неща наоколо и вероятно продължителното и често сукане от преди седмици вече не му е най-интересното занимание  Simple Smile Често настояването от страна на майката да накара бебето да суче може да има и обратен ефект, то да започне да се дърпа от гърда. Ако имате подобен проблем, а е минало много време от предишното кърмене (повече от 3,5-4 часа), можеш да пробваш да предложиш гърда в затъмнена стая, в полусън или докато се разхождате из стаята в слинг. Но без натиск или принуда, за да не се получи обратен ефект.

Ще се радвам да споделиш как е Андрей в следващите дни и прав ли се е оказал таткото (за да то взимаме за обучение за ЛЛЛ лидер  Mr. Green )

# 53
  • София
  • Мнения: 1 772
ronisum Аз съм поръчвала от сайта, има ПейПал  Peace Идват нещата за около 2-3 седмици. Щом ги шипнат  в профила си виждаш снимка на това как изглежда пакетчето ти  Peace Коректни са  Peace

# 54
  • Мнения: 644
Шаманката, благодаря за отговора  Hug
Определено по отношението на храненето има промяна, изобщо в дневния му режим има промяна. От няколко седмици започна да спи редовно - на всеки час и половина - два взема кратка дрямка от по 20-30 минутки.
Преди, когато му се доспиваше и ставаше нервен, търсеше да суче, след което заспиваше доволен. Открих, че сега човечето иска първо да поспи, а след като се събуди, да хапне. Явно това е било драмата при нас.
По този начин, с тази промяна в режима си, реално удължава и периодите между двете кърмения. Но той си знае най - добре. През другото време е контактен, играем си, бърбори, пее, доволен е от живота с две думи. Не съм забелязала промяна в отрицателна насока по отношение на мокрите пелени, нито в теглото - аз веднъж седмично го меря на принципа "с мен, без мен" на домашния кантар Grinning

Някак като че изгубих "дарбата" да разчитам сигналите, подавани от него по отношение на кърменето и влезнах в коловоза на досегашния му режим и това ми изигра лоша шега.

Сега предлагам, а като не иска, не настоявам, защото и аз се притесних, както ти самата пишеш, да не се получи обратния ефект. Ако е минало повече време и той не иска да суче, а нервничи и не му се спи, го слагам да легне и лягам до него, като осигурявам достъп до гърдите и си играем, по някое време той самичък посяга.

Да е жив и здрав мъжът ми, че аз каквато съм паника и нерва, щях да потърпя до следващия ден и щях да го водя при педиатърката му, която съм сигурна, че щеше здраво да ме нахока, че го насилвам да яде Mr. Green

Още веднъж - благодаря   bouquet


Мамуля, искам, искам  Hug Аз и без това слизам на разходки около църквата или на новата площадка до Бъфало, т.е. около вас. Иначе живеем в пети микрорайон.
Най - често се забивам на някоя по - странична пейка и чета. Възможно е и да сме се виждали, без да знаем  Grinning

Мишчицата, да знаеш, че вече Иво знае къде Дядо Коледа крие подаръците си и едва ли това ще е последното влизане в стаята на чичо му hahaha
Със сестра ми така разконспирирахме нашите, тя беше на възрастта на Иво, а аз малко по - голяма  Laughing

Ние направихме една разходка и сега дребното продължава да спи доволно в количката. Дано и следобеда се задържи без дъжд, че имаме доста работа да вършим  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 231
ronisum Аз съм поръчвала от сайта, има ПейПал  Peace Идват нещата за около 2-3 седмици. Щом ги шипнат  в профила си виждаш снимка на това как изглежда пакетчето ти  Peace Коректни са  Peace
Мерси, ще разгледам тогава, ако имам въпроси ще те тормозя на лични пак  Mr. Green   bouquet
Има многодобри находки на по-малко от половин цена от тукашните  Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 дек 2011, 13:33 от ronisum

# 56
  • Мнения: 4
Валери, моите съболезнования  Hug

Данна, много хубаво да си изкарате в България!  Hug Ние и тази година ще пропуснем прибирането по Коледа. За сметка на това ще прекараме голяма част от лятото във Варна  Simple Smile. Да си кажа честно, не ми е мъчно, понеже майка ми и баща ми ще са тук на гости, а и вече съм свикнала тук.

И Константин се дърпа назад понякога, когато се опитам да го кърмя. Ако се дърпа, не настоявам  Peace. Той в никой случай не е недохранен  Mr. Green Определено му личат почти 8те килограма, много ми е пухкав милият.

Ние предимно си стоим вкъщи. Моите и двамата не искат да излизат. Себастиан направо ми казва, че не иска разходка и се дърпа. Константин реве от момента на обличане докато се приберем  Sad. Е, понякога заспива от изтощение в количката след половин час рев. Много е демотивиращо така  ooooh! Явно им е студено, а и не обичат да са навлечени. Баткото като бебе заспиваше само в количката, и то почти веднага, щом го сложа вътре. Този бебчо не е така, уви.

Валери, и аз си мислех, че бебетата не боледуват  Simple Smile. Явно наличието на батко вкъщи променя нещата. Константин все е хремав, че и взе да кашля. Трудно ми е да го спася от бацилите, Себастиан все налита да го гали и целува  Rolling Eyes. В името на братската любов, не мога да забраня тези мили прояви.

Вече се погрижих за подаръците за Коледа. Даже поръчах от един български онлайн магазин  Simple Smile. Там беше по-евтино, отколкото тук. Константин ще получи това за Коледа:
http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=6093&cat=113

# 57
  • Мнения: 5 107
 Hug
Привет и то мен Simple Smile в прекрасната нова темичка.
Аз днес реших да си дам малко почивка и малката като заспа пуснах компа.
Моята мадама известно време не беше акала много, много, само зацапваше. А тука вече два пъти се отчете задоволително.
Чакаме си ние още бейби вака да смучем сополки, не й е запушен носът, но има доста сополи и бая "грухти"
А за кърменето и аз имам чувството, че това дете не яде. Слагам я цокне известно време ( за мен малко) и почва да се опъва. А снощи даже след баня не успях да я нахраня голям сън й се спеше.

# 58
  • Мнения: 3 743
Браво, много сте писали, малко на диагонал ви изчетох Blush

И нашата кака вчера беше вкъщи. Оня ден уж ухо я боляло на градината, после пък вкъщи не я болеше. Вчера сутринта беше със залепнали очи, после пак нищо следобед и днес сутринта и днес пак е на градина, да видим какво ще излезе от цялата работа Thinking

Тод днес навършва 3 месеца, почти човек стана и той Laughing. Ето го да го видите:


И да ви почерпя с парче домашна тортичка:

# 59
  • Мнения: 5 940
Тод, голям сладур,бузанчо. Галче, да ти е жив и здрав.
При Боби проблемът са зъбите. Направили са си вече място, както се изрази лекарката...
 сигурно е изпил 60 милилитра мляко за цял ден.

Общи условия

Активация на акаунт