Непланирано ....

  • 2 774
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 403
Оооох, плановете. Аз много обичам да си правя планове. Без планове не мога да живея. А казват - ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му за плановете си.
Ситуацията при нас бе такава - 2 години дебнене /аз бях заета/, после се разделих с приятеля си и веднага се събрах с Него. Както казва той за да не му избягам ми предложи брак още на втория месец откакто живеехме заедно. Беше септември. Веднага направих план-графика - май месец сватбата, юни на море /като меден месец/ и тогава оставяме предпазните средства и започваме с бебе номер 1. След 3 години - бебе номер 2 и до 30 г да съм приключила с раждането. Е, да ама - не. Още ноември разбрах, че съм бременна. На всичкото отгоре се наложи да лежа за задържане. Съпруга ми остана без работа. Каква сватба, какво бебе.  ooooh! Имаше моменти, когато лежах в болницата и се чудех искам ли наистина да се задържи бебето или ще е по-добре да не се появи на този свят, поне не в този момент. Е, таткото не ми даде много да му мисля, грижеше се за мен, пое цялото домакинство и дори гледаше да поработи някъде за да има поне от малко пари /не знам сега как е, но тогава болничните се изчисляваха на база предходен месец и така от месец на месец парите, които получавах намаляваха, пък това че не се взимаха редовно, а на 50 дни - отделен въпрос. Ние на квартира, нямах възможност да подготвя нищо на детето като дрешки и т.н., дори тока ни спряха заради неплатени сметки зимата. Не просто ми се ревеше, идеше ми да вия от безсилие и ужас. Обаче този период отмина. И сватбата направихме май /не както ние планирахме, а с голяма помощ от родителите/. Веднага след нея съпругът ми си намери работа, приятелки и роднини ми дадоха дрешки за детето, купихме помня само чаршафи, завивки и корито за детето/. Е, пак беше трудно първите години, то и затова второто се забави повече. Тогава майчинството  беше помня 120 лв. без значение на колко си се осигурявал преди и се плащаше от работодателя, а той го плащаше след като разплати заплатите, а заплатите си ги получавахме на 50 дни, т.е. на 2 месеца - 1 майчинство. Колко пъти съм се чудила хляб ли да купя или памперси, но всички тези трудности ни сплотиха като семейство, макар да казват, че като влезе беднотията през вратата, любовта излита през комина. Справихме се и се заобичахме повече.
Помниш ли, че в плановете ми второто дете трябваше да се появи след 3 години? Е, появи се след 5, но поне приключих с ражданията по план-график  Mr. Green на 30 г.  Сега имам 2 чудесни деца. Те ми дават сили да се боря с живота и да постигам повече. Какво съм си мислила когато съм била бременна даже и не искам да си спомням - хормони, какво да ги правиш. Повтаряй си като мантра, че ще се справиш - ние го правим и да ти кажа - помага.

Леле каква история. Tsv казвам ти едно голямо ЕВАЛА   просто като прочетох поста ти направо ми се сви стомаха само като си представя.... А накрая това, което казваш "Повтаряй си като мантра, че ще се справиш - ние го правим и да ти кажа - помага." ей това се опитвам да обясня и на моя мъж и на много мои близки. Много хора в добро положения се вайкат, че няма пари и че не могат да се справят, а след твоята история вече и аз сама виждам какви може да са наистина проблемите, но вярваш ли в късмета си нещата се нареждат по един или друг начин. Проблемите в едно семейство ги има твърде често въпрос на нерви е дали това ще ги сплоти или ще ги изнерви повече и ще ги раздели, но моето лично мнение е, че ако в такъв момент на нерви и безпаричие затаим дъх и за миг преглътнем нервите наистина заедно ще се справим. Надявам се особено твоя пост да помогне много на авторката. На мен лично ми  помогна много и вече още повече вярвам, че ще се справим...

# 16
  • Мнения: 21
Моето дете беше напълно непланирано (поне от мен). Такъв рев му ударихме с мама, тя от страх да не ми стане нещо при раждането, аз от страх, че със свободата ми е свършено. Но след като ми мина първоначалния шок и видях колко много се радват всички около мен се успокоих. Сега мога да кажа, че по-доволен, обичащ и удовлетворен родител от мен няма...само като го погледна това диваненце, дето подскача наоколо и душата ми се радва. То и нищо друго в живота ти да не е наред, дори когато те е страх и не знаеш как да продължиш, любовта и нежността към детето ти дават сили и енергия да живееш.

# 17
  • Мнения: 6
Хммм Тsv , наистина благодаря , че ми разказа твоята история, просто нямам думи, моите оплаквания нямат никакъв смисъл пред това, което ти си изтърпяла. Добре, че всичко има happy end ..... baby_neutral baby_neutral .
Благодаря много на всички за подкрепата, явно всяка жена е в първоначален шок при тази новина.
Трябва да съм спокойна и да спя повече. Ако от работа ме одрежат ще ги съдя до дупка и това е !

# 18
  • Мнения: 307
Извода-важно е да се обичате и да се уважавате един друг...всичко друго е дрън-дрън...всичко друго си идва на мястото по един или друг начин Wink

# 19
  • Мнения: 193
Тази тема все едно аз съм я пуснала... Аз съм в края на 9г.с. и да ти кажа през цялото време от както видях 2 чертички си мисля, че нещо не ми е наред щом не мога да се зарадвам. Ако ме питаш дали искам бебе- искам, обаче веднага започвам да си мисля, дали всичко ще е наред с бременността, дали ще се справим с парите, как ще трябва да разчитаме и на родителите си,как ще реагират те, още не съм завършила университета, работата ми и тя е една такава несигурна...  и само такива мисли имам в главата, никакви други. Дори и приятелят ми не е особенно ентусиазиран. Като си говорим за бебето, все едно си говорим за нещо, което ще стане след 10 години, а пък то е вече на път. За сватба не сме си и помисляли в близките няколко години. Всичко е много по-различно от във филмите, където всички пищят от радост като разберат. Много се надявам скоро всички тези негативни емоции да отминат и да започнем да осъзнаваме, че това е всъщност най-хубавото нещо, което може да ни се случи. Може би най-важното е да сме спокойни и да не се навиваме сами колко ще е трудно. Simple Smile
А м/у другото и аз бях много зле към 6г.с. само ми се гадеше и ми се спеше, ревеше и тнт, но вече съм ок Simple Smile Скоро ще ти мине и на теб Simple Smile

# 20
  • Мнения: 403
Тази тема все едно аз съм я пуснала... Аз съм в края на 9г.с. и да ти кажа през цялото време от както видях 2 чертички си мисля, че нещо не ми е наред щом не мога да се зарадвам. Ако ме питаш дали искам бебе- искам, обаче веднага започвам да си мисля, дали всичко ще е наред с бременността, дали ще се справим с парите, как ще трябва да разчитаме и на родителите си,как ще реагират те, още не съм завършила университета, работата ми и тя е една такава несигурна...  и само такива мисли имам в главата, никакви други. Дори и приятелят ми не е особенно ентусиазиран. Като си говорим за бебето, все едно си говорим за нещо, което ще стане след 10 години, а пък то е вече на път. За сватба не сме си и помисляли в близките няколко години. Всичко е много по-различно от във филмите, където всички пищят от радост като разберат. Много се надявам скоро всички тези негативни емоции да отминат и да започнем да осъзнаваме, че това е всъщност най-хубавото нещо, което може да ни се случи. Може би най-важното е да сме спокойни и да не се навиваме сами колко ще е трудно. Simple Smile
А м/у другото и аз бях много зле към 6г.с. само ми се гадеше и ми се спеше, ревеше и тнт, но вече съм ок Simple Smile Скоро ще ти мине и на теб Simple Smile

ами според мен най-късно като го усетиш за първи път да те рита ще осъзнаеш, че в теб расте не просто живот, а ТВОЯТ живот Simple Smile  Wink

# 21
  • Мнения: 822
Здравей,
първо да ти честитя радостната новина, с пожелание за една лека и безпроблемна бременност и здраво бебе накрая   bouquet
Разбирам колко си объркана. Ще ти разкажа моята история:
Аз забременях точно преди 4 г., непланирано. Всъщност не се пазихме особено усърдно, но някак не сме действали точно за бебе, та като разбрах новината, краката ми се подкосиха и както бях права, седнах на стола... В този момент положението беше следното - връзка с мъжа ми (тогава още гаджета) от 2 г., тъкмо се бяхме събрали да живеем заедно, при свекърите, мечтаехме си за къщичка и двамата работехме за мизерни пари, аз имах лаптоп, а той - мотор и до там. Нищо повече от това.  Crazy  Даже и за сватба особено не бяхме мислили. След положителния тест можеш да си представиш какви мисли ме налегнаха. А мъжът ми рече само "Ще си го гледаме"... Изведнъж всичко започна да се променя с главоломна скорост - гласихме сватба (не сме я плащали ние), започнахме да търсим жилище да купуваме, на всичко това отгоре работата си върви - работех в мед. лаборатория и натоварването ми беше голямо. Съчетано с живота у свекърови, представи си... На моменти ми беше много мъчно, но някакси въпреки всичко, бременността ми беше много приятен период, след като родих ми липсваше много  Simple Smile  Купихме жилище на "зелено" дни преди да родя, теглихме огромен заем, който ще изплащаме още 13 год. Преместихме се при моите родители, докато ни построят апартамента... преди 2-те години на детето се преместихме чак. Имали сме много тежки моменти, след раждането аз и физически, и психически, а той - психически... Висели сме на косъм много пъти, от раздялата... Може би прекалено бързо се случиха тези неща и се претоварихме. Не знам. Но се справихме. Преди 2-рия РД на дъщеря ни се преместихме в нашето си вкъщи и нещата се успокоиха.
Катоп погледна назад, как сме се решили на дете в такъв момент, чак не мога да си представя. Но и без Нея не мога да си представя да живея. Толкова си я обичам, че като помисля точно колко, и ми се свива стомаха - буквално.  Heart Eyes  Така трябваше - така стана.
Сега искам второ, но ме е страх, при все че съм в доста по-добро положение - на друга работа, по-високо платена, едно евентуално майчинство ще е доста по-спокойно, самостоятелни сме и всичко.... но явно моментът за второ не е дошъл още.

Малко дълго стана, но виж, ние в името на детето, с много усилия, на моменти и помощ от родителите, се справихме. Ще успеете и вие  Hug

# 22
  • Мнения: 158
Здравей,честита бременност и от мен! Hug
И моята бременност беше непланирана.Всъщност всичко стана на майтап,защото на няколко пъти повтарях на мъжа ми:"хайде да си правим бебе,хайде да си правим бебе",ама на майтап. CrazyА той го взел на сериозно и един ден стана белята.След което пих хапче за спешна контрацепция,защото и двамата осъзнахме,че не е момента за бебе.Но 2 седмици по-късно видях двете чертички.Е,скъсах се от рев-как свободата ми отива на кино,как ще се справим с парите,живеем на квартита-това ли ще предложим на детето ooooh!,ами кариерата ми (на която никога не съм държала и все още не държа),абе всякакви доводи си измислих само и само да го махна.А мъжа ми беше още по-стресиран.Обаче на следващия ден реших,че ще го родя-така е трябвало да стане,а и за другите неща винаги ще се намери време,едно дете не е оправдание.Питах мъжа ми (всъщност ние не сме женени,но така си го наричам) дали остава с мен и той каза:"ДА".Повярвай ми,и през втория триместър имах съмнения дали постъпваме правилно,дали ще се справим с пари и т.н.Решихме да купуваме жилище,но в последствие се отказахме и се преметихме в по-голяма квартира,започнахме да купуваме неща за бебето и малко по-малко осъзнахме какво чудо ни чака.Бременността ми беше много лека,раждане също,имам едно спокойно момче,което като погледна и ми се насълзяват очите от щастие.Дори в момента ми се доплаква като се сетя каква простотия щяхме да направим... CryДа,сега не ни е лесно-караме се доста често,аз изнервена от непрестанното седене вкъщи,той изморен от работа и лекции-не ни е лесно,но мисля,че като мине още малко време нещата ще се уталожат и всичко ще е по старому.Даже вече искаме и второ детенце.На теб ти пожелавам най-леката бременност и най-прекрасното детенце на света и не се обвинявай,че изпитваш такива чувства. Hug

# 23
  • Мнения: 403
То изнервянето май е доста чест фактор  Confused Аз също като ~MoDe~ съм постоянно изнервена сама съм с малката по цял ден, искам да си казвам с някой по някоя друга дума, ама като се прибере вечер мъжът ми от работа и той изморен и изнервен, и има редовни караници. А факта, че съм бременна сега допринася за нервичките ми. Знаете как е хормони работи, не стига че цял ден в къщи затворена, ами и постоянния дискомфорт, притеснението това нашето диване да не ме ритне в корема, да не я вдигам прекалено много, чудо е... Ама знам, че си струва две деца са две усмивки, повече целувки, повече прегръдки, повече детски смях в къщи.. знаете как е Simple Smile

# 24
  • Мнения: 307
Мамо барбарон...аз съм сам самичка в еда къща...тоест в една стая.По цял ден стоя в 12 квадрата.Само преди 2 месеца живях в по-голям град,имах познати,приятели и мечти.Да не говорим,че ме изгониха от работата за която мечтах и се докопах със зъби и нокти след две години,заради бременоста ми.Сега разбирам какво е самота  Sadно ти ме караш,както и останалите да чакам с надежда новия човек...да си мисля,че си заслужава Simple Smile
 На всички-ПЛАНИРАЙТЕ!

# 25
  • Мнения: 6
 smile3515 Rolling EyesЧета, чета и като прочетох последния коментар и ми се сви сърцето, това че сега живея в София и всичките ми приятели са тук е факт, но когато стане по -тежко ще трябва да се преместя в по-малък град ( на морето е) , но все пак зимата е ужасно скучно. Сега започва да се строи там и до лятото всичко трябва да е готово. Това имам чувството, че ще ме депресира адски много  Crossing Arms То и сега ме депресира, всимисъл обичам го много и много искам да сме заедно , но той просто не харесва София , ще има собствено, ново жилище на морето и просто не може да си представи да живее в София... Въобще не знам и до там как ще се стигне, въпреки ,че още от самото начало на връзката ни знаех, че рано или късно ще трябва да се случи така.  #Cussing out
Всичките ми приятели казват, че там ще ми е по - добре , за да гледам детето, но за вбъдеще - не знам как ще се развият нещата. А теорията на моя приятел е - важното е да имаш пари, и където и да живееш все ще ти е добре. ОК, но засега и много пари няма , така че ...  Whistling
Хмм, искам тази Коледа да е специална  и изпълнена със знамения  Hug

# 26
  • Мнения: 158
Май вместо да те окуражим те стресирахме допълнително... doh newsm12 Зимата с дете,където и да си ще ти е скучно,особено,ако е мъничко още.Даже аз си мисля,че ако съм в по-малко населено място ще ми е по-добре,защото хората се познават.И до магазина да отидеш пак ще завържеш приказка с някой,а тук най-много да те сръчка някоя забързана бабка. CrazyТака че това да ти е най-малкия проблем HugА пък и наистина,щом твоя приятел ще има собствено жилище,значиж поне този проблем ще отпадне-наеми,ипотеки...много по-добре е тези пари да си отиват за вас.А щом казваш,че го обичаш-е, какво по-хубаво от това. Hug

Накрая искам само нещо друго да те посъветвам-каквито и беди и проблеми да ви сполетят,не обвинявай бременността и детенцето си,защото то не е виновно за нищо,а и не то е решило да дойде на този свят.Но аз вярвам,че всичко ще се нареди.Нищо не е по-страшно от самия страх! Hug

# 27
  • Мнения: 403
То наистина зимата винаги е скучно и изнервящо, ама минава всичко. Цената, която плащаме си струва заради дечицата Simple Smile А бременността, че допринася за изнервянето - доприснася, НО струва си. Само знам, че сега определено нямам търпение вече да родя. С първата бременност буквално се наслаждавах на всяко нещо, бях с огромно търпение /с изключение на последните две седмици/, а сега нямам никакво търпение да раждам....  Laughing
Абе по един или друг начин всичко се нарежда the tee-jama щом двама души се обичат всичко идва на мястото си в даден момент, зимата на морето наистина има по малко хора, но все пак има хора, там ще завържеш нови приятелства и все ще дойде момента, в който ще си щастлива  Wink Още повече сега си депресирана и си настроена негативно, НО съм почти сигурна, че като отидеш  там ще ти се промени мнението ще видиш, че напразни си се терзала Simple Smile Има и по лошо, ние пък име вероятността да си отидем на село  smile3511, където наистине няма хора, село, в което се разпродават всички къщи, село което до някоя друга година буквално ще бъде изтрито от картата на България. Събота и неделя там има млади момичета, но през останалото време няма никой  Cry Надявам се да не се стигне до там, ама в краен случай.... Така, че все пак... ти все пак отиваш в град...
Успех ти желая Simple Smile

# 28
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Морето не е на края на света, все пак. А и грижата за едно дете малко или много ще те отдалечи от приятелите, особено ако те си нямат все още свои. Не казвам, че ще ги загубиш тотално, но дори и да сте в един и същи град, срещите ви ще бъдат редки. Вероятно чак след години ще си дадеш сметка за това, поне аз чак сега си правя такава ретроспекция. С приятелите ми, които живота така ги завъртя, че са или в чужбина или в други градове се срещаме понякога по-често отколкото с тези, които са в съседен квартал. Защото тези в съседния квартал винаги можеш да видиш, но време не остава, а тези които са далеч срещаш по-често, защото срещите са планирани предварително и от двете страни. И не е нарочно. Ето с една от приятелките ми не можем вече втора година да се видим. Я когато аз съм свободна тя е на работа или обратно, я някое от чаветата ни се е разболяло и срещата се проваля. Но има телефони, има нет, а те помагат страшно много, когато се чувстваш сам и изолиран заради обстоятелствата.
Пък и когато детето проходи ще си намериш по естествен начин нови познати, а защо не и приятели. Щом заклет интроверт като мен успя да го направи. А и по-малкото населено място много помага в това отношение. Не ми идваше отвътре да заговоря другите майки с колички, които обикаляха, но пък когато детето заприпка насам-натам без да усетя се запознах с много майки, а с някои станахме близки, децата - също.

А и на село също е хубаво , особено ако е близо до града - чист въздух, огромно място за игра. Къде да играят децата в града? Детските площадки имам чувството, че изчезват, стапят се /поне в моя град/. Малко райграс в двора, някоя и друга люлка, пясъчник, хамак, тебешири и ето гарантирани 4 часа на ден забавление за децата, особено ако са 2.

# 29
  • Мнения: 403
А и на село също е хубаво , особено ако е близо до града - чист въздух, огромно място за игра. Къде да играят децата в града? Детските площадки имам чувството, че изчезват, стапят се /поне в моя град/. Малко райграс в двора, някоя и друга люлка, пясъчник, хамак, тебешири и ето гарантирани 4 часа на ден забавление за децата, особено ако са 2.

Ами чистия въздух специално в това село е огромен дефицит  Laughing Става въпрсо за с. Трояново /до гр. Раднево/, което е близо до Рудник 1, тоест ужасно мръсен въздух Simple Smile Така че това в нашето село не е никакво предимство. А иначе колкото и да е лятото да добре е все сме навън, наистина е хубаво тогава да има повече хора, повече настроение, НО зимата както се казва няма джан джун човек, не може по цял ден навън, а сам човек не е лесно, а и там бабата, дядото с възрастни хора никак не е лесно. Още повече, че лятото в най-големите жеги се е случвало няколок дена под ред да няма вода, пускат я чак към 03:00 ч. посред нощ, когато хората не им трябва общо взето. Луда работа.  Иначе лятото много си ходим там и наистина от сутринта към 09:00 ч., че откарваме докато започне да се стъмнява Simple Smile
Абе всичко се нарежда където и да си, трудно, но не и невъзможно Simple Smile Аз съм от Стара Загора, но не са много детските площадки. Имаме две три градинки /централни/ пълни с баби и дядовци, дето ти викат "Не може ли по тихо", детето викало и си игарело и на тях им пречи  Laughing Преди имаше във всеки квартал детски площадки, ама сега на тяхно място има блокове  Confused
съдба какво да се прави Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт